Dlaczego SleepMed?

Jak wybrać materac dla seniora?

Jak wybrać materac dla seniora?

Jak wybrać materac dla seniora?Wybór odpowiedniego materaca dla seniora to niezwykle istotna decyzja, która może znacząco wpłynąć na jakość snu, a tym samym na ogólne zdrowie i samopoczucie osoby starszej. Wraz z wiekiem organizm staje się bardziej podatny na różnego rodzaju dolegliwości, takie jak bóle pleców, stawów, czy problemy z krążeniem. Dlatego tak ważne jest, aby materac, na którym śpi senior, zapewniał odpowiednie wsparcie i komfort. A zatem, jak go wybrać oraz jakie są rodzaje podłoży do spania?

Materac do spania - jakie są dostępne rodzaje?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów materacy, z których każdy oferuje różne poziomy wsparcia, komfortu i trwałości. Właśnie dlatego tak ważne jest uwzględnienie osobistych potrzeb, a także preferencji – pomogą one przy wyborze najlepszego modelu. Obecnie wyróżnia się trzy główne rodzaje, które dzieli się z uwagi na rodzaj wypełnienia. DO nich zalicza się:

Każdy z tych rodzajów materacy ma swoje unikalne właściwości, które mogą odpowiadać różnym potrzebom seniorów. Ważne jest, aby przy wyborze materaca brać pod uwagę indywidualne wymagania zdrowotne, preferencje dotyczące twardości oraz kwestie higieniczne, takie jak odporność na alergeny.

Dlaczego wybór materaca dla seniora jest ważny?

Osoby starsze są najbardziej narażone na bezsenność, problemy z zasypianiem oraz częste budzenie się w nocy. Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia tych dolegliwości, warto zakupić wysokiej jakości materac, który bezpośrednio wpłynie na jakość snu oraz regenerację organizmu. Jak wiadomo, w nocy mózg się wycisza, a mięśnie rozluźniają. W przypadku źle dobranego materaca, nie mają takiej możliwości, ponieważ muszą utrzymywać ciało w naturalnej pozycji. Zwiększa to uczucie zmęczenia, a także ból stawów i kości w ciągu dnia, w szczególności kręgosłupa. Osoby starsze często są również narażone na problemy z biodrami, dlatego zbyt twardy materac to ogromne obciążenie dla tego stawu. Warto zdecydować się na zakup odpowiedniego materaca przede wszystkim dla zdrowia. Oprócz tego:

Jakie są rodzaje materacy dla seniora?

Istnieje wiele rodzajów materacy, które odpowiadają najważniejszym potrzebom osób starszych. Jeżeli senior preferuje klasyczne, sprężynowe wypełnienie materaca, to warto skupić się na modelach, które zawierają sprężyny typu Multi. Są one nowoczesną odmianą klasycznych materacy kieszeniowych, które dzięki 7 strefom wsparcia są w stanie utrzymać całe ciało w optymalnej dla niego pozycji przez całą noc, odciążając najważniejsze punkty, takie jak szyja, barki, kręgosłup, biodra, kolana i łydki. Dla osób starszych, które lubią uczucie otulenia do snu, proponowane są materace wykonane z pianki termoelastycznej, która zapamiętuje kształt ciała użytkownika oraz pozwala całkowicie się zregenerować. Wiele materacy na rynku posiada miano ortopedycznych, leczniczych bądź rehabilitacyjnych – wszystkie oznaczają to samo i gwarantują wykorzystanie wysokiej jakości materiałów oraz właściwości, które pomogą przy wszelkiego rodzaju schorzeniach kostno-stawowych, odleżynach, a także są idealne dla alergików. Wbrew temu, co mówi nazwa, na te materace nie musi decydować się osoba tylko i wyłącznie chora lub podczas rehabilitacji. Idealnie sprawdzają się także u osób zdrowych, które stawiają na wysoki komfort snu i profilaktykę.

Jak wybrać dobry materac dla osoby starszej?

Oferta materacy na rynku jest ogromna, dlatego dobranie odpowiedniego modelu do preferencji użytkownika nie powinno stanowić problemu. Przede wszystkim, trzeba zastanowić się nad tym, jaką twardość podłoża preferuje senior. Jeśli istnieje ryzyko, że w trakcie użytkowania materaca upodobania pod tym względem mogą się zmienić, warto zastanowić się nad materacem odwracalnym, którego każda ze stron zapewnia inny poziom komfortu, a także nad modelem z regulacją twardości, dzięki czemu można manipulować jego warstwami tworząc podłoże optymalnie dopasowane do preferencji starszej osoby. Istotną kwestią dla seniora jest również przewiewność i wysoka higiena materaca. Po długim użytkowaniu materac zbiera w sobie kurz, roztocza i wszelkiego rodzaju bakterie. Bez odpowiedniej budowy, która gwarantuje wentylację, w środku może zbierać się wilgoć, a ta nie pozostaje bez wpływu na zdrowie, szczególnie w przypadku osób podatnych na alergie. Kolejną ważną kwestią, którą trzeba rozważyć podczas zakupu materaca dla starszej osoby jest jego wielkość oraz dzielenie łóżka z drugą połówką. W przypadku małżeństwa, szczególnie takiego, które różni się wagą i preferencjami, ciężko jest dobrać odpowiedni materac, który odpowiadałby obydwu stronom bez przechodzenia na kompromis. Idealnie w tym przypadku sprawdza się materac wykonany z termoelastycznej pianki VitaRest®, która dopasowuje się do konkretnego użytkownika bez efektu trampoliny. Ewentualnie, w razie naprawdę dużych różnic, najlepszym rozwiązaniem okaże się dobór dwóch pojedynczych materacy i ułożenie ich w dwuosobowym łóżku obok siebie, tak aby stworzyć odpowiednie warunki dla każdego z partnerów. Istotne jest wtedy zwrócenie uwagi na to, aby obydwa materace posiadały taką samą wysokość.

Materac SleepMed – czym się wyróżnia i dlaczego jest odpowiedni dla seniora?

Materace SleepMed są uznawane za jedne z najbardziej zaawansowanych i komfortowych rozwiązań dostępnych na rynku, oferując wyjątkowe wsparcie i wygodę, co czyni je doskonałym wyborem dla seniorów. Przede wszystkim praktycznie każdy model wykorzystuje innowacyjne technologicznie pianki, takie jak pianka termoelastyczna oraz pianka wysokoelastyczna. Dodatkowo każdy model posiada 7 stref komfortu, a także właściwości antyalergiczne. Jednak to, co wyróżnia markę SleepMed, to wykorzystanie systemu regulacji twardości. Wszystkie modele posiadają ruchomą warstwę pianki termoelastycznej, która pozwala osiągnąć 4 różne stopnie twardości! Wynika to dodatkowo z pianek, które różnią się między sobą twardością. Dodatkowo niektóre modele posiadają jeszcze odpinany top, który w połączeniu z ruchomą warstwą pianki gwarantuje aż 6 różnych stopni twardości! W praktyce oznacza to, że senior jest w stanie niemal idealnie dopasować twardość do swoich preferencji! Modele marki SleepMed wykorzystują technologię Airforce, czyli specjalną, wielostrefową technologię nacinania pianki w tzw. kratkę wentylacyjną. Dzięki temu dochodzi do maksymalnego obiegu powietrza wewnątrz wypełnienia, przez co ciepło i wilgoć, które organizm wytwarza w czasie snu i odpoczynku jest sprawnie usuwane. Stwarza to higieniczne warunki do wypoczywania, a jednocześnie odpowiada za regulację temperatury.

Najważniejsze jest, aby materac odpowiadał wymaganiom osoby starszej tak, aby czuła się na nim wygodnie i bezpiecznie. Trzeba pamiętać, że osoba starsza może posiadać wiele wątpliwości i dystans do nowoczesnych rozwiązań, warto jednak przedstawić jej wszelkie zalety najnowszych technologii po to, aby zapewnić najwyższy poziom komfortu snu i regeneracji organizmu.

Podobne artykuły

Jak sen wzmacnia układ immunologiczny?
Jak sen wzmacnia układ immunologiczny?
Praca na nocnej zmianie – jak zadbać o zdrowy sen?
Praca na nocnej zmianie – jak zadbać o zdrowy sen?
Jaki materac dla alergika?
Jaki materac dla alergika?
Wybierz materac dla osoby z bólami kręgosłupa
Wybierz materac dla osoby z bólami kręgosłupa
Pozycja podczas snu i jej wpływ na nasze zdrowie
Pozycja podczas snu i jej wpływ na nasze zdrowie
Poduszki piankowe - czy to dobry wybór do Twojej sypialni?
Poduszki piankowe - czy to dobry wybór do Twojej sypialni?
Co wyróżnia materace SleepMed?
Co wyróżnia materace SleepMed?
Jak wybrać najwygodniejszy materac do spania?
Jak wybrać najwygodniejszy materac do spania?
Jak odpowiednio dobrać materac do wagi?
Jak odpowiednio dobrać materac do wagi?
Co przeszkadza nam zdrowo spać?
Co przeszkadza nam zdrowo spać?