Dlaczego SleepMed?

Materace termoelastyczne – fakty i mity

Materace termoelastyczne – fakty i mity

Materace termoelastyczne – fakty i mityMaterace z elementami pianki termoelastycznej doskonale dopasowują się do kształtu ciała i gwarantują jego optymalne podparcie. Jednak wybierając materac, na pewno spotkamy się z kilkoma mitami, które dziś konfrontujemy z rzeczywistością.

Najczęstsze zarzuty wobec materacy piankowych to przede wszystkim:

Wiemy, że wybierając materac, wiele osób dokładnie sprawdza informacje, które dotyczą wad i zalet danego produktu. Dlatego dziś przedstawiamy fakty i mity związane z materacami piankowymi.

Mit 1. Nietrwały materiał, który dość szybko się zużywa

Zwolenników materacy sprężynowych często trudno przekonać do innych produktów. Sprężyny są dla wielu osób synonimem wysokiej jakości i klasy materaca. Jednak te z pianką VitaRest bronią się same. W jaki sposób? Cofnijmy się o kilkanaście lat i przyjrzyjmy się, jak były wykonywane pierwsze materace z termoelastycznej pianki. Była to pocięta na plastry gąbka, której trwałość rzeczywiście była wątpliwa. Dziś materace z pianką termoelastyczną to zupełnie nowa jakość. Przede wszystkim pianka w materacach SleepMed nie tylko gwarantuje doskonałe podparcie na całej długości ciała, ale także:

Mit 2. użytkownicy materacy z pianką termoelastyczną są narażeni na przegrzanie

Wbrew opiniom, że materace piankowe powodują przegrzewanie się organizmu i nadmierne pocenie nie jest to prawda. Dlaczego? Dlatego, że do produkcji materacy SleepMed oprócz pianki VitaRest, została wykorzystana specjalna technologia AirForce. Na czym polega jej fenomen? Pianka jest nacinana w tzw. kratkę wentylacyjną i w ten sposób zapewnia optymalny obieg powietrza w materacu. Naturalne ruchy ciała powodują wypychanie ciepłego, wilgotnego powietrza i nabieranie w to miejsce powietrza świeżego. Kolejny mit został więc obalony.

Mit 3. Trudno przyzwyczaić się do piankowego materaca

Osoby, które po raz pierwszy korzystają z materacy z elementami pianki termoelastycznej często odczuwają dyskomfort. Są przyzwyczajone do materacy sprężynowych, a te piankowe są dla nich często zbyt twarde lub zbyt miękkie. Jest to jednak tymczasowe odczucie, bo po kilku nocach spędzonych na materacach SleepMed uczucie komfortu zwiększa się. Powodem jest zastosowanie wysokiej jakości pianki VitaRest, która reaguje na ciepło i ciężar użytkownika, idealnie dopasowując się do jego ciała i dając uczucie miękkości. Materace piankowe dopasowują się do nas, a nie my do materaca. Jeśli większość czasu spędzaliśmy, śpiąc na niewygodnej kanapie lub materacach, które były wykonane z niskiej jakości materiałów, nasze ciało potrzebuje czasu, aby przyzwyczaić się do materacy SleepMed. Warto także wiedzieć, że każdy materac SleepMed to 4 twardości, które można regulować samodzielnie w dowolnej chwili, przekładając piankę VitaRest® na drugą stronę materaca. Dodatkowym rozwiązaniem może być mata kokosowa, która pozwala jeszcze bardziej zróżnicować poczucie komfortu podczas snu i zwiększyć twardość. Jeżeli zależy Ci na odczuwalnym zwiększeniu twardości materaca, matę włóż pomiędzy kremową piankę VitaRest® a leżącą pod nią piankę wysokoelastyczną. Jeśli chcesz tylko nieznacznie poprawić twardość podłoża, umieść ją na spodzie materaca. Matę możesz w każdej chwili przełożyć lub wyjąć.

Mit 4. Pianka termoelastyczna może być powierzchnią, na której bezpośrednio kładzie się użytkownik.

Pianka VitaRest nie jest materiałem, który może być wykorzystywany jako powierzchnia materaca. Pianka w materacach występuje jako wkład różnej wysokości. Z tego względu na powierzchni materacy SleepMed umieszcza się wentylowany pokrowiec Merced. Zapewnia on wysoką oddychalność wkładu. Ponadto skład dzianiny, z której wykonany jest pokrowiec, nie zawiera przędzy naturalnej, co daje zwiększoną odporność na bakterie i roztocza i dodatkowo ułatwia jej czyszczenie.

Wokół materacy termoelastycznych pojawiło się sporo mitów i nieprawdziwych informacji. Jednak jedynym sposobem na to, aby zobaczyć, jak jest w rzeczywistości, jest wypróbowania takiego materaca w swojej sypialni.

Podobne artykuły

Materac medyczny – wszystko, co warto o nim wiedzieć
Materac medyczny – wszystko, co warto o nim wiedzieć
Materace dla kobiet w ciąży
Materace dla kobiet w ciąży
Jaki materac wybrać? Praktyczne porady wyboru materaców do spania
Jaki materac wybrać? Praktyczne porady wyboru materaców do spania
Jak dbać o sen w ciąży?
Jak dbać o sen w ciąży?
Materac dla pary - jak wybrać idealny materac dla dwojga?
Materac dla pary - jak wybrać idealny materac dla dwojga?
Jaki materac dla wymagających będzie idealny?
Jaki materac dla wymagających będzie idealny?
Materac piankowy czy sprężynowy?
Materac piankowy czy sprężynowy?
Materac do łóżka małżeńskiego - jeden duży czy dwa osobne?
Materac do łóżka małżeńskiego - jeden duży czy dwa osobne?
Poduszki piankowe - czy to dobry wybór do Twojej sypialni?
Poduszki piankowe - czy to dobry wybór do Twojej sypialni?
Jak wybrać materac dla seniora?
Jak wybrać materac dla seniora?