Materace prozdrowotne

By 7 grudnia 2018Bez kategorii

jak wybrać materac prozdrowotnyDobrze dobrany materac nie tylko poprawia komfort wypoczynku, ale zapewnia również odpowiednią wentylację i posiada właściwości prozdrowotne. Co to oznacza i na co zwrócić uwagę, wybierając materac?

Nie istnieje jeden uniwersalny materac, który będzie odpowiadał potrzebom wszystkich użytkowników. Produkty dobiera się indywidualnie, a decydując się na zakup materaca prozdrowotnego, trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii:

 • materace powinny zapobiegać tworzeniu się odleżyn,
 • materiał, z którego wykonany jest materac, powinien przeciwdziałać powstawaniu pleśni i grzybów,
 • materac musi zapewniać prawidłowe podparcie całego ciała,
 • do produkcji materacy prozdrowotnych stosowane są termoelastyczne, oddychające materiały, w tym pianka termoelastyczna visco,
 • materace prozdrowotne powinny łączyć w sobie cechy materacy antyalergicznych, ortopedycznych i przeciwodleżynowych.

Kto może korzystać z materacy prozdrowotnych?

Materace prozdrowotne nie są przeznaczone wyłącznie dla osób z poważnymi schorzeniami kręgosłupa. Termoelastyczne materace SleepMed wspomagają rehabilitację, ale również dbają o odpowiednie ułożenie całego ciała, zapobiegając w ten sposób bólom pleców, ale nie tylko. Aby je wyeliminować, wystarczy zwrócić uwagę m.in. na wypełnienie materaca, twardość, liczbę stref podparcia oraz na to, jak materiał, z którego wykonany jest materac, reaguje na nacisk i temperaturę ciała użytkownika.

Wypełnienie materacy prozdrowotnych

Materace termoelastyczne SleepMed wyróżniają się 7 strefami podparcia. W odróżnieniu od tradycyjnych materacy zapewniają doskonałą amortyzację miejsc, które powodują większy nacisk na powierzchnię materaca. Amortyzację zapewnia wykorzystywana w materacach SleepMed pianka visco. Pianka reaguje na temperaturę oraz ułożenie ciała, zapamiętując je i dopasowując się do niego. Utrzymuje w ten sposób prawidłowe ułożenie kręgosłupa i zmniejsza obciążenie na dyski. Takie wypełnienie materaca minimalizują m.in. bóle pleców i karku.

Twardość materaca

Aby spełniać swoje zadanie, materace prozdrowotne muszą wyróżniać się odpowiednią twardością. W przypadku materacy SleepMed, które posiadają 4 strefy twardości, można dopasowywać je do indywidualnych wymagań. To bardzo ważne z punktu widzenia osób, które skarżą się na bóle kręgosłupa lub tych, które większość czasu spędzają w pozycji leżącej. Aby uzyskać odpowiednią twardość materaca, wystarczy przełożyć ruchomą warstwę pianki visco na drugą stronę. W regulacji twardości materaca może pomóc także mata kokosowa, która zwiększa twardość i wytrzymałość materaca. Matę umieszcza się na spodzie materaca lub pomiędzy pianką VitaRest i pianką wysokoplastyczną.

Strefy podparcia

Są ogromnie ważne z punktu widzenia użytkowników. Materace SleepMed posiadają aż 7 stref podparcia, dzięki którym zapewniona jest elastyczność punktowa, odciążenie poszczególnych odcinków ciała i dopasowanie do ich naturalnej krzywizny niezależnie od pozycji, jaką przyjmujemy w trakcie snu. W przypadku materacy SleepMed wyróżniamy kilka stref podparcia:

 • strefa głowy,
 • strefa barków,
 • strefa kręgów lędźwiowych,
 • strefa miednicy,
 • strefa ud,
 • strefa łydek,
 • strefa stóp.

Strefy twardości są kluczowe dla zachowania dobrej kondycji całego ciała i komfortowego odpoczynku. Materace prozdrowotne powinny zapewniać również optymalną wentylację, którą w produktach SleepMed zapewnia technologia AirForce.

 Materace prozdrowotne polecane są wszystkim, którzy chcą zadbać o zdrowy kręgosłup, zdrowy sen i komfort wypoczynku.

Ocena: 4.5. Oddano 2 głosy.
Proszę czekać...