Dlaczego SleepMed?

Właściwości zdrowotne materacy SleepMed

Właściwości zdrowotne materacy SleepMed

Właściwości zdrowotne materacy SleepMedMaterace medyczne SleepMed powstały z myślą o osobach, które pod kątem snu posiadają bardzo duże potrzeby i wymagania – nie tylko oczekują wyraźnie odczuwalnego komfortu, ale przede wszystkim doskonałego podparcia dla kręgosłupa, nawet tego chorego, jak również wysokiej antyalergiczności. Jakie rozwiązania zastosowane w materacach SleepMed decydyją zatem o ich prozdrowotnych właściwościach?

piankatermoWysokiej jakości pianka termoelastyczna

Pierwszym tworzywem, o którym warto wspomnieć, jest pianka termoelastyczna VitaRest® – jej innowacyjność polega na tym, że reaguje na ciepło ludzkiego ciała i idealnie dopasowuje się do jego kształtów. Dzięki temu pianka stwarza bardzo przyjemne uczucie otulenia, a także sprawia, że komfort odpoczynku jest naprawdę wysoki. Co istotne, tworzywo to eliminuje napięcie ciała i zapewnia doskonałe podparcie dla kręgosłupa, zmniejszając tym samym obciążenie na dyski. Dba również swobodny przepływ krwi oraz dotlenienie poszczególnych tkanek. W efekcie spanie na materacu z pianką termoelastyczną to najlepsze, co można zrobić dla swojego organizmu. Warto wiedzieć, że pianka termoelastyczna ma także właściwości przeciwodleżynowe, dlatego doskonale sprawdzi się w przypadku osób, które dużo czasu spędzają w pozycji leżącej. Nie bez znaczenia jest także fakt, że tego typu materiał cechuje się bezwonnością i pozwala na utrzymanie wysokiej higieny dzięki odpowiedniej wentylacji. Jest także w pełni bezpieczny dla alergików, ponieważ uniemożliwia osadzanie się kurzu i roztoczy czy rozwój bakterii. Co więcej, zastosowana w materacach SleepMed pianka termoelastyczna jest ruchoma, co oznacza, że można ją przekładać, tym samym zyskując aż cztery powierzchnie do snu zróżnicowane pod kątem twardości i odczuwanego komfortu. Takie podejście to zupełna nowość na rynku, dzięki której możliwe jest jeszcze lepsze dopasowanie się do indywidualnych potrzeb użytkownika.

7strefSiedem stref twardości

Materace posiadające strefy twardości są w stanie lepiej dopasować się do krzywizn ludzkiego ciała – dzięki temu nie ma obaw, że jakaś część materaca bardziej zapadnie się pod wpływem ciężaru. W rezultacie mięśnie mogą się rozluźnić, a kręgosłup utrzymany jest w naturalnej pozycji. Materac posiadający siedem stref twardości, a więc uwzględniający takie partie ciała, jak głowa, barki, klatka piersiowa, biodra, uda, łydki i stopy, gwarantuje doskonały komfort na najwyższym poziomie, dlatego tego rozwiązania nie mogło zabraknąć również w materacach SleepMed.

wentylacjaOdpowiednia wentylacja

Odpowiednia wentylacja wkładu jest gwarancją wysokiej higieny i antyalergiczności. W trosce o komfort i bezpieczeństwo użytkowników produktów SleepMed, wykorzystano tu technologię Airforce, zapewniającą maksymalną cyrkulację powietrza wewnątrz materaca. Polega ona na specjalnym nacinaniu pianki w tak zwaną kratkę wentylacyjną – zarówno w pionie, jak i w poziomie. Dzięki takiemu rozwiązaniu, wytwarzana w trakcie odpoczynku wilgoć jest kierowana do specjalnych jam, a dzięki niewielkim ruchom ciała, jest ona usuwana wraz z ciepłym powietrzem, a w to miejsce nabiera się powietrze świeże. Taka budowa ma właściwości antyalergiczne, bowiem uniemożliwia rozwój bakterii oraz grzybów, a także osadzanie się kurzu i roztoczy – zapewnia tym samym zdrowy i spokojny sen, również alergikom.

Nowoczesny pokrowiec Merced

„Wisienką na torcie” w przypadku materacy medycznych SleepMed jest zastosowany w nich specjalistyczny pokrowiec Merced, wykonany z przyjemnego w dotyku materiału w białym kolorze. Jego budowa nie tylko pozwala w pełni cieszyć się właściwościami rdzenia materaca, zapewniając przy tym przyjemny efekt masażu, ale przede wszystkim sprzyja utrzymaniu prawidłowej wentylacji wkładu – zastosowana w nim taśma 3D gwarantuje optymalną wymianę powietrza także na bokach produktu. Korzystając z tego pokrowca nie trzeba się również martwić o kurz, roztocza czy wilgoć. Brak przędzy naturalnej w składzie materiału zapewnia dodatkową ochronę przed rozwojem szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów, z kolei nasączenie pokrowca specjalną apreturą zmiękczającą hydrophilic softener powoduje, że wilgoć jest efektywniej odprowadzana, a sam materac zyskuje na miękkości i delikatności.

Jeżeli ktoś szuka sposobu nie tylko na komfortowy, lecz przede wszystkim zdrowy sen, powinien zdecydować się na materac najwyższej jakości, który nadąża za potrzebami i oczekiwaniami współczesnego społeczeństwa. Materace SleepMed z pewnością do takich należą 🙂

Podobne artykuły

Pokrowiec na materac ma znaczenie!
Pokrowiec na materac ma znaczenie!
Materace piankowe – fakty i mity
Materace piankowe – fakty i mity
Materace dla kobiet w ciąży
Materace dla kobiet w ciąży
Dlaczego prawidłowa wentylacja materaca jest ważna?
Dlaczego prawidłowa wentylacja materaca jest ważna?
Dlaczego wybierając materac należy pamiętać o stopniu twardości? I czy jest to konieczne przy marce Sleepmed?
Dlaczego wybierając materac należy pamiętać o stopniu twardości? I czy jest to konieczne przy marce Sleepmed?
Kiedy wymienić materac na nowy? Najczęstsze symptomy
Kiedy wymienić materac na nowy? Najczęstsze symptomy
Jak wybrać materac dla seniora?
Jak wybrać materac dla seniora?
Materac dla singla - jaki materac jednoosobowy wybrać?
Materac dla singla - jaki materac jednoosobowy wybrać?
Jakie łóżko i materac do sypialni wybrać?
Jakie łóżko i materac do sypialni wybrać?
Jaki materac wybrać dla osób z przepukliną kręgosłupa?
Jaki materac wybrać dla osób z przepukliną kręgosłupa?