Dlaczego SleepMed?

Poznaj konsekwencje spania na źle dobranym materacu

Poznaj konsekwencje spania na źle dobranym materacu

Poznaj konsekwencje spania na źle dobranym materacuOd razu po przebudzeniu brak Ci energii, a perspektywa całego dnia przyprawia Cię o ból głowy? W efekcie masz paskudny humor i najchętniej nie wychodziłbyś z domu… Na pewno zastanawiasz się, w czym tkwi przyczyna takiego stanu? Podpowiadamy – to prawdopodobnie wina źle dobranego do Twoich potrzeb materaca. Przeczytaj, z jakimi konsekwencjami zdrowotnymi będziesz musiał się zmierzyć, jeśli szybko nie wymienisz go na nowy, a także poznaj innowacyjne rozwiązania, które z pewnością rozwiążą Twój problem!

Dopasowanie materaca do swoich potrzeb – dlaczego jest najważniejsze?

Dlaczego odpowiednie dopasowanie jest tak istotne dla Twojego zdrowia? Ponieważ zalecane osiem godzin snu, to dla organizmu czas wzmożonej regeneracji. W końcu ⅔ doby spędzasz w pozycji siedzącej lub stojącej, które niekoniecznie są korzystne dla kręgosłupa. Jak się okazuje – to właśnie prawidłowo dobrany materac zapewnia odpowiednie wsparcie dla pleców, unikając ich wykrzywione i napięć mięśniowych podczas snu. Nic zatem dziwnego, że jest on jednym z najważniejszych elementów komfortowego łóżka – w końcu odgrywa kluczową rolę w dbaniu o zdrowy kręgosłup. Poza tym nie można zapomnieć, iż:

Źle dobrany materac a stan kręgosłupa

Kiedy materac jest zbyt miękki, kręgosłup nie może zostać odciążony, co więcej, takie podłoże sprawia, że wygina się wówczas w tzw. pałąk. Możesz sprawdzić, jak odpoczywa się w takiej pozycji, układając się na hamaku w ogrodzie. Z pewnością zauważysz napięcie w odcinkach piersiowym i lędźwiowym – to oznaka, że dyski są w nich bardzo mocno ściśnięte, co uniemożliwia swobodny przepływ płynu rdzeniowego. Zbyt miękki materac łatwo rozpoznać po uczuciu „zapadania się” oraz odczuwalnym napięciu mięśni. A co w przypadku materaca zbyt twardego? Niektórzy mówią, że tego typu podłoże to samo zdrowie, jednak nic bardziej mylnego! Spanie na twardym materacu także prowadzi do licznych dolegliwości, a przede wszystkim do bólu w górnej i dolnej części pleców. Długotrwałe obciążanie tych odcinków z kolei często skutkuje powstawaniem trwałych wad kręgosłupa. Warto również pamiętać, że zbyt duża twardość materaca powoduje nierównomierne podpieranie poszczególnych partii ciała, przez co pojawia się ucisk, który utrudnia swobodny przepływ krwi. W efekcie odczuwamy m.in. bóle i drętwienia nóg.

Niewyspanie, złe samopoczucie… Co jeszcze?

Materac odgrywa kluczową rolę w naszym codziennym życiu, wpływając nie tylko na jakość snu, ale również na zdrowie i ogólne samopoczucie. Niestety, wiele osób bagatelizuje znaczenie właściwie dobranego podłoża do spania, co może prowadzić do szeregu niepożądanych konsekwencji zdrowotnych. Oczywiście oprócz wcześniej wspomnianego bólu pleców czy problemów z kręgosłupem, masz także do czynienia ze zmniejszoną jakością snu. Wynika ona z częstego budzenia się, trudności w zasypianiu oraz ogólnie pojętego, niespokojnego snu. Należy zatem wiedzieć, że brak odpowiedniego wsparcia dla ciała może powodować ciągłe przewracanie się podczas snu, co prowadzi do zakłócenia cyklu snu i budzenia się niewypoczętym. Ponadto pojawia się chroniczne zmęczenie oraz uczucie drażliwości, które bezpośrednio łączy się ze złym samopoczuciem. Przez natłok negatywnych emocji reagujesz impulsywnie, co odczuwają Twoi bliscy i koledzy w pracy. Dodatkowo bolą Cię plecy, a w pracy siedząc na swoim biurowym fotelu, stale się kręcisz, bo nie możesz znaleźć wygodnej pozycji. Zauważasz, że często się garbisz, a utrzymanie wyprostowanej pozycji nie jest takie łatwe. Doskwierają Ci też inne dolegliwości – brak koncentracji, bóle głowy i nóg oraz drętwienie palców u stóp. Powodem takiego stanu rzeczy może być właśnie niewłaściwe ułożenie ciała w trakcie snu na źle dobranym materacu. Warto jednak rozważyć również inną kwestię, która wiąże się ze zużyciem materaca. W zależności od jakości produktu oraz jego dopasowania do potrzeb użytkownika może dojść także do zwiększonego ryzyka wystąpienia alergii. WYnika to z faktu, iż w starym bądź uszkodzonym materacu wentylacja powietrza wewnątrz wypełnienia nie jest prawidłowa. Skutkiem tego jest gromadzenie roztoczy, kurzu, grzybów oraz innych alergenów czy drobnoustrojów. Co więcej, spanie na takim materacu może zwiększyć ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych oraz infekcji, co może prowadzić do problemów zdrowotnych, takich jak kaszel, katar, a nawet infekcje skórne.

“Idealny” materac dla każdego – gdzie go szukać?

Musisz zrozumieć jedno – nie ma materaca idealnego, jest tylko taki, który spełnia wszystkie Twoje oczekiwania, a także jest dopasowany do indywidualnych potrzeb i preferencji. Oznacza to, że każdy model może być “idealny”, tylko dla innych osób. Jak zatem znaleźć materac dla siebie? Istnieją różne sposoby, w tym udanie się do sklepu stacjonarnego i zaznajomienie z ofertą produktów. Jednak w dzisiejszych czasach o wiele lepszą opcją są sklepy internetowe, gdzie znajdziesz wysokiej jakości produkty, takie jak materace SleepMed. A czym one się tak wyróżniają? Przede wszystkim:

Jednak zdecydowanie na największą uwagę zasługuje tutaj technologia pozwalająca na regulację twardości. Zwykłe produkty mają najczęściej jedną twardość, maksymalnie dwie, a produkty od SleepMed? W zależności od kolekcji mogą posiadać 4 lub 6 różnych twardości, które użytkownik może zmieniać, uwzględniając aktualne preferencje. Pozwala to na zawsze trafnie dobrana twardość materaca, przez co każda noc jest zdrowo przespana!

Konsekwencji wyboru nieodpowiedniego materaca jest wiele – chcąc ich uniknąć, zdecyduj się na produkt innowacyjny, który sam możesz modyfikować zgodnie ze swoimi upodobaniami i potrzebami. Z pomocą przychodzą nowoczesne rozwiązania zastosowane w materacach SleepMed, które pozwolą Ci na dobranie idealnej twardości (dzięki możliwości regulacji twardości), zapobiegną rozwojowi mikroorganizmów oraz zapewnią doskonały przepływ powietrza wewnątrz wkładu. Jeśli cierpisz na bóle pleców i alergie, a jednocześnie cenisz sobie swobodę i innowacyjność, materace SleepMed powstały właśnie z myślą o Tobie.

Podobne artykuły

Poduszka a kręgosłup, czyli jak wybrać optymalne podparcie dla głowy i szyi?
Poduszka a kręgosłup, czyli jak wybrać optymalne podparcie dla głowy i szyi?
Jak dobrać materac i jego twardość?
Jak dobrać materac i jego twardość?
Social jet lag – jak nieregularny sen może zniszczyć zdrowie?
Social jet lag – jak nieregularny sen może zniszczyć zdrowie?
Sposoby przedłużające żywotność materaca
Sposoby przedłużające żywotność materaca
Kiedy wymienić materac na nowy? Najczęstsze symptomy
Kiedy wymienić materac na nowy? Najczęstsze symptomy
Jak dobrać materac? Wskazówki doboru materaca do spania
Jak dobrać materac? Wskazówki doboru materaca do spania
Pokrowiec na materac – wybierz dobrze!
Pokrowiec na materac – wybierz dobrze!
Schorzenia kręgosłupa – jak je zwalczyć za pomocą poduszki ortopedycznej?
Schorzenia kręgosłupa – jak je zwalczyć za pomocą poduszki ortopedycznej?
Kofeina, alkohol, papierosy - co jeszcze zakłóca nasz sen?
Kofeina, alkohol, papierosy - co jeszcze zakłóca nasz sen?
Co wyróżnia materace SleepMed?
Co wyróżnia materace SleepMed?