Dlaczego SleepMed?

Pokrowiec Merced - czym się charakteryzuje?

Pokrowiec Merced - czym się charakteryzuje?

Pokrowiec Merced - czym się charakteryzuje?Wydawać by się mogło, że wybór pokrowca na materac jest mało znaczący. Realia są jednak zupełnie inne, ponieważ pełni on nie tylko funkcję ochronną. Ma jeszcze kilka istotnych właściwości, na które koniecznie należy zwrócić uwagę. Pokrowiec Merced, który jest częścią większości materaców SleepMed to wspaniały kandydat - może bowiem znacząco poprawić jakość i higienę snu.

Pokrowiec - dlaczego jest tak ważny?

Większość osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny jest wybór odpowiedniego materaca przystosowanego do wagi, wzrostu i indywidualnych preferencji użytkownika. Jednak jak się okazuje, wypełnienie to nie jedyna kwestia, na którą trzeba zwrócić uwagę - liczy się również to, co na zewnątrz, czyli pokrowiec. To właśnie on znajduje się najbliżej ciała osoby śpiącej, dlatego tak ważne jest, aby miał właściwości antyalergiczne, które są istotne nie tylko dla użytkowników wrażliwych na wszelkiego rodzaju alergeny! Mają znaczenie tak naprawdę dla każdego, ponieważ dzięki nim nie trzeba się martwić nie tylko o szkodliwe dla zdrowia mikroorganizmy, ale także o gromadzenie się kurzu na powierzchni i wewnątrz wyrobu. Odpowiednio dobrany pokrowiec wspomaga prawidłową cyrkulację powietrza, która również jest szalenie istotna, szczególnie jeśli chodzi o kwestie higieny. Ten niepozorny element materaca odpowiada także za zapewnienie wygody na najwyższym poziomie, a także za odprowadzanie wilgoci. Oczywiście nie sposób nie wspomnieć o głównej funkcji - ochronnej! Chroni wnętrze przed zabrudzeniami i uszkodzeniami, a ponadto - pod warunkiem odpowiedniej pielęgnacji - przedłuża żywotność podłoża. Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe kwestie, chyba wszyscy już wiedzą, że pokrowiec na materac ma znaczenie!

Wybór odpowiedniego pokrowca - na to zwróć uwagę!

Sam proces wybierania i zakupu materaca potrafi być naprawdę trudny i żmudny. Teraz niestety dochodzi do tego świadomość, że trzeba zwracać uwagę również na pokrowiec. Gwarantujemy jednak, że to zdecydowanie jest tego warte! Odpowiednio dobrane podłoże do snu zdecydowanie wynagrodzi trudy związane z wyborem. Poza tym, bardzo przydatne mogą okazać się wskazówki doboru materaca - z nimi cały proces będzie zdecydowanie krótszy. Ale na co w takim razie zwracać uwagę w kwestii pokrowca?

Pokrowiec Merced - doskonały wybór na lata

Materace z kolekcji Standard i Hybrid to produkty wyjątkowe, których wypełnienie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby zapewniało użytkownikowi maksymalny komfort. Jednak nie tylko wkład tych wyrobów jest tak doskonale przemyślany - zastosowany w nich pokrowiec Merced to najwyższej jakości element, który spełnia wszystkie najważniejsze kryteria, jakimi powinni kierować się użytkownicy. Został wykonany z eleganckiej i miłej w dotyku dzianiny w kolorze śnieżnobiałym. Jest wyprofilowany w taki sposób, aby zapewniał dobrą wymianę powietrza, a jednocześnie sprawiał, żeby osoba śpiąca odczuwała przyjemny, delikatny efekt masażu. Dzianina została stworzona w 99% z poliestru i w 1% z elastanu - takie połączenie sprawia, że jest w stanie idealnie dopasować się zarówno do ciała użytkownika, jak i do materaca. Na uwagę zasługuje również jej gramatura wynosząca 600g, dzięki której materiał jest gruby, a jednocześnie nie utrudnia odczuwania wszystkich właściwości zdrowotnych wkładu. Model Merced ma szereg zalet higienicznych. Jedną z nich jest to, że boczne płaszczyzny pokrowca obszyto elastyczną taśmą 3D - jej obecność sprawia, że obieg powietrza i odparowywanie wilgoci jest jeszcze bardziej usprawnione. Brak przędzy naturalnej w składzie jest wbrew pozorom ogromną zaletą, ponieważ dzięki temu wyrób jest bardziej odporny na bakterie i roztocza oraz cechuje się tym, że można go w łatwy i szybki sposób wyczyścić. Produkt został oczywiście wyposażony w funkcjonalny zamek rozdzielczy - bez obaw można go zdjąć i wyprać w pralce w temperaturze do 60°C. Alergicy nie muszą się martwić o swoje zdrowie i bezpieczeństwo, ponieważ wszystkie materiały użyte do produkcji tkaniny posiadają certyfikat Oeko-Tex Standard 100 - wiodący światowy znak potwierdzający bezpieczeństwo wyrobów włókienniczych.

Zadbaj o to, aby służył jak najdłużej

Chyba każdy chciałby, aby tak funkcjonalny i wygodny pokrowiec służył jak najdłużej. Pod warunkiem odpowiedniej pielęgnacji jest to jak najbardziej możliwe. Model Merced został wykonany z materiałów najwyższej jakości, które będą pełniły swoją funkcję przez naprawdę długie lata. Bardzo ważne jest jednak regularne odkurzanie wyrobu, które pozwoli usunąć zanieczyszczenia takie jak włosy, kurz, resztki jedzenia. Odpowiednią higienę i świeżość zapewni pranie tkaniny minimum dwa razy w roku - pamiętaj, że w między czasie drobne zanieczyszczenia bez obaw można usunąć domowymi sposobami, na przykład roztworem wody z sokiem z cytryny lub sodą oczyszczoną. Aby pokrowiec nie stracił swoich właściwości, przestrzegaj zaleceń producenta i stosuj się do temperatury prania podanej na etykiecie.

Odpowiednio dobrany pokrowiec ma naprawdę ogromne znaczenie. Wybierając materac SleepMed możesz mieć pewność, że tkanina jest najwyższej jakości i będzie chronić podłoże przez długie lata. Kto wie, może to właśnie nieodpowiedni pokrowiec jest elementem, który stoi Ci na drodze do długiego i efektywnego snu? Z modelem Merced to niemożliwe - posiada szereg zalet, które prowadzą do tego, aby każdy użytkownik możliwie jak najbardziej wykorzystał czas przeznaczony na nocny wypoczynek.

Podobne artykuły

Materac hybrydowy czy piankowy - który wybrać?
Materac hybrydowy czy piankowy - który wybrać?
Zdrowa sypialnia - w jakim stylu ją urządzić oraz jaki materac będzie najlepszy?
Zdrowa sypialnia - w jakim stylu ją urządzić oraz jaki materac będzie najlepszy?
Dlaczego wybierając materac należy pamiętać o stopniu twardości? I czy jest to konieczne przy marce Sleepmed?
Dlaczego wybierając materac należy pamiętać o stopniu twardości? I czy jest to konieczne przy marce Sleepmed?
Jakie łóżko i materac do sypialni wybrać?
Jakie łóżko i materac do sypialni wybrać?
Praca na nocnej zmianie – jak zadbać o zdrowy sen?
Praca na nocnej zmianie – jak zadbać o zdrowy sen?
Życzenia świąteczne
Życzenia świąteczne
Sypialnia alergika - jak ją urządzić?
Sypialnia alergika - jak ją urządzić?
Materac na każdą porę roku – czyli jaki?
Materac na każdą porę roku – czyli jaki?
Zbyt miękki lub za twardy materac – co zrobić?
Zbyt miękki lub za twardy materac – co zrobić?
Poduszka ortopedyczna czy tradycyjna - która sprawdzi się lepiej?
Poduszka ortopedyczna czy tradycyjna - która sprawdzi się lepiej?