Dlaczego SleepMed?

Pozycja snu a wybór materaca

Pozycja snu a wybór materaca

Pozycja snu a wybór materacaUłożenie ciała w trakcie snu oddziałuje na cały nasz organizm, dlatego wybierając idealny materac powinniśmy kierować się przyjmowaną przez nas w nocy pozycją. Jaki model będzie najlepszy, jeśli odpoczywamy na brzuchu, a jaki w przypadku, gdy większość czasu leżymy na boku z podkurczonymi nogami? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę w czasie zakupów.

Pozycja snu a wybór materaca

Zakłada się, że najzdrowsza pozycja przybierana podczas snu to leżenie na plecach. Jest ona najbardziej naturalną dla naszego kręgosłupa, w efekcie czego minimalizuje ryzyko wystąpienia dolegliwości bólowych w okolicach odcinka lędźwiowego. Nie dochodzi wtedy także do uciskania narządów wewnętrznych - ciało jest rozluźnione i krew swobodnie krąży, za sprawą czego rano nie wstaniemy ze zdrętwiałymi kończynami. Podczas odpoczynku na plecach regenerują się mięśnie, co szczególnie istotne będzie dla osób uprawiających mocno wysiłkowe sporty. Ci, którzy większość nocy spędzają w takim ułożeniu powinni wybierać materace podtrzymujące ich sylwetkę w linii prostej, lecz jednocześnie dopasowujące się do naturalnych krzywizn anatomicznych. Tutaj idealny może okazać się SleepMed Comfort z warstwą pianki termoelastycznej VitaRest® i wysokoelastycznej VPPHR Soft. Sprawiają one, że wskazany produkt przystosowuje się do kształtu naszego ciała z najwyższą precyzją. Warto podkreślić, że za sprawą swojej budowy model ten daje możliwość wyboru jednego z czterech stopni twardości, przez co łatwiej dostosować go do naszych aktualnych potrzeb. Zaletą, o której nie sposób nie wspomnieć, jest również pokrowiec Merced. Jego struktura zapewnia uczucie delikatnego masażu przez całą noc. Dzięki omówionym właściwościom model Comfort świetnie nada się również w przypadku osób śpiących na boku. Pozycja ta minimalizuje prawdopodobieństwo wystąpienia bezdechu sennego i rozluźnia mięśnie przykręgosłupowe w dolnej części pleców. Istotne jest jednak, aby często zmieniać bok, na którym leżymy ze względu na możliwy ucisk organów. Pojawić może się wtedy też drętwienie w okolicach ramion oraz trądzik wywołany przez bezpośredni kontakt skóry z poduszką.

Jakich pozycji unikać?

Wśród pozycji, których zdecydowanie powinniśmy unikać, znajduje się spanie na brzuchu. Jest ona między innymi przyczyną zgagi i refluksu ze względu na ucisk narządów wewnętrznych, znajdujących się w dolnej partii brzucha. Wskazane ułożenie może także powodować problemy z oddychaniem, ponieważ mamy wtedy ograniczony dostęp do powietrza, a to często skutkuje groźnym niedotlenieniem. To właśnie w spaniu na brzuchu powinniśmy doszukiwać się powodów bólu kręgosłupa, szczególnie w okolicach karku. Niezalecana jest również pozycja embrionalna, czyli gdy leżymy na boku z wygiętymi w łuk plecami oraz mocno podkurczonymi nogami. Łatwo jest wtedy o napięcie mięśni przy barkach i ramionach. Po pewnym czasie nasza sylwetka zacznie wydawać się zgarbiona, co często jest powodem dużego dyskomfortu. Jedyny wyjątek stanowią tutaj kobiety w ciąży , u których omawiane ułożenie minimalizuje nieprzyjemne dolegliwości wywołane ich stanem. Pozycję embrionalną często przybieramy mimowolnie i nieświadomie, kiedy nasze ciało zaczyna się wychładzać, chociażby w czasie zimnej nocy spędzonej pod namiotem. Jeśli czujemy, że powyższe opisy nas dotyczą koniecznie musimy przyłożyć dużą wagę do wyboru materaca. Świetnym wyborem będzie model SleepMed Hybrid Supreme Plus. Cechuje się on między innym wysoką elastycznością punktową, dzięki czemu nie będziemy budzić się w trakcie zmiany pozycji. Przyjemny efekt otulenia, który redukuje uczucie napięcia mięśniowego daje nam termoelastyczna pianka Celsius-Waterlily®. Warto wspomnieć, że wskazany produkt przeciwdziała powstawaniu odleżyn.

Na co zwracać uwagę kupując materac?

Dla osób, które często zmieniają pozycję w trakcie snu świetnie sprawdzą się materace, przy produkcji których zastosowane zostały sprężyny typu Multi. Zaprojektowano je tak, aby zminimalizować drgania spowodowane ruchami i jednocześnie dopasowywać się do kształtu naszego ciała. Istotna jest tutaj wysoka elastyczność punktowa, sprawdzająca się szczególnie w przypadku modeli dla par. Idealny produkt do spania we dwoje powinien w sposób indywidualny dostosowywać się do pozycji przyjmowanej przez każdego z użytkowników, a także także sprawiać, że nie będziemy odczuwać, gdy leżący obok nas partner zmienia ułożenie ciała. Właśnie dlatego kupując materac warto zwrócić uwagę na te ze sprężynami multipocket, jak np. SleepMed Hybrid Premium. Ugina się on tylko w miejscach, na które wywierany jest nacisk, a dzięki podzieleniu wkładu na siedem stref twardości przyśpiesza regenerację mięśni. Dodajmy, że wspomaga on proces rehabilitacji wad postawy.

Pozycja, jaką obieramy w trakcie snu istotnie wpływa na nasze samopoczucie przez cały dzień. Koniecznie musimy brać ją pod uwagę wybierając dla nas idealny materac, dzięki czemu komfortowo i zdrowo wypoczniemy w noc i już od rana będziemy mieć wiele energii do działania.

Podobne artykuły

Co przeszkadza nam zdrowo spać?
Co przeszkadza nam zdrowo spać?
Materace SleepMed wyróżnione certyfikatem jakości AEH
Materace SleepMed wyróżnione certyfikatem jakości AEH
Materac piankowy czy sprężynowy?
Materac piankowy czy sprężynowy?
Materace termoelastyczne – fakty i mity
Materace termoelastyczne – fakty i mity
Materace dla osób ze skoliozą - na co warto zwrócić uwagę?
Materace dla osób ze skoliozą - na co warto zwrócić uwagę?
Materace hybrydowe – nowość w ofercie SleepMed
Materace hybrydowe – nowość w ofercie SleepMed
Jaki materac do spania będzie najlepszy do Twojej sypialni?
Jaki materac do spania będzie najlepszy do Twojej sypialni?
Jak zadbać o higieniczny sen?
Jak zadbać o higieniczny sen?
Komfort termiczny w czasie snu – dlaczego warto o niego zadbać?
Komfort termiczny w czasie snu – dlaczego warto o niego zadbać?
Zdrowe zwyczaje przed snem
Zdrowe zwyczaje przed snem