Dlaczego SleepMed?

Problemy z kręgosłupem a wybór materaca do spania

Problemy z kręgosłupem a wybór materaca do spania

Problemy z kręgosłupem a wybór materaca do spaniaProblemy z kręgosłupem stanowią powszechny problem zdrowotny, dotykając wiele osób na całym świecie. Co ciekawe – dotyczy to zarówno młodzież, jak i dorosłych czy seniorów. Codzienne wyzwania związane z bólem pleców często wpływają na jakość życia i komfort snu. Jak się okazuje, skarżą się oni na dolegliwości bólowe towarzyszące im o poranku. Jednak nie jest to charakterystyczne jedynie dla ludzi z problemami zdrowotnymi, ale także śpiących na niewłaściwie dobranym podłożu do spania. Z myślą o tym powstały materace medyczne mogące pomóc w walce z uciążliwymi dolegliwościami bólowymi. A jakie właściwości są gwarancją spokojnego snu i bezbolesnego wstawania?

7 stref twardości

7 stref twardości to koncepcja, którą stosuje się w produkcji wysokiej jakości podłoży do spania. W ten sposób zapewnia różne stopnie twardości w różnych obszarach materaca. Właściwe podparcie korpusu w czasie snu jest niezwykle ważne – zwłaszcza u osób cierpiących na schorzenia kręgosłupa. W tym celu materace o statusie medycznym są wyposażone w technologię stanowiącą stabilne podłoże zarówno dla miejsc wywierających mały, jak i duży nacisk na powierzchnię. Podział prezentuje się następująco:

Dzięki temu ciało jest odpowiednio wsparte niezależnie od przyjmowanej pozycji. Warto też nadmienić, że taka liczba obszarów sprawia, że materac idealnie współgra z ciałem użytkownika.

Poziom twardości

Każdy człowiek ma inne wymagania odnośnie twardości materaca. Wynika to przede wszystkim z indywidualnych preferencji użytkownika, a także wagi. Najczęściej wybieranym modelem są podłoża do spania H2, czyli średnio twarde. To bezpieczna opcja dla tych, którzy nie chcą spędzać wiele czasu na dokonaniu najwłaściwszego wyboru. Średni poziom twardości będzie odpowiedni niezależnie od rodzaju schorzenia, czy też tego, jaka jest najczęściej przyjmowana pozycja w czasie snu. Do wyboru materaca należy jednak podchodzić w sposób indywidualny, a najlepiej przemawia za tym przykład osób cierpiących na tzw. wypadający dysk. Muszą one zapewniać o nieco twardsze podłoże, uniemożliwiające przesuwanie się kręgów, dlatego zalecane w większości schorzeń materace średniotwarde nie sprawdzą się w ich przypadku. Z kolei u osób sypiających na brzuchu zbyt miękkie podłoże może wywołać nienaturalne wygięcie odcinka lędźwiowego i być bezpośrednią przyczyną bólu. Do wyboru optymalnej twardości potrzebna jest zatem wiedza dotycząca własnego schorzenia i zaleceń dotyczących powierzchni materaca, na którym się śpi, a także własne poczucie komfortu. A co, jeśli nie wiemy, jaki materac wybrać? Wówczas najlepszą opcją są modele z dwiema twardościami. Jednak nowoczesne podłoża do spania, które znajdują się w ofercie SleepMed gwarantują 4, a nawet 6 zróżnicowanych twardości! Wówczas można je zmieniać poprzez np. przekładanie pianki termoelastycznej, w zależności od aktualnych potrzeb i preferencji.

Idealny materac - czyli jaki?

Już na samym początku należy zaznaczyć, że nie ma jednego "idealnego" materaca, ponieważ każdy użytkownik ma osobiste preferencje oraz potrzeby. Wybór najlepszego materaca zależy od wielu czynników, takich jak stopień twardości, rodzaj problemów zdrowotnych, pozycja snu, a nawet temperatura w sypialni. Ponadto liczy się rozmiar oraz zdolność do optymalnej wentylacji wypełnienia. Obecnie każdy model na rynku posiada inne właściwości, co wynika z różnorodnego wypełniania. Wyróżnia się jednak dwa główne rodzaje - materace piankowe oraz materace sprężynowe. A czym się one charakteryzują?

Materace piankowe

Wkład materaca ma niezwykle istotny wpływ na komfort snu osób cierpiących na bóle kręgosłupa. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się te piankowe, które zdecydowanie przewyższają tradycyjne sprężyny. Wybór pianek jest bardzo szeroki: od doskonale reagujących na temperaturę ciała użytkownika termoelastycznych (zwanych również materacami visco), aż do wysokoelastycznych zapewniających stabilne wsparcie korpusu. W specjalistycznych materacach medycznych w każdym wkładzie uwzględnia się 7 stref twardości, a innowacyjne pianki stanowiące ich wkład znacznie zwiększają komfort użytkowania. Powierzchnie tego typu reagują na ruchy użytkowników i dostosowują się do krzywizn kręgosłupa.

Materace sprężynowe

Materace sprężynowe są jednym z tradycyjnych rodzajów podłoży do spania, jednak obecnie w niczym nie przypominają modeli znanych naszym dziadkom czy pradziadkom. Przede wszystkim w ich wnętrzu znajdują się innowacyjne sprężyny kieszeniowe, które zostały umieszczone w oddzielnych kieszonkach materiałowych. Pozwala to na niezależne działanie każdej sprężyny, dzięki czemu materac gwarantuje wysoką elastyczność punktową, sprężystość oraz redukcję drgań. Oprócz tego modele te są dostępne w różnych stopniach twardości, co pozwala na wybór materaca zgodnie z indywidualnymi preferencjami. W ofercie SleepMed dodatkowo gwarantują świetną wentylację oraz odporność na odkształcenia.

Codzienne budzenie się z bólem pleców – niezależnie od źródła jego pochodzenia – nie musi być standardem. Właściwie dobrany materac medyczny pomoże zapomnieć o cierpieniu poprzez całkowite wyeliminowanie lub choćby zredukowanie nieprzyjemnych dolegliwości. Materace SleepMed mają niezbędne certyfikaty potwierdzające ich skuteczność w walce z bólami kręgosłupa – restrykcyjne testy, w których produkty wypadły pozytywnie, i zadowolenie klientów jest najlepszym dowodem na to, że dobry materac to spokojny sen i poranek bez bólu.

Podobne artykuły

Kłopoty ze snem podczas upałów – jak sobie z nimi radzić?
Kłopoty ze snem podczas upałów – jak sobie z nimi radzić?
Jaki materac na ból kręgosłupa lędźwiowego?
Jaki materac na ból kręgosłupa lędźwiowego?
Materac hybrydowy, czyli jaki?
Materac hybrydowy, czyli jaki?
Jak spać, by się wyspać? Wykorzystaj kalkulator snu
Jak spać, by się wyspać? Wykorzystaj kalkulator snu
Pianka VitaRest w materacu – poznaj jej zalety
Pianka VitaRest w materacu – poznaj jej zalety
Właściwości zdrowotne materacy SleepMed
Właściwości zdrowotne materacy SleepMed
Pokrowiec Merced - czym się charakteryzuje?
Pokrowiec Merced - czym się charakteryzuje?
Rutyna snu - jak wprowadzić i jakie ma znaczenie?
Rutyna snu - jak wprowadzić i jakie ma znaczenie?
Materace dla osób ze skoliozą - na co warto zwrócić uwagę?
Materace dla osób ze skoliozą - na co warto zwrócić uwagę?
Problemy z koncentracją – jak je zwalczyć poprzez sen?
Problemy z koncentracją – jak je zwalczyć poprzez sen?