Dlaczego SleepMed?

Materac SleepMed Comfort

Materac SleepMed Comfort

Materac SleepMed Comfort to gwarancja nie tylko wysokiej higieny wkładu, ale również optymalnego i anatomicznego dopasowania do kształtu ciała – dzięki zastosowaniu cieńszych niż w przypadku pozostałych materacy z serii SleepMed warstw pianki termoelastycznej VitaRest® oraz pianki wysokoelastycznej VPPHR Soft. W efekcie materac ten zapewnia komfortowy sen, lekko kołysząc w przyjemnym, delikatnym uścisku, gwarantując wysokie uczucie komfortu.

Dane techniczne
Właściwości
Regulacja twardości
Certyfikat jakości AEH
Opinie
Ceny

Podstawowe informacje

Dostępne rozmiary
80×200, 90×200, 100×200, 120×200, 140×200, 160×200, 180×200
Sposób pakowania
na płasko
Okres gwarancji
15 lat
Wysokość materaca
20 cm
Twardość materaca
4 twardości dzięki możliwości przełożenia pianki VitaRest® na drugą stronę materaca
Wkład
2 warstwy pianki wysokoelastycznej VPPHR z technologią Airforce:
HR35kgHard o wys. 7,5 cm
HR35kgSoft o wys. 7,5 cm,
oraz warstwa pianki termoelastycznej VitaRest® o wys. 4 cm
Pokrowiec
Merced – wykonany z białej dzianiny poliestrowej (gramatura: 600g, skład: 99% poliester, 1% elastan) o wysokiej przepuszczalności powietrza, dzięki odpowiednim perforacjom zapewnia efekt masażu; zastosowana w nim taśma 3D doskonale wentyluje wkład; pokrowiec zdejmowany dzięki wszytemu zamkowi, pralny w temperaturze do 60°C.

Materace SleepMed – zobacz video

Materace SleepMed Standard - w trosce o Twój sen

Materace SleepMed Standard - w trosce o Twój sen

Właściwości materaca SleepMed Comfort

Model Comfort (20 cm) – w materacu SleepMed Comfort zastosowano najcieńszą warstwę pianki termoelastycznej VitaRest® (4 cm) oraz pianki wysokoelastycznej VPPHR Soft (7,5 cm), dzięki czemu rozwiązanie to docenią osoby, które oprócz wysokiej higieny wkładu, oczekują od materaca elastycznego dopasowania do kształtu ciała, a także uczucia przyjemnego, delikatnego otulenia.
7 stref komfortu – materac został podzielony na 7 różnych stref twardości. Każda z nich charakteryzuje się innym stopniem twardości – strefa biodrowa jest twardsza, ramieniowa jest bardziej miękka, zaś pomiędzy nimi występuje jeszcze dodatkowe strefy o pośredniej twardości. Materac 7-strefowy to najbardziej optymalne rozwiązanie, gwarantujące najlepsze dopasowanie materaca do anatomicznej budowy człowieka, a także właściwości rehabilitacyjne.
Odczuwalny efekt masażu – specjalny design i perforacje zastosowane w pokrowcu Merced gwarantują uczucie delikatnego masażu, dzięki czemu odpoczynek jest jeszcze przyjemniejszy.
Idealny do regulowanych stelaży – zastosowane w materacu tworzywa są wysoko odporne na wyginanie, w związku z czym jest on przystosowany do łączenia z wszelkiego rodzaju stelażami z możliwością mechanicznej i elektronicznej regulacji nachylenia podgłówka i podnóżka.
Pianka wysokoelastyczna VPPHR – zastosowanie dwóch warstw pianki wysokoelastycznej VPPHR o różnych twardościach to gwarancja trwałości, a także możliwość doboru twardości materaca. Tworzywo to, dzięki zastosowaniu technologii Airforce, zapewnia maksymalny obieg powietrza wewnątrz materaca, z kolei otwarta i porowata struktura uniemożliwia rozwój pleśni i grzybów.
Termoelastyczna pianka VitaRest® – innowacyjna pianka posiadająca 7 stref twardości, która pod wpływem ciepła dopasowuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa, zapobiega wszelkim uciskom, doskonale podpiera i odciąża ciało, zwiększając tym samym komfort snu. Posiada właściwości przeciwodleżynowe i ortopedyczne. Pianka VitaRest® to także gwarancja higieniczności oraz wysokiej odporności na eksploatację.
Doskonała wentylacja dzięki Airforce – technologia Airforce to specjalna wielostrefowa metoda nacinania pianki w tzw. kratkę wentylacyjną, która umożliwia maksymalny obieg powietrza wewnątrz materaca, co znacząco podnosi higienę i komfort snu. Rozwiązanie to zastosowano w wysokoelastycznej piance VPPHR, stanowiącej podstawę wkładu materaców SleepMed.
Materac antyalergiczny – materac polecany jest osobom wrażliwym na wszelkiego rodzaju alergeny. Jego budowa zapewnia optymalną wentylację i odprowadzanie wilgoci, tym samym uniemożliwiając rozwój i gromadzenie się kurzu, roztoczy i mikroorganizmów we wnętrzu materaca. Takie same właściwości charakteryzują również zdejmowalny oraz przeznaczony do prania pokrowiec, w który został wyposażony materac. Takie rozwiązania zapewniają spokojny i komfortowy sen każdego alergika.
Materac o właściwościach ortopedycznych – materac dzięki zastosowaniu pianki termoelastycznej VitaRest® może być stosowany jako produkt o przeznaczeniu ortopedycznym. Zapobiega powstawaniu oraz pogłębianiu się dysfunkcji kręgosłupa, łagodzi bóle pleców oraz karku, umożliwia swobodny przepływ krwi i dotlenienie tkanek. Posiada również właściwości przeciwodleżynowe.
Materac odwracalny – obie strony materaca przeznaczone są do użytkowania, a każdą z nich charakteryzuje inny stopień twardości. Zaleca się regularną zmianę stron w celu przedłużenia żywotności materaca.
Materac o 4 twardościach – warstwa pianki termoelastycznej VitaRest® jest ruchoma, możliwe jest więc jej wyjęcie i przełożenie na drugą stronę materaca. Dzięki takiej budowie każdy użytkownik zyskuje aż 4 stopnie twardości materaca, a co za tym idzie – możliwość doboru rozwiązania najbardziej dopasowanego do jego potrzeb.
15 lat gwarancji – producent przewiduje 15-letnią gwarancję na wkład materaca. Obejmuje ona odkształcenia na jego powierzchni oraz nieprawidłową pracę materaca.
Pranie w temp. 60°C – pokrowiec materaca został wyposażony w zamek rozdzielczy umożliwiający jego łatwe i szybkie zdjęcie oraz wypranie w temperaturze do 60°C. Zastosowanie się do zaleceń producenta gwarantuje zachowanie wszystkich właściwości pokrowca.

Jak dobrać twardość materaca?

Materace SleepMed – jak zmienić twardość materaca?

Materace SleepMed – jak zmienić twardość materaca?

Materac SleepMed Comfort daje możliwość wyboru 4 twardości bez konieczności jego wymiany! Regulacja twardości i komfortu możliwa jest dzięki budowie materaca – tworzą go 3 warstwy pianki: połączone ze sobą 2 warstwy pianki wysokoelastycznej o dwóch różnych twardościach, a także ruchoma warstwa pianki termoelastycznej VitaRest®. W efekcie w naszych produktach mamy do zaoferowania aż 4 możliwości dostosowania twardości i komfortu:

Twardości w materacach SleepMed Twardości w materacach SleepMed

Pianka termoelastyczna VitaRest® w kolorze beżowym położona na wysokoelastyczną, oddychającą zieloną piankę, daje odczucie delikatnego kołysania i optymalnego dopasowania do kształtu ciała.

Twardości w materacach SleepMed Twardości w materacach SleepMed

Pianka termoelastyczna VitaRest® w kolorze beżowym położona na wysokoelastyczną twardą białą piankę daje odczucie delikatnego kołysania przy zachowaniu optymalnego wsparcia punktowego. Strona dedykowana osobom cięższym i z dolegliwościami kręgosłupa.

Twardości w materacach SleepMed Twardości w materacach SleepMed

Wierzchnia, zielona pianka wysokoelastyczna zapewnia optymalną elastyczność punktową, a w połączeniu z warstwą podtrzymującą w kolorze białym, daje efekt sprężystości i wysoki komfort snu.

Twardości w materacach SleepMed Twardości w materacach SleepMed

Wierzchnia, biała pianka wysokoelastyczna położona na średnio twardej bazie w kolorze zielonym zapewnia jeszcze wyższy poziom wsparcia punktowego. Strona dedykowana osobom cięższym.

Mata kokosowa do materacy SleepMed
Zwiększ twardość dzięki macie kokosowej

Oczekujesz większej twardości od materacy SleepMed? Z myślą o Tobie stworzyliśmy dedykowaną naszym produktom matę kokosową, która pozwoli Ci cieszyć się jeszcze większym zróżnicowaniem pod względem odczuwanej twardości i komfortu. O właściwościach i zastosowaniu maty kokosowej przeczytasz TUTAJ.

Jak zmienić twardość materaca SleepMed?
Jak zmienić twardość materaca?

Po pierwsze:
Materac SleepMed Comfort jest dwustronny, a każda strona posiada inną twardość.

Po drugie:
Warstwa pianki termoelastycznej VitaRest® jest ruchoma – oznacza to, że po rozpięciu pokrowca możemy wyjąć ją i przełożyć na drugą stronę materaca. Materac nadal pozostaje dwustronny, a każda ze stron zyskuje inny stopień twardości.

Certyfikat jakości AEH

Aby potwierdzić jakość i bezpieczeństwo materaca medycznego SleepMed Comfort, poddaliśmy go szczegółowej analizie oraz testom weryfikującym jego ergonomię, higienę, klimat oraz trwałość. Podczas wysoce specjalistycznych badań przeprowadzonych w Laboratorium Sleep-Lab współpracującym ze Szwajcarskim Instytutem AEH okazało się, że produkt ten osiągnął satysfakcjonujące wyniki biorąc pod uwagę wyżej wymienione kryteria, w efekcie czego przyznano mu certyfikat „Znak jakości Szwajcarskiego Instytutu AEH”.

Jak zmienić twardość materaca SleepMed?

Dowiedz się więcej o SleepLab by Hilding Anders

Laboratorium SleepLab – zobacz video

Laboratorium SleepLab – zobacz video

Hilding Anders – zobacz video

Hilding Anders – zobacz video

Szczegóły raportu

W kwestii ergonomii materac SleepMed Comfort:
 • pozwala na przyjęcie różnych pozycji w czasie snu,
 • dopasowuje się do ciała w sposób indywidualny, nie wywołując nacisku,
 • łagodzi ucisk w obrębie ramion i wspiera niskie partie kręgosłupa,
 • umożliwia łatwe wstawanie,
 • nie powoduje „falowania” czy podskakiwania przy zmianie pozycji snu,
 • jest bezgłośny w użytkowaniu.
W kwestii klimatu materac SleepMed Comfort:
 • nie powoduje pocenia się w czasie snu,
 • absorbuje wilgoć i ułatwia jej odprowadzanie,
 • nie powoduje gromadzenia się ciepła w czasie snu.
W kwestii higieny materac SleepMed Comfort:
 • umożliwia zdjęcie pokrowca i jego wyczyszczenie, nawet w przypadku trudnych do usunięcia zabrudzeń,
 • posiada bezzapachowy, hipoalergiczny pokrowiec wykonany z materiałów nieszkodliwych dla zdrowia, posiadających właściwości antybakteryjne, antyroztoczowe i antygrzybicze.
W kwestii trwałości materac SleepMed Comfort:
 • zapewnia dobrą jakość przez cały okres użytkowania produktu,
 • spełnia wymogi dotyczące trwałości materiałów "DIN-EN 1957",
 • posiada wysokiej jakości wykończenie.

Opinie o Materacu SleepMed Comfort

Opinie umieszczone na naszej stronie internetowej nie były przez nas weryfikowane. Klienci mogą również pozostawić pisemną recenzję. Po moderacji publikujemy zarówno pozytywne, jak i negatywne recenzje.

Zofia T
Ciągły ból pleców nie dawał mi żyć. Pianka termoelastyczna zastosowana w tym matracu dostosowuje się do wszystkich przybieranych przeze mnie pozycji i teraz nie mam problemu z bolącymi plecami, kręgosłupem czy karkiem więc szczerze polecam! 🙂
Karolina xxx
Materac Sleepmed Comfort jest baardzo wygodny. Nie tylko dlatego, że dostosowuje się mojego ciała jest miły w dotyku i przyjemnie otula ciało. POlecam
Jacek
Temu kto wymyslil pianke termoelastyczna nalezy sie prestizowa nagroda. dzieki niej moj komfort snu wzrosl o jakies 10000%. szacun za pomysl na zrobienie 4 roznych twardosci w jednym materacu
ozzy
Materac oceniam na 5+. Ta pianka visco i pokrowiec dzieki nim milo sie spi. Pozdrawiam.
Kate70
Jestem pod wrazeniem, ten materac visco ma jakas moc przyciagania, bo dzieci kazdego dnia chca spac z nami na naszym materacu. Po kolejny materac dla dzieci wroce do tego sklepu internetowego
Ola Mazurczak
Odkat zakupilsmy z mezem ten materac nasza alergia na roztocza minela. Czytajac opis producenta nie spodziewalam sie, ze pianka termoelastyczna faktycznie pomoże nam zwalczyc alergie. A jednak 🙂 serdecznie polecam tego typu materac wszytskim alergikom
Zygmunt
Od lat cierpię na uciążliwe bóle kręgosłupa i okolic karku. Poszukując nowego materaca, który pomoże mi odetchnąć w nocy natrafiłem na materac Sleepmed Comfort. Przez pierwsze trzy noce przyznaje, że nie mogłem odnaleźć swojego miejsca w łóżku, przewracając się z boku na bok. Dodam, że wcześniej miałem materac sprężynowy. Teraz jestem pewien, że dokonałem dobrego wyboru, a ból pleców podcza snu przestał mi dokuczać.
Inez
Znajomi namówili mnie abym wybrała dla siebie materac który będzie wykonany z pianki visco i trafiłam na stronę SleepMed. Dzięki waszemu materacowi w pełni zaspokoiłam swoją potrzebęPolecam każdemu kto tak jak ja uwielbia spac
Marzena W.
Szukałam i w końcu znalazłam – estetyczny i wygodny materac. Warto raz na jakiś czas zainwestować w coś porządnego i cieszyć się dobrze przespaną nocą (chyba to dzieki piance termoelastycznej). No i to przyjemne uczucie masazu- bajka!
Ksawery
Skolioze jako dziecko zignorowalem i teraz odczuwam skutki :((( zwłaszcza rano po przebudzneiu. widzę jednak poprawe po zmianie starego materaca, oby nie była chwilowa.
Monika S.
Nie wyobrażam sobie zmienić materac SleepMed Comfort na jakikolwiek inny. Uwielbiam to uczucie takiego zapadania się, każdy kto miał okazję leżeć na piance termoelastycznej na pewno wie o co chodzi 🙂 Wygoda nie do opisania!
mArek
dlugo wahalismy sie nad zakupem tego materaca, bo marka jest malo znana. zaryzykowalismy i dobrze sie stalo, bo stan faktyczny oddaje to co obiecuja w opisie tego materaca. teraz pijemy na nim szampana ;)))
Klaudia Przybysz
Wrażenia po miesiącu uzytkowania jak najbardziej pozytywne. Zmiana twardości zgodnie z instrukcją producenta wymagała nieco gimnastyki, ale udało nam się przetestowac w tym czasie wszystkie mozliwosci. Swietne rozwiazanie, nie wierze, ze ktos moglby nie dopasowac twardosci do swoich potrzeb
Darek79
Szukalismy z zona materaca nieco lepszej jakosci, takiego antyalergicznego i gwarantujacego wysoka higiene (jestesmy na tym punkcie przeczuleni), padlo na SleepMed Comfort i poki co jestesmy zadowoleni, obietnice producenta wydaja sie byc spelnione.
Inezzz
Przeokropnie wygodny materac w pięknym pokrowcu, który faktycznie daje poczucie masażu!!!! Ale się cieszymy z tego zakupu 🙂
sara_n
Muszę pochwalić tą firmę. Nie dosyć ze dostawa byla na czas a pan sprzedawca odbieral kazdy nasz telefon 🙂 to materac naprawde jest wart swojej ceny, spi sie nieporownywalnie lepiej niz na naszym starym materacu. bedziemy polecac kazdemu
Szymon
Spimy na tym materacu od tygodnia. na poczatku spalo sie dosc hm dziwnie, moze dlatego ze wczesniej mielismy materac sprezynowy. teraz jest juz lepiej, zonie z kolei od poczatku spi sie bardzo dobrze 😉
karolajn
bardzo dokładnie przestudiowałam opis materaca comfort, aby wiedzieć z jakim produktem mam do czynienia. Zauroczyły mnie strefy podparcia różnych części ciała i odczucie masażu – to działa!! Materac cudo!
szymonb
Po raz kolejny przekonałem się, że w niektóre rzeczy naprawdę warto zainwestować i wydać więcej pieniędzy… Tak jest również w przypadku materaca. Od razu widać, że został zaprojektowany przez profesjnalistów, z myślą o komforcie przyszłych użytkowników. Jestem bardzo zadowolony. Kolejna udana inwestycja! :))
Pawel
Szukałem i nareszcie znalazłem materac, który całkowicie spełnia moje oczekiwania – dobrze dopasowuje się do ciała, przez co nie budzę się połamany, jak miało to miejsce na dużo tańszych materacach.
anna73
Cenię sobie komfort życia i przede wszystkim snu, a dzięki materacowi Sleepmed comfort moje potrzeby są w pełni zaspokojone. Polecam każdemu, dla którego sypialnia jest miejscem prawdziwego wypoczynku.
Dodaj opinię
Twoja ocena
Proszę wybrać ocenę
Proszę podać opinię
Proszę podać nazwę
Dziękujemy, otrzymaliśmy Twoją opinię

Ceny

Rozmiar
Cena
80x200
1793 zł
90x200
1793 zł
100x200
2034 zł
120x200
2274 zł
140x200
2339 zł
160x200
2677 zł
180x200
2892 zł

Może zainteresować Cię również...

Materac medyczny - SleepMed Premium

SleepMed Premium

Materac SleepMed Premium wyróżniają nieco grubsze niż w materacu SleepMed Comfort warstwy pianek VitaRest® (6 cm) oraz VPPHR Soft (8,5 cm), dzięki czemu dla jego użytkownika w wyjątkowy sposób odczuwalna jest równowaga pomiędzy doskonałym wsparciem punktowym ciała a swobodą zmiany pozycji w czasie snu.

Zobacz więcej
Materac medyczny - SleepMed Supreme

SleepMed Supreme

Materac SleepMed Supreme to propozycja dla najbardziej wymagających użytkowników. Dzięki zastosowaniu najgrubszej, 8-cm warstwy pianki VitaRest® oraz 10,5-cm pianki VPPHR Soft, materac ten doskonale amortyzuje ruchy oraz redukuje wszelki nacisk na ciało, tym samym zapewniając doskonałą regenerację organizmu.

Zobacz więcej
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.
Materace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.