Dlaczego SleepMed?

Regulacja twardości

Regulacja twardości

Sam reguluj twardość materaca – śpij tak jak lubisz!

Materace SleepMed zaprojektowano z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Każdy z nas podczas snu, czy wypoczynku poszukuje swojej strefy komfortu. Często znalezienie idealnego materaca jest bardzo trudnym zadaniem. Niejednokrotnie to, co w sklepie wydawało nam się idealne, po kilku nocach w domu już takie nie jest. Zakup materaca jest najczęściej inwestycją co najmniej kilkuletnią. W tym czasie może wiele się wydarzyć - możemy podupaść na zdrowiu, może zmienić się nasza waga. Każdy z tych czynników wpływający na zmianę naszej sytuacji życiowej, powinien na nas wymusić zakup nowego materaca o innej twardości. Jednak z materacami SleepMed nie będziemy mieć takiego problemu - dają one bowiem możliwość wyboru spośród aż 4 – a nawet 6! - powierzchni do snu, z których każda zapewnia odczuwalnie inną twardość, a co za tym idzie - komfort snu. Dzięki temu nie musisz obawiać się zakupu nieodpowiedniego materaca – w każdej chwili, szybko i bez trudu, możesz zmienić właściwości podłoża, na którym śpisz! Do materacy SleepMed posiadamy dedykowane materace kokosowe nawierzchniowe, które jeszcze bardziej podnoszą jakość naszego snu poprzez zwiększenie możliwości indywidualnego dopasowania.

Regulacja twardości i komfortu materacy SleepMed możliwa jest dzięki wyjątkowej budowie poszczególnych modeli.

Jak zmienić twardość materaca SleepMed?

Materace SleepMed z kolekcji Standard i Hybrid zostały wyposażone w ruchomą warstwę pianki termoelastycznej VitaRest® - po rozpięciu pokrowca możemy wyjąć ją i przełożyć na drugą stronę materaca. Dzięki tej możliwości otrzymujemy kilka materacy o różnej twardości w jednym. Materace twarde do spania są zalecane przez specjalistów, jednak dobór stopnia twardości to bardzo indywidualna sprawa. Optymalne dobranie materaca do naszych potrzeb uzależnione jest od kilku czynników. Jednym z nich jest nasza waga. Osoby, których masa przekracza 100 kg powinny zdecydować się na bardzo twardy materac - jednym ze sposobów otrzymania optymalnej twardości jest możliwość montażu takiego elementu dodatkowego jak materac z kokosem. Osoby lekkie, których waga nie przekracza 50 kg mogą rozważać materace miękkie jako najlepszą opcję dla siebie. Dodając do materacy miękkich materace z kokosem możemy uzyskać materace średnio twarde.

SleepMed Standard i Hybrid - jak zmienić twardość materaca?

SleepMed Standard i Hybrid - jak zmienić twardość materaca?

Jak zmienić twardość materaca SleepMed?

Materace SleepMed z kolekcji Plus i Hybrid Plus posiadają odpinany top wykonany z pianki termoelastycznej (VitaRest®/Celsius®-Waterlily®), który można przepiąć na drugą stronę materaca lub wykorzystać go jako niezależny materac nawierzchniowy, np. poprawiający komfort snu na niewygodnej kanapie. Materace SleepMed dają nam aż cztery możliwości dopasowania podłoża – tak, by komfort snu był jak najwyższy. Każda pianka wykonana została w innej wersji kolorystycznej, tak by ułatwić znalezienie dla siebie idealnego układu warstw:

  • beżowa - zielona - biała (taki układ pianek daje średnią twardość materaca),
  • beżowa - biała - zielona (układając pianki w ten sposób otrzymujemy idealne podparcie dla osób cięższych oraz wszystkich tych, którzy borykają się z problemami z kręgosłupem),
  • zielona - biała – beżowa (ta konfiguracja cechuje się bardzo wysoką sprężystością),
  • biała - zielona - beżowa (jest to wersja najtwardsza, polecana osobom cięższym).

Dzięki tylu możliwościom jesteśmy w stanie idealnie dopasować materac do swoich potrzeb, tak by zapewnić całemu kręgosłupowi idealne podparcie.

SleepMed Plus i Hybrid Plus – jak zmienić twardość materaca?

SleepMed Plus i Hybrid Plus – jak zmienić twardość materaca?

Mata kokosowa do materacy SleepMed
4 twardości to dla Ciebie za mało? Zwiększ wybór i poziom twardości materaca dzięki macie koksowej! Mata kokosowa na materac stanowi dodatek do materacy SleepMed. Znajduje swoje zastosowanie w momencie, kiedy chcemy zwiększyć twardość powierzchni, na której śpimy. Materiał ten jest naturalny - otrzymujemy go ze skorup orzechów kokosowych. W swojej naturalnej formie nie byłby jednak zbyt trwały, dlatego jest wulkanizowany i lateksowany. Dzięki tym zabiegom otrzymujemy wysokiej jakości, trwałą matę, która nie dość, że utwardza powierzchnię miejsca gdzie śpimy, to na dodatek zwiększa wytrzymałość materaca. Użytkowanie maty jest wskazane dla alergików, ponieważ włókna kokosowe zawierają sole mineralne, które w naturalny sposób hamują rozwój pleśni, bakterii oraz roztoczy. To jednak nie koniec dobroczynnego działania maty – materac zyskuje idealną cyrkulację powietrza oraz odprowadzanie wilgoci. Możemy znacznie zwiększyć żywotność maty poprzez jej regularne wietrzenie. Mata została zaprojektowana specjalnie do materacy SleepMed – umieszczając ją między piankami w znaczny sposób podniesiemy twardość naszego materaca. Jeżeli jednak zależy nam na delikatnym zwiększeniu twardości, musimy umieścić ją jako ostatni element wypełnienia. O pozostałych właściwościach i zastosowaniu maty kokosowej przeczytasz TUTAJ.

Poznaj pozostałe technologie SleepMed

Technologia Airforce
Technologia Airforce
Technologia Airforce
Pianka termoelastyczna Visco
Sprężyny typu Multi
Sprężyny typu Multi
Pokrowiec Merced/Probiotex
Pokrowiec Merced/Probiotex
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.
Materace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.