Dlaczego SleepMed?

Materac SleepMed Premium

Materac SleepMed Premium

Materac SleepMed Premium dedykowany jest osobom, które poszukują równowagi pomiędzy idealnym wsparciem punktowym ciała a swobodą w zmianie pozycji podczas snu. Optymalnie zbilansowane proporcje zastosowanych w materacu SleepMed Premium komponentów w postaci pianki termoelastycznej VitaRest® oraz pianki wysokoelastycznej VPPHR Soft pozwala na skuteczną regenerację i relaks organizmu, a co za tym idzie – gwarantuje spokojny, zdrowy sen oraz zadowolenie Klientów.

Dane techniczne
Właściwości
Regulacja twardości
Certyfikat jakości AEH
Opinie
Ceny

Podstawowe informacje

Dostępne rozmiary
80×200, 90×200, 100×200, 120×200, 140×200, 160×200, 180×200
Sposób pakowania
na płasko
Okres gwarancji
15 lat
Wysokość materaca
23 cm
Twardość materaca
4 twardości dzięki możliwości przełożenia pianki VitaRest® na drugą stronę materaca
Wkład
2 warstwy pianki wysokoelastycznej VPPHR z technologią Airforce:
HR35kgHard o wys. 7,5 cm
HR35kgSoft o wys. 8,5 cm,
oraz warstwa pianki termoelastycznej VitaRest® o wys. 6 cm
Pokrowiec
Merced – wykonany z białej dzianiny poliestrowej (gramatura: 600g, skład: 99% poliester, 1% elastan) o wysokiej przepuszczalności powietrza, dzięki odpowiednim perforacjom zapewnia efekt masażu; zastosowana w nim taśma 3D doskonale wentyluje wkład; pokrowiec zdejmowany dzięki wszytemu zamkowi, pralny w temperaturze do 60°C.

Materace SleepMed – zobacz video

Materace SleepMed Standard - w trosce o Twój sen

Materace SleepMed Standard - w trosce o Twój sen

Właściwości materaca SleepMed Premium

Model Premium (23 cm) – materac SleepMed Premium wyróżniają nieco grubsze niż w materacu SleepMed Comfort warstwy pianki termoelastycznej VitaRest® (6 cm) oraz pianki wysokoelastycznej VPPHR Soft (8,5 cm), dzięki czemu dla jego użytkownika w wyjątkowy sposób odczuwalna jest równowaga pomiędzy doskonałym wsparciem punktowym ciała a swobodą zmiany pozycji w czasie snu.
7 stref komfortu – materac został podzielony na 7 różnych stref twardości. Każda z nich charakteryzuje się innym stopniem twardości – strefa biodrowa jest twardsza, ramieniowa jest bardziej miękka, zaś pomiędzy nimi występuje jeszcze dodatkowe strefy o pośredniej twardości. Materac 7-strefowy to najbardziej optymalne rozwiązanie, gwarantujące najlepsze dopasowanie materaca do anatomicznej budowy człowieka, a także właściwości rehabilitacyjne.
Odczuwalny efekt masażu – specjalny design i perforacje zastosowane w pokrowcu Merced gwarantują uczucie delikatnego masażu, dzięki czemu odpoczynek jest jeszcze przyjemniejszy.
Idealny do regulowanych stelaży – zastosowane w materacu tworzywa są wysoko odporne na wyginanie, w związku z czym jest on przystosowany do łączenia z wszelkiego rodzaju stelażami z możliwością mechanicznej i elektronicznej regulacji nachylenia podgłówka i podnóżka.
Pianka wysokoelastyczna VPPHR – zastosowanie dwóch warstw pianki wysokoelastycznej VPPHR o różnych twardościach to gwarancja trwałości, a także możliwość doboru twardości materaca. Tworzywo to, dzięki zastosowaniu technologii Airforce, zapewnia maksymalny obieg powietrza wewnątrz materaca, z kolei otwarta i porowata struktura uniemożliwia rozwój pleśni i grzybów.
Termoelastyczna pianka VitaRest® – innowacyjna pianka posiadająca 7 stref twardości, która pod wpływem ciepła dopasowuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa, zapobiega wszelkim uciskom, doskonale podpiera i odciąża ciało, zwiększając tym samym komfort snu. Posiada właściwości przeciwodleżynowe i ortopedyczne. Pianka VitaRest® to także gwarancja higieniczności oraz wysokiej odporności na eksploatację.
Doskonała wentylacja dzięki Airforce – technologia Airforce to specjalna wielostrefowa metoda nacinania pianki w tzw. kratkę wentylacyjną, która umożliwia maksymalny obieg powietrza wewnątrz materaca, co znacząco podnosi higienę i komfort snu. Rozwiązanie to zastosowano w wysokoelastycznej piance VPPHR, stanowiącej podstawę wkładu materaców SleepMed.
Materac antyalergiczny – materac polecany jest osobom wrażliwym na wszelkiego rodzaju alergeny. Jego budowa zapewnia optymalną wentylację i odprowadzanie wilgoci, tym samym uniemożliwiając rozwój i gromadzenie się kurzu, roztoczy i mikroorganizmów we wnętrzu materaca. Takie same właściwości charakteryzują również zdejmowalny oraz przeznaczony do prania pokrowiec, w który został wyposażony materac. Takie rozwiązania zapewniają spokojny i komfortowy sen każdego alergika.
Materac o właściwościach ortopedycznych – materac dzięki zastosowaniu pianki termoelastycznej VitaRest® może być stosowany jako produkt o przeznaczeniu ortopedycznym. Zapobiega powstawaniu oraz pogłębianiu się dysfunkcji kręgosłupa, łagodzi bóle pleców oraz karku, umożliwia swobodny przepływ krwi i dotlenienie tkanek. Posiada również właściwości przeciwodleżynowe.
Materac odwracalny – obie strony materaca przeznaczone są do użytkowania, a każdą z nich charakteryzuje inny stopień twardości. Zaleca się regularną zmianę stron w celu przedłużenia żywotności materaca.
Materac o 4 twardościach – warstwa pianki termoelastycznej VitaRest® jest ruchoma, możliwe jest więc jej wyjęcie i przełożenie na drugą stronę materaca. Dzięki takiej budowie każdy użytkownik zyskuje aż 4 stopnie twardości materaca, a co za tym idzie – możliwość doboru rozwiązania najbardziej dopasowanego do jego potrzeb.
15 lat gwarancji – producent przewiduje 15-letnią gwarancję na wkład materaca. Obejmuje ona odkształcenia na jego powierzchni oraz nieprawidłową pracę materaca.
Pranie w temp. 60°C – pokrowiec materaca został wyposażony w zamek rozdzielczy umożliwiający jego łatwe i szybkie zdjęcie oraz wypranie w temperaturze do 60°C. Zastosowanie się do zaleceń producenta gwarantuje zachowanie wszystkich właściwości pokrowca.
Materace SleepMed – jak zmienić twardość materaca?

Materace SleepMed – jak zmienić twardość materaca?

Materac SleepMed Premium daje możliwość wyboru 4 twardości bez konieczności jego wymiany! Regulacja twardości i komfortu możliwa jest dzięki budowie materaca – tworzą go 3 warstwy pianki: połączone ze sobą 2 warstwy pianki wysokoelastycznej o dwóch różnych twardościach, a także ruchoma warstwa pianki termoelastycznej VitaRest® W efekcie w naszych produktach mamy do zaoferowania aż 4 możliwości dostosowania twardości i komfortu:

Twardości w materacach SleepMed Twardości w materacach SleepMed

Pianka termoelastyczna VitaRest® w kolorze beżowym położona na wysokoelastyczną, oddychającą zieloną piankę, daje odczucie delikatnego kołysania i optymalnego dopasowania do kształtu ciała.

Twardości w materacach SleepMed Twardości w materacach SleepMed

Pianka termoelastyczna VitaRest® w kolorze beżowym położona na wysokoelastyczną twardą białą piankę daje odczucie delikatnego kołysania przy zachowaniu optymalnego wsparcia punktowego. Strona dedykowana osobom cięższym i z dolegliwościami kręgosłupa.

Twardości w materacach SleepMed Twardości w materacach SleepMed

Wierzchnia, zielona pianka wysokoelastyczna zapewnia optymalną elastyczność punktową, a w połączeniu z warstwą podtrzymującą w kolorze białym, daje efekt sprężystości i wysoki komfort snu.

Twardości w materacach SleepMed Twardości w materacach SleepMed

Wierzchnia, biała pianka wysokoelastyczna położona na średnio twardej bazie w kolorze zielonym zapewnia jeszcze wyższy poziom wsparcia punktowego. Strona dedykowana osobom cięższym.

Mata kokosowa do materacy SleepMed
Zwiększ twardość dzięki macie kokosowej

Oczekujesz większej twardości od materacy SleepMed? Z myślą o Tobie stworzyliśmy dedykowaną naszym produktom matę kokosową, która pozwoli Ci cieszyć się jeszcze większym zróżnicowaniem pod względem odczuwanej twardości i komfortu. O właściwościach i zastosowaniu maty kokosowej przeczytasz TUTAJ.

Jak zmienić twardość materaca SleepMed?
Jak zmienić twardość materaca?

Po pierwsze:
Materac SleepMed Premium jest dwustronny, a każda strona posiada inną twardość.

Po drugie:
Warstwa pianki termoelastycznej VitaRest® jest ruchoma – oznacza to, że po rozpięciu pokrowca możemy wyjąć ją i przełożyć na drugą stronę materaca. Materac nadal pozostaje dwustronny, a każda ze stron zyskuje inny stopień twardości.

Certyfikat jakości AEH

Aby potwierdzić jakość i bezpieczeństwo materaca medycznego SleepMed Premium, poddaliśmy go szczegółowej analizie oraz testom weryfikującym jego ergonomię, higienę, klimat oraz trwałość. Podczas wysoce specjalistycznych badań przeprowadzonych w Laboratorium Sleep-Lab współpracującym ze Szwajcarskim Instytutem AEH okazało się, że produkt ten osiągnął satysfakcjonujące wyniki biorąc pod uwagę wyżej wymienione kryteria, w efekcie czego przyznano mu certyfikat „Znak jakości Szwajcarskiego Instytutu AEH”.

Jak zmienić twardość materaca SleepMed?

Dowiedz się więcej o SleepLab by Hilding Anders

Laboratorium SleepLab – zobacz video

Laboratorium SleepLab – zobacz video

Hilding Anders – zobacz video

Hilding Anders – zobacz video

Szczegóły raportu

W kwestii ergonomii materac SleepMed Premium:
 • pozwala na przyjęcie różnych pozycji w czasie snu,
 • dopasowuje się do ciała w sposób indywidualny, nie wywołując nacisku,
 • łagodzi ucisk w obrębie ramion i wspiera niskie partie kręgosłupa,
 • umożliwia łatwe wstawanie,
 • nie powoduje „falowania” czy podskakiwania przy zmianie pozycji snu,
 • jest bezgłośny w użytkowaniu.
W kwestii klimatu materac SleepMed Premium:
 • nie powoduje pocenia się w czasie snu,
 • absorbuje wilgoć i ułatwia jej odprowadzanie,
 • nie powoduje gromadzenia się ciepła w czasie snu.
W kwestii higieny materac SleepMed Premium:
 • umożliwia zdjęcie pokrowca i jego wyczyszczenie, nawet w przypadku trudnych do usunięcia zabrudzeń,
 • posiada bezzapachowy, hipoalergiczny pokrowiec wykonany z materiałów nieszkodliwych dla zdrowia, posiadających właściwości antybakteryjne, antyroztoczowe i antygrzybicze.
W kwestii trwałości materac SleepMed Premium:
 • zapewnia dobrą jakość przez cały okres użytkowania produktu,
 • spełnia wymogi dotyczące trwałości materiałów "DIN-EN 1957",
 • posiada wysokiej jakości wykończenie.

Opinie o Materacu SleepMed Premium

Opinie umieszczone na naszej stronie internetowej nie były przez nas weryfikowane. Klienci mogą również pozostawić pisemną recenzję. Po moderacji publikujemy zarówno pozytywne, jak i negatywne recenzje.

Piotr Wyłubski
Jestem szczęśliwym posiadaczem materaca z pianki Visco. Materac Premium na który się zdecydowałem po wielu nieprzespanych nocach na materacu sprężynowym przyniósł mi naprawdę ulgę. Szczerze polecam
Maria K.
Materac w 100% spełnił moje oczekiwania. Pianka z efektem viscotherapy zasluguje na pochwale !
Zbigniew B.
Nie miałem lepszego materaca. Z trzech oferowanych comfort, premium , supreme dzięki super promocji mogłem sobie pozwolić na materac termoelastyczny premium . Do tej pory myślałem ze takie materace są nieosiągalne dla normalnego człowieka!
Karo85
Materac Visco premium użytkuje już od paru miesięcy. Jest rewelacyjny!
Wojtek z Krakowa
Polecam! Warto zaufać firmie SleepMed! Materac Visco Premium z efektem viscotherapy sprawdza się rewelacyjnie
panjan71
Jak dla mnie najgorsze sa pobudki moje lub zony jak ktores z nas ma wczesniej wtsac. Teraz zamówiliśmy materac termoelastyczny sleepmed premium, który ponoć ma dostosować się do każdego z nas…… I taką właśnie mamy nadzieję….. obsluga bardzo dobra
Alina
teraz sie przekonalam na wlasnej skórze ze 7-stref twardości to najlepsze rozwiązanie na wady kręgosłupa. Dziekuje za tak boski materac
misia3562
Postanowilam zmienic swoj stary materac, bopo jego uderzeniu w niego zauwazylam chmure kurzu, doslownie! jego miejsce zajal materac termoelastyczny sleepmed premium – bo niby jest wyjatkowo higieniczny. zobaczymy za pare lat 🙂
Basia
Jak dla mnie materac visco to strzał w 10. Wysypiam się ZAWSZE, a to dzięki tej przyjemnie otulającej miękkości -tak jak obiecuje producent
Sebastian Maślak
Po pracy relaksuję się tylko na moim nowym materacu visco, którego nie zamieniłbym na żaden inny. no i jeszcze te 4 twardości. niezly wynalazek
carmen87
Nie wiem jak ja się wysypiałam wcześniej. Ten materac termoelastyczny jest ekstra!!
Grzechu
Niby zwykły materac, ale ta pianka termoelastyczna działa cuda. Jesteśmy mega zadowoleni
Marta
Gdyby tylko materac termoelastyczny wymyslono wczesniej… Odkad zamienilismy nasz stary materac moje problemy z bezsennoscia sie skonczyly, bo zasypiam bez zadnych srodkow nasennych. Kto by pomyslal, ze tyle zalezy od odpowiedniego materaca
Danuta Tomczyk
Nienawidzę spać długo w jednej pozycji, dlatego często je zmieniam denerwując męża. Materac sleepmed premium już do nas jedzie i mam nadzieję że pozwoli mojemu mężczyźnie na nie przerywany sen ;))))))
carlos
Kupiliśmy materac visco jakiś czas temu i szczerze mówiąc nie zamieniłbym go na żaden inny. Jest niezwykle wygodny, a to liczy się przedewszystkim.
mada
Jestem szczęśliwą posiadaczką materaca SleepMed Premium. kupiłam go w promocyjnej cenie ale bez wahania przyznaje ze za taki komfort zaplacilabym rowniez regularną cenę. szczerze polecam!
Krzysztof Z.
Po tygodniu spania na materacu sleepmed premium mogę napisać subiektywną opinię. Oboje z żoną jesteśmy bardzo zadowoleni, tylko trzeba się przyzwyczaić do takiego komfortu. Jednak wcześniej spaliśmy na dużo tańszych i gorszych materacach, aż w końcu postanowiliśmy kupić porządny materac. Co do odczuć – pierwsze 3 noce spało się dziwnie, ale teraz już jest jak w niebie. Warto
zorro66
Kupiliśmy materac 160×200 do nowej sypialni, choć cena mnie trochę przeraziła, postanowiłem wydać te pieniądze z myślą o mojej kochanej żonie. I tak żona jest zachwycona, a mi to w sumie obojętne….. Kontakt i dostawa super
maja_es
wow! naprawdę jestem zaskoczona jakością tego materaca i pokrowca. Idealnie się dopasowuje, można nawet go obracać i spać na dowolnej stronie. Dzięki za szybką dostawę – teraz moja sypialnia jest w końcu wykończona!
Maria Jastarska
Już po zakupie 😉 komfort, wykonanie, dostawa i sprzedający wszystko na plus, szkoda tylko ze cena taka wysoka, ale za luksus sie placi. A za taki relaks sie oplaca
Juliusz M
Materac jak dla mnie jest rewelacyjny, odpowiada mi i mojej żonie w każdym calu. Poza tym dostawa zgodnie z zapewnieniami i dobry kontakt ze sprzedawcą – szczerze polecam
pablo1
Miałem okazje spać na różnych materacach, ale ten zdecydowanie wygrywa – naprawdę zapewnia odczuwalny komfort snu. jak dla mnie numer 1, nie zamienię go na żaden inny, no chyba że na droższy model w tym sklepie
Ola
Ten materac idealnie pasuje do naszego lozka kontynentalnego. najchetniej bym z niego nie schodziła bo jest taaaaaki wygodny 🙂
Kasia i Marek
SleepMed Premium polecamy wszystkim, którzy chcą spać wygodnie i zdrowo a rano budzić się pełnym sił i bez bólu pleców.
izunia87
Nie wyobrażam sobie wygodniejszego materaca! Odpoczynek na nim to czysta przyjemność, rano budzę się wypoczęta, nie dokucza mi żaden ból. aż chce się spać 🙂
Dodaj opinię
Twoja ocena
Proszę wybrać ocenę
Proszę podać opinię
Proszę podać nazwę
Dziękujemy, otrzymaliśmy Twoją opinię

Ceny

Rozmiar
Cena
80x200
2001 zł
90x200
2001 zł
100x200
2631 zł
120x200
2799 zł
140x200
2883 zł
160x200
3191 zł
180x200
3415 zł

Może zainteresować Cię również...

Materac medyczny - SleepMed Comfort

SleepMed Comfort

W materacu SleepMed Comfort zastosowano najcieńsze warstwy pianki VitaRest® (4 cm) oraz pianki VPPHR Soft (7,5 cm), dzięki czemu rozwiązanie to docenią osoby, które oprócz wysokiej higieny wkładu, oczekują od materaca elastycznego dopasowania do kształtu ciała, a także uczucia przyjemnego, delikatnego otulenia.

Zobacz więcej
Materac medyczny - SleepMed Supreme

SleepMed Supreme

Materac SleepMed Supreme to propozycja dla najbardziej wymagających użytkowników. Dzięki zastosowaniu najgrubszej, 8-cm warstwy pianki VitaRest® oraz 10,5-cm pianki VPPHR Soft, materac ten doskonale amortyzuje ruchy oraz redukuje wszelki nacisk na ciało, tym samym zapewniając doskonałą regenerację organizmu.

Zobacz więcej
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.
Materace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.