Dlaczego SleepMed?

Akcesoria SleepMed

Dlaczego akcesoria SleepMed?

Poduszki SleepMed to gwarancja najwyższego komfortu snu i zdrowego odpoczynku. Każdy model – Comfort, Premium i Supreme – został wyprofilowany w taki sposób, by zapewniać właściwe, anatomiczne podparcie głowy, karku i ramion bez względu na przyjmowaną w czasie snu pozycję. Poduszki SleepMed w efekcie nie powodują napięć i nadmiernej pracy mięśni, dzięki czemu sen jest odprężający i regenerujący, a bóle kręgosłupa i karku zostają zniwelowane. Wszystkie poduszki posiadają zdejmowalne i pralne pokrowce, które pozwalają utrzymać ich idealną higienę.

Akcesoria SleepMed

Poduszka SleepMed Comfort Pillow

SleepMed Comfort Pillow

SleepMed Comfort Pillow to ergonomiczna, antyalergiczna poduszka, której wypełnienie stanowi komfortowa pianka termoelastyczna idealnie dopasowująca się do szyi, karku i głowy użytkownika. Polecana osobom śpiącym na plecach i na boku.

Zobacz więcej
Poduszka SleepMed Premium Pillow

SleepMed Premium Pillow

SleepMed Premium Pillow to elastyczna, antyalergiczna poduszka o uniwersalnym kształcie i otwarto-komórkowej budowie. Zapewnia nie tylko wygodę, ale i zdrowy, higieniczny sen. Dedykowana w szczególności osobom śpiącym na plecach i na boku.

Zobacz więcej
Poduszka SleepMed Supreme Pillow

SleepMed Supreme Pillow

SleepMed Supreme Pillow to poduszka termoelastyczna zapewniająca wysoce komfortowy, spokojny i zdrowy sen. Dzięki ergonomicznej budowie i zastosowaniu włókien węglowych poprawia jakość snu oraz łagodzi napięcia mięśniowe i stres.

Zobacz więcej
Ochraniacz na materac – 100% bawełny

Ochraniacz na materac – 100% bawełny

Ochraniacz na materac SleepMed to produkt dla osób dbających o higienę swojego materaca. Wykonany z bawełny i membrany PU, zapewnia cyrkulację powietrza, chroni przed zabrudzeniami i cieczami. Miękki, przewiewny, wodoodporny i dla alergików. Łatwy do założenia dzięki gumkom. Prać można w domu do 90°C. Dostępny w wielu rozmiarach.

Zobacz więcej
Mata kokosowa do materacy SleepMed

Mata kokosowa

Mata kokosowa to produkt dedykowany wszystkim tym, którzy od materacy SleepMed oczekują jeszcze więcej. Produkt ten nie tylko zwiększa ich twardość, ale też odporność na eksploatację, zapewniającym tym samym właściwe, mocne wsparcie dla kręgosłupa.

Sen to bardzo ważny aspekt życia każdego człowieka. Wpływa na wszystkie najważniejsze procesy fizjologiczne, pozwala się zregenerować, odzyskać siły po męczącym dniu. Średnio przesypiamy 1/3 swojego życia, należy więc zadbać, aby przebiegał on w komfortowych warunkach. Przede wszystkim należy wybrać odpowiednie poduszki i wygodny materac, dzięki czemu sen przyniesie ukojenie.

Najlepsze poduszki ortopedyczne zapewnią właściwe, anatomiczne podparcie głowy, karku i ramion bez względu na przyjmowaną w czasie snu pozycję. Nie powodują napięć i nadmiernej pracy mięśni, dzięki czemu sen jest odprężający i regenerujący, a bóle kręgosłupa i karku zostają znacząco zniwelowane. Ważne, aby poduszki były również higieniczne i łatwe do utrzymania w czystości. Bardzo ważny jest zdejmowany pokrowiec, który można regularnie prać. Dobre poduszki posiadają także taśmę 3D wszytą w pokrowiec, która zapewnia stały przepływ powietrza wewnątrz wkładu, co gwarantuje zdrowy sen.

Poduszki ergonomiczne można dopasować do pozycji przyjmowanej w czasie snu. Inne modele są przeznaczone dla osób, które śpią na plecach oraz boku, a inne dla osób preferujących sen na brzuchu. Osobom, które śpią na plecach lub na boku, polecane są modele, które odpowiednio wspierają kręgi szyjne, kark i głowę, dzięki czemu likwidują często występujące bóle w odcinku szyjnym kręgosłupa. Dobrym wyborem dla osób lubiących spać na boku będzie również poduszka o uniwersalnym kształcie, wykonana z pianki o wysokiej gęstości i otwarto-komórkowej strukturze. Pianka podczas snu dopasowuje się do ułożenia głowy, wspierając odcinek szyjny kręgosłupa oraz zmniejszając napięcia. Podnosi komfort snu, w efekcie czego budzimy się wypoczęci. Dla fanów spania na brzuchu polecana jest poduszka o ergonomicznym kształcie, wykonana z carbonu - pianki termoelastycznej wykończonej włóknami węglowym. Zawartość carbonu powoduje eliminację skumulowanych na powierzchni ludzkiego ciała ładunków elektrycznych, łagodząc stres i zapewniając relaks i odprężenie. Kształt poduszki wspiera prawidłowe ułożenie odcinka szyjnego oraz zmniejsza punkty nacisku.

Poduszka ortopedyczna do siedzenia jest polecana osobom cierpiącym na bóle kręgosłupa oraz chcącym wzmocnić mięśnie przykręgosłupowe. Ważne, aby miała ergonomiczny kształt. Poduszka wymusza naturalną postawę ciała i wzmacnia mięśnie przy kręgosłupie, stymuluje mięśnie kręgosłupa. Można używać jej zarówno w domu, jak i w pracy czy szkole. Istotne jest, aby poduszka do siedzenia miała odpowiednią twardość, dostosowaną do potrzeb użytkownika, była oddychająca i hypoalergiczna.

Poduszka ortopedyczna do spania może być stosowana przez osoby w każdym wieku, również przez dzieci i osoby starsze. Nie tylko likwiduje objawy bólowe, ale może też zapobiegać powstaniu wad postawy oraz bóli przeciążeniowych. Bardzo interesującym rozwiązaniem jest poduszka termoelastyczna. Jest to najczęściej kupowana poduszka przez ludzi cierpiących na bóle kręgosłupa, głównie w odcinku szyjnym lub borykających się z zwyrodnieniami kręgosłupa szyjnego lub bólami głowy spowodowanymi złym podparciem kręgów szyjnych i mięśni pleców. Dopasowuje się do ciała pod wpływem temperatury ciała, dlatego można na niej spać w różnych pozycjach. Jednym z rodzajów poduszek termoelastycznych jest poduszka visco. Zapewnia zdrowy i komfortowy sen, pozwala odpocząć mięśniom. Wszystko za sprawą tego, że zastosowana w nich pianka visco pod wpływem ciepła idealnie dopasowuje się do ułożenia głowy. Poduszki piankowe są dużo zdrowsze od typowych poduszek, które są miękkie i nie zapewniają prawidłowego ułożenia kręgosłupa. Dlatego właśnie poduszka ergonomiczna powinna zastąpić tradycyjną poduszkę - jest zdrowsza, nie uczula, jest też łatwa do utrzymania w czystości. Poduszki termoelastyczne dostępne są w wielu wariantach, przez co można je dopasować do danej osoby i pozycji, w której śpi. Warto się na nie zdecydować, aby zapewnić sobie zdrowy, regenerujący sen.