Dlaczego SleepMed?

Materac idealny, czyli jaki?

Materac idealny, czyli jaki?

Materac idealny, czyli jaki?Zmieniasz aranżację sypialni? A może planujesz wymienić stare podłoże do spania na nowe? W takim razie potrzebny Ci materac idealny, które spełni wszystkie Twoje oczekiwania i zapewni zdrowy oraz w pełni regenerujący wypoczynek każdej nocy. Na co jednak zwracać uwagę podczas zakupu i skąd wiedzieć, czy dany model jest dobrze dopasowany do naszych potrzeb? Zapraszamy do lektury!

Po pierwsze: wybór wypełnienia

Przeglądając oferty dostępne na rynku, możemy zauważyć naprawdę wiele najróżniejszych modeli materacy, które różnią się od siebie nie tylko ceną. Aktualnie możemy wybierać także spośród wielu rodzajów wypełnień, z których to właśnie wynikają indywidualne właściwości produktu. To właśnie dzięki nim możemy dużo łatwiej dopasować dany model do swoich potrzeb. Najogólniejszy podział wyróżnia:

Po drugie: dopasowanie rozmiaru i twardości

Jednym z kluczowych aspektów, mających wpływ na komfort wypoczynku jest rozmiar materaca, który najlepiej jest dopasować do budowy ciała oraz tego, czy śpimy sami czy z partnerem. Przyjmuje się, że do łóżek jednoosobowych najlepiej sprawdzą się modele o szerokości od 90 do aż 120 centymetrów - wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji. Nieco inaczej wygląda to w przypadku osób śpiących we dwójkę - tutaj warto kierować się zasadą, że każdy z partnerów powinien dysponować powierzchnią o minimalnej szerokości 70 cm, jednak produkty 140x200 polecane są przede wszystkim dla osób o drobnej budowie ciała oraz do małych sypialni. Zdecydowanie najpopularniejszym rozmiarem jest 160x200 oraz 180x200, gdzie swoboda ruchów podczas zmiany pozycji jest zdecydowanie większa.

Bardzo ważny, jak nie najważniejszy, jest dobór odpowiedniej twardości powierzchni, na której będziemy spać. Dlaczego? Wpływa to przede wszystkim na komfort wypoczynku, a także stan naszego zdrowia. Nieodpowiednie podparcie dla całego ciała może przyczynić się do powstawania lub pogłębiania się wad postawy, a także uniemożliwić efektywną i dogłębną regenerację mięśni. Ten parametr najlepiej dobrać do wagi osoby śpiącej. Przyjmuje się, że dla osób ważących od 60 do 80 kg dobrym wyborem będą materace średnie, dla tych od 80 do 100 kg sprawdzą się modele twarde, natomiast dla użytkowników cięższych niż 100 kg idealną opcją będą powierzchnie bardzo twarde. Jeśli jednak nadal nie wiesz, jaki produkt będzie dla Ciebie odpowiedni, wybierz materac z regulacją twardości. Dzięki ruchomej piance można z łatwością dostosować poziom komfortu do aktualnych preferencji.

Po trzecie: indywidualne właściwości

Ważnym czynnikiem, oddziałującym na komfort nocnego wypoczynku, są także indywidualne właściwości produktu, wynikające przede wszystkim z rodzaju zastosowanego wewnątrz wkładu, a także różnorodnych technologii. W przypadku materacy SleepMed do nich zaliczyć chociażby:

Po czwarte: testowanie

Decydując się na zakup nowego materaca, dobrze jest zrobić dokładny research w internecie, dzięki czemu zyskamy możliwość porównania wszystkich parametrów i dopasowania ich do swoich potrzeb. W momencie, gdy już wyłonimy zwycięskie modele, warto każdy z nich przetestować w salonie stacjonarnym, co pozwoli uniknąć błędu w doborze twardości czy rodzaju wypełnienia. Jak zatem sprawdzić, czy materac jest dla nas odpowiednio dopasowany? Dobrze w takim przypadku wykonać tzw. test ręki. Wystarczy położyć się na wznak i spróbować wsunąć dłoń pod odcinek lędźwiowy kręgosłupa - jeśli wchodzi bez najmniejszego oporu oznacza to, że powierzchnia jest zbyt twarda, natomiast jeżeli mamy z tym problem i opór jest zbyt duży to znać, że ten produkt jest dla nas za miękki. Podczas testowania materaca dobrze jest również zapytać sprzedawcy o okres gwarancji, a także certyfikaty, potwierdzające jakość oraz właściwości danego modelu.

Zakup materaca idealnego wcale nie musi być trudny! Wystarczy dokładnie określić swoje potrzeby oraz oczekiwania, a następnie zapoznać się dokładnie z parametrami produktów dostępnych na rynku.

_________________________________

Przeczytaj: Zapobieganie odkształcaniu się materaca – to musisz wiedzieć!
Sprawdź też: Mata kokosowa w materacu - dla kogo jest polecana?
Dowiedz się więcej: Zdrowa sypialnia - w jakim stylu ją urządzić oraz jaki materac będzie najlepszy?

Podobne artykuły

Ranking materacy, które spełnią oczekiwania i zapewnią zdrowy sen
Ranking materacy, które spełnią oczekiwania i zapewnią zdrowy sen
Wysokość materaca – na co zwrócić uwagę?
Wysokość materaca – na co zwrócić uwagę?
Materac medyczny – kiedy należy rozważyć jego zakup?
Materac medyczny – kiedy należy rozważyć jego zakup?
Korzyści wynikające ze zdrowego snu
Korzyści wynikające ze zdrowego snu
Materac dla pary - jak wybrać idealny materac dla dwojga?
Materac dla pary - jak wybrać idealny materac dla dwojga?
Poranny ból szyi i karku - jak się go skutecznie pozbyć?
Poranny ból szyi i karku - jak się go skutecznie pozbyć?
Jaki materac dla seniora wybrać?
Jaki materac dla seniora wybrać?
Niedobory snu - jak wpływają na organizm?
Niedobory snu - jak wpływają na organizm?
Pokrowiec na materac – wybierz dobrze!
Pokrowiec na materac – wybierz dobrze!
Komfort termiczny w czasie snu – dlaczego warto o niego zadbać?
Komfort termiczny w czasie snu – dlaczego warto o niego zadbać?