Dlaczego SleepMed?

Poduszka ortopedyczna czy tradycyjna - która sprawdzi się lepiej?

Poduszka ortopedyczna czy tradycyjna - która sprawdzi się lepiej?

Poduszka ortopedyczna czy tradycyjna - która sprawdzi się lepiej?Bez wątpienia na komfort snu ma wpływ wiele czynników. Do podstawowych możemy zaliczyć chociażby stosowanie się do zasad higieny snu, wypoczywanie na odpowiednio dobranym materacu czy też korzystanie z wysokiej jakości artykułów sypialnianych. Jednym z ważniejszych elementów jest między innymi poduszka do spania, dlatego dziś podpowiadamy, która sprawdzi się lepiej w Twojej sypialni - poduszka ortopedyczna czy tradycyjna.

Czym się charakteryzuje poduszka ortopedyczna?

Jak wiadomo, nie tylko nasze ciało w trakcie snu potrzebuje odpowiedniego podparcia - również głowa musi być ułożona w prawidłowej pozycji przez całą noc, by uniknąć niepotrzebnego bólu czy napięcia mięśni. W związku z tym bardzo dobrym wyborem będą między innymi poduszki ortopedyczne, posiadające szereg dobroczynnych dla zdrowia właściwości. Ich wnętrze zazwyczaj zbudowane jest na bazie pianki poliuretanowej lub termoelastycznej, dzięki czemu wyróżniają się wysoką sprężystością. Właśnie dlatego tego typu modele, dzięki innowacyjnej budowie, zapewniają idealne podparcie dla głowy i szyi, pozwalając zachować naturalne dla kręgosłupa ułożenie. Co więcej, takie produkty wyróżniają się również bardzo dobrą wentylacją wewnątrz wkładu, skutecznie ograniczając gromadzenie się kurzu czy namnażanie szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów. Przekłada się to również na optymalne odprowadzanie wilgoci i zapobieganie trwałym odkształceniom, dzięki czemu możemy użytkować poduszkę przez wiele lat bez utraty pierwotnych właściwości. Modele dostępne na rynku można podzielić na dwie grupy - bez profilowania, przeznaczone dla osób lubiących często zmieniać pozycję oraz produkty o specjalnym kształcie, który przeznaczony jest przede wszystkim dla użytkowników wypoczywających na boku lub plecach.

Poduszka tradycyjna - co ją wyróżnia?

Na rynku można znaleźć wiele rodzajów poduszek, które różnią się od siebie nie tylko kształtem czy rozmiarem, ale także rodzajem zastosowanego wewnątrz wypełnienia, z którego wynikają indywidualne właściwości produktu. Tego typu modele zazwyczaj cechują się wysoką elastycznością oraz sprężystością, przez co potrafią bardzo dobrze dopasować się do naturalnych krzywizn głowy czy szyi. Możemy zatem wyróżnić podstawowy podział na:

Dla kogo poduszka ortopedyczna, a dla kogo tradycyjna?

Oczywiście dobór odpowiedniej poduszki powinien zależeć głównie od indywidualnych preferencji użytkownika oraz jego potrzeb. Przykładowo modele ortopedyczne będą dobrym rozwiązaniem w szczególności dla osób mającym problem z szyjnym odcinkiem kręgosłupa. Sprawdzą się również w przypadku nastolatków, kobiet w ciąży czy tych, którzy większość dnia spędzają w pozycji siedzącej. W zasadzie tego typu produkty mogą być stosowane przez każdego powyżej 2. r.ż., kto chce zapewnić sobie najwyższy komfort wypoczynku. Poduszki tradycyjne z kolei również nie mają większych ograniczeń, jeśli chodzi o docelową grupę użytkowników. Mogą być one stosowane od najmłodszych lat, jednak należy wówczas odpowiednio dopasować rozmiar oraz wysokość modelu dla swojej pociechy. Podczas zakupu dobrze jest również zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanego wypełnienia, ponieważ produkty z wnętrzem wykonanym na bazie puchu lub pierza nie będą dobrą opcją dla alergików.

Wybierz idealną poduszkę dla siebie!

Odpowiedni dobór poduszki do potrzeb użytkownika jest kluczowy dla najwyższego komfortu wypoczynku. Planując zatem zakup nowego modelu należy mieć na uwadze kilka podstawowych aspektów, ułatwiających dostosowanie parametrów produktu do preferencji osoby śpiącej. Mowa tutaj chociażby nie tylko o rodzaju zastosowanego wypełnienia, ale również o rozmiarze, wysokości czy twardości. Ważne jest, by dopasować ją do posiadanego już materaca, ponieważ śpiąc na miękkiej powierzchni powinniśmy zdecydować się na twardą poduszkę i na odwrót. Na wybór rozmiaru oraz wysokości ma wpływ przede wszystkim budowa naszego ciała oraz ramion. Dla użytkowników o drobnej sylwetce zdecydowanie polecane są poduszki mniejsze i niższe niż w przypadku osób nieco masywniejszych. Dobrze jednak pamiętać, że wybrany model powinien podpierać jedynie szyję i głowę, natomiast ramiona muszą spoczywać na materacu. Tylko w taki sposób uda nam się osiągnąć odpowiednie ułożenie dla całego kręgosłupa, zapobiegając tym samym powstawaniu zbędnych napięć mięśniowych.

Jaki model sprawdzi się w Twojej sypialni?

W ofercie marki SleepMed można znaleźć aż 3 wysokiej jakości poduszki, które wyróżniają się wyjątkowymi właściwościami. Na początek weźmy na celownik SleepMed Comfort Pillow - model ten posiada specjalny, ergonomiczny kształt, umożliwiający doskonałe dopasowanie się do kształtu szyi i głowy. Co więcej, zastosowanie w jej wnętrzu pianki termoelastycznej, doskonale reagującej na temperaturę ciała użytkownika, wpływa również na optymalną wentylację wewnątrz wkładu, przez co będzie także dobrą opcją dla alergików. Kolejnym modelem zasługującym na szczególną uwagę jest SleepMed Premium Pillow - produkt ten posiada uniwersalny kształt, dzięki czemu doskonale sprawdzi się wśród użytkowników często zmieniających pozycję w trakcie snu, chociaż polecana jest w szczególności dla tych, którzy wypoczywają zazwyczaj na plecach i boku. Poduszka ta posiada również otwarto-komórkową strukturę, przez co nie gromadzi kurzu czy roztoczy oraz skutecznie uniemożliwia namnażanie się szkodliwych drobnoustrojów. Ostatnim modelem, będącym w szczególności dobrym rozwiązaniem dla osób prowadzących napięty tryb życia, jest SleepMed Supreme Pillow. Dzięki wykończeniu pianki włóknami węglowymi, produkt ten eliminuje ładunki elektryczne nagromadzone na powierzchni ciała, gwarantując tym samym spokojny, głęboki oraz w pełni relaksujący sen. Co więcej, specjalny kształt wspiera prawidłowe ułożenie odcinka szyjnego kręgosłupa, umożliwiając efektywną regenerację.

Dobierając artykuły sypialniane do swojego łóżka, warto rozważyć czy poduszka ortopedyczna, a może tradycyjna będzie lepszym wyborem. Koniecznie przed zakupem porównaj właściwości każdej z opcji, by jak najlepiej dopasować model do swoich aktualnych potrzeb.

Podobne artykuły

Jaki materac do spania będzie najlepszy do Twojej sypialni?
Jaki materac do spania będzie najlepszy do Twojej sypialni?
Czy sen na boku jest zdrowy? Pytamy eksperta
Czy sen na boku jest zdrowy? Pytamy eksperta
Jaką poduszkę do spania wybrać?
Jaką poduszkę do spania wybrać?
Strefy twardości w materacu - czym są i na co wpływają?
Strefy twardości w materacu - czym są i na co wpływają?
Jak zasnąć w 2 minuty?  Innowacyjna metoda pozwalająca na szybkie zasypianie
Jak zasnąć w 2 minuty? Innowacyjna metoda pozwalająca na szybkie zasypianie
Jak wybrać materac dla nastolatka?
Jak wybrać materac dla nastolatka?
Czynniki mające wpływ na polepszenie jakości snu
Czynniki mające wpływ na polepszenie jakości snu
U kogo sprawdzi się materac o regulowanej twardości?
U kogo sprawdzi się materac o regulowanej twardości?
Pokrowiec Merced - czym się charakteryzuje?
Pokrowiec Merced - czym się charakteryzuje?
Jak wartościowy sen może wspomagać odchudzanie?
Jak wartościowy sen może wspomagać odchudzanie?