Dlaczego SleepMed?

Pokrowiec na materac ma znaczenie!

Pokrowiec na materac ma znaczenie!

Pokrowiec na materac ma znaczenie!Szukając nowego materaca do spania chcemy, aby zapewniał nam wygodę i komfort wypoczynku. Niezwykle istotne jest jednak również to, aby w łóżku panował odpowiedni mikroklimat wspomagający zdrowy i wartościowy sen. By tak było, należy zachować wysoki poziom czystości i higieny, dlatego też coraz popularniejsze stają się funkcjonalne pokrowce na materace. Posiadają one wiele zalet i są praktycznym dodatkiem. Jaki powinien być model idealny?

Zalety funkcjonalnych pokrowcy na materac

Funkcjonalny pokrowiec na materac posiada wiele zalet i daje mnóstwo korzyści, z których może czerpać każdy użytkownik. Przede wszystkim to świetne rozwiązanie zapewniające ochronę materaca przed plamami i zabrudzeniami oraz pozwalające na łatwe utrzymanie czystości i higieny w łóżku. Wystarczy go zdjąć i wyprać w pralce w odpowiedniej temperaturze. Dzięki temu możemy zapewnić sobie higieniczny sen, a także ochronę przed roztoczami i bakteriami. Ponadto odpowiednio dobrany pokrowiec wspomaga prawidłową cyrkulację powietrza w materacu, dzięki czemu wspomaga sen alergików. W jaki sposób? Wentylacja zapobiega gromadzeniu się kurzu oraz wilgoci wewnątrz wkładu materaca, a także nie dopuszcza do rozwoju alergogennych mikroorganizmów. Nie bez znaczenia jest również fakt, że pokrowiec można szybko doprowadzić do nieskazitelnej czystości. Znając swoje preferencje i potrzeby warto wiedzieć jaki wybrać pokrowiec, aby zapewniał nam wszystko, czego potrzebuje nasz organizm do optymalnego snu. W przypadku wysokiej jakości materacy SleepMed mamy do wyboru jeden z dwóch funkcjonalnych pokrowców o unikatowych właściwościach: Merced oraz Probiotex.

Pokrowiec Merced

Pokrowiec Merced charakteryzuje się tym, że został stworzony z eleganckiej, śnieżnobiałej dzianiny, która ponadto jest niezwykle przyjemna w dotyku. Perforacje na jego powierzchni układają się w oryginalny, nowoczesny design, a także zapewniają odczuwalny efekt przyjemnego masażu. Dzianina jest dość ciężka, zatem nie trzeba jej pikować, aby przylegała do materaca pozwalając na korzystanie ze wszystkich jego zalet, w tym także z optymalnego wsparcia całego odcinka kręgosłupa. Merced wykonany jest z milionów elastycznych włókien, które zapewniają idealne dopasowanie do powierzchni materaca oraz każdej pozycji ciała. Pokrowiec ten obszyty został elastyczną taśmą 3D, usprawniającą obieg powietrza oraz odparowywanie wilgoci, co w efekcie skutkuje chłodnym i suchym podłożem do spania. Ponadto dzianinę nasączono apreturą zmiękczającą (hydrophilic softener) - która daje zwiększenie odprowadzania wilgoci i nadaje przyjemną miękkość podłożu. Nie zawiera ona naturalnej przędzy, dzięki czemu zwiększona została odporność na roztocza i bakterie, a pokrowiec jest łatwy w utrzymaniu czystości. Warto też wspomnieć, że wszystkie surowce wykorzystane do produkcji tego modelu otrzymały certyfikat “Oeko Tex”. Dodatkowo, wszyty zamek rozdzielczy ułatwia zdejmowanie pokrowca z materaca, dzięki czemu z łatwością można go wyprać w temperaturze nieprzekraczającej 60 stopni. Pokrowiec Merced dołączony jest między innymi do takich modeli materacy jak SleepMed Premium oraz SleepMed Hybrid Supreme.

Pokrowiec Probiotex

Pokrowiec Probiotex wyróżnia fakt, że składa się on z trzech funkcjonalnych elementów. Góra i dół to dzianina Probiotex z dodatkiem włókien wiskozowych, które nadają materacowi eleganckiego, stylowego wyglądu, a także zapewniają uczucie czystości i świeżości w łóżku. Materiał ten został nasączony apreturą Purotex®, która wykorzystuje technologię aktywnych probiotyków, zmniejszającą ilość alergenów roztoczy kurzu domowego na powierzchni aż o 93,7%. Z kolei boki pokrowca wykonano z dzianiny Tencel oraz taśmy 3D zapewniającej przewiewność i chłodzenie materaca podczas jego użytkowania, co sprzyja łatwemu zasypianiu oraz utrzymaniu ciągłości snu. Włókna Tencel nie powodują podrażnień i alergii, są miękkie i skutecznie pochłaniają wilgoć, a ponadto doskonale wpływają na regulację temperatury ciała. Do pokrowca Probiotex wszyto zamki ułatwiające odpinanie wierzchniego topu materaca, co usprawnia dopasowanie twardości podłoża do naszych potrzeb. Z kolei wygodne uchwyty z taśmy 3D to ułatwienie przenoszenia materaca oraz obracania go na drugą stronę. Podobnie jak w przypadku pokrowca Merced, ten model również został stworzony z surowców, które uzyskały certyfikat “Oeko Tex”. Po łatwym i szybkim zdjęciu go z materaca, można go wyprać w temperaturze sięgającej 60 stopni, dzięki czemu pozbędziemy się plam i bakterii. Pokrowiec ten dołączony jest do takich modeli jak SleepMed Hybrid Premium Plus oraz SleepMed Supreme Plus.

Odpowiednio dobrany pokrowiec na materac to bardzo pożyteczny dodatek do naszego łóżka. Przede wszystkim chroni podłoże przed zabrudzeniami, umożliwiając jednak całkowite korzystanie ze wszystkich funkcji materaca. Dzięki przyjemnej w dotyku teksturze i możliwości szybkiego zdjęcia oraz wyprania, pokrowiec może zastąpić tradycyjne prześcieradła, które mogą się zawijać. Pokrowiec Merced i Probiotex to jedne z najlepszych modeli dostępnych na rynku. Aby jednak cieszyć się jego właściwościami przez długie lata, warto wiedzieć, w jaki sposób dbać o pokrowiec.

Podobne artykuły

Porównanie materacy SleepMed - na który model się zdecydować?
Porównanie materacy SleepMed - na który model się zdecydować?
Dla kogo pianka termoelastyczna w materacu?
Dla kogo pianka termoelastyczna w materacu?
Czy można wyprać kołdrę w pralce?
Czy można wyprać kołdrę w pralce?
Zdrowe zwyczaje przed snem
Zdrowe zwyczaje przed snem
Rutyna snu - jak wprowadzić i jakie ma znaczenie?
Rutyna snu - jak wprowadzić i jakie ma znaczenie?
Dla kogo twardy, a dla kogo miękki materac?
Dla kogo twardy, a dla kogo miękki materac?
Zbyt miękki lub za twardy materac – co zrobić?
Zbyt miękki lub za twardy materac – co zrobić?
Po czym poznać, że czas na nowy materac?
Po czym poznać, że czas na nowy materac?
Materac na dobry sen - czym kierować się przy wyborze? Jaki rodzaj warto kupić?
Materac na dobry sen - czym kierować się przy wyborze? Jaki rodzaj warto kupić?
Urządzasz sypialnię? Sprawdź jaki materac i poduszkę wybrać!
Urządzasz sypialnię? Sprawdź jaki materac i poduszkę wybrać!