Dlaczego SleepMed?

Materac SleepMed Hybrid Comfort Plus

Materac SleepMed Hybrid Comfort Plus

Materac SleepMed Hybrid Comfort Plus to podstawowy, 25-cm model wchodzący w skład kolekcji Hybrid Plus - idealne rozwiązanie dla osób poszukujących materaca, który jednocześnie będzie doskonale podpierał ciało i zapewniał pełną swobodę podczas zmiany pozycji snu. Za wysoką elastyczność punktową w tym materacu odpowiada 3-strefowy wkład ze sprężyn typu Multi, dzięki któremu podłoże idealnie dopasowuje się do ciała. Komfort ten podnosi także zastosowana w odpinanym topie pianka termoelastyczna VitaRest®, która reagując na ciepło i nacisk, przyjmuje kształt w pełni dostosowany do potrzeb użytkownika.

Dane techniczne
Właściwości
Regulacja twardości
Certyfikat jakości AEH
Opinie
Ceny

Podstawowe informacje

Dostępne rozmiary
80×200, 90×200, 100×200, 120×200, 140×200, 160×200, 180×200
Sposób pakowania
na płasko
Okres gwarancji
15 lat
Wysokość materaca
25 cm
Twardość materaca
6 twardości dzięki możliwości przełożenia topu na drugą stronę materaca
Wkład
7-strefowy wkład kieszeniowy MPO 1.4/1.5o wys. 13 cm
warstwa pianki wysokoelastycznej VPPHR Soft z technologią Airforce: o wys. 2 cm
warstwa pianki hybrydowej Hybrid HY Hard z technologią Airforce o wys. 3 cm
oraz odpinany top Termo o wys. 4 cm, w którego skład wchodzi: warstwa profilowanej pianki termoelastycznej VitaRest® 45 kg o wys. 3 cm oraz warstwa pianki o wys. 1 cm
Pokrowiec
Góra i dół pokrowca zostały wykonane z śnieżnobiałej, eleganckiej dzianiny Probiotex przepikowanej puszystą włókniną z włóknami wiskozowymi, zapewniającej optymalny komfort i uczucie orzeźwienia podczas snu. W dzianinie zastosowano apreturę Purotex® wykorzystującą technologię aktywnych probiotyków, które zmniejszają ilość alergenów roztoczy kurzu domowego o 93,7%. Boki pokrowca tworzy delikatna i miękka w dotyku, a do tego niezwykle wytrzymała dzianina Tencel® oraz taśma 3D – ich zadaniem jest zapewnianie przewiewności i regulowanie temperatury oraz wilgoci. Pokrowiec posiada uchwyty ułatwiające przenoszenie materaca. Zdejmowany dzięki wszytemu zamkowi, pralny w temperaturze do 60°C.

Właściwości materaca SleepMed Hybrid Comfort Plus

Model Hybrid Comfort Plus – materac, którego bazą jest 7-strefowa sprężyna typu Multi otoczona dwoma warstwami wysokoleastycznych pianek VPPHR (Hybrid i Soft) oraz pianką Flexi Foam. Model posiada odpinany top (3,5 cm), który wykonano z dopasowującej się do ciała pianki termoelastycznej VitaRest® zapewniającej higieniczny i komfortowy sen.
Materac z odpinanym topem – materac posiada odpinany top, który – w zależności od modelu z kolekcji Plus – wypełnia pianka termoelastyczna VitaRest® lub Celsius® - Waterlily®. Top służy regulacji twardości materaca, może być również użytkowany samodzielnie jako materac nawierzchniowy, np. na niewygodnej kanapie.
7-strefowa sprężyna typu Multi – sprężyna zaprojektowana po to, by idealnie dopasowywać się do anatomicznej budowy ciała użytkownika; zapewnia dwa razy więcej punktów podparcia niż tradycyjne sprężyny kieszeniowe, dzięki czemu gwarantuje optymalne podparcie dla kręgosłupa i błogie uczucie odprężenia.
Doskonała elastyczność punktowa – zawdzięcza się ją zastosowaniu sprężyny typu Multi; materac idealnie dopasowuje się do kształtu ciała użytkownika uginając się jedynie w miejscu, na który wywoływany jest nacisk. Powierzchnia materaca podpiera ciało „punktowo” zapewniając najwyższy komfort snu.
7 stref komfortu – materac został podzielony na 7 różnych stref twardości. Każda z nich charakteryzuje się innym stopniem twardości – strefa biodrowa jest twardsza, ramieniowa jest bardziej miękka, zaś pomiędzy nimi występuje jeszcze dodatkowe strefy o pośredniej twardości. Materac 7-strefowy to najbardziej optymalne rozwiązanie, gwarantujące najlepsze dopasowanie materaca do anatomicznej budowy człowieka, a także właściwości rehabilitacyjne.
Odczuwalny efekt masażu – specjalny design i perforacje zastosowane w pokrowcu Merced gwarantują uczucie delikatnego masażu, dzięki czemu odpoczynek jest jeszcze przyjemniejszy.
Pianka wysokoelastyczna VPPHR – zastosowanie dwóch warstw pianki wysokoelastycznej VPPHR o różnych twardościach to gwarancja trwałości, a także możliwość doboru twardości materaca. Tworzywo to, dzięki zastosowaniu technologii Airforce, zapewnia maksymalny obieg powietrza wewnątrz materaca, z kolei otwarta i porowata struktura uniemożliwia rozwój pleśni i grzybów.
Termoelastyczna pianka VitaRest® – innowacyjna pianka posiadająca 7 stref twardości, która pod wpływem ciepła dopasowuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa, zapobiega wszelkim uciskom, doskonale podpiera i odciąża ciało, zwiększając tym samym komfort snu. Posiada właściwości przeciwodleżynowe i ortopedyczne. Pianka VitaRest® to także gwarancja higieniczności oraz wysokiej odporności na eksploatację.
Doskonała wentylacja dzięki Airforce – technologia Airforce to specjalna wielostrefowa metoda nacinania pianki w tzw. kratkę wentylacyjną, która umożliwia maksymalny obieg powietrza wewnątrz materaca, co znacząco podnosi higienę i komfort snu. Rozwiązanie to zastosowano w wysokoelastycznej piance VPPHR, stanowiącej podstawę wkładu materaców SleepMed.
Materac o właściwościach ortopedycznych – materac dzięki zastosowaniu pianki termoelastycznej VitaRest® może być stosowany jako produkt o przeznaczeniu ortopedycznym. Zapobiega powstawaniu oraz pogłębianiu się dysfunkcji kręgosłupa, łagodzi bóle pleców oraz karku, umożliwia swobodny przepływ krwi i dotlenienie tkanek. Posiada również właściwości przeciwodleżynowe.
Materac odwracalny – obie strony materaca przeznaczone są do użytkowania, a każdą z nich charakteryzuje inny stopień twardości. Zaleca się regularną zmianę stron w celu przedłużenia żywotności materaca.
Materac o 6 twardościach – dzięki zastosowaniu odpinanego topu, który można zdjąć lub przełożyć na drugą stronę wkładu, każdy użytkownik zyskuje aż 6 stopni twardości materaca, a co za tym idzie – możliwość doboru rozwiązania najbardziej dopasowanego do jego potrzeb.
15 lat gwarancji – producent przewiduje 15-letnią gwarancję na wkład materaca. Obejmuje ona odkształcenia na jego powierzchni oraz nieprawidłową pracę materaca.
Pranie w temp. 60°C – pokrowiec materaca został wyposażony w zamek rozdzielczy umożliwiający jego łatwe i szybkie zdjęcie oraz wypranie w temperaturze do 60°C. Zastosowanie się do zaleceń producenta gwarantuje zachowanie wszystkich właściwości pokrowca.

Jak dobrać twardość materaca?

SleepMed Plus i Hybrid Plus – jak zmienić twardość materaca?

SleepMed Plus i Hybrid Plus – jak zmienić twardość materaca?

Materac SleepMed Hybrid Comfort Plus ma do zaoferowania aż 6 różnych twardości zróżnicowanych pod względem odczuwanego komfortu podczas snu. Zdejmując lub przepinając top nawierzchniowy na drugą stronę materaca można uzyskać aż 6 możliwości dostosowania twardości i komfortu:

Twardości w materacach SleepMed Twardości w materacach SleepMed

Twardość podwyższona o komforcie leniwej pianki – pianka termoelastyczna VitaRest® w połączeniu z twardą białą pianką Hybrid daje podwyższoną twardość i optymalne dopasowanie podczas snu. Strona dedykowana dla osób cięższych z wagą powyżej 120 kg.

Twardości w materacach SleepMed Twardości w materacach SleepMed

Twardość średnia o komforcie leniwej pianki – profilowana pianka termoelastyczna VitaRest® w połączeniu z średnio twardą zieloną pianką wysokoelastyczną daje optymalne warunki w użytkowaniu.

Twardości w materacach SleepMed Twardości w materacach SleepMed

Twardość wysoka o podwyższonej elastyczności - w tej opcji wysokoelastyczna pianka typu Hybrid w kolorze białym zapewnia doskonałą elastyczność punktową i podparcie. Strona dedykowana dla osób cięższych powyżej 120 kg.

Twardości w materacach SleepMed Twardości w materacach SleepMed

Twardość podwyższona o podwyższonej elastyczności - wysokoelastyczna zielona pianka zapewnia uczucie przewiewności i zwiększonej elastyczność podczas snu.

Twardości w materacach SleepMed Twardości w materacach SleepMed

Materac twardy bez topu - twardość wysoka o podwyższonej elastyczności. Top może być stosowany oddzielnie jako materac nawierzchniowy.

Twardości w materacach SleepMed Twardości w materacach SleepMed

Materac średniotwardy bez topu - twardość podwyższona o podwyższonej elastyczności. Top może być stosowany oddzielnie jako materac nawierzchniowy.

Mata kokosowa do materacy SleepMed
Zwiększ twardość dzięki macie kokosowej

Oczekujesz większej twardości od materacy SleepMed? Z myślą o Tobie stworzyliśmy dedykowaną naszym produktom matę kokosową, która pozwoli Ci cieszyć się jeszcze większym zróżnicowaniem pod względem odczuwanej twardości i komfortu. O właściwościach i zastosowaniu maty kokosowej przeczytasz TUTAJ.

Jak zmienić twardość materaca SleepMed?
Jak zmienić twardość materaca?

Po pierwsze:
Materac SleepMed Hybrid Comfort Plus jest dwustronny, a każda strona posiada inną twardość.

Po drugie:
Top z pianką termoelastycznej VitaRest® lub Celsius® - Waterlily® jest odpinany – oznacza to, że za pomocą zamka możemy odłączyć go od reszty materaca i przypiąć go po drugiej stronie wkładu. Materac nadal pozostaje dwustronny, a każda ze stron zyskuje inny stopień twardości. Odpinany top może także posłużyć jako niezależny materac nawierzchniowy.

Certyfikat jakości AEH

Aby potwierdzić jakość i bezpieczeństwo materaca medycznego SleepMed Hybrid Comfort Plus, poddaliśmy go szczegółowej analizie oraz testom weryfikującym jego ergonomię, higienę, klimat oraz trwałość. Podczas wysoce specjalistycznych badań przeprowadzonych w Laboratorium Sleep-Lab współpracującym ze Szwajcarskim Instytutem AEH okazało się, że produkt ten osiągnął satysfakcjonujące wyniki biorąc pod uwagę wyżej wymienione kryteria, w efekcie czego przyznano mu certyfikat „Znak jakości Szwajcarskiego Instytutu AEH”.

Jak zmienić twardość materaca SleepMed?

Dowiedz się więcej o SleepLab by Hilding Anders

Laboratorium SleepLab – zobacz video

Laboratorium SleepLab – zobacz video

Hilding Anders – zobacz video

Hilding Anders – zobacz video

Szczegóły raportu

W kwestii ergonomii materac SleepMed Hybrid Comfort Plus:
 • pozwala na przyjęcie różnych pozycji w czasie snu,
 • dopasowuje się do ciała w sposób indywidualny, nie wywołując nacisku,
 • łagodzi ucisk w obrębie ramion i wspiera niskie partie kręgosłupa,
 • umożliwia łatwe wstawanie,
 • nie powoduje „falowania” czy podskakiwania przy zmianie pozycji snu,
 • jest bezgłośny w użytkowaniu.
W kwestii klimatu materac SleepMed Hybrid Comfort Plus:
 • nie powoduje pocenia się w czasie snu,
 • absorbuje wilgoć i ułatwia jej odprowadzanie,
 • nie powoduje gromadzenia się ciepła w czasie snu.
W kwestii higieny materac SleepMed Hybrid Comfort Plus:
 • umożliwia zdjęcie pokrowca i jego wyczyszczenie, nawet w przypadku trudnych do usunięcia zabrudzeń,
 • posiada bezzapachowy, hipoalergiczny pokrowiec wykonany z materiałów nieszkodliwych dla zdrowia, posiadających właściwości antybakteryjne, antyroztoczowe i antygrzybicze.
W kwestii trwałości materac SleepMed Hybrid Comfort Plus:
 • zapewnia dobrą jakość przez cały okres użytkowania produktu,
 • spełnia wymogi dotyczące trwałości materiałów "DIN-EN 1957",
 • posiada wysokiej jakości wykończenie.

Opinie o Materacu SleepMed Hybrid Comfort Plus

Opinie umieszczone na naszej stronie internetowej nie były przez nas weryfikowane. Klienci mogą również pozostawić pisemną recenzję. Po moderacji publikujemy zarówno pozytywne, jak i negatywne recenzje.

Kajka
Jestem młodą mamą i bardzo polecam ten materac każdemu. Mój malutki synek bardzo lubi leżeć na materacu SleepMed Hybrid Comfort Plus. A po całym dniu biegania za małym ten materac pozwala mi się niesamowicie odprężyć i zrelaksować. Każda młoda mama zasługuję na taki odpoczynek 🙂
Martyna
Kupiłam ten materac dla mojej schorowanej mamy. Przekonał mnie certyfikat AEH. Faktycznie, mamie nie powstają odleżyny, łatwiej jej się podnieść i nie powoduje pocenia się. Ta pianka Vitarest ma wiele zaskakujących właściwości.
Bond007
To prawda, że materac dopasowuje się do ciała. Spie na boku i od samego początku wyczułem różnicę. Niewstaje połamany z bolącym karkiem. Mimoże moja pozycja się nie zmieniła, to materac świetnie wspiera moje ciało i dopasowuje się do każdej pozycji. Rewelka ! 🙂
Lidia S
Piekny i mieciutki pokrowiec dodaje materacowi dodatkowego uroku, fajnie ze mogę go prac az w 60 stopniach 🙂
Leszek Z
15-letnie gwarancja obejmująca odkształcenia to znakomite rozwiązanie i zachęta przy takiej cenie. Szukaliśmy z żoną materaca na długie lata. Gratulacje, ten komfort trafił w nasz gust i czujemy ulgę dzięki tej gwarancji. Wszystkim polecam.
I. Kamińska
Zależało mi aby zachować dużą higienę aby wewnątrz nie gromadziły się żadne roztocza czy coś. Materac SleepMed Hybrid Comfort Plus zapewnia mi to dzięki doskonałej wentylacji Airforce. Producent spełnił swoją rolę.
marcelina
Mąż miał problem z doborem materaca.. Kazdy był albo za twardy,albo za miękki. Ciągle kupowaliśmy nowe albo topy. A ten materac SleepMed Hybrid Comfort Plus okazał się niezastąpiony. I otulająca pianka memory. Nie sądziłam że aż tak nam się spodoba 🙂
Janek K
Wiecie co, nie wierzyłem w ten materac 😛 Najpierw kupiła moja siostra i była zadowolona. Więc się skusiłem i nigdy wcześniej nie wstawałem z łóżka taki zadowolony i wyspany! Niby tylko materac a robi ogromną różnice w codziennym życiu.
tamara n
materac multipocket to dobre rozwiązanie, jeśli ktoś zastanawia się nam materacem piankowym a sprężynowym, hybrid comfort clus posiada 7 stref twardości co idealnie komponuje się z moim ciałem.jestem zadowolona z tego wyboru
Lotek2
Szukałem twardego materaca, który nie będzie się zapadał. SleepMed Hybrid Comfort Plus z dodatkową matą kokosowa to najlepsze rozwiązanie dla osób +100kg.
moniia
Długo zastanawiałam się, zanim zdecydowaliśmy się na ten materac. Zależało nam na wielu możliwościach. Ten materac daje nam aż 6 możliwości wybrania odpowiedniej twardości. Dodatkowo ten odpinany top, który umila noce naszym znajomym na niewygodnej starej kanapie 😛
Jowita87
Początkowo nie mogłam się przyzwyczaić do nowego materaca SleepMed Hybrid Comfort Plus. Pierwszy dzien był dziwny, jednak to kwestia czasu teraz po 3 tygodniach nie zamieniła bym go na żaden inny! Polecam każdym niedowiarkom.
Artur02
Materac sleepmed hybrid comfort plus to unikatowy produkt dla osób które szukają cudownego komfortu snu. Dzięki piance termoelastycznej, czuję się przyjemnie otulony a dodatkowo wspiera każdą część ciała. Innowacja w kaażdym stopniu. aż nie chce się rano wstawać 🙂
Julian W
Mam problemy z kręgosłupem, już myślałem, że nic mi nie przyniesie ukojenia w nocy… Nie bez powodu te materace mają certyfikaty medyczne. Codziennie wstaje coraz bardziej zaskoczony. Polecam serdecznie.
Oliwia T
Obawiałam się, że wydam za dużo pieniędzy a materac może okazać się niewygodny. Ale to nie prawda Materac SleepMed Hybrid Comfort Plus jest rewelacyjny!
Maks Adam
Ze względu na różnicę wagi między mną a żoną, ten materac sprawdził się fantastycznie. Spręzyny multipoket amortyzują każdy mój ruch i żona wstaje wyspana 🙂
Julia83
Dwa materace w jednym świetny pomysł i odpinany top mogę wykorzystać przy wizycie gości 🙂 Warto było zapłacić troszkę więcej za materac sleepmed hybrid comfort plus.
Kamil B
Fajna sprawa z tymi różnymi twardościami materaca 🙂
Dodaj opinię
Twoja ocena
Proszę wybrać ocenę
Proszę podać opinię
Proszę podać nazwę
Dziękujemy, otrzymaliśmy Twoją opinię

Ceny

Rozmiar
Cena
80x200
2794 zł
90x200
2794 zł
100x200
3308 zł
120x200
3548 zł
140x200
3750 zł
160x200
4127 zł
180x200
4478 zł

Może zainteresować Cię również...

Materac medyczny - SleepMed Hybrid Premium Plus

SleepMed Hybrid Premium Plus

Materac SleepMed Hybrid Premium Plus – za wyjątkowy komfort podczas snu na tym modelu odpowiada 7-strefowy wkład ze sprężynami typu Multi zapewniający idealną elastyczność punktową oraz odpinany top o wysokości 5 cm wykonany z dopasowującej się do ciała pianki termoelastycznej Celsius® – Waterlily®.

Zobacz więcej
Materac medyczny - SleepMed Hybrid Supreme Plus

SleepMed Hybrid Supreme Plus

Materac SleepMed Hybrid Supreme Plus to najwyższy model z kolekcji Hybrid Plus wyposażony w 7-strefowy wkład ze sprężyn typu Multi. Dzięki aż 7-cm odpinanemu topowi wykonanemu z pianki termoelastycznej Celsius® – Waterlily® zapewnia najlepszy komfort snu oraz dopasowanie do sylwetki śpiącej osoby.

Zobacz więcej
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.
Materace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.