Dlaczego SleepMed?

Materac hybrydowy, czyli jaki?

Materac hybrydowy, czyli jaki?

Materac hybrydowy, czyli jaki?Szukając nowego materaca do spania możemy się przekonać, że na rynku są setki, a nawet tysiące modeli pogrupowane w określone kategorie: ze względu na budowę, stopień twardości, funkcjonalność, przeznaczenie… Jak zatem znaleźć materac, który odpowie wszystkim naszym potrzebom i spełni wszelkie oczekiwania? Polecamy zacząć od przyjrzenia się materacom hybrydowym, ponieważ są to modele innowacyjne, funkcjonalne i wyjątkowe. Co to oznacza? Zachęcamy do przeczytania artykułu, dzięki któremu poznasz ich zalety!

Budowa materaca hybrydowego

Najnowsze materace hybrydowe w swojej budowie łączą najlepsze cechy modeli sprężynowych i piankowych oraz innowacyjne rozwiązania technologiczne. Dzięki temu osoby niezdecydowane, na jakim rodzaju wkładu czują się lepiej, szybko znajdą coś odpowiedniego nie musząc wybierać między dwoma kategoriami. W podłożach hybrydowych wykorzystuje się różnej wielkości i średnicy sprężyny typu multipocket tworzące środkowy rdzeń wkładu. Sprężyny te różnią się od tych zastosowanych w tradycyjnych materacach tym, że jest ich zagęszczenie jest znacznie większe w przeliczeniu na jeden metr kwadratowy powierzchni podłoża. Ponadto pogrupowane zostały w przemyślane kieszonki, co sprawia, że nie są one połączone i każda z nich funkcjonuje niezależnie od pozostałych, co przekłada się na niezwykle wysoką elastyczność punktową danego modelu. Sprężyny te są umieszczone pomiędzy warstwami funkcjonalnych pianek: w hybrydowych modelach najczęściej stosowane są: termoelastyczna VitaRest, która reaguje na temperaturę ciała, idealnie dostosowując się do jego krzywizn, natomiast pianka wysokoelastyczna VPPHR i pianka FlexiFoam zapewniają odczuwalny komfort, sprężystość i elastyczność podłoża, co jest odczuwalne natychmiast po położeniu. Taka konstrukcja sprawia, że materace hybrydowe są coraz częściej wybierane przez klientów, którzy mogą zapewnić o ich unikalnych właściwościach.

Zalety materacy hybrydowych

Przemyślana budowa materacy zaliczanych do kategorii hybrydowych sprawia, że wynikają z niej niekwestionowane korzyści, które każdy użytkownik może odczuć “na własnej skórze”. Przede wszystkim warto wspomnieć o siedmiostrefowym fizjosystemie, który zapewnia odpowiednie podparcie każdej części ciała z właściwym dla niej naciskiem. Dzięki temu każdy mięsień może się rozluźnić i w pełni zregenerować. Ciekawym rozwiązaniem dla osób, które nie są pewne, jaką twardość podłoża wybrać jest możliwość jej regulacji, którą można znaleźć między innymi w modelu SleepMed Hybrid Premium. Osiągnięto w nim 4 różne poziomy odczuwanej twardości, poprzez funkcję odwracalności oraz przełożeniu warstwy pianki VitaRest na drugą stronę. Ponadto model ten tak samo jak SleepMed Hybrid Supreme pozwala użytkownikom poczuć odczuwalny, subtelny efekt masażu oraz właściwości ortopedyczne wspomagające prawidłowe ułożenie oraz podtrzymanie kręgosłupa wraz z odcinkiem szyjnym. Wspomniane materace hybrydowe wykorzystują także innowacyjną technologię Airforce, która charakteryzuje się wysokim poziomem wentylacji, co sprawia, że podłoża te mają właściwości antyalergiczne - w ich wnętrzu nie zbiera się kurz, wilgoć oraz nie rozwijają się drobnoustroje mogące potęgować symptomy alergii. Niekwestionowaną zaletą tych modeli jest zdejmowany pokrowiec. We wspomnianych wyżej modelach jest to Merced lub Probiotex, z czego pierwszy z nich cechuje się wspomaganiem cyrkulacji powietrza, miękkością oraz zwiększeniem odprowadzania wilgoci bezpośrednio ze skóry użytkownika, natomiast cechą charakterystyczną drugiego jest wykorzystywanie aktywnych probiotyków zamkniętych w mikrokapsułkach, które stopniowo pękają uwalniając wartościowe związki zmniejszające ilość alergenów. Materace te objęte są piętnastoletnim okresem gwarancyjnym, który zapewnia ich wysoką jakość oraz funkcjonalność.

Komu dedykowane są materace hybrydowe?

Materace hybrydowe przeznaczone są dla osób, którym nie wystarczają zalety samej pianki lub samych sprężyn multipocket, a takie innowacyjne połączenie daje im satysfakcję i niezastąpiony komfort. Ponadto docenią je również użytkownicy zmagający się z różnego rodzaju wadami postawy oraz seniorzy, ponieważ sprężyny oraz wysoka elastyczność punktowa ułatwiają wstawanie i zmianę ruchów wraz z optymalnym podparciem całego odcinka kręgosłupa. Sprawdzą się także w sypialni osób, które potrzebują pełnej regeneracji mięśni, czyli wszystkich zabieganych, aktywnych oraz sportowców. Zadowoleni powinni być również użytkownicy, którzy w sypialni pragną poczuć niekwestionowany relaks i rozluźnienie, a wspomniany wysoki poziom wentylacji sprawia, że modele hybrydowe te są idealne dla alergików, którzy odczują niekwestionowaną ulgę w swoich dolegliwościach alergicznych.

Materace hybrydowe SleepMed otrzymały prestiżowy certyfikat AEH, który jest potwierdzeniem jakości, ergonomii, trwałości i odpowiedniego klimatu, który zapewniają w czasie snu. Ich niezwykłe właściwości i funkcjonalność są odczuwane już od pierwszego użycia. Nie powinno zatem nikogo dziwić, że stają się one coraz bardziej popularne, a klienci coraz chętniej decydują się na umieszczenie ich w swoich sypialniach.

Materace SleepMed polecane przez zdrowykregoslup.pl

Podobne artykuły

Życzenia świąteczne
Życzenia świąteczne
Korzyści wynikające ze zdrowego snu
Korzyści wynikające ze zdrowego snu
Materac dla pary - jaki wybrać?
Materac dla pary - jaki wybrać?
Jak wybrać idealny materac rehabilitacyjny?
Jak wybrać idealny materac rehabilitacyjny?
Komfort termiczny w czasie snu – dlaczego warto o niego zadbać?
Komfort termiczny w czasie snu – dlaczego warto o niego zadbać?
Urządzanie sypialni krok po kroku
Urządzanie sypialni krok po kroku
Czy można leżeć na materacu bezpośrednio na podłodze?
Czy można leżeć na materacu bezpośrednio na podłodze?
Na jaki materac dla pary warto się zdecydować?
Na jaki materac dla pary warto się zdecydować?
Materac z kokosem - dla kogo?
Materac z kokosem - dla kogo?
Czy można wyprać kołdrę w pralce?
Czy można wyprać kołdrę w pralce?