Dlaczego SleepMed?

Materace hybrydowe – nowość w ofercie SleepMed

Materace hybrydowe – nowość w ofercie SleepMed

Materace hybrydowe – nowość w ofercie SleepMedMimo ogromnej różnorodności na materacowym rynku, wciąż pojawiają się nowe modele, które są w stanie zrewolucjonizować myślenie na temat komfortowego snu. Przykładem takich materacy są z pewnością 2 najnowsze produkty w ofercie marki SleepMed: SleepMed Hybrid Premium i SleepMed Hybrid Supreme należące do grupy materacy hybrydowych. Co wyróżnia je spośród innych materacy i komu są polecane? Tego wszystkiego dowiesz się czytając poniższy tekst.

Materace hybrydowe, czyli?

Wśród osób poszukujących idealnego materaca wciąż znajdują się tacy, którzy nie potrafią przekonać się do pianek oraz tacy, którym nie wystarczają jednolite, sprężynowe lub piankowe, rozwiązania. Do wszystkich niezdecydowanych i nie do końca usatysfakcjonowanych klientów pomocną dłoń wyciąga firma SleepMed prezentując najnowsze modele materacy hybrydowych. Taki rodzaj podłoża do snu pojawił się na świecie stosunkowo niedawno, w Polsce to zupełna nowość. Określenie “hybryda” nie jest więc jeszcze do końca wszystkim znane. W największym skrócie chodzi o połączenie najlepszych cech sprężyn i pianek w jednym wkładzie. Czym tak naprawdę są materace hybrydowe i co kryje się w ich wnętrzu? Opowiemy o tym na przykładzie materacy hybrydowych SleepMed. Zastosowano w nich podobną konstrukcję różniącą się od siebie jedynie albo i aż wysokością poszczególnych warstw. Zarówno budowa modelu Hybrid Premium, jak i Hybrid Supreme, łączy w sobie różne typy nowoczesnych pianek oraz innowacyjne sprężyny typu Multi.

Budowa materaca hybrydowego – pianki

Przyjrzymy się najpierw piankowym komponentom materacy hybrydowych SleepMed. Pierwszym poziomem wypełnienia jest łagodząca bóle pleców i karku pianka termoelastyczna VitaRest. Umieszczenie jej najbliżej ciała nie jest przypadkowe, bowiem materiał ten został stworzony przez NASA i początkowo służył astronautom podczas wypraw w kosmos. Tworzywo to potrafi aktywnie reagować na ciepło ludzkiego ciała, dlatego kiedy położysz się na materacu, podłoże natychmiast dostosuje się do kształtu Twojej sylwetki i stworzy formę idealnie do niej dopasowaną. Dzięki temu mięśnie mogą się rozluźnić, a kręgosłup zyskuje podparcie pozwalające zachować mu prawidłowe ułożenie. Zastosowanie piany termoelastycznej w materacu hybrydzie sprawia, że jest to produkt indywidualnie dostosowujący się do każdego użytkownika, ponieważ kiedy VitaRest traci temperaturę, wraca do pierwotnej formy, a wieczorem gdy znów położysz się do łóżka, cały proces dopasowywania rozpocznie się na nowo. Takie rozwiązanie zapewnia organizmowi idealne warunki do efektywnego snu i regeneracji. Kolejnymi warstwami we wnętrzu materacy hybrydowych SleepMed są pianka wysokoelastyczna VPPHR i pianka FlexiFoam – obie nadają materacom sprężystości, sztywności i wytrzymałości na eksploatację. Zastosowana na bokach materaca pianka FlexiFoam ponadto usprawnia wymianę powietrza wewnątrz wkładu, przyczyniając się do utrzymania higienicznego środowiska snu.

Budowa materaca hybrydowego – sprężyny

Materace hybrydowe łączą w sobie nowoczesne właściwości pianek z tradycyjnymi sprężynami w nieco podrasowanej wersji. Wnętrze wypełnienia składa się z kilku poziomów – zewnętrzne warstwy stanowią wymienione wyżej pianki, natomiast rdzeń, serce materacy /materac-sleepmed-hybrid-premium/">SleepMed Hybrid Premium i /materac-sleepmed-hybrid-supreme/">SleepMed Hybrid Supreme zostało wykonane z nowoczesnych sprężyn typu Multi, które od tradycyjnych sprężyn kieszeniowych odróżnia ich zagęszczenie. Każda z małych sprężynek została zamknięta w osobnej materiałowej kieszonce, co zapewniło im indywidualną, niezakłóconą pracę. Na pozór niewielka zmiana zaprocentowała podwojeniem dotychczasowej liczby punktów podparcia w materacu. Jest to wynik, który całkowicie zmienia odczuwalny komfort snu. Użytkownik może bowiem liczyć na znacznie lepsze podparcie szczególnie kręgów w poszczególnych odcinkach kręgosłupa, co pozwala na niemal całkowite wyeliminowanie dyskomfortu i porannego bólu pleców. Zestawienie sprężyn z piankami w materacach hybrydowych oraz dodatkowe wyposażenie ich w system siedmiu twardości zapewnia użytkownikowi wyjątkowe warunki do nocnego odpoczynku – każda partia ciała zaczynając od głowy a na stopach kończąc zyskuje dopasowane do swoich potrzeb podłoże. Innego podparcia wymagają ciężkie nogi i biodra, a znacznie delikatniejszego głowa i szyja.

Materace hybrydowe z możliwością zmiany twardości

Powyżej omówione rozwiązania w materacach hybrydowych SleepMed to jednak nie wszystko. Produkty te wyróżnia także zastosowany w nich system zmiany twardości – niezwykłe udogodnienie dla osób, które do tej pory nie znalazły dla siebie idealnego podłoża. Jak osiągnięto taką możliwość? Konstrukcję materaca hybrydowego przygotowano tak, aby po zdjęciu pokrowca, użytkownik mógł sam przełożyć ruchomą piankę VItaRest na drugą stronę – dzięki takiemu prostemu ruchowi można osiągnąć aż 4 różne twardości podłoża. Rozwiązanie zastosowane w materacach SleepMed zrewolucjonizowało podejście klientów do zamawiania materacy w sklepie internetowym, znacznie zmniejszyło się bowiem prawdopodobieństwo dobrania złego produktu. W tym przypadku kupując jeden model, masz do wyboru aż 4 różne powierzchnie do snu, które dodatkowo można urozmaicić dedykowaną matą kokosową. Warstwa ta, oprócz zwiększenia twardości, zapewnia jeszcze lepszą cyrkulację powietrza wewnątrz wypełnienia. Kokosową warstwę możesz umiejscowić zarówno między piankami, jak i w przestrzeni między materacem a pokrowcem. SleepMed słynie z indywidualnego podejścia do klienta, zatem tak ogromny pakiet rozwiązać w jednym modelu nie dziwi, ale jest miłym zaskoczeniem. Dzięki zorientowaniu na potrzeby klienta internetowego, zakup materaca hybrydowego w sieci stało się proste i bezpieczne.

Dla kogo materac hybrydowy?

Dla kogo materace hybrydowe? Przede wszystkim są one kierowane do użytkowników, którym nie wystarczają właściwości samej pianki lub samych sprężyn. Dzięki połączeniu obu tych komponentów produkty SleepMed stały się niezwykle uniwersalne. Warstwy pianki termoelastycznej sprawdzą się w przypadku osób z wadami postawy, a także tych, którzy śpią niespokojnie lub wszystkich tych, którzy pragną zadbać o odpowiednie warunki i komfort swojego snu. Natomiast sprężyny typu Multi przypadną do gustu zwolennikom tradycyjnych, choć nieco ulepszonych rozwiązań. Razem wszystkie te komponenty, wzbogacone o nowoczesne systemy i indywidualne podejście do użytkownika, tworzą wyjątkowy produkt, który jest w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników. Zarówno model Hybrid Premium, jak i Hybrid Supreme, można polecić wszystkim szukającym wyjątkowego, niepowtarzalnego komfortu, niezbędnego do nocnej regeneracji organizmu. Szerokie spektrum odbiorców zapewnia materacom hybrydowym SleepMed także duża gama dostępnych rozmiarów od wymiarów dopasowanych do łóżka pojedynczego: 80×200, po duże parametry, nadające się do łóżek małżeńskich: 160×200 oraz 180×200. Warto zaznaczyć, że wszystkie materace hybrydowe SleepMed otrzymały prestiżowy certyfikat AEH, który potwierdza, że produkty te spełniają najwyższe wymogi pod względem ergonomii, higieny, klimatu i trwałości.

Materace hybrydy to nie tylko zróżnicowane pod względem komponentów wnętrze, to także uzupełnienie ich o wszystkie cenione rozwiązania, pojawiające się w dotychczasowych modelach. Z racji możliwości doboru twardości pozostają niezwykle uniwersalne, co sprawia, że każdy znajdzie powierzchnię odpowiadającą swoim potrzebom. Materace hybrydowe SleepMed znajdziesz w sklepie internetowym Senna Materace i SleepingHouse.

Podobne artykuły

Materac z kokosem - dla kogo?
Materac z kokosem - dla kogo?
Wpływ stresu na jakość snu
Wpływ stresu na jakość snu
Jak dobrać odpowiednie kolory ścian do sypialni?
Jak dobrać odpowiednie kolory ścian do sypialni?
W jakim stylu urządzić sypialnię?
W jakim stylu urządzić sypialnię?
Jaki wpływ na komfortowy sen ma dobrze dobrana poduszka?
Jaki wpływ na komfortowy sen ma dobrze dobrana poduszka?
Materac dla alergika - sprawdź najlepsze modele!
Materac dla alergika - sprawdź najlepsze modele!
Schorzenia kręgosłupa - czy materac może przynieść ulgę w bólu?
Schorzenia kręgosłupa - czy materac może przynieść ulgę w bólu?
Co będzie potrzebne do przygotowania łóżka z europalet?
Co będzie potrzebne do przygotowania łóżka z europalet?
Jak dbać o sen w ciąży?
Jak dbać o sen w ciąży?
Który materac dla nastolatka będzie dobrym wyborem?
Który materac dla nastolatka będzie dobrym wyborem?