Dlaczego SleepMed?

Pianki termoelastyczne VitaRest® i Celsius-Waterlily®

Pianki termoelastyczne VitaRest® i Celsius-Waterlily®

Poznaj wyjątkowe właściwości rewolucyjnych pianek visco

Pianka termoelastyczna VitaRest® w materacach SleepMed

Pianka VitaRest® to termoelastyczna pianka poliuretanowa zaprojektowania przy użyciu najnowocześniejszej technologii. Spełnia ona wszelkie światowe standardy jakości - zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i wpływu na zdrowie. Dzięki swoim unikatowym właściwościom, pianka ta jest w stanie reagować na zmienne czynniki, takie jak temperatura i ciężar ciała. Materiał ten „zapamiętuje” kształt ciała osoby leżącej, przez co możliwe jest jego idealne dopasowanie do naturalnych krzywizn – pianka termoelastyczna dostosowuje się niczym druga skóra. Efektem tego jest solidne podparcie całego ciała i tym samym odciążenie wszystkich kończyn, a także tułowia – w rezultacie zapewniony zostaje doskonały poziom relaksu. Pianka Visco VitaRest®, wykorzystana jako materiał do wyprodukowania materaców SleepMed, została wyprofilowana w taki sposób, aby stworzyć na powierzchni materaca 7 stref o różnym poziomie twardości – dzięki odpowiadają potrzebom kolejnych odcinków kręgosłupa. Dzięki temu możemy nie tylko pozbyć się uciążliwych dolegliwości bólowych w odcinku lędźwiowym i szyjnym, ale także zapobiec powstawaniu wszelkich zwyrodnień kręgosłupa w przyszłości. Pianka leniwa VitaRest® posiada jeszcze jedną, niezwykle istotną właściwość - zapewnia znakomitą cyrkulację powietrza, przez co korzystanie z niej jest o wiele bardziej komfortowe. Skóra może swobodnie oddychać, dzięki czemu nie pocimy się, a wypoczynek przebiega znacznie przyjemniej.

Pianka termoelastyczna Celsius-Waterlily® w materacach SleepMed

Pianka Celsius-Waterlily® jest jedyną w swoim rodzaju pianką termoelastyczną, której projekt został stworzony z myślą o maksymalnym komforcie, a także o ochronie środowiska. Wszystkie pianki viscoelastyczne są materiałami w stu procentach ekologicznymi – zgodnie z obecnie panującymi w Europie i na świecie standardami, dzięki czemu mogą być użytkowane bez obaw o stan otaczającego nas środowiska naturalnego. Surowce, które wykorzystuje się podczas procesu produkcji tych pianek, podlegają całkowitemu recyklingowi. Po krótkim procesie obróbki można ponownie wykorzystać je do stworzenia kolejnych produktów. Pianki termoelastyczne visco, dzięki swojej wyjątkowej budowie strukturalnej i dużemu stopniowi gęstości, nigdy nie tracą na twardości, a ich niezwykłe właściwości nie ulegają wypaczeniu na przestrzeni lat. Leniwa pianka od pierwszego do ostatniego dnia jej użytkowania zachowuje swoje pierwotne parametry. Nie rozciąga się ani nie zużywa - możemy zatem z powodzeniem korzystać z materaca przez bardzo długi czas. Zarówno pianka Celsius-Waterlily®, jak i pianka viscoelastyczna VitaRest®, zapewniają najwyższy możliwy komfort i posiadają charakterystyczne właściwości. Ich konstrukcja zmniejsza nacisk ciała na podłoże - tym samym w znacznym stopniu odciążając jego poszczególne partie. To wszystko jest możliwe za sprawą niezwykle dużej wrażliwości na temperaturę - pod wpływem ciepła pianka typu visco jak żadna inna potrafi dostosować się do naturalnych krzywizn ciała, zapewniając użytkownikowi zdrowy i wygodny sen.

Najważniejsze cechy pianek VitaRest® i Celsius-Waterlily®:
 • reaguje na ciepło i ciężar użytkownika, przez co idealnie potrafi dopasować się do parametrów jego ciała; daje przy tym uczucie niesamowitej miękkości i ulgi podczas leżenia,
 • ma bardzo pozytywny wpływ na układ nerwowy, dzięki czemu jest w stanie załagodzić bóle pleców i karku,
 • pomaga utrzymać prawidłową postawę, zapewniając odpowiednią pozycję kręgosłupa - znacząco przez to zmniejsza obciążenie wywierane na dyski,
 • jest rekomendowana przez lekarzy ze względu na swoje właściwości przeciwodleżynowe i ortopedyczne,
 • wspomaga swobodny przepływ krwi w organizmie człowieka, tym samym zwiększając poziom natlenienia tkanek,
 • jest gwarancją komfortowego wypoczynku, a także znacznie skraca czas niezbędny do regeneracji ciała,
 • uniemożliwia rozwijanie się niepożądanych, szkodliwych dla skóry i ciała mikroorganizmów oraz roztoczy,
 • udział lotnych związków organicznych w jej składzie jest zredukowany do niezbędnego minimum,
 • pozwala na optymalną, samoistną wentylację eliminując tym samym ryzyko przegrzania lub wychłodzenia organizmu,
 • w czasie spania zapobiega kształtowaniu się podwójnego podbródka,
 • znana jest ze swojej wysokiej odporności na eksploatację,
 • nawet jeśli używana jest przez długi czas, nadal pozostaje całkowicie higieniczna, a także bezwonna.
Wysoką jakość i właściwości pianek VitaRest® i Celsius-Waterlily® potwierdza:
 • certyfikat „Oeko Tex” – klasa I, w związku z czym pianka może być używana w materacach przeznaczonych dla niemowląt i alergików.
Oprócz tego…

Pianka VitaRest® zdobyła złoty medal „Wyrób roku 2010”, a także „Nagrodę za innowacyjność 2010” w kategorii „Produkt innowacyjny”.

Pianka Celsius-Waterlily® uzyskała certyfikację Nordic Swan Ecolabel - oznaczenie ekologiczne UE uznawane na całym świecie

Nagroda za innowacyjność 2010
Wyrób roku 2010
Produkt innowacyjny
Nordic Swan Ecolabel
Zobacz, jak wygodny może być sen z VitaRest®

Pozycja leżąca, którą przyjmujemy w trakcie snu, jest dla naszego ciała najbardziej komfortowa – dzieje się ta, ponieważ w najmniejszym możliwym stopniu obciąża dolny odcinek kręgosłupa oraz pozwala nogom na wypoczynek. Wspomniane wcześniej wyjątkowe właściwości adaptacyjne pianki VitaRest® skutkują znacznym zmniejszeniem ucisku na najbardziej newralgiczne części ludzkiego ciała. Różnice te zostały bardzo precyzyjne zmierzone przy użyciu niezwykle czułej maty sensorycznej. Jest to specjalistyczna mata, która posiada 2440 punktów zajmujących się pomiarem siły nacisku i stopnia, w jakim materac potrafi dopasować się do konkretnych krzywizn ludzkiego ciała. Zdolności adaptacyjne pianki VitaRest® zostały w tym badaniu w stu procentach potwierdzone.

Zobacz, jak wygodny może być sen z VitaRest®

Poznaj pozostałe technologie SleepMed

Technologia Airforce
Technologia Airforce
Sprężyny typu Multi
Sprężyny typu Multi
Pokrowiec Merced/Probiotex
Pokrowiec Merced/Probiotex
Regulacja twardości
Regulacja twardości
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.
Materace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.