Dlaczego SleepMed?

Mata kokosowa – dlaczego warto dokupić ją do materacy SleepMed?

Mata kokosowa – dlaczego warto dokupić ją do materacy SleepMed?

Mata kokosowa – dlaczego warto dokupić ją do materacy SleepMed?Otrzymałeś właśnie jeden z naszych materacy albo może dopiero zastanawiasz się nad jego zakupem? A czy wiesz, że do materacy SleepMed możesz dokupić dedykowaną im matę kokosową, która m.in. nadaje wkładowi dodatkowej twardości? To niewielki wydatek, który może znacząco wpłynąć na wygodę i właściwości wybranego przez nas produktu. Dodatkowa twardość i lepsza wentylacja to tylko niektóre z zalet, które przekładają się na lepsze samopoczucie i zdrowszy sen. Jeśli zależy Ci na optymalnym komforcie i trwałości materaca, warto rozważyć tę opcję. A oto kilka najważniejszych informacji na ten temat!

Jak powstaje mata kokosowa?

Zanim poznasz wyjątkowe właściwości maty kokosowej, warto poznać proces jej powstawania. W końcu nie jest to zwykły produkt, a efekt precyzyjnej obróbki, która wydobywa z kokosa jego najcenniejsze właściwości dla ludzkiego ciała. Proces rozpoczyna się od pozyskania włókien ze skorupy orzecha kokosowego. Te naturalne włókna przechodzą przez specjalistyczne etapy obróbki. Najpierw są one wulkanizowane, czyli poddawane procesowi termicznemu w celu poprawy ich właściwości mechanicznych. Następnie, w procesie lateksowania, włókna są traktowane naturalnym lateksem, co dodatkowo zwiększa ich elastyczność oraz odporność na odkształcenia. Dzięki temu maty kokosowe są nie tylko trwałe, ale również elastyczne, co przekłada się na komfort użytkowania i długotrwałość. Ostatecznie, po tych procesach obróbki, powstaje mata kokosowa o standardowej grubości około 1 cm. Użytkownik może ją umieścić we wkładzie zakupionego materaca.

Jakie funkcje pełni mata kokosowa?

Jeżeli materac, który kupiliśmy lub zamierzamy kupić, jest dla nas za miękki, nie panikujmy – nie trzeba od razu kupować nowego lub szukać innego produktu. Istnieje sposób dzięki, któremu możemy podnieść jego twardość bez dużych nakładów finansowych. Idealnym rozwiązaniem tym jest właśnie mata kokosowa, której dołożenie do materaca możliwe jest z racji tego, że produkty SleepMed jako jedne z niewielu zostały wyposażone w możliwość przekładania warstw wypełnienia. Pozwala to na samodzielne modyfikowanie odczucia komfortu. W efekcie można uzyskać aż cztery różne poziomy twardości w zaledwie kilka chwil – wystarczy przełożyć piankę VitaRest na spód lub na wierzch pozostałych i w razie potrzeby odwrócić materac. Jeśli to jednak za mało, by uzyskać optymalną twardość, z pomocą przychodzi mata wykonana z kokosa. W celu znacznego zwiększenia poziomu twardości należy umieścić ją między piankami, natomiast chcąc minimalnie ją zmienić, należy ułożyć ją na sam spód wkładu. Warto również zaznaczyć, że dzięki elastyczności i możliwościom modyfikacji, mata kokosowa staje się niezastąpionym dodatkiem dla każdego, kto poszukuje idealnego komfortu snu bez konieczności wymiany całego materaca. To praktyczne i ekonomiczne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie indywidualne podejście do jakości swojego snu.

Mata kokosowa a właściwości antyalergiczne

Zwiększenie twardości to jednak nie jedyne zalety maty kokosowej – przez zastosowanie składników pochodzenia roślinnego mata zyskuje dodatkowe właściwości. Z pewnością musisz wiedzieć, że posiada ona liczne korzyści zdrowotne i higieniczne, które są niezwykle cenne dla alergików czy osób cierpiących na różne problemy związane z oddychaniem podczas snu. Włókna celulozowe zawierają wiele soli mineralnych, które zapobiegają rozwojowi roztoczy i pleśni. Dzięki temu sypialnia pozostaje świeża i zdrowa, co jest szczególnie ważne dla osób cierpiących na alergie czy też astmę. Oprócz tego specjalna konstrukcja maty kokosowej sprzyja cyrkulacji powietrza wewnątrz materaca. To zapewnia efektywną wentylację i odprowadzanie wilgoci, co pomaga utrzymać oraz suchość i świeżość w łóżku. Odpowiednia wentylacja przyczynia się również do zmniejszenia potliwości w trakcie snu, co przekłada się na komfort czy lepszą jakość wypoczynku. Za sprawą zwartej struktury, dodatkowo zabezpieczonej odpowiednimi preparatami, wkład zmniejsza ryzyko wystąpienia odkształceń na powierzchni materaca, przez co pomaga odpowiednio podpierać kręgosłup użytkownika. Oznacza to, że materac z matą kokosową nie tylko zabezpiecza przed alergenami, ale również pomaga w prawidłowym podparciu kręgosłupa użytkownika, zapewniając komfortowe i zdrowe warunki snu.

Mata kokosowa – idealna dla kogo?

Mata kokosowa to uniwersalne rozwiązanie, które z powodzeniem zaspokoi potrzeby różnorodnych użytkowników materacy. Jej wszechstronne właściwości sprawiają, że jest to doskonały wybór nie tylko dla osób poszukujących większej twardości swojego materaca. Jednak, co to dokładnie oznacza? Dzięki swoim antyalergicznym właściwościom mata kokosowa jest idealna dla alergików. Naturalne włókna i sole mineralne zawarte w materiale zapobiegają rozwojowi roztoczy i pleśni, co przekłada się na czystsze i zdrowsze warunki snu. To rozwiązanie pomoże osobom cierpiącym na alergie czy astmę lepiej oddychać w nocy, minimalizując ryzyko reakcji alergicznych oraz zapewniając spokojny, nieprzerwany sen. Dodatkowo matę kokosową można zastosować w materacach SleepMed o różnych modelach i rozmiarach. Bez względu na wybrany model, dodanie maty kokosowej jest proste i wymaga niewielkiego nakładu sił. Dzięki temu każdy użytkownik może dostosować swoje łóżko do indywidualnych potrzeb, poprawiając komfort snu i poziom higieny w sypialni. Należy również podkreślić, że rodzice małych dzieci również docenią zalety maty kokosowej. Lepsza cyrkulacja powietrza i właściwości antyalergiczne sprawiają, że dzieci będą miały łatwiejsze oddychanie w nocy. To znacząco redukuje ryzyko problemów z zasypianiem, co jest niezwykle ważne dla młodych rodziców. Podsumowując, mata kokosowa jest doskonałym wyborem dla szerokiego spektrum osób – od alergików, przez rodziców małych dzieci, po osoby z problemami z zasypianiem. Jej wszechstronne właściwości, a także możliwość adaptacji do różnych modeli materacy sprawiają, że jest to inwestycja w komfort i zdrowie snu każdego użytkownika.

Kupiliśmy nowy materac i nie jesteśmy do końca zadowoleni z jego twardości lub potrzebujemy dodatkowej warstwy zabezpieczającej przed odkształceniami? Ponadto chcielibyśmy zapewnić sobie lepszą ochronę przed roztoczami i pleśnią, bo jesteśmy wrażliwcami? Chcąc zaspokoić wszystkie wyżej wymienione potrzeby, wystarczy, że zdecydujemy się na dodatkowy zakup w postaci maty kokosowej. Jej naturalne włókna pozwolą nam cieszyć się pełnią możliwości materacy SleepMed, a co za tym idzie – łóżkiem, w którym chce się spędzać każdą chwilę. Wkład z kokosa to doskonały sposób na udoskonalenie naszego materaca za niewielkie pieniądze!

Podobne artykuły

Wiosenne porządki w sypialni - o czym należy pamiętać?
Wiosenne porządki w sypialni - o czym należy pamiętać?
Jakie łóżko i materac do sypialni wybrać?
Jakie łóżko i materac do sypialni wybrać?
Wpływ snu na serce – konsekwencje zdrowotne w twoim organizmie
Wpływ snu na serce – konsekwencje zdrowotne w twoim organizmie
Co przeszkadza nam zdrowo spać?
Co przeszkadza nam zdrowo spać?
Sypialnia dla dwojga - jaki wybrać materac dla parterów o dużej różnicy wagowej?
Sypialnia dla dwojga - jaki wybrać materac dla parterów o dużej różnicy wagowej?
Zdrowy styl życia - jak o niego dbać?
Zdrowy styl życia - jak o niego dbać?
Czy można leżeć na materacu bezpośrednio na podłodze?
Czy można leżeć na materacu bezpośrednio na podłodze?
Jakie pytania musisz sobie zadać, zanim kupisz materac?
Jakie pytania musisz sobie zadać, zanim kupisz materac?
Materac dla pary - jaki wybrać?
Materac dla pary - jaki wybrać?
Dobór poduszki do pozycji, w jakiej śpisz najczęściej
Dobór poduszki do pozycji, w jakiej śpisz najczęściej