Dlaczego SleepMed?

Materac SleepMed Hybrid Premium Plus

Materac SleepMed Hybrid Premium Plus

Materac SleepMed Hybrid Premium Plus to materac zapewniający wysoki komfort snu. Ten 27-cm model z kolekcji Hybrid Plus wyposażono w profilowany w 7 stref wkład sprężynowy typu Multi zapewniający optymalną elastyczność punktową. Takie rozwiązanie, w połączeniu z innowacyjną, 5-cm termoelastyczną pianką Celsius® - Waterlily® zastosowaną w odpinanym topie, sprawia, że materac doskonale współpracuje z ciałem zapewniając mu wysoce spersonalizowane wsparcie.

Dane techniczne
Właściwości
Regulacja twardości
Certyfikat jakości AEH
Opinie
Ceny

Podstawowe informacje

Dostępne rozmiary
80×200, 90×200, 100×200, 120×200, 140×200, 160×200, 180×200
Sposób pakowania
na płasko
Okres gwarancji
15 lat
Wysokość materaca
27 cm
Twardość materaca
6 twardości dzięki możliwości przełożenia topu na drugą stronę materaca
Wkład
7-strefowy wkład kieszeniowy MPO 1.4/1.5o wys. 13 cm
warstwa pianki wysokoelastycznej VPPHR Soft z technologią Airforce: o wys. 2 cm
warstwa pianki hybrydowej Hybrid HY Hard z technologią Airforce o wys. 3 cm
oraz odpinany top Termo o wys. 5 cm, w którego skład wchodzi: warstwa profilowanej pianki termoelastycznej Celsius®-Waterlily® 50 kg o wys. 4 cm oraz warstwa pianki o wys. 1 cm
Pokrowiec
Góra i dół pokrowca zostały wykonane z śnieżnobiałej, eleganckiej dzianiny Probiotex przepikowanej puszystą włókniną z włóknami wiskozowymi, zapewniającej optymalny komfort i uczucie orzeźwienia podczas snu. W dzianinie zastosowano apreturę Purotex® wykorzystującą technologię aktywnych probiotyków, które zmniejszają ilość alergenów roztoczy kurzu domowego o 93,7%. Boki pokrowca tworzy delikatna i miękka w dotyku, a do tego niezwykle wytrzymała dzianina Tencel® oraz taśma 3D – ich zadaniem jest zapewnianie przewiewności i regulowanie temperatury oraz wilgoci. Pokrowiec posiada uchwyty ułatwiające przenoszenie materaca. Zdejmowany dzięki wszytemu zamkowi, pralny w temperaturze do 60°C.

Właściwości materaca SleepMed Hybrid Premium Plus

Model Hybrid Premium Plus – materac wyposażony w rdzeń w postaci 7-strefowej sprężyny typu Multi, warstwy pianek wysokoelastycznych VPPHR (Hybrid i Soft) oraz pianki Flexi Foam oraz komfortowy odpinany top o wysokości 5 cm. Jego wypełnienie stanowi reagująca na ciepło i ciężar ciała, bezpieczna dla środowiska pianka termoelastyczna Celsius® - Waterlily®.
Materac z odpinanym topem – materac posiada odpinany top, który – w zależności od modelu z kolekcji Plus – wypełnia pianka termoelastyczna VitaRest® lub Celsius® - Waterlily®. Top służy regulacji twardości materaca, może być również użytkowany samodzielnie jako materac nawierzchniowy, np. na niewygodnej kanapie.
7-strefowa sprężyna typu Multi – sprężyna zaprojektowana po to, by idealnie dopasowywać się do anatomicznej budowy ciała użytkownika; zapewnia dwa razy więcej punktów podparcia niż tradycyjne sprężyny kieszeniowe, dzięki czemu gwarantuje optymalne podparcie dla kręgosłupa i błogie uczucie odprężenia.
Doskonała elastyczność punktowa – zawdzięcza się ją zastosowaniu sprężyny typu Multi; materac idealnie dopasowuje się do kształtu ciała użytkownika uginając się jedynie w miejscu, na który wywoływany jest nacisk. Powierzchnia materaca podpiera ciało „punktowo” zapewniając najwyższy komfort snu.
7 stref komfortu – materac został podzielony na 7 różnych stref twardości. Każda z nich charakteryzuje się innym stopniem twardości – strefa biodrowa jest twardsza, ramieniowa jest bardziej miękka, zaś pomiędzy nimi występuje jeszcze dodatkowe strefy o pośredniej twardości. Materac 7-strefowy to najbardziej optymalne rozwiązanie, gwarantujące najlepsze dopasowanie materaca do anatomicznej budowy człowieka, a także właściwości rehabilitacyjne.
Odczuwalny efekt masażu – specjalny design i perforacje zastosowane w pokrowcu Merced gwarantują uczucie delikatnego masażu, dzięki czemu odpoczynek jest jeszcze przyjemniejszy.
Pianka wysokoelastyczna VPPHR – zastosowanie dwóch warstw pianki wysokoelastycznej VPPHR o różnych twardościach to gwarancja trwałości, a także możliwość doboru twardości materaca. Tworzywo to, dzięki zastosowaniu technologii Airforce, zapewnia maksymalny obieg powietrza wewnątrz materaca, z kolei otwarta i porowata struktura uniemożliwia rozwój pleśni i grzybów.
Termoelastyczna pianka Celsius® - Waterlily® – profilowana w 7 stref pianka visco idealnie dopasowująca się do ciała użytkownika - reaguje na jego ciepło i ciężar zapewniając anatomiczne wsparcie i odciążenie dla kręgosłupa. Wykazuje właściwości przeciwodleżynowe, a także łagodzące bóle pleców i karku; jest tworzywem bezpiecznym dla środowiska.
Doskonała wentylacja dzięki Airforce – technologia Airforce to specjalna wielostrefowa metoda nacinania pianki w tzw. kratkę wentylacyjną, która umożliwia maksymalny obieg powietrza wewnątrz materaca, co znacząco podnosi higienę i komfort snu. Rozwiązanie to zastosowano w wysokoelastycznej piance VPPHR, stanowiącej podstawę wkładu materaców SleepMed.
Materac o właściwościach ortopedycznych – materac dzięki zastosowaniu pianki termoelastycznej VitaRest® może być stosowany jako produkt o przeznaczeniu ortopedycznym. Zapobiega powstawaniu oraz pogłębianiu się dysfunkcji kręgosłupa, łagodzi bóle pleców oraz karku, umożliwia swobodny przepływ krwi i dotlenienie tkanek. Posiada również właściwości przeciwodleżynowe.
Materac odwracalny – obie strony materaca przeznaczone są do użytkowania, a każdą z nich charakteryzuje inny stopień twardości. Zaleca się regularną zmianę stron w celu przedłużenia żywotności materaca.
Materac o 6 twardościach – dzięki zastosowaniu odpinanego topu, który można zdjąć lub przełożyć na drugą stronę wkładu, każdy użytkownik zyskuje aż 6 stopni twardości materaca, a co za tym idzie – możliwość doboru rozwiązania najbardziej dopasowanego do jego potrzeb.
15 lat gwarancji – producent przewiduje 15-letnią gwarancję na wkład materaca. Obejmuje ona odkształcenia na jego powierzchni oraz nieprawidłową pracę materaca.
Pranie w temp. 60°C – pokrowiec materaca został wyposażony w zamek rozdzielczy umożliwiający jego łatwe i szybkie zdjęcie oraz wypranie w temperaturze do 60°C. Zastosowanie się do zaleceń producenta gwarantuje zachowanie wszystkich właściwości pokrowca.

Jak dobrać twardość materaca?

SleepMed Plus i Hybrid Plus – jak zmienić twardość materaca?

SleepMed Plus i Hybrid Plus – jak zmienić twardość materaca?

Materac SleepMed Hybrid Premium Plus ma do zaoferowania aż 6 różnych twardości zróżnicowanych pod względem odczuwanego komfortu podczas snu. Zdejmując lub przepinając top nawierzchniowy na drugą stronę materaca można uzyskać aż 6 możliwości dostosowania twardości i komfortu:

Twardości w materacach SleepMed Twardości w materacach SleepMed

Twardość podwyższona o komforcie leniwej pianki – pianka termoelastyczna Celsius® w połączeniu z twardą białą pianką Hybrid daje podwyższoną twardość i optymalne dopasowanie podczas snu. Strona dedykowana dla osób cięższych z wagą powyżej 120 kg.

Twardości w materacach SleepMed Twardości w materacach SleepMed

Twardość średnia o komforcie leniwej pianki – profilowana pianka termoelastyczna Celsius® w połączeniu z średnio twardą zieloną pianką wysokoelastyczną daje optymalne warunki w użytkowaniu.

Twardości w materacach SleepMed Twardości w materacach SleepMed

Twardość wysoka o podwyższonej elastyczności - w tej opcji wysokoelastyczna pianka typu Hybrid w kolorze białym zapewnia doskonałą elastyczność punktową i podparcie. Strona dedykowana dla osób cięższych powyżej 120 kg.

Twardości w materacach SleepMed Twardości w materacach SleepMed

Twardość podwyższona o podwyższonej elastyczności - wysokoelastyczna zielona pianka zapewnia uczucie przewiewności i zwiększonej elastyczność podczas snu.

Twardości w materacach SleepMed Twardości w materacach SleepMed

Materac twardy bez topu - twardość wysoka o podwyższonej elastyczności. Top może być stosowany oddzielnie jako materac nawierzchniowy.

Twardości w materacach SleepMed Twardości w materacach SleepMed

Materac średniotwardy bez topu - twardość podwyższona o podwyższonej elastyczności. Top może być stosowany oddzielnie jako materac nawierzchniowy.

Mata kokosowa do materacy SleepMed
Zwiększ twardość dzięki macie kokosowej

Oczekujesz większej twardości od materacy SleepMed? Z myślą o Tobie stworzyliśmy dedykowaną naszym produktom matę kokosową, która pozwoli Ci cieszyć się jeszcze większym zróżnicowaniem pod względem odczuwanej twardości i komfortu. O właściwościach i zastosowaniu maty kokosowej przeczytasz TUTAJ.

Jak zmienić twardość materaca SleepMed?
Jak zmienić twardość materaca?

Po pierwsze:
Materac SleepMed Hybrid Premium Plus jest dwustronny, a każda strona posiada inną twardość.

Po drugie:
Top z pianką termoelastycznej VitaRest® lub Celsius® - Waterlily® jest odpinany – oznacza to, że za pomocą zamka możemy odłączyć go od reszty materaca i przypiąć go po drugiej stronie wkładu. Materac nadal pozostaje dwustronny, a każda ze stron zyskuje inny stopień twardości. Odpinany top może także posłużyć jako niezależny materac nawierzchniowy.

Certyfikat jakości AEH

Aby potwierdzić jakość i bezpieczeństwo materaca medycznego SleepMed Hybrid Premium Plus, poddaliśmy go szczegółowej analizie oraz testom weryfikującym jego ergonomię, higienę, klimat oraz trwałość. Podczas wysoce specjalistycznych badań przeprowadzonych w Laboratorium Sleep-Lab współpracującym ze Szwajcarskim Instytutem AEH okazało się, że produkt ten osiągnął satysfakcjonujące wyniki biorąc pod uwagę wyżej wymienione kryteria, w efekcie czego przyznano mu certyfikat „Znak jakości Szwajcarskiego Instytutu AEH”.

Jak zmienić twardość materaca SleepMed?

Dowiedz się więcej o SleepLab by Hilding Anders

Laboratorium SleepLab – zobacz video

Laboratorium SleepLab – zobacz video

Hilding Anders – zobacz video

Hilding Anders – zobacz video

Szczegóły raportu

W kwestii ergonomii materac SleepMed Hybrid Premium Plus:
 • pozwala na przyjęcie różnych pozycji w czasie snu,
 • dopasowuje się do ciała w sposób indywidualny, nie wywołując nacisku,
 • łagodzi ucisk w obrębie ramion i wspiera niskie partie kręgosłupa,
 • umożliwia łatwe wstawanie,
 • nie powoduje „falowania” czy podskakiwania przy zmianie pozycji snu,
 • jest bezgłośny w użytkowaniu.
W kwestii klimatu materac SleepMed Hybrid Premium Plus:
 • nie powoduje pocenia się w czasie snu,
 • absorbuje wilgoć i ułatwia jej odprowadzanie,
 • nie powoduje gromadzenia się ciepła w czasie snu.
W kwestii higieny materac SleepMed Hybrid Premium Plus:
 • umożliwia zdjęcie pokrowca i jego wyczyszczenie, nawet w przypadku trudnych do usunięcia zabrudzeń,
 • posiada bezzapachowy, hipoalergiczny pokrowiec wykonany z materiałów nieszkodliwych dla zdrowia, posiadających właściwości antybakteryjne, antyroztoczowe i antygrzybicze.
W kwestii trwałości materac SleepMed Hybrid Premium Plus:
 • zapewnia dobrą jakość przez cały okres użytkowania produktu,
 • spełnia wymogi dotyczące trwałości materiałów "DIN-EN 1957",
 • posiada wysokiej jakości wykończenie.

Opinie o Materacu SleepMed Hybrid Premium Plus

Opinie umieszczone na naszej stronie internetowej nie były przez nas weryfikowane. Klienci mogą również pozostawić pisemną recenzję. Po moderacji publikujemy zarówno pozytywne, jak i negatywne recenzje.

Marcin R
Największą zaletą materaca SleepMed Hybrid Premium Plus jest możliwość wybrania odpowiedniej twardości. Jestem wybredny więc to bardzo ważny aspekt dla mnie. Odziwo sprawdza się znakomicie na każdej ze stron. Polecam!!! 🙂
Chomik22
Odkąd mam materac SleepMed Hybrid Premium Plus, żadna noc nie była uciążliwa. Skończyły się hałasujące sprężyny przy każdym ruchu, nie ma wygniecionych miejsc. Razem z nowym materacem wróciły spokojne noce pełne komfortu 🙂 A dzięki piance FlexiFoam nie muszę się martwić tym problemem przez przynajmniej 15 lat 🙂
Beatka01
Elegancko dopasowuje się do ciała, niezależnie od pozycji. SleepMed Hybrid Premium Plus jest idealnym rozwiązaniem dla osób wysokich i ciężkich. Z męzem możemy w końcu spać spokojnie. Wyjątkowe są te 7-strefowe sprężyny. Dopasowują się do naszych ruchów. Polecam każdej parze
Alicja K
Śpiąc na materacu SleepMed Hybrid Premium Plus czuję się otulona pianką termoelastyczną tak jak księżniczka na ziarnku grochu 😀 Z tym, że wstaje świetnie wypoczęta, wyspana i zadowolona! Polecam kobietki, każda z Was pokocha ten materac 🙂
Bulax2
Podczas kupowania materaca, zależało mi aby był przewiewny, bez gromadzących się pleśni i grzybów. Materac SleepMed Hybrid Premium Plus zapewnia przepływ powietrza dzięki Airforce oraz taśmą 3D dzięki którym materac oddycha z każdym moim ruchem. Polecam.
Laura96
To nasz pierwszy materac… Razem ze „świeżym” mężem postanowiliśmy nie oszczędzać w budowaniu naszego gniazdka. Materac SleepMed Hybrid Premium Plus zdobył nasze serca na dłuuugi czas.
karoleek
Nie znam slow, ktore mogly by opisac moje zadowolenie. Jakosc idzie razem z cena. Materac SleepMed Hybrid Premium Plusjest switny!. Polecam
Romek i Julka
Najlepszy wybór jakiego dokonaliśmy! Cierpimy na straszne bóle pleców, nasz stary materac wcale nam nie pomagał.. Dzięki 5 cm piance termoelastycznej nasze życie uległo zmianie 🙂 SleepMed zmienił nasze życie na lepsze ! Dziękujemy i polecamy <3
MegaFan
Jestem strasznym fanem materaca SleepMed Hybrid Premium Plus !! Znakomity układ pozwala mi na pełen komfort snu, w życiu tak dobrze nie spałem!! Do tego mam pewność, że zostanie ze mną na długie lata.
Edek
27 cm materaca robi swoje, do tego pikowany pokrowiec dodaje materacowi miękkości i dodatkowej delikatności. Pianka termoelastyczna świetnie się wtapia w moje ciało nie powodując przy tym pocenia się. Taśma 3d w pokrowcu zapewnia przewiewność. Świetny produkt!!
Pati09
materac spełnia swoją rolę jest meeega wygodny żałuje że zwlekałam z kupnem… Mogłabym spać wygodnie o wiele wcześniej!
Justyna P
Nie skrzypi, zapomniałam nawet, że w środku są sprężyny. Śpię na białej stronie i jest akurat, a odpinany top czeka na gości. Rewelacja, polecam wszystkim
Sławko
Przekonujące dla mnie są różne możliwości obracania tego materaca. Nie muszę męczyć się z jednym materacem tylko mam ich 6 😛
Hanka1
Przekonujące dla mnie są różne możliwości obracania tego materaca. Nie muszę męczyć się z jednym materacem tylko mam ich 6 😛
Gość223
Materac odpowiedni dla wymagających, wysoka pianka termoelastyczna jeszcze bardziej zwiększa komfort podczas snu! Czuje się przytulana przez całą noc :))
Jerzy J
solidnie wykonany materac można przekładać warstwy jak dla mnie każda przełożona warstwa jest jeszcze bardziej wygodniejsza to jest to polecam
marta
Materac SleepMed Hybrid Premium Plus warty podanej ceny. Luksusowa pianka termoelastyczna jest świetna. Całe dnie mogłabym spać 😀
Dodaj opinię
Twoja ocena
Proszę wybrać ocenę
Proszę podać opinię
Proszę podać nazwę
Dziękujemy, otrzymaliśmy Twoją opinię

Ceny

Rozmiar
Cena
80x200
3028 zł
90x200
3028 zł
100x200
3444 zł
120x200
3750 zł
140x200
3997 zł
160x200
4406 zł
180x200
4822 zł

Może zainteresować Cię również...

Materac medyczny - SleepMed Hybrid Comfort Plus

SleepMed Hybrid Comfort Plus

Materac SleepMed Hybrid Comfort Plus został wyposażony w 7-strefowy wkład wykonany ze sprężyn typu Multi zapewniających wysoką elastyczność punktową, a więc doskonałe dopasowanie do ciała użytkownika. Komfort użytkowania tego modelu podnosi 3,5-cm odpinany top z pianki termoelastycznej VitaRest®.

Zobacz więcej
Materac medyczny - SleepMed Hybrid Supreme Plus

SleepMed Hybrid Supreme Plus

Materac SleepMed Hybrid Supreme Plus to najwyższy model z kolekcji Hybrid Plus wyposażony w 7-strefowy wkład ze sprężyn typu Multi. Dzięki aż 7-cm odpinanemu topowi wykonanemu z pianki termoelastycznej Celsius® – Waterlily® zapewnia najlepszy komfort snu oraz dopasowanie do sylwetki śpiącej osoby.

Zobacz więcej
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.
Materace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.