Dlaczego SleepMed?

Materace naturalne SleepMed Natura

Dlaczego materace naturalne SleepMed Natura?

Materace naturalne z kolekcji SleepMed Natura to dopracowane w każdym szczególe produkty, które stworzone zostały dla wszystkich miłośników ekologicznych rozwiązań i zdrowego wypoczynku.

Naturalne surowce zastosowane do produkcji tej linii materacy, wpływają na wyjątkowy komfort użytkowania. Oleje rycynowy i sojowy są nie tylko innowacyjnym budulcem pianek wysokoelastycznych HR Bio oraz Naturalis, ale zapewniają także szereg właściwości antybakteryjnych, antyalergicznych i przeciwbólowych. Włókna lnu i organiczna bawełna, które znajdują się w pokrowcu, zapewniają niezwykle trwałą jakość użytkowania oraz skuteczną absorpcję wilgoci. Materiał pozostaje miękki i suchy w dotyku oraz hamuje rozwój bakterii. Wszystkie elementy materaca są biodegradowalne i nadają się do recyklingu. Kiedy nastąpi czas na wymianę, zachęcamy do tego, by sprawdzić zasady gospodarowania odpadami w okolicy i adresy miejsc, gdzie oddawane są przedmioty do ponownego przetworzenia.

Materac SleepMed Natura Plus
1
Pianka termoelastyczna Visco Bio

Dzięki idealnemu dopasowaniu się do naturalnych krzywizn sylwetki pod wpływem ciepła ciała, zapewnia efektywną regenerację wszystkich mięśni i stawów. Wykazuje także działanie hipoalergiczne, przeciwbakteryjne czy przeciwbólowe.

2
Odpinany top

Materace SleepMed Natura, dla jak najwyższego stopnia komfortu, zostały wyposażone w odpinany top, który może służyć do regulacji twardości podłoża lub też jest możliwość użytkowania go oddzielnie.

3
Pokrowiec Linen

Pokrowiec ten został wykonany na bazie naturalnych włókien lnu, dzięki czemu doskonale przepuszcza powietrze oraz absorbuje wilgoć z ciała użytkownika. Tkanina ta posiada właściwości antyalergiczne, antybakteryjne oraz termoregulacyjne.

4
Pianka wysokoelastyczna NATURALIS

Ten rodzaj pianki wyróżnia się przede wszystkim wysoką sprężystością oraz doskonałą redukcją nacisku punktowego. Dzięki nasączeniu jej naturalnym olejkiem rycynowym, wykazuje lepszą wentylację oraz liczne właściwości hipoalergiczne.

5
Pianka wysokoelastyczna HR BIO

Jest to pianka o specjalnej otwartokomórkowej strukturze, umożliwiającej swobodną cyrkulację powietrza przy jednoczesnym zachowaniu doskonałej elastyczności. Zapewnia kręgosłupowi optymalne wsparcie przez całą noc, pozwalając na zniwelowanie dolegliwości bólowych.

Odpinany top
z odpinanym
topem
15 lat gwarancji na materace SleepMed
z 15-letnią
gwarancją
Materace SleepMed
o właściwościach
ortopedycznych
Przyjazny dla środowiska
materiał przyjazny
dla środowiska

Materace SleepMed Natura

Materac medyczny - SleepMed Natura Plus

SleepMed Natura Plus

Materac SleepMed Natura Plus składa się z trzech warstw pianek o różnych właściwościach. Warstwa odpinanego topu, z pianki Visco Bio (6 cm) nasączonej olejem rycynowym, zapewnia wysoki komfort i redukcję punktów nacisku. Pozostałe dwie warstwy to pianka wysokoelastyczna HR BIO (8 cm) oraz pianka wysokoelastyczna Naturalis (10 cm). Materac jest hipoalergiczny i przyjazny dla wrażliwej skóry.

Zobacz więcej
Materac medyczny - SleepMed Natura Hybrid Plus

SleepMed Natura Hybrid Plus

Materac SleepMed Natura Hybrid Plus tworzy warstwa sprężyn Multipocket oraz dwie warstwy wysokoelastycznych pianek, które gwarantują idealne podparcie nawet dla cięższych ciał. Dla preferujących efekt delikatnego zatopienia, dołączona została warstwa termoelastycznej pianki Visco Bio - nasączona olejem rycynowym działającym przeciwbólowo i przeciwalergicznie. Materac posiada również 7-strefowy wkład kieszeniowy oraz boczne pianki Bio PU.

Zobacz więcej
Materac naturalny stworzony z troską o środowisko

Materace naturalne SleepMed Natura to produkty, które zostały stworzone z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach, oczekujących nie tylko najwyższego komfortu wypoczynku, ale również żyją na co dzień w zgodzie z ekosystemem, przez co stale poszukują ekologicznych rozwiązań. Dzięki zastosowaniu naturalnych surowców, a także nasączeniu pianek olejkiem sojowym i rycynowym, modele te zyskały wiele dobroczynnych dla zdrowia właściwości. Wyróżniają się przede wszystkim licznymi cechami antybakteryjnymi, antyalergicznymi i przeciwbólowymi, przez co doskonale sprawdzą się w sypialniach nawet najbardziej wrażliwych użytkowników. Co więcej, do tych produktów dołączono wysokiej jakości pokrowiec, który wytworzono z włókien lnu i organicznej bawełny. Dzięki temu tkanina jest nie tylko miękka i przyjemna w dotyku, ale również poprzez optymalną przepuszczalność powietrza oraz idealne absorbowanie wilgoci nagromadzonej w czasie snu skutecznie hamuje rozwój szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów, takich jak chociażby bakterie czy grzyby. Na uwagę zasługuje również fakt, że wszystkie komponenty, z których został zbudowany materac naturalny są biodegradowalne i nadają się do ponownego przetworzenia.

Dobry materac dla zdrowia - poznaj innowacyjne właściwości SleepMed Natura!

Większość z nas zapewne kiedyś się zastanawiało, jaki powinien być dobry materac dla zdrowia? Przede wszystkim musi on zapewniać najwyższy komfort wypoczynku, dając użytkownikowi optymalne podparcie dla wszystkich partii ciała, co przekłada się na efektywną regenerację całego organizmu. Właśnie dlatego materace SleepMed Natura wyprodukowano z najwyższej jakości komponentów, a ich budowa została dokładnie przemyślana.

Śpij w zgodzie z naturą, czyli dla kogo materac ekologiczny?

Dzięki wielu dobroczynnym dla zdrowia właściwościom, materac ekologiczny sprawdzi się w sypialni praktycznie wszystkich grup użytkowników. Modele SleepMed Natura dedykowane są przede wszystkim alergikom, ponieważ dzięki zastosowaniu technologii Airforce oraz zastąpieniu sztucznych związków chemicznych naturalnymi olejkami, produkty te skutecznie ograniczają rozwój grzybów, bakterii, pleśni, roztoczy czy innych szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów. Sprawdzą się także wśród użytkowników z wadami postawy lub borykających się na co dzień z różnego rodzaju schorzeniami kręgosłupa, ponieważ za sprawą elastycznej powierzchni cała sylwetka jest dokładnie podparta w czasie wypoczynku, co pozwala na rozluźnienie mięśni i ich dogłębną regenerację. Modele te będą doskonałym wyborem również dla wszystkich, którzy spędzają bardzo dużo czasu w łóżku w związku z czasową lub stałą niepełnosprawnością ruchową. Oba materace SleepMed Natura posiadają właściwości przeciwodleżynowe, usprawniając krążenie krwi wpływające na lepsze dotlenienie tkanek czy też zapobiegające drętwieniu kończyn.

Ortopedyczny materac naturalny ulgą w schorzeniach kręgosłupa

Dobry materac naturalny to taki, który nie tylko pozwala na w pełni regenerujący i zdrowy sen każdej nocy, ale również nie powoduje napięć mięśniowych, wynikających z nienaturalnego ułożenia ciała. Właśnie dlatego produkty tego typu będą idealnym wyborem dla wszystkich, którzy chcą zapobiec powstawaniu wad postawy lub ich pogłębianiu się. Ortopedyczny materac naturalny będzie też ulgą w schorzeniach kręgosłupa, ponieważ dzięki doskonałemu podparciu całej sylwetki, umożliwia ułożenie całego szkieletu w odpowiedniej pozycji, przyczyniając się do rozluźnienia i regeneracji całego organizmu, niwelując tym samym dolegliwości bólowe.

W kilka chwil dopasuj do swoich potrzeb!

Dla wszystkich użytkowników, których potrzeby szybko się zmieniają, doskonałą opcją będzie materac naturalny o zmiennej twardości. W przypadku modeli SleepMed Natura możemy uzyskać aż 6 różnych poziomów komfortu, a to wszystko za sprawą odpinanego topu, który można odpiąć i przełożyć na drugą stronę lub całkowicie z niego zrezygnować. Dodatkowo, jeśli materac naturalny z regulacją twardości nadal jest dla nas zbyt miękki, możemy zastosować matę kokosową, która nie tylko zwiększy sztywność powierzchni, ale także przyczyni się do lepszej cyrkulacji powietrza wewnątrz wkładu, a także podnosi odporność produktu na trwałe odkształcenia.