Dlaczego SleepMed?

Najwygodniejsze materace do spania w pojedynkę: 100x200 czy 120x200?

Najwygodniejsze materace do spania w pojedynkę: 100x200 czy 120x200?

Najwygodniejsze materace do spania w pojedynkę: 100x200 czy 120x200?Sen to jedna z podstawowych potrzeb każdego człowieka. Brak regeneracji negatywnie odbija się na zdrowiu całego organizmu. Jednym z głównych czynników wpływających na efektywność nocnego wypoczynku jest materac. Powinien być dobrze dopasowany do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dlaczego zakup wygodnego podłoża do spania jest tak ważny? Jaki model warto wybrać do sypialni singla?

Czy materac ma znaczenie?

Dobry materac w sypialni to podstawa! Podłoże do spania może wydawać się czynnikiem, który w małym stopniu wpływa na zdrowie i samopoczucie. Jednak w rzeczywistości jest zupełnie inaczej! W każdym łóżku powinno znajdować się podłoże do spania dopasowane do indywidualnych potrzeb osoby, która z niego korzysta. Jeśli ciało otrzymuje należyte podparcie, mięśnie mają szansę się w pełni rozluźnić. Tylko wówczas jest możliwe przespanie całej nocy bez przebudzeń i zagwarantowanie ciału warunków do efektywnej regeneracji.

Niewygodny materac podczas długoterminowego użytkowania może spowodować pojawienie się przykrych napięć mięśniowych, a z biegiem czasu - uciążliwych dolegliwości bólowych. Z kolei partnerzy śpiący wspólnie w jednym łóżku, często skarżą się na budzenie się pod wpływem partnera, jeżeli korzystają z materaca słabej jakości, nieamortyzującego ich ruchów - o słabej elastyczności punktowej.

Jak wybrać najlepszy materac dla singla?

W sklepach stacjonarnych i internetowych można znaleźć prawdziwe zagęszczenie różnorodnych materaców. Wybór idealnego modelu może więc stanowić prawdziwe wyzwanie! Jakimi kryteriami sugerować się, aby materac dla singla okazał się wygodny, praktyczny i wytrzymały? Pierwszą kwestią, którą należy rozważyć, są wymiary. Jednym z popularnych twierdzeń jest to, że minimalna szerokość łóżka powinna wynosić 80 cm. Choć w pewnym sensie jest to prawda, taki materac może być odrobinę za wąski. Najbardziej uniwersalne są materace 100x200 oraz 120x200 cm. Wybór pomiędzy tymi dwoma rozmiarami jest w pełni subiektywny. Jedynie wyższe osoby powinny zrezygnować z węższego wariantu, gdyż będzie on dla nich po prostu niewygodny.

Ogromne znaczenie ma też rodzaj wypełnienia. Materac piankowy ma zupełnie inne właściwości niż np. materac sprężynowy. Warto dobrze zapoznać się z ich poszczególnymi cechami charakterystycznymi i skupić się na tych modelach, które najlepiej wpisują się w indywidualne wymagania i preferencje. Analizując rodzaj wypełnienia, nie można pominąć również kwestii twardości. Ogólna zasada głosi, że im wyższa waga użytkownika, tym twardszy powinien być materac do spania. Nie należy jednak polegać na tym twierdzeniu w 100%. Zawsze warto przeanalizować tabelę udostępnioną przez producenta lub udać się sklepu stacjonarnego.

Dobry materac do spania w pojedynkę - wybierz SleepMed!

1. Materac SleepMed Premium

Najwygodniejsze materace do spania w pojedynkę: 100x200 czy 120x200?

SleepMed Premium może być jedną z propozycji na duży materac dla singla, który szuka modelu oferującego jednocześnie wsparcie punktowe ciała oraz swobodną możliwość zmiany pozycji we śnie. Produkowany jest zarówno rozmiar 100x200, jak i rozmiar 120x200. Wypełnienie jest wykonane z pianki VitaRest oraz dwóch pianek VPPHR, a cały materac posiada aż 7 różnych stref komfortu. Dzięki temu, że każda z tych pianek ma inny stopień twardości, a także istnieje możliwości przekładania warstwy VitaRest, materac SleepMed Premium ma 4 poziomy twardości. Taka konstrukcja sprawia, że podłoże do spania jest w stanie dobrze dopasować się do potrzeb konkretnego użytkownika.

Z materaca SleepMed Premium mogą bezpiecznie korzystać alergicy. Dzięki wentylacji Airforce, wewnątrz materaca panuje efektywny obieg powietrza. Sprawia to, że higiena w sypialni jest na wysokim poziomie, a gromadzenie się roztoczy i kurzu jest ograniczone do minimum. Na ten model producent udziela 15-letniej gwarancji.

2. Materac SleepMed Comfort

Najwygodniejsze materace do spania w pojedynkę: 100x200 czy 120x200?

Wersja Comfort to nieco tańszy materac od wspomnianego powyżej modelu Premium. Nie znaczy to jednak, że jego jakość jest niska! Jest to materac, który posiada 4 stopnie twardości, co pozwala na dopasowywanie tego parametru na bieżąco, do zmieniających się potrzeb użytkownika. Poza tym, SleepMed Comfort to model odwracalny, a dzięki zmianie stron można skutecznie przedłużyć żywotność materaca. Wkład wykonany z 2 warstw pianki wysokoelastycznej VPPHR i pianki termoelastycznej VitaRest jest nie tylko wygodny, ale również wytrzymały. Na model SleepMed Comfort przysługuje 15-letnia gwarancja.

Warto podkreślić też, że jest to dobry materac, który z powodzeniem może być wykorzystywany jako ortopedyczne podłoże do spania. Co można dzięki niemu zyskać? Przede wszystkim, pozwala na swobodny przepływ krwi i zapobiega odleżynom. Poza tym może pomóc w łagodzeniu dolegliwości bólowych w obrębie pleców i karku. Działa profilaktycznie przeciwko pojawianiu się dysfunkcji kręgosłupa.

3. Materac SleepMed Hybrid Premium Plus

Najwygodniejsze materace do spania w pojedynkę: 100x200 czy 120x200?

Materac hybrydowy SleepMed Hybrid Premium Plus stanowi połączenie modeli sprężynowych i piankowych. Jego rdzeń stanowi 7-strefowa sprężyna - typu Multi. W konstrukcji uwzględniono też piankę Flexifoam, WPPHR i odpinany top - można umieścić go na każdej stronie materaca, a także używać niezależnie (jako materac nawierzchniowy). SleepMed Hybrid Premium Plus ma aż 6 różnych twardości. Starannie przemyślana konstrukcja wypełnienia zapewnia bardzo dobrą elastyczność punktową. Ta właściwość jest niezwykle istotna dla komfortu podczas snu. Na czym tak właściwie polega? Dobry materac elastyczny punktowo ugina się tylko tam, gdzie pojawia się nacisk.

Atutem materaca SleepMed Hybrid Premium Plus jest również jego pokrowiec. Są w nim perforacje gwarantujące odczuwanie efektu masażu. Maksymalizuje to przyjemność odczuwaną podczas przebywania w sypialni. W połączeniu z technologią Airforce, rozwiązanie to pozwala na efektywne odprowadzanie wilgoci i ułatwia utrzymanie w łóżku higienicznych warunków. Wraz z zakupem tego materaca hybrydowego pozyskiwana jest gwarancja o czasie trwania 15 lat.

4. Materac SleepMed Supreme Plus

Najwygodniejsze materace do spania w pojedynkę: 100x200 czy 120x200?

Szukając dobrego materaca 120x200 warto zastanowić się nad egzemplarzem SleepMed Supreme Plus. Jest to najwyższy model z całej kolekcji Plus, a jego najważniejszą właściwością jest gruby top, który można odpiąć. Dodatkowym atutem jest to, że może on posłużyć jako niezależny materac nawierzchniowy. Materac ten ma aż 6 różnych twardości. Dzięki temu właściciel takiego materaca może komfortowo z niego korzystać przez wiele lat - nawet gdy jego waga ulegnie zmianie. Podobnie, jak wskazane powyżej egzemplarze, również Supreme Plus jest odwracalny, a jego żywotność jest długa. Potwierdzeniem jest 15-letnia gwarancja zapewniana przez producenta.

Spokojny sen mogą zyskać dzięki materacowi SleepMed Supreme Plus nawet osoby zmagające się z alergią lub potrzebujące wsparcia ortopedycznego dla swojego kręgosłupa. Warto podkreślić właściwości przeciwodleżynowe i obecność rozpinanego pokrowca, który w każdej chwili można wrzucić do prania. Wysoką jakość materaca potwierdza 15-letnia gwarancja udzielana przez producenta.

5. Materac SleepMed Comfort Plus

Najwygodniejsze materace do spania w pojedynkę: 100x200 czy 120x200?

Wysokość materaca SleepMed Comfort Plus wynosi 25 cm. Podobnie, jak wszystkie wskazane powyżej modele, jest on dostępny w rozmiarach 100x200 i 120x200 posiada sześć różnych twardości. Jest to możliwe dzięki zdejmowanemu topowi, który może zostać obrócony lub przełożony na drugą stronę materaca. SleepMed Comfort Plus to produkt charakteryzujący się wygodnym i praktycznym pokrowcem. Uszyto go z dzianiny z apreturą Purotex - wykorzystującą probiotyki zmniejszające ilość alergenów.

Ten materac od marki SleepMed dobrze sprawdzi się w użytkowaniu na regulowanych stelażach. Tworzywa, z których stworzono wypełnienie, są odporne na wyginanie. Model Comfort Plus może być więc bezpiecznie wykorzystywany przez osoby śpiące na łóżkach z regulacją - zarówno mechaniczną, jak i elektroniczną. Dodatkowa korzyść związana z zakupem materaca SleepMed Comfort Plus jest otrzymanie 15-letniej gwarancji.

Idealna sypialnia dla singla - o czym jeszcze pamiętać?

Warto pamiętać o tym, że dobrze wyposażona sypialnia dla singla to nie tylko wygodny, dobry materac. Powinna znaleźć się w niej ergonomiczna poduszka, która skutecznie wesprze kręgosłup szyjny. Kluczowe znaczenie ma również kołdra - determinuje komfort termiczny. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Pościel powinna być wykonana z przewiewnego materiału, przyjemnego w dotyku. Warto też zamontować żarówkę emitującą ciepłe światło, a także zamontować w pomieszczeniu zaciemniające rolety - w celu ograniczenia ryzyka powstania zaburzeń w wydzielaniu melatoniny.

Sen to podstawa dobrego samopoczucia! Dlatego sypialnia każdego singla powinna być wyposażona w wygodny materac. Zarówno model w rozmiarze 100x200, jak i 120x200 sprawdzi się dobrze, jeśli będzie wykonany z dbałością o komfort użytkownika.

_________________________________

Materace SleepMed to produkty przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.

TO JEST WYRÓB MEDYCZNY. UŻYJ ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ UŻYWANIA LUB ETYKIETĄ.

_________________________________

Przeczytaj: Najlepszy materac dla dwojga: 140x200 czy 160x200 - który wybrać?
Sprawdź też: Sypialnia zrównoważona ekologicznie: materace i akcesoria przyjazne środowisku
Dowiedz się więcej: Rutyna snu - jak wprowadzić i jakie ma znaczenie?

Podobne artykuły

Materac na dobry sen - czym kierować się przy wyborze? Jaki rodzaj warto kupić?
Materac na dobry sen - czym kierować się przy wyborze? Jaki rodzaj warto kupić?
Spanie z telefonem – jak wpływa na nasz organizm?
Spanie z telefonem – jak wpływa na nasz organizm?
Dlaczego wybierając materac należy pamiętać o stopniu twardości? I czy jest to konieczne przy marce Sleepmed?
Dlaczego wybierając materac należy pamiętać o stopniu twardości? I czy jest to konieczne przy marce Sleepmed?
Materac z odpinanym topem, czyli jaki?
Materac z odpinanym topem, czyli jaki?
Idealne warunki do efektywnego snu
Idealne warunki do efektywnego snu
Stopień twardości materaca a problemy z kręgosłupem
Stopień twardości materaca a problemy z kręgosłupem
Z czego zbudowany jest materac, czyli kilka słów o piankach
Z czego zbudowany jest materac, czyli kilka słów o piankach
Jak zasnąć w 2 minuty?  Innowacyjna metoda pozwalająca na szybkie zasypianie
Jak zasnąć w 2 minuty? Innowacyjna metoda pozwalająca na szybkie zasypianie
Materac z kokosem - dla kogo?
Materac z kokosem - dla kogo?
Materac dla sportowca - jaki będzie najlepszy?
Materac dla sportowca - jaki będzie najlepszy?
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.
Materace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.