Jaką poduszkę SleepMed wybrać?

Poduszka SleepMed Supreme - porada

Gdy śpisz głównie na boku lub na plecach trafnym wyborem będzie poduszka SleepMed Comfort Pillow z wyprofilowaniem w kształcie wałka w okolicy kręgosłupa szyjnego. Kręgosłup zachowa swój naturalny kształt dzięki prawidłowemu ułożeniu głowy. Gdy preferujesz sen na plecach lub na boku, to odpowiednią poduszką okaże się poduszka SleepMed Premium Pillow, podnosząca komfort snu i zmniejszająca napięcia. Gdy śpisz na brzuchu lub na boku wybierz poduszkę SleepMed Supreme Pillow w kształcie czterokątnej gwiazdy. Pozwoli ona na prawidłowe ułożenie ciała przy jednoczesnym swobodnym oddechu.

Jacek Bigos
Fizjoterapeuta

Co może oznaczać poranny ból stawów?

Pianka VitaRest - poradyGdy po przebudzeniu twoje stawy biodrowe są sztywne, a poranny ich ból utrzymuje się przez większość dnia, to znak, że czas na zmiany. Warto w tym momencie wybrać wysokiej jakości materac SleepMed z 7 strefami twardości pianki VitaRest®. Odpowiednia strefa podparcia bioder, zapewni Twoim stawom optymalizację napięcia, umożliwi swobodny przepływ krwi i dotlenianie tkanek. Dopasowanie stref do ciała znacznie złagodzi dolegliwości bólowe stawów. Twój dzień będzie wyglądał inaczej, ponieważ zadbasz o odpoczynek Twojego ciała w nocy.

Dlaczego może budzić nas mokra poduszka?

Poduszka SleepMed Comfort Pillow - poradaGdy po przebudzeniu okazuje się, że Twoja poduszka jest wilgotna to prawdopodobnie śpisz na poduszce, która ogranicza naturalne odparowywanie potu, a jej syntetyczny materiał dodatkowo nasila pocenie. Warto wówczas sięgnąć po produkty SleepMed. Poduszki wykonane są z dzianiny zwiększającej odprowadzanie wilgoci oraz nadającej wyjątkową miękkość. Wystarczy że położysz rękę na poduszce SleepMed, wykonasz nacisk, a przekonasz się jak powietrze przenika między palcami. Ta innowacyjna struktura pozwala na utrzymanie stałej temperatury w czasie snu chroniąc przed przegrzaniem.

Jacek Bigos
Fizjoterapeuta

Poranna sztywność karku. Jak jej uniknąć?

Poranna sztywność karkuZ pewnością słyszeliście lub co gorsza doświadczyliście porannej sztywności karku. To coraz częstszy problem, który dotyka wszystkich niezależnie od wieku oraz wykonywanych obowiązków dnia codziennego. Najczęstszą i najbardziej błahą przyczyną jest przyjmowanie niewłaściwej pozycji podczas snu. Nieprawidłowe podparcie dla odcinka szyjnego kręgosłupa może stanowić poważny problem napięciowy, natomiast powtarzalność takiego stanu doprowadzi tylko do przewlekłych dolegliwości bólowych kręgosłupa. Aby temu zapobiec warto dopasować dla siebie poduszkę SleepMed. Ergonomiczny kształt poduszki Comfort Pillow zapewni odpowiednią stabilizację i wsparcie dla fizjologicznych krzywizn kręgosłupa. Z kolei poduszki Premium i Supreme Pillow odpowiednio dobrane do sposobu spania sprawią, że Twój kręgosłup będzie miał zapewniony komfort podczas snu, a po przebudzeniu nie odczujesz sztywności i ograniczenia ruchu.

Jacek Bigos
Fizjoterapeuta

Dlaczego pokrowiec w materacu jest ważny?

Pokrowiec materacaKażdy z nas coraz częściej zwraca uwagę na jakość produktu, który zamierza kupić. Przeglądamy katalogi, broszury, Internet, poświęcając czas na poszerzenie wiedzy o interesującym nas produkcie. Podobnie jest w przypadku materacy do spania. Mają posłużyć nam długo, dlatego wczytujemy się w temat i zgłębiamy ich budowę. Jednakże nie każdy ma świadomość, że istotnym elementem materacy jest także pokrowiec. Jako najbardziej zewnętrzna warstwa powinna zapewnić odpowiednią wymianę powietrza i stałe odprowadzanie wilgoci. Takie rozwiązanie proponuje firma SleepMed stosując pokrowiec Merced z taśmą 3D. Skład dzianiny nie zawiera przędzy naturalnej, co daje zwiększoną odporność na bakterie i roztocza, a to bardzo istotny element przy częstych skłonnościach do alergii. Odznaczone certyfikatem „Oeko Tex” surowce pokrowca firmy SleepMed zapewnią Tobie stałą temperaturę podczas snu, a Twój materac pozostanie suchy.

Jacek Bigos
Fizjoterapeuta