Dlaczego SleepMed?

Wpływ poduszki na zdrowie użytkownika

Wpływ poduszki na zdrowie użytkownika

Wpływ poduszki na zdrowie użytkownikaWysokiej jakości akcesoria sypialniane niewątpliwie pozwalają podnieść poziom wygody wypoczynku, dlatego decydując się na ich zakup trzeba starannie dobrać właściwości produktów do swoich indywidualnych potrzeb. Warto także być świadomym, jaki jest wpływ poduszki na zdrowie użytkownika, by móc zapewnić sobie zdrowy i komfortowy sen każdej nocy.

Spanie bez poduszki - czy jest zdrowe?

Jak wiadomo, niesamowicie istotnym elementem, wpływającym bezpośrednio na jakość snu oraz możliwość efektywnej regeneracji jest dobrze dobrana poduszka do spania. To właśnie ona pozwala na ułożenie głowy i szyi, utrzymując tym samym szyjny odcinek kręgosłupa w prawidłowej pozycji. Dzięki temu jesteśmy w stanie złagodzić wszystkie powstałe w ciągu dnia napięcia oraz dolegliwości bólowe zlokalizowane w okolicach karku. Wiele się jednak słyszy na temat spania bez poduszki, jednak czy takie praktyki są zdrowe dla naszego kręgosłupa? Z pozoru może być to dobry sposób na uwolnienie się od bólów kręgosłupa, jednak specjaliści są zdania, że każda osoba, mająca w pełni ukształtowaną postawę nie może sobie pozwolić na stosowanie takich praktyk bez konsekwencji zdrowotnych. Spanie bez poduszki może okazać się korzystne jedynie dla dzieci do 2. roku życia. Dla osób dorosłych jest to dość niebezpieczne, ponieważ wypoczywając na płasko, bez jakiegokolwiek podparcia pod głową, kręgosłup nie będzie w stanie ułożyć się w naturalnej dla niego pozycji, co uniemożliwi rozluźnienie mięśni przyszkieletowych, a także zaburzy efektywną regenerację całego ciała. Spać bez poduszki mogą jedynie osoby, które uzyskały takie zalecenie od lekarza - najczęściej jest to ortopeda lub fizjoterapeuta. Zazwyczaj dotyczy ono użytkowników cierpiących na chroniczny ból pleców, spowodowany wadą postawy.

Poduszka a kręgosłup

Jeśli ciężko Ci zasypia, zdarza Ci się budzić z bólem karku lub też czujesz dyskomfort w odcinku lędźwiowym kręgosłupa, gdy siedzisz? Przyczyną jest prawdopodobnie źle dobrana poduszka, niezapewniająca optymalnego podparcia dla głowy i szyi. Warto zatem podczas zakupu wybierać produkty wysokiej jakości, których indywidualne właściwości, kształt oraz wielkość będą dostosowane do naszych preferencji. Nie ma zatem wątpliwości, że poduszka ma kluczowy wpływ na kondycję kręgosłupa, umożliwiając jego regenerację w trakcie snu. Dla osób chcących poprawić jedynie komfort swojego snu dobrą opcją będą praktycznie wszystkie modele dostępne na rynku - bez względu na rodzaj zastosowanego wypełnienia. Inaczej jednak wygląda sytuacja w przypadku użytkowników, borykających się na co dzień z różnego rodzaju schorzeniami kręgosłupa. Dla nich polecane są przede wszystkim produkty wykonane na bazie pianki termoelastycznej lub wysokoelastycznej o specjalnym profilowaniu. Dzięki temu powierzchnia tego typu poduszki jest w stanie idealnie dopasować się do naturalnych krzywizn głowy i szyi, nie wywierając przy tym zbędnego nacisku, który mógłby powodować utrudniony przepływ krwi do mózgu. Dla osób z bolącym kręgosłupem polecane są także poduszki ortopedyczne, wyróżniające się mnogością dobroczynnych dla zdrowia właściwości.

Jak dobrać poduszkę do swoich potrzeb?

Dobór poduszki odpowiednio do potrzeb użytkownika jest kluczowy dla najlepszego komfortu wypoczynku, dlatego też przed zakupem warto wiedzieć, jakie parametry są kluczowe. Przede wszystkim bardzo ważny jest wybór odpowiedniego rozmiaru - znaczenie ma tutaj nie tylko ogólny wymiar, ale także wysokość produktu. Dobrze, by był on dopasowany przede wszystkim do budowy ciała użytkownika, ponieważ osoby o drobnej sylwetce powinny zdecydować się na niską i niezbyt dużą poduszkę, natomiast ci nieco masywniejsi będą bardziej usatysfakcjonowani, korzystając z wyższego i większego modelu. Nie bez znaczenia jest także twardość, która powinna być dobrana między innymi do powierzchni, na której śpimy. Wypoczywając zatem na miękkim materacu, dobrze jest wybrać twardą poduszkę i na odwrót. Duży wpływ na odczuwany poziom wygody ma również kształt wybranego przez nas produkty, który powinien być dopasowany do najczęściej przyjmowanej pozycji w trakcie snu. Modele profilowane sprawdzą się przede wszystkim wśród osób śpiących na boku i plecach, z kolei dla użytkowników dość często zmieniających ułożenie ciała w trakcie wypoczynku dobrą opcją będą poduszki tradycyjne.

Rodzaje poduszek dostępne na rynku

Na rynku możemy znaleźć naprawdę wiele modeli poduszek, które różnią się od siebie nie tylko indywidualnymi właściwościami, ale również rodzajem zastosowanego we wnętrzu wypełnienia. W związku z tym podstawowy podział wyróżnia:

Najlepsze poduszki do spania

Spośród wszystkich poduszek do spania dostępnych na rynku na szczególną uwagę zasługuje przede wszystkim model SleepMed Supreme Pillow, posiadający wyjątkowy, ergonomiczny kształt polecany w szczególności dla osób śpiących na brzuchu i boku. Dzięki wykończeniu pianki włóknami węglowymi, produkt ten jest w stanie eliminować ładunki elektryczne skumulowane na powierzchni ludzkiego ciała. To właśnie dzięki temu rozwiązaniu jest w stanie złagodzić stres nagromadzony w ciągu dnia, gwarantując głęboki i relaksujący sen. Dodatkowo, specjalne otwory w piance umożliwiają doskonały obieg powietrza wewnątrz wkładu. Kolejnym modelem, który warto wziąć na celownik jest SleepMed Comfort Pillow. Dzięki specjalnemu profilowaniu jest w stanie utrzymać głowę oraz szyję w prawidłowej pozycji przez całą noc. Będzie ona dobrym wyborem nie tylko dla osób borykających się na co dzień z wszelkiego rodzaju dolegliwościami bólowymi ze strony kręgosłupa, ale także sprawdzi się w sypialni alergika.

Jak widać, wpływ poduszki na zdrowie użytkownika jest ogromny, dlatego warto podczas zakupu skupić się na poszczególnych parametrach interesujących nas produktów i dobrać model do własnych potrzeb.

Podobne artykuły

Poranne nawyki, które poprawią Twoje samopoczucie
Poranne nawyki, które poprawią Twoje samopoczucie
Jak przygotować sypialnię, aby wywołać nastrój?
Jak przygotować sypialnię, aby wywołać nastrój?
Czy można wyprać kołdrę w pralce?
Czy można wyprać kołdrę w pralce?
Problemy z kręgosłupem a wybór materaca do spania
Problemy z kręgosłupem a wybór materaca do spania
Poznaj historię najważniejszego mebla w sypialni – skąd się wzięło łóżko, jakie są jego rodzaje i co jeszcze warto o nim wiedzieć?
Poznaj historię najważniejszego mebla w sypialni – skąd się wzięło łóżko, jakie są jego rodzaje i co jeszcze warto o nim wiedzieć?
Materace piankowe – fakty i mity
Materace piankowe – fakty i mity
Spanie z telefonem – jak wpływa na nasz organizm?
Spanie z telefonem – jak wpływa na nasz organizm?
Wybór materaca a schorzenia kręgosłupa
Wybór materaca a schorzenia kręgosłupa
Wymiary materacy, czyli jak dobrać rozmiar materaca w zależności od wzrostu i wagi?
Wymiary materacy, czyli jak dobrać rozmiar materaca w zależności od wzrostu i wagi?
Stopień twardości materaca a problemy z kręgosłupem
Stopień twardości materaca a problemy z kręgosłupem