Dlaczego SleepMed?

Właściwości zdrowotne materacy SleepMed

Właściwości zdrowotne materacy SleepMed

Właściwości zdrowotne materacy SleepMedMaterace medyczne SleepMed powstały z myślą o osobach, które pod kątem snu posiadają bardzo duże potrzeby i wymagania. Oznacza to, że nie tylko oczekują wyraźnie odczuwalnego komfortu, ale przede wszystkim doskonałego podparcia dla kręgosłupa, nawet tego chorego, jak również wysokiej antyalergiczności. Jakie rozwiązania zastosowane w materacach SleepMed decydują zatem o ich prozdrowotnych właściwościach?

Wysokiej jakości pianka termoelastyczna

Pierwszym tworzywem, o którym warto wspomnieć, jest pianka termoelastyczna VitaRest® – jej innowacyjność polega na tym, że reaguje na ciepło ludzkiego ciała i idealnie dopasowuje się do jego kształtów. Dzięki temu pianka stwarza bardzo przyjemne uczucie otulenia, a także sprawia, że komfort odpoczynku jest naprawdę wysoki. Co istotne, tworzywo to eliminuje napięcie ciała i zapewnia doskonałe podparcie dla kręgosłupa, zmniejszając tym samym obciążenie na dyski. Dba również o swobodny przepływ krwi oraz lepsze dotlenienie poszczególnych tkanek. W efekcie spanie na materacu z pianką termoelastyczną to najlepsze, co można zrobić dla swojego organizmu. Warto wiedzieć, że pianka termoelastyczna ma także właściwości przeciwodleżynowe, dlatego doskonale sprawdzi się w przypadku osób, które dużo czasu spędzają w pozycji leżącej. Nie bez znaczenia jest także fakt, że tego typu materiał cechuje się bezwonnością i pozwala na utrzymanie wysokiej higieny dzięki odpowiedniej wentylacji. Jest także w pełni bezpieczny dla alergików, ponieważ uniemożliwia osadzanie się kurzu i roztoczy czy rozwój bakterii.

Siedem stref twardości

Materace posiadające strefy twardości są w stanie lepiej dopasować się do krzywizn ludzkiego ciała – dzięki temu nie ma obaw, że jakaś część podłoża bardziej zapadnie się pod wpływem ciężaru. W rezultacie mięśnie mogą się rozluźnić, a kręgosłup utrzymany jest w naturalnej pozycji. Model posiadający siedem stref twardości uwzględnia takie partie ciała, jak:

Odpowiednia wentylacja

Odpowiednia wentylacja wkładu jest gwarancją wysokiej higieny i antyalergiczności. W trosce o komfort i bezpieczeństwo użytkowników produktów SleepMed wykorzystano tu technologię Airforce, zapewniającą maksymalną cyrkulację powietrza wewnątrz materaca. Polega ona na specjalnym nacinaniu pianki w tak zwaną kratkę wentylacyjną – zarówno w pionie, jak i w poziomie. Dzięki takiemu rozwiązaniu wytwarzana w trakcie odpoczynku wilgoć jest kierowana do specjalnych jam, a następnie poprzez niewielkie ruchy ciała, jest ona usuwana wraz z ciepłym powietrzem. W to miejsce nabiera się powietrze świeże. Oprócz tego:

Co więcej, dzięki technologii Airforce, materace SleepMed mają właściwości antyalergiczne, bowiem doskonała wentylacja uniemożliwia rozwój bakterii oraz grzybów, a także osadzanie się kurzu i roztoczy. Jest to niezwykle ważne, gdyż zapewnia zdrowy i spokojny sen również alergikom.

Możliwość regulacji stopnia twardości

Z pewnością jesteś przyzwyczajony, że materac ma jedną określoną twardość. Jednak ciało ludzkie na przestrzeni lat może ulec zmianie – podobnie jak preferencji odnośnie twardości. Wówczas najlepszą opcją jest wybranie modelu, który może zagwarantować Ci nie jedną, a cztery lub nawet sześć różnych twardości! Materace SleepMed to wyjątkowe produkty, które dopasowują się do użytkownika. Wynika to z ich budowy, gdyż pianka termoelastyczna jest ruchoma, co oznacza, że można ją przekładać, tym samym zyskując aż cztery powierzchnie do snu zróżnicowane pod kątem twardości i odczuwanego komfortu. Dodatkowo wykorzystuje się pokrowiec, który można z łatwością odpiąć lub przełożyć. Wówczas istnieje szansa na stworzenie jeszcze dwóch dodatkowych stopni twardości!

Nowoczesny pokrowiec Merced

„Wisienką na torcie” w przypadku materacy medycznych SleepMed jest zastosowany w nich specjalistyczny pokrowiec Merced, wykonany z przyjemnego w dotyku materiału w białym kolorze. Jego budowa nie tylko pozwala w pełni cieszyć się właściwościami rdzenia materaca, zapewniając przy tym przyjemny efekt masażu, ale przede wszystkim sprzyja utrzymaniu prawidłowej wentylacji wkładu – zastosowana w nim taśma 3D gwarantuje optymalną wymianę powietrza także na bokach produktu. Korzystając z tego pokrowca, nie trzeba się również martwić o kurz, roztocza czy wilgoć. Brak przędzy naturalnej w składzie materiału zapewnia dodatkową ochronę przed rozwojem szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów, z kolei nasączenie pokrowca specjalną apreturą zmiękczającą hydrophilic softener powoduje, że wilgoć jest efektywniej odprowadzana, a sam materac zyskuje na miękkości i delikatności.

Innowacyjny pokrowiec Probiotex

Warto jednak zaznaczyć, że nie wszystkie materace SleepMed są wyposażone w nowoczesny pokrowiec Merced. Jak się okazuje, w kolekcji Plus oraz Hybrid Plus znajduje się innowacyjny pokrowiec Probiotex. Jest on o tyle wyjątkowy, iż górną i dolną część stanowi śnieżnobiała dzianina z włóknami wiskozowymi, która dodatkowo została przepikowana puszysta i miękką włókniną. Dzięki temu materac wygląda elegancko oraz stylowo. Istotnym elementem jest fakt, iż zapewnia optymalny komfort snu oraz uczucie nieustającej świeżości, które wynika z nasączenia dzienny Probiotex apreturą Purotex®. Wykorzystuje ona technologię aktywnych probiotyków, które zmniejszają ilość alergenów roztoczy kurzu domowego na powierzchni materaca o 93,7%, zapewniając tym samym świeże, a także czyste środowisko snu. Natomiast na bokach zastosowano delikatną dla skóry dzianinę Tencel oraz taśmę 3D. Jej zadaniem jest zagwarantowanie właściwej przewiewności, a nawet efektu chłodzenia materaca w czasie użytkowania.

Jeżeli ktoś szuka sposobu nie tylko na komfortowy, lecz przede wszystkim zdrowy sen, powinien zdecydować się na materac najwyższej jakości, który nadąża za potrzebami i oczekiwaniami współczesnego społeczeństwa. Materace SleepMed z pewnością do takich należą. 🙂

Podobne artykuły

Jaki materac na ból kręgosłupa lędźwiowego?
Jaki materac na ból kręgosłupa lędźwiowego?
Sypialnia zrównoważona ekologicznie: materace i akcesoria przyjazne środowisku
Sypialnia zrównoważona ekologicznie: materace i akcesoria przyjazne środowisku
Co będzie potrzebne do przygotowania łóżka z europalet?
Co będzie potrzebne do przygotowania łóżka z europalet?
Jak ułatwić sobie poranną pobudkę?
Jak ułatwić sobie poranną pobudkę?
Jak dopasować twardość materaca?
Jak dopasować twardość materaca?
Wentylacja materaca – co daje i jak ją zapewnić?
Wentylacja materaca – co daje i jak ją zapewnić?
Czy materace SleepMed będą dobrym wyborem dla nastolatków?
Czy materace SleepMed będą dobrym wyborem dla nastolatków?
Drewniane łóżko do sypialni – jak wybrać właściwie?
Drewniane łóżko do sypialni – jak wybrać właściwie?
Materace zapewniające zdrowy sen
Materace zapewniające zdrowy sen
Materac piankowy – jak o niego dbać, by długo służył?
Materac piankowy – jak o niego dbać, by długo służył?