Dlaczego SleepMed?

Materac na chory kręgosłup i bóle pleców – jak wybrać?

Materac na chory kręgosłup i bóle pleców – jak wybrać?

Materac na chory kręgosłup i bóle pleców – jak wybrać?W dzisiejszych czasach, czyli w erze cyfrowej komunikacji i pracy zdalnej, przez większość dnia siedzimy przygarbieni przed komputerem oraz niewiele się ruszamy. Nic zatem dziwnego, że coraz częściej człowiek – i to niezależnie od wieku, zmaga się z bólem kręgosłupa oraz osłabieniem mięśni pleców. Ta coraz częściej występująca niedogodność to jasny sygnał, że kręgosłup potrzebuje uwagi oraz wsparcia. Jak zatem można przeciwdziałać powstawaniu, a także pogłębianiu się wad kręgosłupa oraz ulżyć sobie w cierpieniu, gdy bolące plecy nie przestają dokuczać? Jednym ze sprawdzonych sposobów jest zakup materaca ze statusem wyrobu medycznego. A co to oznacza oraz jaki model wybrać?

Czym jest materac ze statusem wyrobu medycznego?

Materac ze statusem wyrobu medycznego, zwany też ortopedycznym lub rehabilitacyjnym, stanowi wyjątkowe rozwiązanie dla osób zmagających się z różnego rodzaju problemami zdrowotnymi – a zwłaszcza związanymi z kręgosłupem. Przede wszystkim, posiada pozytywną opinię certyfikowanych ośrodków rehabilitacyjnych, co jest gwarancją jego wysokiej jakości i skuteczności. Oznacza to, że jest on przetestowany przez specjalistów i w związku z tym odpowiedni dla osób, które zmagają się między innymi z chorobami kręgosłupa, przechodzą rehabilitację lub dochodzą do zdrowia po zabiegu. Każdy materac z atestem wyrobu medycznego posiada obniżoną, 8-procentową stawkę VAT, przy czym, aby z tego skorzystać, nie trzeba mieć żadnych zaświadczeń od lekarza. Znacząco upraszcza to proces zakupu i sprawia, że jest on bardziej dostępny dla każdego konsumenta. Warto podkreślić, że poza tym, że tego typu produkty są odpowiednie dla naszego kręgosłupa, certyfikat gwarantuje też, że materac rehabilitacyjny jest wykonany z odpowiednich, bezpiecznych dla naszego zdrowia materiałów. Poza tym wyróżnia się on przede wszystkim:

Czy warto kupić materac ze statusem wyrobu medycznego?

Materac rehabilitacyjny to doskonały wybór nie tylko dla tych, którzy zmagają się z poważnymi zwyrodnieniami kręgosłupa czy dochodzą do siebie po wypadku lub operacji. Takie produkty mogą być z powodzeniem wykorzystywane jako podłoże do snu dla ludzi zdrowych, którym regularnie dokuczają bóle pleców oraz dla tych, którzy jeszcze mają szansę ich uniknąć. Biorąc pod uwagę, jak ważne dla komfortu naszego życia jest zdrowie kręgosłupa, warto zainwestować w materac ze statusem wyrobu medycznego nawet wtedy, gdy jeszcze nie masz problemu z poruszaniem się bez bólu. Po pierwsze, certyfikat gwarantuje Ci, że produkt został wykonany z materiałów, które dopasują się do Twojego ciała – zapewnią mu właściwe oparcie i pozwolą spać wygodnie. Po drugie, materac rehabilitacyjny może wpłynąć na zmianę napięcia mięśniowego przyczyniając się tym samym do rozluźnienia mięśni przykręgosłupowych lub mięśni kończyn górnych oraz dolnych, miednicy i ramion. Dzięki temu wszelkie dodatkowe napięcia zostaną zniwelowane, a sen stanie się spokojniejszy, a zarazem bardziej efektywny. Trzecią zaletą kupowania posłań przetestowanych przez ośrodki rehabilitacyjne jest to, że nie kupujesz kota w worku – atest daje Ci pewność, że materac ortopedyczny naprawdę będzie dla Twojego ciała dobry, a spanie na nim będzie komfortowe i przyniesie ulgę w bólu pleców. Przy tym wszystkim każdy z tych produktów jest stworzony z antyalergicznych materiałów, więc negatywny wpływ na Twoje zdrowie zredukowany jest do minimum.

Jaki materac ze statusem wyrobu medycznego na chory kręgosłup?

Warto jednak zwrócić uwagę na to, że fakt, że materac jest ortopedyczny, nie oznacza, że każdy model będzie odpowiedni dla wszystkich. Kupowanie materaca medycznego nie zwalnia nas z wyboru między różnymi opcjami, bo każda z nich jest odpowiednia dla innego rodzaju zwyrodnienia kręgosłupa, przez co inaczej będzie wpływała na problemy, z którymi się zmagamy. Istnieją jednak na rynku materace z atestem wyrobu medycznego, które posiadają możliwość samodzielnej regulacji twardości, co sprawia, że można dostosować je do konkretnych preferencji. Jest to fantastyczne rozwiązanie, bo nasze ciało i jego potrzeby zawsze z czasem się zmieniają. Przy zmianie wagi, zwiększeniu dokuczliwości związanych z bólem kręgosłupa czy nowym problemie zdrowotnym można dostosować posiadane podłoże do nowych okoliczności. Jednymi z niewielu produktów, które dają takie możliwości są materace SleepMed – zapewniają użytkownikowi aż 4 twardości do wyboru. Jak to możliwe? Produkty tej firmy zostały wyposażone w ruchomą warstwę pianki termoelastycznej. Można wyjąć ją z pokrowca, zamienić miejscem z resztą wkładu i uzyskać interesującą nas twardość łóżka. Dodatkowo materace ze statusem wyrobu medycznego SleepMed mogą być używane na regulowanych stelażach, a więc takich, które pozwalają na zmianę wysokości podgłówka i podnóżka. Z pewnością będzie to przydatną funkcją dla osób, które oglądają w łóżku telewizję lub czytają książki.

Wybór materaca rehabilitacyjnego a pozycja spania – czy to ma znaczenie?

Materac na chory kręgosłup powinniśmy kupować z myślą o tym, w jakiej pozycji śpimy. Najkorzystniejszym ułożeniem ciała jest oczywiście leżenie na wznak, ale nie oszukujmy się – rzadko kto potrafi zasnąć w taki sposób. Jeśli jednak należysz do tej garstki szczęśliwców, która śpi na plecach, masz niemal nieograniczony wybór. Warto jedynie omijać materace medyczne o dużej twardości, bo na nich kręgosłup może “wisieć”, ponieważ ciężar ciała spoczywa na biodrach i ramionach. Osoby śpiące na wznak mogą zainwestować w materac o siedmiu strefach twardości, bo właśnie one będą mogły w pełni skorzystać z tego fantastycznego rozwiązania. Przykładem takiego produktu jest materac ortopedyczny SleepMed, który w każdej z siedmiu stref ma inną twardość – dzięki temu ramiona, biodra i kręgosłup mają idealne podparcie. Można zatem śmiało powiedzieć, że całe podłoże dostosowuje się do budowy użytkownika. Osoby śpiące na brzuchu powinny z kolei unikać materacy zbyt miękkich, bo mogą one powodować zbyt duże wygięcie kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Dla ludzi leżących głównie na boku miękkie posłania będą za to jak najbardziej odpowiednie. Najważniejsza zasada jest taka: trzeba wybrać taki materac medyczny, który pod naciskiem naszego ciała dopasuje się do jego krzywizn i zapewni właściwe podparcie naszemu kręgosłupowi.

Jak wybrać idealny materac rehabilitacyjny?

Pozycja snu to jednak nie wszystko – w przypadku chorego kręgosłupa przy wyborze materaca trzeba jeszcze dokładniej zbadać jego właściwości. Nie jest bowiem tak, że dla każdej osoby, którą regularnie bolą plecy jest przeznaczony jeden konkretny model. Dla osób, u których zdiagnozowano wadę kręgosłupa jaką jest skolioza, odpowiednie będą materace twardsze, dla tych, którzy borykają się z pogłębioną lordozą lepsze będą zaś modele o nieco mniejszej twardości. Warto skonsultować to ze swoimi fizjoterapeutą, który nie tylko określi skalę problemu, ale i doradzi, jaki model w tym konkretnym przypadku będzie najlepszy dla Twojego ciała.

Oprócz tego materac ortopedyczny trzeba dostosować do swojego wzrostu – niedopuszczalne jest, by Twoja głowa lub stopy wychodziły poza łóżko. W kontekście wagi i budowy ciała konieczne jest sprawdzenie twardości – jednym z najpopularniejszych sposobów na zbadanie, czy produkt będzie dla nas odpowiedni jest tzw. test dłoni. Wystarczy położyć się na plecach i spróbować wsunąć dłoń pod plecy tuż nad pośladkami. Jeśli można bez trudu włożyć tam rękę, materac jest zbyt twardy. Jeśli dłoni nie można wsunąć pod kręgosłup, łóżko jest zbyt miękkie. Najlepsza twardość jest wtedy, gdy napotykamy dłonią lekki opór. Ponadto należy zwrócić uwagę na rodzaj wypełnienia. Materiały takie jak lateks, pianka termoelastyczna czy sprężyny kieszeniowe są popularne, przez co oferują różne właściwości, takie jak elastyczność, wsparcie i termoregulacja. W przypadku alergików istotną kwestią stają się właściwości antyalergiczne, hipoalergiczne oraz antybakteryjne. To właśnie dzięki nim możliwe jest utrzymanie higienicznych warunków snu, a także zminimalizowania ryzyka występowania objawów alergii lub astmy.

Jakie materace ze statusem wyrobu medycznego są najlepsze?

Materace rehabilitacyjne mają być ratunkiem dla chorego kręgosłupa i zapobiegać pogorszeniu się obecnego stanu zdrowia. Jednakże wybór materaca na ból pleców, który będzie odpowiedni i dostosuje się do naszych zmieniających potrzeb, nie jest łatwy. Najlepiej postawić na produkt uniwersalny, który dopasuje się do ciała, pozwalając na komfortowy sen i prawdziwy wypoczynek. Jednymi z nielicznych wyrobów medycznych na rynku, które spełniają te warunki są materace SleepMed. Wspomniane wcześniej siedem stref twardości ma właściwości rehabilitacyjne, a możliwość przestawienia pianki jest gwarancją tego, że niezależnie od zmieniających się potrzeb naszego ciała, łóżko będzie dawało nam właściwe oparcie. Materiały składające się na kolejne warstwy zapobiegają wszelkim uciskom i odciążają ciało, co przeciwdziała odleżynom, a także zwiększa komfort snu. Oprócz zadbania o wygodę i dobroczynny wpływ na obolały kręgosłup, produkty Sleepmed charakteryzują się również dobrą wentylacją, odprowadzeniem wilgoci oraz są odpowiednie dla alergików i osób z wrażliwą skórą.Wynika to z wykorzystania nowoczesnych technologii Airforce. Obejmuje ona specyficzne nacinanie pianki w tzw. kratkę wentylacyjną, dzięki czemu dochodzi do maksymalnego obiegu powietrza wewnątrz produktu. Oznacza to, że ciepło oraz wilgoć, które gromadzą się w podłożu do spania w czasie nocy, kierowane jest do otwartych jam. Wówczas wystarczą naturalne ruchy ciała, aby spowodować ich wypchnięcie i zastąpienie świeżym powietrzem. Należy tutaj zaznaczyć, że każdy materac SleepMed jest wyposażony w technologię Airforce. Oprócz tego nie da się nie wspomnieć o:

Nie ma najlepszego materaca SleepMed, gdyż każdy produkt jest wysokiej jakości. To właśnie Ty musisz zdecydować, który jest najlepiej dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb i preferencji.

Materac ze statusem wyrobu medycznego – idealny dla kogo?

Wiadomo już, że materac ze statusem wyrobu medycznego jest wyjątkowym produktem, który wyróżnia się licznymi cechami i właściwościami. Nic dziwnego – jest to doskonały wybór dla osób przechodzących rehabilitację po urazach, operacjach czy zabiegach chirurgicznych, które potrzebują wsparcia i komfortu podczas snu. Jednak co ciekawe, są one kierowane do szerszego grona odbiorców, gdyż są również idealne dla osób cierpiących na chroniczne bóle pleców, napięcia mięśniowe oraz dla seniorów, którzy potrzebują dodatkowego podparcia dla swojego kręgosłupa. Z uwagi na atesty oraz właściwości antyalergiczne wynikające m.in. z wypełnienia, pokrowca czy technologii Airforce, są dedykowane alergikom oraz osobom cierpiącym na astmę. Nic dziwnego – gwarancja higienicznego środowiska snu znacząco redukuje ryzyko nasilenia objawów lub wystąpienia zaostrzeń. Warto jednak zaznaczyć, że każdy z nas i to niezależnie od tego, czy cierpi na jakiekolwiek schorzenie, może zainwestować w ten materac. Wynika to z faktu, iż może on w profilaktyczny sposób dbać o kręgosłup, a także gwarantować zdrowy i spokojny wypoczynek w komfortowych warunkach.

Materac rehabilitacyjny warto kupić zanim nabawimy się chorób kręgosłupa, a gdy już dokuczają nam bóle pleców, tego typu produkty będą dla nas nieocenioną ulgą. Przy wyborze materaca trzeba kierować się przede wszystkim potrzebami swojego ciała – w końcu tylko w ten sposób zapewnimy mu w nocy jak najlepsze podparcie, by w ciągu dnia cieszyć się zdrowiem i energią.

Podobne artykuły

Materac dla pary - jak wybrać idealny materac dla dwojga?
Materac dla pary - jak wybrać idealny materac dla dwojga?
Cukrzyca – jaki ma wpływ na sen, a jaki sen na nią?
Cukrzyca – jaki ma wpływ na sen, a jaki sen na nią?
Jak stworzyć odpowiednie warunki do snu?
Jak stworzyć odpowiednie warunki do snu?
Sypialnia zrównoważona ekologicznie: materace i akcesoria przyjazne środowisku
Sypialnia zrównoważona ekologicznie: materace i akcesoria przyjazne środowisku
Choroby tarczycy – dlaczego sen jest ważny, gdy na nie cierpisz?
Choroby tarczycy – dlaczego sen jest ważny, gdy na nie cierpisz?
Czy można wyprać kołdrę w pralce?
Czy można wyprać kołdrę w pralce?
Materac dla singla - jaki materac jednoosobowy wybrać?
Materac dla singla - jaki materac jednoosobowy wybrać?
Czym powinien charakteryzować się materac dla dziecka?
Czym powinien charakteryzować się materac dla dziecka?
Sypialnia Twoich marzeń - jak ją urządzić?
Sypialnia Twoich marzeń - jak ją urządzić?
Źle dobrany materac – skutki jego użytkowania
Źle dobrany materac – skutki jego użytkowania