Dlaczego SleepMed?

Materac SleepMed Natura Plus

Materac SleepMed Natura Plus

Materac SleepMed Natura Plus to materac, który spełni oczekiwania wszystkich osób stawiających na innowacyjne ekologiczne rozwiązania. Dzięki zastosowaniu odpinanego topu, każdy zyskuje możliwość regulowania twardości i odczuwanego komfortu, zgodnie z własnymi upodobaniami. Umieszczona w topie pianka termoelastyczna Visco Bio nasączona olejem rycynowym, zapewnia wysoce personalizowany komfort i redukcję punktów nacisku do minimum oraz wykazuje właściwości hipoalergiczne i jest przyjazna dla wrażliwej skóry.

Dane techniczne
Właściwości
Regulacja twardości
Certyfikat jakości AEH
Opinie
Ceny

Podstawowe informacje

Dostępne rozmiary
80×200, 90×200, 100×200, 120×200, 140×200, 160×200, 180×200
Sposób pakowania
na płasko
Okres gwarancji
15 lat
Wysokość materaca
28 cm
Twardość materaca
4 poziomy twardości dzięki możliwości odpięcia pianki Visco Bio lub przełożenia jej na drugą stronę materaca
Wkład
warstwa pianki Visco Bio 50 kg o wys. 6 cm
warstwa pianki wysokoelastycznej HR BIO z technologią Airforce 30 kg/120 o wys. 8 cm
warstwa pianki wysokoelastycznej Naturalis z technologią Airforce 40 kg o wys. 10 cm
Pokrowiec
Wykonany z lnianej dzianiny (51% poliester, 34% wiskoza, 15% len) o właściwościach relaksujących i rozluźniających mięśnie. Skutecznie absorbuje wilgoć i obniża temperaturę ciała. Dzięki zamkowi rozdzielczemu, można go zdjąć i wyprać w temperaturze do 30°C.

Właściwości materaca SleepMed Natura Plus

7 stref komfortu – materac został podzielony na 7 różnych stref twardości. Każda z nich charakteryzuje się innym stopniem twardości – strefa biodrowa jest twardsza, ramieniowa jest bardziej miękka, zaś pomiędzy nimi występuje jeszcze dodatkowe strefy o pośredniej twardości. Materac 7-strefowy to najbardziej optymalne rozwiązanie. Ma właściwości rehabilitacyjne i gwarantuje najlepsze dopasowanie do anatomicznej budowy ciała.
Odczuwalny efekt masażu – specjalny design i perforacje zastosowane w pokrowcu naturalnym gwarantują uczucie delikatnego masażu, dzięki czemu odpoczynek jest jeszcze przyjemniejszy.
Idealny do regulowanych stelaży – zastosowane w materacu tworzywa są wysoko odporne na wyginanie. W związku z tym materac jest przystosowany do stelaży z możliwością mechanicznej i elektronicznej regulacji nachylenia podgłówka i podnóżka.
Wysokoelastyczna pianka HR Bio – posiada otwartokomórkową strukturę, która umożliwia optymalną cyrkulację powietrza przy zachowaniu doskonałej elastyczności. Jest bardzo sprężysta, a jednocześnie nie pozwala, aby ciało nadmiernie się zapadało. Naturalny olej sojowy zastępuje sztuczne związki chemiczne, nadając piance dodatkowe właściwości hipoalergiczne.
Wysokoelastyczna pianka NATURALIS® – redukuje nacisk punktowy i nie pozwala, aby ciało nadmiernie się zapadało. Naturalny olejek rycynowy zastępuje sztuczne związki chemiczne, dzięki czemu wykazuje właściwości hipoalergiczne. Charakteryzuje się świetną wentylacją i długą żywotnością.
Termoelastyczna pianka Visco Bio – innowacyjna pianka posiadająca 7 stref twardości, która pod wpływem ciepła dopasowuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa, zapobiega wszelkim uciskom, doskonale podpiera i odciąża ciało, zwiększając tym samym komfort snu. Dzięki zawartości naturalnego oleju rycynowego wykazuje właściwości hipoalergiczne i jest przyjazna dla wrażliwej skóry. Surowce użyte do jej produkcji są biodegradowalne i pozyskiwane w sposób zrównoważony.
Doskonała wentylacja dzięki Airforce – Airforce to specjalna wielostrefowa metoda nacinania pianki w tzw. kratkę wentylacyjną, która umożliwia maksymalny obieg powietrza wewnątrz materaca, co znacząco podnosi higienę i komfort snu. Rozwiązanie to zastosowano w wysokoelastycznej piance Naturalis oraz HR Bio.
Materac antyalergiczny – materac polecany jest osobom wrażliwym na wszelkiego rodzaju alergeny. Z jednej strony jego budulcem są naturalne (wolne od sztucznych związków chemicznych) oleje: rycynowy i sojowy, z drugiej ma porowatą strukturę i zastosowaną technologię Airforce. To połączenie zapewnia optymalną wentylację i odprowadzanie wilgoci, tym samym uniemożliwiając rozwój i gromadzenie się kurzu, roztoczy i mikroorganizmów we wnętrzu materaca. Takie same właściwości charakteryzują również zdejmowalny oraz przeznaczony do prania lniany pokrowiec, w który został wyposażony materac. Takie rozwiązania zapewniają spokojny i komfortowy sen każdego alergika.
Materac o właściwościach ortopedycznych – materac dzięki zastosowaniu pianki termoelastycznej Visco Bio może być stosowany jako produkt o przeznaczeniu ortopedycznym. Zapobiega powstawaniu oraz pogłębianiu się dysfunkcji kręgosłupa, łagodzi bóle pleców oraz karku, umożliwia swobodny przepływ krwi i dotlenienie tkanek. Posiada również właściwości przeciwodleżynowe. Dodatkowo zastosowany w piance olej rycynowy wykazuje właściwości hipoalergiczne, wpływa kojąco na bóle mięśni i jest przyjazny dla wrażliwej skóry.
Materac odwracalny – obie strony materaca przeznaczone są do użytkowania, a każdą z nich charakteryzuje inny stopień twardości. Zaleca się regularną zmianę stron w celu przedłużenia żywotności materaca.
Materac o 4 twardościach – warstwa pianki termoelastycznej Visco Bio umieszczona jest w osobnym, odpinanym pokrowcu. Można ją zatem z łatwością przełożyć na drugą stronę materaca lub całkowicie z niej zrezygnować. Dzięki takiej budowie użytkownik zyskuje aż 4 stopnie twardości materaca, a co za tym idzie – możliwość doboru rozwiązania najbardziej dopasowanego do swoich potrzeb.
Odpinany top – materac posiada odpinany top, który – w zależności od modelu z kolekcji Natura Plus – wypełnia pianka termoelastyczna Visco Bio. Top służy regulacji twardości materaca, może być również użytkowany samodzielnie jako materac nawierzchniowy, np. na niewygodnej kanapie.
Włókna lnu – pokrowiec materaca wykonany jest z naturalnych włókien lnu. Dzięki temu charakteryzuje się wyjątkową trwałością, miękkością i bardzo skutecznie odprowadza wilgoć. Len wykazuje również właściwości antyalergiczne i antybakteryjne, odznacza się bardzo wysokimi walorami higienicznymi zapewniającymi optymalny mikroklimat snu. Posiada także właściwości termoregulacyjne, chroniąc nasze ciało przed przegrzaniem lub wychłodzeniem.
Bawełna organiczna – dzięki wypełnieniu, bawełną organiczną, pokrowiec świetnie przepuszcza powietrze, a skóra użytkownika nie poci się. Surowiec pochodzi z upraw ekologicznych, wolnych od stosowania toksycznych środków ochrony roślin i sztucznych nawozów. Płótno bawełniane, które domyka pokrowiec jest bardzo przyjemne w dotyku i wpływa na wysoki komfort użytkowania.
Materiał przyjazny dla środowiska – użyte w materacach surowce spełniają wysokie standardy produkcji zgodnej z założeniami zrównoważonego rozwoju, są biodegradowalne i pochodzą ze sprawdzonych źródeł.
15 lat gwarancji – producent przewiduje 15-letnią gwarancję na wkład materaca. Obejmuje ona odkształcenia na jego powierzchni oraz nieprawidłową pracę materaca.
Pranie w temp. 30°C – pokrowiec materaca został wyposażony w zamek rozdzielczy umożliwiający jego łatwe i szybkie zdjęcie oraz wypranie w temperaturze do 30°C. Zastosowanie się do zaleceń producenta gwarantuje zachowanie wszystkich właściwości pokrowca.

Jak dobrać twardość materaca?

SleepMed Natura Plus – jak zmienić twardość materaca?

SleepMed Natura Plus – jak zmienić twardość materaca?

Materac SleepMed Natura Plus daje możliwość wyboru 4 twardości bez konieczności jego wymiany! Regulacja twardości i komfortu możliwa jest dzięki budowie materaca – tworzą go 3 warstwy pianek: połączone ze sobą 2 warstwy pianek wysokoelastycznych o dwóch różnych twardościach HR Bio oraz Naturalis, a także odpinana warstwa pianki termoelastycznej Visco Bio. W efekcie w naszych produktach mamy do zaoferowania aż 4 możliwości dostosowania twardości i komfortu:

Twardości w materacach SleepMed Twardości w materacach SleepMed

Pianka termoelastyczna Visco Bio położona jest na wysokoelastyczną, oddychającą piankę HR Bio. Daje to odczucie delikatnego otulenia idealnie dopasowanego do kształtu ciała.

Twardości w materacach SleepMed Twardości w materacach SleepMed

Pianka termoelastyczna Visco Bio położona jest na wysokoelastycznej twardej piance Naturalis. Daje to odczucie delikatnego otulenia przy zachowaniu optymalnego wsparcia punktowego. Strona dedykowana osobom cięższym i z dolegliwościami kręgosłupa.

Twardości w materacach SleepMed Twardości w materacach SleepMed

Opcja bez pianki termoelastycznej. Wierzchnia warstwa średniotwardej pianki wysokolelastycznej HR Bio zapewnia uczucie miękkości i delikatny efekt zanurzenia. Umieszczoną pod nią wysokoelastyczna pianka Naturalis wyposażona w technologię Air Force, gwarantuje solidne podparcie i wysoki komfort snu.

Twardości w materacach SleepMed Twardości w materacach SleepMed

Opcja bez pianki termoplastycznej. Wierzchnia warstwa pianki wysokolelastycznej Naturalis zapewnia optymalną elastyczność punktową. Umieszczona pod nią wysokoelastyczna pianka HR Bio zapewnia jeszcze wyższy poziom wsparcia punktowego. Strona dedykowana osobom cięższym, szukającym podparcia i usztywnienia w obrębie kręgosłupa i całego ciała.

Twardości w materacach SleepMed Twardości w materacach SleepMed

Twardość podwyższona o podwyższonej elastyczności - wysokoelastyczna łososiowa pianka zapewnia dodatkową przewiewność i zwiększoną elastyczność podczas snu.

Twardości w materacach SleepMed Twardości w materacach SleepMed

Twardość średnia o komforcie leniwej pianki – pianka HR BIO w połączeniu z wysokoelastyczną pianką Naturalis daje optymalną twardość i optymalne dopasowanie podczas snu.

Mata kokosowa do materacy SleepMed
Zwiększ twardość dzięki macie kokosowej

Oczekujesz większej twardości od materacy SleepMed? Z myślą o Tobie stworzyliśmy dedykowaną naszym produktom matę kokosową, która pozwoli Ci cieszyć się jeszcze większym zróżnicowaniem pod względem odczuwanej twardości i komfortu. O właściwościach i zastosowaniu maty kokosowej przeczytasz TUTAJ.

Jak zmienić twardość materaca SleepMed?
Jak zmienić twardość materaca?

Po pierwsze:
Materac SleepMed Natura Plus jest dwustronny, a każda strona posiada inną twardość.

Po drugie:
Top z pianką termoelastyczną Visco Bio jest odpinany – oznacza to, że za pomocą zamka możemy odłączyć go od reszty materaca. Materac nadal pozostaje dwustronny, a każda ze stron zyskuje inny stopień twardości. Odpinany top może także posłużyć jako niezależny materac nawierzchniowy.

Certyfikat jakości AEH

Aby potwierdzić jakość i bezpieczeństwo materaca medycznego SleepMed Natura Plus, poddaliśmy go szczegółowej analizie oraz testom weryfikującym jego ergonomię, higienę, klimat oraz trwałość. Podczas wysoce specjalistycznych badań przeprowadzonych w Laboratorium Sleep-Lab współpracującym ze Szwajcarskim Instytutem AEH okazało się, że produkt ten osiągnął satysfakcjonujące wyniki biorąc pod uwagę wyżej wymienione kryteria, w efekcie czego przyznano mu certyfikat „Znak jakości Szwajcarskiego Instytutu AEH”.

Jak zmienić twardość materaca SleepMed?

Dowiedz się więcej o SleepLab by Hilding Anders

Laboratorium SleepLab – zobacz video

Laboratorium SleepLab – zobacz video

Hilding Anders – zobacz video

Hilding Anders – zobacz video

Szczegóły raportu

W kwestii ergonomii materac SleepMed Natura Plus:
 • pozwala na przyjęcie różnych pozycji w czasie snu,
 • dopasowuje się do ciała w sposób indywidualny, nie wywołując nacisku,
 • łagodzi ucisk w obrębie ramion i wspiera niskie partie kręgosłupa,
 • umożliwia łatwe wstawanie,
 • nie powoduje „falowania” czy podskakiwania przy zmianie pozycji snu,
 • jest bezgłośny w użytkowaniu.
W kwestii klimatu materac SleepMed Natura Plus:
 • nie powoduje pocenia się w czasie snu,
 • absorbuje wilgoć i ułatwia jej odprowadzanie,
 • nie powoduje gromadzenia się ciepła w czasie snu.
W kwestii higieny materac SleepMed Natura Plus:
 • umożliwia zdjęcie pokrowca i jego wyczyszczenie, nawet w przypadku trudnych do usunięcia zabrudzeń,
 • posiada bezzapachowy, hipoalergiczny pokrowiec wykonany z materiałów nieszkodliwych dla zdrowia, posiadających właściwości antybakteryjne, antyroztoczowe i antygrzybicze.
W kwestii trwałości materac SleepMed Natura Plus:
 • zapewnia dobrą jakość przez cały okres użytkowania produktu,
 • spełnia wymogi dotyczące trwałości materiałów "DIN-EN 1957",
 • posiada wysokiej jakości wykończenie.

Opinie o Materacu SleepMed Natura Plus

Opinie umieszczone na naszej stronie internetowej nie były przez nas weryfikowane. Klienci mogą również pozostawić pisemną recenzję. Po moderacji publikujemy zarówno pozytywne, jak i negatywne recenzje.

Magdalena P
Najlepszy materac na jakim spałam!!! super opcja z tym odpinanym topem, bo moge sobie go uzywać do spania na kanapie :)
Bogusia
w moim domu nie ma miejsca na sztuczne materialy! staram się zyc w zgodzie z natura i dzieki materacowi SleepMed Natura Plus to mozliwe! nie spodziewalam się że bedzie taki wygodny - polecam kazdemu!
Dodaj opinię
Twoja ocena
Proszę wybrać ocenę
Proszę podać opinię
Proszę podać nazwę
Dziękujemy, otrzymaliśmy Twoją opinię

Ceny

Rozmiar
Cena
80x200
2771 zł
90x200
2771 zł
100x200
3641 zł
120x200
3937 zł
140x200
4075 zł
160x200
4705 zł
180x200
4939 zł
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.
Materace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.