Dlaczego SleepMed?

Jak odpowiednio dobrać materac do wagi?

Jak odpowiednio dobrać materac do wagi?

Jak odpowiednio dobrać materac do wagi?Dobry i wartościowy sen wymaga określonych warunków: ciszy, zaciemnionego pomieszczenia oraz odpowiedniego podłoża. Dzisiaj skupimy się na tym ostatnim zagadnieniu, bo o ile ciszę i ciemność jesteśmy sobie w stanie zapewnić w krótkim czasie, tak wybór odpowiedniego materaca pod względem twardości jest nieco trudniejszym zadaniem. Warto zwrócić uwagę na kilka aspektów twardości podłoża. Istotne jest uwzględnienie wagi użytkownika, aby materac odpowiednio służył i nie sprawiał jeszcze większych problemów. W poniższym artykule odpowiadamy na pytanie jak dobrać właściwy materac do wagi ciała, a także poruszamy wiele innych istotnych kwestii. Zapraszamy do lektury!

Dlaczego twardość materaca jest tak istotna?

Dobre dopasowanie twardości materaca pozwala uzyskać efektywne i optymalne podparcie kręgosłupa zwłaszcza w newralgicznych miejscach sylwetki. Zbyt twardy może skutkować bólem pleców powodowanym przez potęgowaniem się urazów układu szkieletowego oraz niepotrzebnym naciskom na naczynia krwionośne. Natomiast za miękkie podłoże to brak odpowiedniego podparcia skutkujące wyginaniem się sylwetki w tak zwany pałąk. Taki stan sprzyja nadmiernemu ściskaniu dysków, co prowadzi do napięcia mięśni w obrębie pleców i bólu karku. Więcej na temat doboru podłoża można znaleźć w artykule wskazówki doboru materaca. Ciągłe niewyspanie prowadzi do rozdrażnienia, wahań nastroju i większej podatności na stres, a to z kolei w konsekwencji objawia się osłabieniem odporności i wzmożeniem objawów alergii oraz wielu innych dolegliwości zdrowotnych, o czym możesz poczytać w artykule wypoczynek na nieodpowiednim materacu - skutki. Już wiesz, dlaczego tak ważne jest spanie na właściwym materacu?

Oznaczenia twardości materaca

Producenci wprowadzili na rynek oznaczenia twardości materacy, aby ułatwić wybór najlepszego produktu, który będzie dopasowany do naszych potrzeb. H1 - oznacza miękki - i dedykowany jest osobom, których waga nie przekracza 60 kg. Najczęściej korzystają z nich kobiety lub dzieci. H2 to materace średnie, które polecane są użytkownikom o wadze od 60 do 80 kg. Z kolei twarde podłoża oznacza się symbolem H3 i kierowane są dla osób powyżej 80 kg. Dla użytkowników o znacznie podwyższonej wadze polecamy produkty o wzmocnionej strukturze oznaczone jako H4 co można rozumieć jako bardzo twarde. Warto mieć na uwadze, że wyżej wymieniony przedział wagowy jest umowny. Ważne są także nasze osobiste preferencje oraz to na jakim podłożu czujemy się najlepiej. Dla osób, które nie wiedzą, jaką twardość podłoża preferują istnieje jeszcze jedno rozwiązanie - materac z możliwością jej regulacji. Jakie to materace? O tym wspominamy w późniejszej części artykułu.

Materac z regulacją twardości - dla kogo?

Materace medyczne marki SleepMed zapewniają nie tylko komfort swoim użytkownikom, ale także możliwość regulacji twardości. To świetne rozwiązanie dla osób niepewnych tego, jaką twardość preferują i obawiają się złego wybrania produktu. Również użytkownicy o zmiennych w czasie preferencjach będą mogli odnaleźć odpowiednie podłoże dla swoich potrzeb. Regulowana twardość będzie idealna dla osób, którym szybko zmienia się waga ciała oraz tym, którzy cierpią na problemy z kręgosłupem, ponieważ marka SleepMed to produkty z oznaczeniem medycznym. Ponadto będą one idealne dla wszystkich lubiących zmiany i nowe doświadczenia.

Jak działa regulacja twardości w materacach SleepMed?

Regulację stopnia twardości osiągnięto poprzez zastosowanie dwóch rozwiązań. Pierwsze z nich można odnaleźć w materacach linii Standard oraz Hybrid, w których działa ona na zasadzie zastosowania warstw pianki termoelastycznej VitaRest®, pozwalającej na uzyskanie dwóch powierzchni użytkowych. To oznacza, że materac jest dwustronny i obie powierzchnie spełniają się w regularnym użytkowaniu. Natomiast w kolekcjach Plus oraz Hybrid Plus twardość dopasowuje się przy pomocy odpinanego topu, który można przełożyć na jedną z dwóch stron produktu lub zupełnie z niego zdjąć.

Propozycje najlepszych materacy

Materace marki SleepMed to produkty, których jakość jest dodatkowo potwierdzona certyfikatem. Są zaliczane do materacy medycznych i świetnie nadają się do łóżek o regulowanych stelażach. Produkt SleepMed Comfort posiada 2 warstwy pian o właściwościach elastycznych w połączeniu z ruchomą warstwą piany termoelastycznej oraz 4 różne twardości dzięki możliwości przekładania pianki VitaRest na różne strony materaca. Na podobnej zasadzie działa SleepMed Supreme, jednak ten model jest odczuwalnie bardziej miękki niż poprzedni. Natomiast SleepMed Hybrid Premium Plus charakteryzuje się tym, że posiada nawet 6 stopni twardości ze względu na możliwość zdjęcia topu lub przełożenia go na drugą stronę. Podobnie jest w modelu SleepMed Comfort Plus. Wszystkie wyżej wymienione materace posiadają siedmiostrefowy fizjosystem, który w różnym stopniu oddziaływuje na poszczególne części ciała, dla lepszego komfortu wypoczynku. Ponadto zauważyć można odczuwalne efekty masażu, dzięki którym zaśnięcie nie sprawia najmniejszego problemu. Dodatkowo produkty marki SleepMed polecane są dla osób zmagających się z różnego rodzaju alergiami. Ze względu na swoje właściwości antyalergiczne oraz dobrą wentylację powietrza nie dopuszczają do rozwoju mikroorganizmów czy też gromadzeniu się wilgoci i kurzu. Ich jakość i długi czas użytkowania potwierdza 15-letnia gwarancja.

Dobór materaca do wagi ciała może stwarzać trudności, jednak po lekturze powyższego artykułu powinno być zdecydowanie łatwiej podjąć decyzję. Dobre podłoże zapewni nam spokojny i wartościowy sen, dzięki któremu będziemy czuć się wypoczęci i pełni energii do pokonywania wyzwań każdego kolejnego dnia. Jedna zmiana, a może przynieść tak wiele korzyści!

Podobne artykuły

Materace termoelastyczne – fakty i mity
Materace termoelastyczne – fakty i mity
Ekologia w sypialni, Natura w łóżku, czyli materace naturalne SleepMed!
Ekologia w sypialni, Natura w łóżku, czyli materace naturalne SleepMed!
Schorzenia kręgosłupa – jak je zwalczyć za pomocą poduszki ortopedycznej?
Schorzenia kręgosłupa – jak je zwalczyć za pomocą poduszki ortopedycznej?
Jak brak snu wpływa na organizm? 8 możliwych uszczerbków na zdrowiu
Jak brak snu wpływa na organizm? 8 możliwych uszczerbków na zdrowiu
Idealne warunki do efektywnego snu
Idealne warunki do efektywnego snu
Pokrowiec na materac – wybierz dobrze!
Pokrowiec na materac – wybierz dobrze!
Najczęstsze zaburzenia snu – jak z nimi walczyć?
Najczęstsze zaburzenia snu – jak z nimi walczyć?
Jak spać, by się wyspać? Wykorzystaj kalkulator snu
Jak spać, by się wyspać? Wykorzystaj kalkulator snu
Zdrowy styl życia - jak o niego dbać?
Zdrowy styl życia - jak o niego dbać?
Spanie z telefonem – jak wpływa na nasz organizm?
Spanie z telefonem – jak wpływa na nasz organizm?