Jak dbać o materac?

Jak dbać o materac?

Przede wszystkim ważne, żeby nasz wymarzony model stworzony był z przewiewnych, cyrkulujących powietrze materiałów – wtedy poziom higieny jest najwyższy. Odpowiednia cyrkulacja zapobiega namnażaniu pleśni i grzybów.

Materace hybrydowe

Czym są materace hybrydowe?

Hybrydy to, jak sama nazwa wskazuje, połączenie dwóch światów: sprężyn oraz pianki. Materace hybrydowe znajdziemy na rynku od niedawna – ten segment dynamicznie się rozwija, obecnie coraz śmielej łączy się ze sobą najróżniejsze komponenty.

Materace piankowe

Jaki jest najlepszy materac piankowy?

Tu podział jest o wiele bardziej złożony. Pianki to surowiec, który się niezwykle szybko rozwija – dzięki temu różnorodność tego surowca jest ogromna. Postaramy się więc opisać najpopularniejsze z pianek wykorzystywanych w materacach.

Materace sprężynowe - rodzaje

Jaki jest najlepszy materac sprężynowy?

Odpowiedź jest oczywiście podobna do tej na pytanie o najlepszy materac – nie ma najlepszego materaca sprężynowego, jest tylko model najlepiej dostosowany do potrzeb konkretnego odbiorcy.

Materace medyczne

Materace medyczne, czyli jakie?

Materace medyczne często nazywane są także prozdrowotnymi. Wszystko dlatego, że wspierają nasz codzienny, zdrowy tryb życia. Szczególną wagę w ich tworzeniu przywiązuje się do odpowiedniego wsparcia kręgosłupa, najlepszej, wyważonej elastyczności i sprężystości pianek oraz idealnej cyrkulacji powietrza.

Rodzaje materacy

Jakie są rodzaje materacy?

Najogólniejszy i najprostszy podział to ten, który wyszczególnia 3 rodzaje materacy: sprężynowe, piankowe i hybrydowe (czyli te powstałe na bazie połączenia najlepszych właściwości pianki i sprężyn).

Jaki materac jest najlepszy?

Jaki materac jest najlepszy?

Zanim odpowiemy na to pytanie, warto najpierw zdefiniować pojęcie „najlepszy materac” – dzięki temu będzie jasne, czym należy kierować się podczas jego poszukiwań.

Projektowanie materaca

Jakie czynniki są ważne w tworzeniu materacy?

Podczas projektowania każdego materaca powinna być wzięta pod uwagę ergonomia, czyli to, w jaki sposób materac będzie odpowiadał na nasze indywidualne potrzeby – czy będzie odpowiednio wspierał kręgosłup i mięśnie, czy będzie wygodny.

Testowanie materaca

Co oznacza określenie „dobry materac”?

Przede wszystkim dobry materac to ten, który został stworzony z komponentów wysokiej jakości. Wszystkie surowce użyte w produkcji powinny być szczegółowo przebadane pod kątem bezpieczeństwa i wytrzymałości.

Materac- najważniejszy element sypialni

Co jest ważniejsze: piękne łóżko czy dobry materac?

Materac! Oczywiście, że materac! Ponadto nasze łóżko powinno być wyposażone w odpowiednio zaprojektowany, elastyczny stelaż, który będzie amortyzował ruchy podczas snu oraz wspierał odpowiedni obieg powietrza.

Jak urządzić sypialnię?

Jaki wpływ na jakość naszego snu ma sypialnia?

Jak urządzić sypialnię, by wspierała zdrowy odpoczynek? Z pewnością powinniśmy zadbać o jej odpowiednie zaciemnienie, czyli blokujące dostęp światła zasłony czy rolety – brak światła wyzwala melaninę, która ułatwia zasypianie.

Zdrowy sen - co oznacza

Czym właściwie jest dobry, zdrowy sen?

Nasz sen jest zdrowy wtedy, gdy nasz organizm ma szansę się podczas niego zregenerować. W największym uproszczeniu – wiemy, że sen jest zdrowy wtedy, gdy budzimy się wypoczęci, gotowi do działania.

Poduszka SleepMed - jaką wybrać

Jaką poduszkę SleepMed wybrać?

Gdy śpisz głównie na boku lub na plecach trafnym wyborem będzie poduszka SleepMed Comfort Pillow z wyprofilowaniem w kształcie wałka w okolicy kręgosłupa szyjnego. Kręgosłup zachowa swój naturalny kształt dzięki prawidłowemu ułożeniu głowy.

Pianka VitaRest - porady

Co może oznaczać poranny ból stawów?

Gdy po przebudzeniu twoje stawy biodrowe są sztywne, a poranny ich ból utrzymuje się przez większość dnia, to znak, że czas na zmiany. Warto w tym momencie wybrać wysokiej jakości materac SleepMed z 7 strefami twardości pianki VitaRest®.

Mokra poduszka po pobudce

Dlaczego może budzić nas mokra poduszka?

Gdy po przebudzeniu okazuje się, że Twoja poduszka jest wilgotna to prawdopodobnie śpisz na poduszce, która ogranicza naturalne odparowywanie potu, a jej syntetyczny materiał dodatkowo nasila pocenie. Warto wówczas sięgnąć po produkty SleepMed.

Sztywność karku - jak zapobiegać

Poranna sztywność karku. Jak jej uniknąć?

Z pewnością słyszeliście lub co gorsza doświadczyliście porannej sztywności karku. To coraz częstszy problem, który dotyka wszystkich niezależnie od wieku oraz wykonywanych obowiązków dnia codziennego.

Pokrowiec na materac

Dlaczego pokrowiec w materacu jest ważny?

Każdy z nas coraz częściej zwraca uwagę na jakość produktu, który zamierza kupić. Przeglądamy katalogi, broszury, Internet, poświęcając czas na poszerzenie wiedzy o interesującym nas produkcie.