Dlaczego SleepMed?

Właściwości zdrowotne materacy SleepMed

Właściwości zdrowotne materacy SleepMed

Właściwości zdrowotne materacy SleepMedMaterace medyczne SleepMed powstały z myślą o osobach, które pod kątem snu posiadają bardzo duże potrzeby i wymagania – nie tylko oczekują wyraźnie odczuwalnego komfortu, ale przede wszystkim doskonałego podparcia dla kręgosłupa, nawet tego chorego, jak również wysokiej antyalergiczności. Jakie rozwiązania zastosowane w materacach SleepMed decydyją zatem o ich prozdrowotnych właściwościach?

piankatermoWysokiej jakości pianka termoelastyczna

Pierwszym tworzywem, o którym warto wspomnieć, jest pianka termoelastyczna VitaRest® – jej innowacyjność polega na tym, że reaguje na ciepło ludzkiego ciała i idealnie dopasowuje się do jego kształtów. Dzięki temu pianka stwarza bardzo przyjemne uczucie otulenia, a także sprawia, że komfort odpoczynku jest naprawdę wysoki. Co istotne, tworzywo to eliminuje napięcie ciała i zapewnia doskonałe podparcie dla kręgosłupa, zmniejszając tym samym obciążenie na dyski. Dba również swobodny przepływ krwi oraz dotlenienie poszczególnych tkanek. W efekcie spanie na materacu z pianką termoelastyczną to najlepsze, co można zrobić dla swojego organizmu. Warto wiedzieć, że pianka termoelastyczna ma także właściwości przeciwodleżynowe, dlatego doskonale sprawdzi się w przypadku osób, które dużo czasu spędzają w pozycji leżącej. Nie bez znaczenia jest także fakt, że tego typu materiał cechuje się bezwonnością i pozwala na utrzymanie wysokiej higieny dzięki odpowiedniej wentylacji. Jest także w pełni bezpieczny dla alergików, ponieważ uniemożliwia osadzanie się kurzu i roztoczy czy rozwój bakterii. Co więcej, zastosowana w materacach SleepMed pianka termoelastyczna jest ruchoma, co oznacza, że można ją przekładać, tym samym zyskując aż cztery powierzchnie do snu zróżnicowane pod kątem twardości i odczuwanego komfortu. Takie podejście to zupełna nowość na rynku, dzięki której możliwe jest jeszcze lepsze dopasowanie się do indywidualnych potrzeb użytkownika.

7strefSiedem stref twardości

Materace posiadające strefy twardości są w stanie lepiej dopasować się do krzywizn ludzkiego ciała – dzięki temu nie ma obaw, że jakaś część materaca bardziej zapadnie się pod wpływem ciężaru. W rezultacie mięśnie mogą się rozluźnić, a kręgosłup utrzymany jest w naturalnej pozycji. Materac posiadający siedem stref twardości, a więc uwzględniający takie partie ciała, jak głowa, barki, klatka piersiowa, biodra, uda, łydki i stopy, gwarantuje doskonały komfort na najwyższym poziomie, dlatego tego rozwiązania nie mogło zabraknąć również w materacach SleepMed.

wentylacjaOdpowiednia wentylacja

Odpowiednia wentylacja wkładu jest gwarancją wysokiej higieny i antyalergiczności. W trosce o komfort i bezpieczeństwo użytkowników produktów SleepMed, wykorzystano tu technologię Airforce, zapewniającą maksymalną cyrkulację powietrza wewnątrz materaca. Polega ona na specjalnym nacinaniu pianki w tak zwaną kratkę wentylacyjną – zarówno w pionie, jak i w poziomie. Dzięki takiemu rozwiązaniu, wytwarzana w trakcie odpoczynku wilgoć jest kierowana do specjalnych jam, a dzięki niewielkim ruchom ciała, jest ona usuwana wraz z ciepłym powietrzem, a w to miejsce nabiera się powietrze świeże. Taka budowa ma właściwości antyalergiczne, bowiem uniemożliwia rozwój bakterii oraz grzybów, a także osadzanie się kurzu i roztoczy – zapewnia tym samym zdrowy i spokojny sen, również alergikom.

Nowoczesny pokrowiec Merced

„Wisienką na torcie” w przypadku materacy medycznych SleepMed jest zastosowany w nich specjalistyczny pokrowiec Merced, wykonany z przyjemnego w dotyku materiału w białym kolorze. Jego budowa nie tylko pozwala w pełni cieszyć się właściwościami rdzenia materaca, zapewniając przy tym przyjemny efekt masażu, ale przede wszystkim sprzyja utrzymaniu prawidłowej wentylacji wkładu – zastosowana w nim taśma 3D gwarantuje optymalną wymianę powietrza także na bokach produktu. Korzystając z tego pokrowca nie trzeba się również martwić o kurz, roztocza czy wilgoć. Brak przędzy naturalnej w składzie materiału zapewnia dodatkową ochronę przed rozwojem szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów, z kolei nasączenie pokrowca specjalną apreturą zmiękczającą hydrophilic softener powoduje, że wilgoć jest efektywniej odprowadzana, a sam materac zyskuje na miękkości i delikatności.

Jeżeli ktoś szuka sposobu nie tylko na komfortowy, lecz przede wszystkim zdrowy sen, powinien zdecydować się na materac najwyższej jakości, który nadąża za potrzebami i oczekiwaniami współczesnego społeczeństwa. Materace SleepMed z pewnością do takich należą 🙂

Podobne artykuły

Dla kogo twardy, a dla kogo miękki materac?
Dla kogo twardy, a dla kogo miękki materac?
Czy można wyprać kołdrę w pralce?
Czy można wyprać kołdrę w pralce?
 Jak dbać o kręgosłup? Poznaj skuteczne sposoby!
Jak dbać o kręgosłup? Poznaj skuteczne sposoby!
Wymiary materacy, czyli jak dobrać rozmiar materaca w zależności od wzrostu i wagi?
Wymiary materacy, czyli jak dobrać rozmiar materaca w zależności od wzrostu i wagi?
Zdrowe zwyczaje przed snem
Zdrowe zwyczaje przed snem
Dlaczego wybierając materac należy pamiętać o stopniu twardości? I czy jest to konieczne przy marce Sleepmed?
Dlaczego wybierając materac należy pamiętać o stopniu twardości? I czy jest to konieczne przy marce Sleepmed?
Niedobory snu - jak wpływają na organizm?
Niedobory snu - jak wpływają na organizm?
Materace SleepMed w opinii eksperta: dr Tomasz Chomiuk
Materace SleepMed w opinii eksperta: dr Tomasz Chomiuk
Drewniane łóżko do sypialni – jak wybrać właściwie?
Drewniane łóżko do sypialni – jak wybrać właściwie?
Materace termoelastyczne – fakty i mity
Materace termoelastyczne – fakty i mity