Dlaczego SleepMed?

Materace piankowe SleepMed

Dlaczego materace piankowe SleepMed?

Materace z kolekcji SleepMed Standard swoje właściwości zawdzięczają czterem zastosowanym w nim technologiom: VPPHR, Airforce, VitaRest® oraz taśmie 3D.

Podstawę materacy SleepMed Comfort, Premium i Supreme stanowią dwie warstwy pianki wysokoelastycznej VPPHR o różnych twardościach wsparte technologią Aiforce, która umożliwia maksymalny obieg powietrza wewnątrz materaca. Co więcej, otwarta porowata struktura pianki VPPHR sprawia, że jest niezwykle przewiewna, tym samym uniemożliwiając rozwój szkodliwych dla zdrowia roztoczy i grzybów. Trzecią warstwę materacy SleepMed Standard stanowi innowacyjna pianka termoelastyczna VitaRest®, która pod wpływem ciepła i ucisku przyjmuje kształt ciała użytkownika, dając mu doskonałe podparcie i jednocześnie wysoki komfort odpoczynku. Efekt ten potęguje specjalne profilowanie pianki VitaRest® w 7 stref twardości, zapewniające kalibrowane wsparcie kręgosłupa, bez wydzielonych punktów nacisku. Wkład materacy z kolei zabezpieczono nowocześnie zaprojektowanym pokrowcem Merced – zastosowana w nim taśma 3D pozwala na znakomitą wentylację wkładu.

Pianka termoelastyczna VitaRest®
Materace medyczne piankowe
1
Pianka termoelastyczna VitaRest®

Innowacyjna pianka termoelastyczna profilowana w 7 stref komfortu, pod wpływem ciepła dopasowuje się do kształtu ciała, zapewniając spersonalizowany komfort i doskonałe podparcie kręgosłupa.

2
Pianka wysokoelastyczna VPPHR

Dzięki zastosowaniu dwóch warstw pianki VPPHR o różnych twardościach, materace nie tylko zyskują na trwałości, ale przede wszystkim na komforcie użytkowania i możliwości doboru twardości.

3
Technologia Airforce

Technologia, którą wykorzystano przy produkcji pianki wysokoelastycznej VPPHR – zapewnia maksymalny obieg powietrza wewnątrz materaca, skutecznie zapobiegając rozwojowi bakterii i roztoczy.

4
Pokrowiec Merced z taśmą 3D

Pokrowiec Merced to ekskluzywna, elastyczna dzianina zapewniająca orzeźwiające uczucie podczas snu, a także odczuwalny efekt masażu. Dzięki taśmie 3D pozwala na znakomitą wentylację wkładu.

5
7 różnych stref komfortu

Im więcej stref, tym lepsze dopasowanie materaca do ciała użytkownika. W piance termoelastycznej VitaRest® zastosowano aż 7 stref, co oznacza, że daje maksymalny komfort odpoczynku i zdrowy sen.

6
4 twardości do wyboru

Każdy materac SleepMed to 4 twardości, które można samodzielnie zmieniać w dowolnej chwili. Regulację twardości umożliwia ich budowa – wystarczy przełożyć piankę VitaRest® na drugą stronę materaca.

Materace SleepMed
idealne do
regulowanych stelaży
Materace SleepMed
antyalergiczne
Materace SleepMed
o właściwościach
ortopedycznych
15 lat gwarancji na materace SleepMed
z 15-letnią
gwarancją

Materace SleepMed Standard

Materac medyczny - SleepMed Comfort

SleepMed Comfort

W materacu SleepMed Comfort zastosowano najcieńsze warstwy pianki VitaRest® (4 cm) oraz pianki VPPHR Soft (7,5 cm), dzięki czemu rozwiązanie to docenią osoby, które oprócz wysokiej higieny wkładu, oczekują od materaca elastycznego dopasowania do kształtu ciała, a także uczucia przyjemnego, delikatnego otulenia.

Zobacz więcej
Materac medyczny - SleepMed Premium

SleepMed Premium

Materac SleepMed Premium wyróżniają nieco grubsze niż w materacu SleepMed Comfort warstwy pianek VitaRest® (6 cm) oraz VPPHR Soft (8,5 cm), dzięki czemu dla jego użytkownika w wyjątkowy sposób odczuwalna jest równowaga pomiędzy doskonałym wsparciem punktowym ciała a swobodą zmiany pozycji w czasie snu.

Zobacz więcej
Materac medyczny - SleepMed Supreme

SleepMed Supreme

Materac SleepMed Supreme to propozycja dla najbardziej wymagających użytkowników. Dzięki zastosowaniu najgrubszej, 8-cm warstwy pianki VitaRest® oraz 10,5-cm pianki VPPHR Soft, materac ten doskonale amortyzuje ruchy oraz redukuje wszelki nacisk na ciało, tym samym zapewniając doskonałą regenerację organizmu.

Zobacz więcej

Każdy z nas marzy o tym, żeby po ciężkim dniu w końcu znaleźć się w łóżku. To właśnie tam, podczas snu, regeneruje się nasz organizm, mięśnie się rozluźniają, a nasza pamięć porządkuje. Dlatego bardzo ważna jest zarówno odpowiednia długość snu, jak i jego jakość. Na pierwszy element często nie mamy wpływu, jednak na drugi już tak. W jaki sposób poprawić więc jakość snu? Przede wszystkim dobierając odpowiedni materac.

Jeżeli zależy nam na niezwykłej elastyczności, to warto wybrać materace piankowe do spania. Idealnym wyborem będą materace z kolekcji SleepMed Standard, do produkcji których zastosowano cztery technologie: VPPHR, Airforce, VitaRest® oraz taśmę 3D. To właśnie im materac zawdzięcza swoje niezwykłe właściwości. Aby w pełni je wykorzystać, warto zamówić materac piankowy na wymiar, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że idealnie dopasuje się do naszego łóżka.

Podstawa materacy SleepMed Standard składa się z dwóch warstw pianki wysokoelastycznej VPPHR, która ma różne twardości. Dodatkowo jest ona wsparta technologią Airforce umożliwiającą maksymalny obieg powietrza wewnątrz materaca. Z kolei otwarta porowata struktura pianki VPPHR sprawia, że jest ona niezwykle przewiewna, co skutecznie blokuje rozwój wszelkich szkodliwych dla zdrowia roztoczy i grzybów.

Materace termoplastyczne, a do takich zalicza się każdy materac z kolekcji SleepMed Standard, umożliwiają dopasowanie się podłoża do ciała oraz pozycji przyjętej w czasie snu. Jest to możliwe dzięki trzeciej warstwie znajdującej się w tym materacu, którą stanowi innowacyjna pianka termoelastyczna VitaRest®. To właśnie ona pod wpływem ciepła i ucisku przyjmuje kształt osoby na nim leżącej, dając jej z jednej strony doskonałe podparcie, a z drugiej wysoki komfort odpoczynku. Efekt ten spotęgowany jest specjalnym profilowaniem pianki VitaRest® w 7 stref twardości, które zapewniają kalibrowane wsparcie kręgosłupa, bez wydzielonych punktów nacisku. Materac ten doskonale sprawdzi się więc jako materac rehabilitacyjny.

Materac termoelastyczny z serii SleepMed Standard będzie doskonałym wyborem dla osób cierpiących na schorzenia kręgosłupa lub bioder, ponieważ zastosowana w nich pianka termoelastyczna znacznie poprawia ukrwienie oraz odciąża newralgiczne części ciała, co ma ogromne znaczenie na przyśpieszenie procesu regeneracji. Materace z pianki leniwej powinny być również wybierane przez wszystkich alergików. Zastosowana do ich produkcji pianka jest materiałem syntetycznym, cechującym się dobrą cyrkulacją powietrza i skutecznym odprowadzaniem wilgoci, co sprawia, że nie rozwijają się tam, ani nie namnażają bakterie i wirusy.

Wkład materaca SleepMed został z kolei zabezpieczony nowocześnie zaprojektowanym pokrowcem Merced. Zastosowana w nim taśma 3D pozwala na znakomitą wentylację wkładu, a właśnie tym powinny cechować się dobrej jakości materace rehabilitacyjne.

Każdy materac z pianki termoelastycznej z kolekcji SleepMed Standard idealnie nadaje się do regulowanych stelaży. W materacach istnieje również możliwość przełożenia pianki Visco na drugą stronę, dzięki czemu można regulować poziomy twardości. Wszystkie materace objęte są 15-letnią gwarancją.