Dlaczego SleepMed?

Jaki materac dla alergika?

Jaki materac dla alergika?

Jaki materac dla alergika?Osoby cierpiące na alergię powinny w szczególny sposób dbać odpowiednią higienę swojego snu. Wybrany przez nie materac musi spełniać określone wymogi i być nie tylko wygodny, lecz ponadto wykonany z najlepszej jakości materiałów, które gwarantować będą bezpieczeństwo użytkowania materaca, tj. chronić alergika przed niepożądanym występowaniem pleśni, grzybów, czy roztoczy oraz dodatkowo hamować rozwój tych niebezpiecznych mikroorganizmów. Jakimi kryteriami kierować się wybierając idealne materace dla alergików? Oto garść informacji na temat zdrowego snu alergika oraz tego, jakie podłoże do spania będzie idealne!

W jaki sposób zadbać o zdrowe środowisko dla alergika?

Zadbanie o zdrowe środowisko dla alergika jest istotne, aby zapewnić mu komfort i poprawić jakość życia. Tylko, w jaki sposób można to zrobić? W pierwszej kolejności zadbaj o regularne oczyszczanie powietrza, np. poprzez używanie oczyszczacza powietrza. Pomoże on w usuwaniu alergenów, takich jak kurz, roztocza, pyłki roślin czy sierść zwierząt, które mogą wywoływać reakcje alergiczne. Zwróć jednak uwagę, czy posiada on filtr HEPA, który efektywnie usuwa drobne cząsteczki alergenów z powietrza. Inną kwestią jest ograniczenie obecności alergenów poprzez regularne odkurzanie, pranie pościeli w wysokich temperaturach, czyszczenie dywanów i tapicerki oraz regularne wietrzenie pomieszczeń. Można powiedzieć, że są to typowe czynności, jednak w przypadku alergików są naprawdę ważne. W końcu poprzez eliminację alergenów możesz stworzyć dla siebie lub dla bliskiej osoby komfortowe i bezpieczne środowisko, które wspiera zdrowy wypoczynek oraz dobre samopoczucie.

Idealny materac dla alergika – czyli jaki?

Przed podjęciem decyzji o zakupie materaca, warto dowiedzieć się wcześniej, jakie są niezbędne wymogi, które powinien spełnić, aby chronić nasze zdrowie i zapewnić optymalny komfort snu. Dobre podłoże do spania dla alergika przede wszystkim musi być łatwe do utrzymania w czystości. A co to oznacza? W dużym skrócie – nie może posiadać zbyt wielu trudno dostępnych miejsc, które sprzyjają gromadzeniu się kurzu oraz niewidocznych dla oka, podrażniających układ oddechowy pyłków roślinnych. Dodatkowo, aby zwiększyć higienę snu na materacu, istotne jest to, by został on wyposażony w zdejmowany pokrowiec, który da się bez problemu wyczyścić. O niezawodności materaca świadczy także brak jego podatności na oddziaływanie wilgoci, co gwarantuje wyeliminowanie rozwoju grzybów czy wolnych rodników. Na uwadze należy mieć głównie dwa aspekty, a obejmują one antyalergiczne materiały oraz specjalne dodatki, takie jak technologia Airforce i nie tylko. W kolejnych częściach artykuły zdradzimy Ci, na co powinieneś przede wszystkim zwracać uwagę!

Antyalergiczne materiały

Wybierając materac dla alergika, należy dokładnie sprawdzić, z jakich materiałów został wykonany. Jedynie najwyższej klasy, atestowane komponenty pozwalają na stworzenie materaca, który będzie spełniał wszystkie wymagania klienta przez bardzo długi czas. Wrażliwe na alergeny osoby powinny przede wszystkim unikać materiałów mogących przyczynić się do wywołania niepożądanych reakcji alergicznych. Są nimi na przykład wypełnienia z trawy morskiej, wełny czy łusek gryki, a także sprężyny. Te ostatnie poprzez liczne przestrzenie w swojej strukturze stwarzają idealne warunki do rozwoju bakterii. Najlepiej sprawdzą się tutaj te wykonywane z pianki wysokoelastycznej lub termoelastycznej. Pierwszy z wymienionych rodzajów materacy charakteryzuje się spójną, wyprofilowaną konstrukcją oraz wysoką przepuszczalnością powietrza. Dzięki najnowszym technologiom na rynku można również znaleźć materace antyalergiczne wykonane z pianki termoelastycznej. Jej innowacyjne właściwości ortopedyczne gwarantują alergikowi wysoki komfort odpoczynku, a jednocześnie sprzyjają utrzymaniu kręgosłupa w odpowiedniej pozycji. Pianka termoelastyczna reaguje na ciepło, a także nacisk ciała użytkownika i na tej podstawie dopasowuje się do niego. Co równie ważne, wykonane z pianki termoelastycznej VitaRest materace przez długi czas zachowują antyalergiczne właściwości, a także nie pochłaniają pochodzących z otoczenia zapachów. Optymalna wentylacja umożliwia swobodny przepływ powietrza pomiędzy poszczególnymi warstwami produktu, co znacznie zmniejsza ryzyko gromadzenia się kurzu i roztoczy. Materac antyalergiczny tego typu nadaje się dzięki temu idealnie dla osób borykających się z różnego typu uczuleniami, także dla małych dzieci.

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na materac piankowy z lub bez dodatku lateksu, powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy posiada on specjalną powłokę w postaci antyalergicznego pokrowca. Najlepiej, jeśli struktura wybranego pokrowca będzie wykonana w taki sposób, aby zabezpieczać materac przed przenikaniem do jego wnętrza szkodliwych substancji wpływających korzystnie na rozwój drobnoustrojów. Przykładem idealnie chroniącej materac powłoki jest pokrowiec Merced z taśmą 3D. Uszyty z miękkiej dzianiny nie zawiera przędzy naturalnej, co dodatkowo eliminuje ryzyko alergii. Elastyczna taśma 3D gwarantuje natomiast nieustanny obieg powietrza. Istotną cechą dobrego pokrowca na materac dla alergika jest także to, by istniała możliwość łatwego zdejmowania go, a następnie prania w pralce. Regularne pranie w temperaturze 60 stopni uniemożliwi zaleganie kurzu oraz roztoczy na powierzchni materaca i zapewni najlepszą higienę snu.

Specjalne dodatki do materacy antyalergicznych

Rozwój technologii produkcji oraz coraz nowsze badania ekspertów sprawiają, że oferta materacy dla alergików rozrasta się i jest wzbogacana o innowacyjne komponenty prezentowanych produktów. Coraz częściej materace posiadają doskonałe rozwiązania dotyczące doprowadzania i wymiany powietrza pomiędzy jego poszczególnymi warstwami. Przykładem może być technologia Airforce – dzięki specjalnej kratce wentylacyjnej wnętrze materaca zyskuje ciągły obieg powietrza, który wpływa na jakość codziennego odpoczynku. Naturalne ruchy ciała w czasie snu wystarczą, aby zachodził prawidłowy proces wentylacji, zapewniający najlepszy komfort wypoczynku. A co to dokładnie oznacza? Otóż wytwarzane przez organizm ciepło i wilgoć kierowane jest do otwartych komór (jam), a dzięki ruchom użytkownika są usuwane z materaca. Zastępuje je świeże powietrze. Takie rozwiązanie to gwarancja higienicznego wypoczynki! Inną, ale również innowacyjną technologią jest dzianina Probiotex z włóknami wiskozowymi – to dzięki niej materac zarówno wygląda elegancko, jak i gwarantuje czyste środowisko do zdrowego wypoczynku. Odpowiada za to apretura Purotex® wykorzystującą technologię aktywnych probiotyków, dzięki którym znacząco zmniejsza się ilość alergenów roztoczy kurzu domowego na powierzchni podłoża do spania. Wybierając materac, warto również zainwestować w rekomendowaną przez lekarzy ortopedów poduszkę antyalergiczną. Bez wątpienia zapewni ona jeszcze większą wygodę snu oraz umożliwi relaks kręgosłupa, a także utrzymanie odcinka szyjnego w odpowiedniej pozycji przez całą noc.

Na czym polega pielęgnacja materaca dla alergików?

Zakup spełniającego wszystkie wymagania bezpieczeństwa i ochrony zdrowia materaca dla alergika to podstawa przyjemnego snu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że miejsce naszego codziennego odpoczynku po ciężkim dniu wymaga właściwej pielęgnacji. Po pierwsze warto co jakiś czas odwracać i wietrzyć materac – zabieg ten przyczyni się do wyeliminowania wilgoci oraz ułatwi wentylację. Warto również wiedzieć o tym, że nie należy ścielić łóżka od razu po przebudzeniu się – materac musi mieć czas na to, by „ostygnąć”. Po drugie pokrowiec materaca antyalergicznego powinien być regularnie (przynajmniej raz na pół roku) i we właściwy sposób prany (wcześniej trzeba zapoznać się ze wskazaniami producenta umieszczonymi na metce). Pozwoli to dokładnie oczyścić go z kurzu i roztoczy. Wskazane jest, aby wszelkie zabrudzenia usuwać na bieżąco, co pozwoli zapobiec wniknięcia brudu w głąb materaca. Dodatkowo warto także stosować się do podstawowych zasad dotyczących samej eksploatacji materaca. Nie wolno w żadnym wypadku zgniatać ani zginać krawędzi materaca. Dobrze jest również unikać częstego siadania na krawędzi materaca, w jednym miejscu – może to w konsekwencji spowodować odkształcenie jego pierwotnej struktury. Zwłaszcza dzieci muszą sobie zdawać sprawę z tego, że ich materac szybko się zniszczy, gdy będą się na nim bawić, chodzić po nim lub skakać.

Jak często wymieniać materac antyalergiczny?

Stworzony z najlepszej jakości materiałów materac dla alergika, przy właściwej i regularnej pielęgnacji, będzie nam służył przez długi czas. Aby cieszyć się komfortem snu, przed zakupem warto zwrócić uwagę nie tylko na zastosowane do wykonania wybranego materaca materiały, lecz także na wyniki testów oraz wiążące się z nimi, przyznane producentowi atesty jakości – takie jak znany na całym świecie certyfikat AEH. Optymalny okres, po którym materac należy wymienić, wynosi około 7 lat. Później produkt może zacząć tracić swoje właściwości chroniące przed rozwojem bakterii. Musisz wiedzieć, że zużyte materac daje znaki, które należy w prawidłowy sposób zinterpretować. Należą do nich:

Twój materac wykazuje oznaki zużycia? Nie czekaj i wymień go na nowy – najlepiej antyalergiczny model. Pamiętaj jednak, aby przy wyborze uwzględnić najważniejsze czynniki. To właśnie dzięki nim podłoże do spania będzie spełniać wszystkie Twoje oczekiwania!

Najlepszy materac dla alergika – jak wybrać?

Nadszedł ten czas – kupujesz antyalergiczny materac. Musisz zatem wiedzieć, że każda z dostępnych opcji może, ale nie musi być dobra. Dlaczego? Jak się okazuje, decydującym czynnikiem są tutaj indywidualne potrzeby, a także preferencje użytkownika. Oznacza to, że na uwadze musisz mieć kilka kwestii, a pierwsza z nich jest odpowiednia twardość podłoża do spania. Wybiera się ją na podstawie wagi, a także preferencji użytkownika. Na rynku dostępne są różne opcje, w tym produkty miękkie, średnio-twarde, twarde lub bardzo twarde. Jeśli nie wiesz, jaka twardość będzie dla Ciebie idealna to zainwestuj w materace SleepMed, które nie tylko są antyalergiczne, ale posiadają także 4 lub 6 różnych twardości. W ten sposób dopasujesz je do swoich aktualnych potrzeb. Poza tym pamiętaj o:

W domu osób cierpiących na alergię nie może być miejsca dla rozwoju pleśni, grzybów i roztoczy. Odpowiedni materac dla alergika pozwoli złagodzić objawy alergii i umożliwi spokojny sen, a dodatkowo zredukuje również przyczyny występowania uczuleń. Warto zatem zainwestować w produkt stworzony z użyciem najnowszych technologii materac antyalergiczny, dzięki któremu sypialnia stanie się przestrzenią pełną komfortu.

Podobne artykuły

Materace piankowe – fakty i mity
Materace piankowe – fakty i mity
Zdrowy i spokojny sen seniora - jak go zapewnić?
Zdrowy i spokojny sen seniora - jak go zapewnić?
Materace dla osób ze skoliozą - na co warto zwrócić uwagę?
Materace dla osób ze skoliozą - na co warto zwrócić uwagę?
Niepowtarzalny wywiad z materacem piankowym!
Niepowtarzalny wywiad z materacem piankowym!
Luksus w każdym detalu - najlepsze materace 180x200 dla sypialni
Luksus w każdym detalu - najlepsze materace 180x200 dla sypialni
Sypialnia dla dwojga - jaki wybrać materac dla parterów o dużej różnicy wagowej?
Sypialnia dla dwojga - jaki wybrać materac dla parterów o dużej różnicy wagowej?
Materac dla pary - jak wybrać idealny materac dla dwojga?
Materac dla pary - jak wybrać idealny materac dla dwojga?
Czynniki mające wpływ na polepszenie jakości snu
Czynniki mające wpływ na polepszenie jakości snu
Materace dla aktywnych - jakie powinny posiadać właściwości?
Materace dla aktywnych - jakie powinny posiadać właściwości?
Strefy twardości w materacu - czym są i na co wpływają?
Strefy twardości w materacu - czym są i na co wpływają?