Dlaczego SleepMed?

Mata kokosowa – dlaczego warto dokupić ją do materacy SleepMed?

Mata kokosowa – dlaczego warto dokupić ją do materacy SleepMed?

Mata kokosowa – dlaczego warto dokupić ją do materacy SleepMed?Otrzymałeś właśnie jeden z naszych materacy albo może dopiero zastanawiasz się nad jego zakupem? A czy wiesz, że do materacy SleepMed możesz dokupić dedykowaną im matę kokosową, która m.in. nadaje wkładowi dodatkowej twardości? To niewielki wydatek, który może znacząco wpłynąć na wygodę i właściwości wybranego przez nas produktu.

Jak powstaje mata kokosowa?

Zanim poznasz wyjątkowe właściwości maty kokosowej, warto poznać proces jej powstawania. Jest to specjalna procedura, która wydobywa z kokosa wszystko to, co najlepsze dla ludzkiego ciała. Włókna, które pozyskuje się ze skorupy orzecha kokosowego, są wulkanizowane i lateksowane, co znacznie zwiększa ich odporność i wydłuża okres użytkowania. W ten sposób tworzą matę, zazwyczaj o grubości 1 cm, gotową do zastosowania we wkładach materacy.

Utwardzanie

Jeżeli materac, który kupiliśmy lub zamierzamy kupić, jest dla nas za miękki, nie panikujmy – nie trzeba od razu kupować nowego lub szukać innego produktu. Istnieje sposób dzięki, któremu możemy podnieść jego twardość bez dużych nakładów finansowych. Rozwiązaniem tym jest właśnie mata kokosowa, której dołożenie do materaca możliwe jest z racji tego, że produkty SleepMed jako jedne z niewielu zostały wyposażone w możliwość przekładania warstw wypełnienia, co pozwala na samodzielne modyfikowanie odczucia komfortu. W efekcie można uzyskać aż cztery różne poziomy twardości w zaledwie kilka chwil – wystarczy przełożyć piankę VitaRest na spód lub na wierzch pozostałych i w razie potrzeby odwrócić materac.

Jeśli to jednak za mało, by uzyskać optymalną twardość, z pomocą przychodzi mata wykonana z kokosa. W celu znacznego zwiększenia poziomu twardości należy umieścić ją między piankami, natomiast chcąc minimalnie ją zmienić, należy ułożyć ją na sam spód wkładu.

Właściwości antyalergiczne

Zwiększenie twardości to jednak nie jedyne zalety maty kokosowej – przez zastosowanie składników pochodzenia roślinnego mata zyskuje dodatkowe właściwości. Celulozowe włókno zawiera wiele soli mineralnych, które zapobiegają rozwojowi roztoczy i pleśni. Dodatkowo sposób wykonania sprzyja cyrkulacji powietrza wewnątrz materaca, mata skutecznie również odprowadza wilgoć, przez co czujemy się w łóżku świeżo i czysto. Odpowiednia wentylacja zmniejsza także potliwość w trakcie snu. Za sprawą zwartej struktury, dodatkowo zabezpieczonej odpowiednimi preparatami, wkład zmniejsza ryzyko wystąpienia odkształceń na powierzchni materaca i pomaga odpowiednio podpierać kręgosłup użytkownika.

Dla kogo?

Wszystkie wyżej wymienione właściwości maty kokosowej sprawiają, że jest ona świetnym wyborem dla wszystkich osób chcących nie tylko podnieść twardość swojego materaca, ale również dla alergików i tych, którzy pragną zwiększyć poziom higieny w swoim łóżku. Matę można dokupić do wszystkich produktów SleepMed, zatem bez względu na to, na jaki model i jego rozmiar się zdecydujemy, mamy możliwość, z niewielkim nakładem sił, poprawić komfort i czystość w naszym łóżku. Takie rozwiązanie rewelacyjnie sprawdzi się również u dzieci – lepsza cyrkulacja powietrza i antyalergiczność sprawią, że nie będą miały trudności z oddychaniem w nocy, co niweluje problem nieprzespanych nocy. Mata ta może okazać się również dobrym rozwiązaniem dla wszystkich kręcących się w czasie snu – stabilne, równe podłoże powinno ułatwić znalezienie wygodnej pozycji w trakcie zasypiania.

Kupiliśmy nowy materac i nie jesteśmy do końca zadowoleni z jego twardości lub potrzebujemy dodatkowej warstwy zabezpieczającej przez odkształceniami? Ponadto chcielibyśmy zapewnić sobie lepszą ochronę przed roztoczami i pleśnią, bo jesteśmy wrażliwcami? Chcąc zaspokoić wszystkie wyżej wymienione potrzeby, wystarczy, że zdecydujemy się na dodatkowy zakup w postaci maty kokosowej. Jej naturalne włókna pozwolą nam cieszyć się pełnią możliwości materacy SleepMed, a co za tym idzie – łóżkiem, w którym chce się spędzać każdą chwilę. Wkład z kokosa to doskonały sposób na udoskonalenie naszego materaca za niewielkie pieniądze!

Podobne artykuły

Materace piankowe – fakty i mity
Materace piankowe – fakty i mity
Najwygodniejsze materace do spania w pojedynkę: 100x200 czy 120x200?
Najwygodniejsze materace do spania w pojedynkę: 100x200 czy 120x200?
Pianka VitaRest w materacu – poznaj jej zalety
Pianka VitaRest w materacu – poznaj jej zalety
Jak wybrać materac dobry dla zdrowia?
Jak wybrać materac dobry dla zdrowia?
Jak wybrać materac dla nastolatka?
Jak wybrać materac dla nastolatka?
Pokrowiec na materac – wybierz dobrze!
Pokrowiec na materac – wybierz dobrze!
Jak zasnąć w 2 minuty?  Innowacyjna metoda pozwalająca na szybkie zasypianie
Jak zasnąć w 2 minuty? Innowacyjna metoda pozwalająca na szybkie zasypianie
Sypialnia dla dwojga - jaki wybrać materac dla parterów o dużej różnicy wagowej?
Sypialnia dla dwojga - jaki wybrać materac dla parterów o dużej różnicy wagowej?
Fazy snu i ich znaczenie dla zdrowego odpoczynku
Fazy snu i ich znaczenie dla zdrowego odpoczynku
Materac dla osoby ciężkiej - na co zwrócić uwagę przy wyborze?
Materac dla osoby ciężkiej - na co zwrócić uwagę przy wyborze?