Dlaczego SleepMed?

Jaki materac dla seniora wybrać?

Jaki materac dla seniora wybrać?

Jaki materac dla seniora wybrać?Wraz z upływem czasu ludzkie ciało zmienia się, a wraz z tym mamy inne wymagania oraz potrzeby. Nie da się ukryć, że seniorom do prawidłowego funkcjonowania niezbędny jest zdrowy oraz komfortowy sen, który zapewnić może tylko odpowiednio dopasowany materac - nie wersalka. Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy wyborze materaca dla osoby starszej oraz dlaczego jest to ważne?

Jaki materac dla seniora wybrać?

Wraz z wiekiem zaczynają pojawiać się problemy ze snem - zarówno jego długością, jak i jakością. Zapobiec temu mogą materace ze statusem wyrobu medycznego, które posiadają właściwości prozdrowotne oraz w odpowiedni sposób wspierają kręgosłup seniora. Dodatkowo mają możliwość niwelowania dolegliwości bólowych związanych z chorobami oraz schorzeniami kręgosłupa. Umożliwia to nie tylko zdrowy, ale także i higieniczny sen, ponieważ poprzez zastosowanie technologii Airforce możliwy jest maksymalny obieg powietrza. Dzięki temu zgromadzona w czasie snu wilgoć może niemalże całkowicie zostać usunięta z wnętrza materaca, a to nie pozwala na rozwijanie się roztoczy oraz groźnych bakterii. Modele, takie jak SleepMed Comfort i SleepMed Hybrid Premium charakteryzują się 4 twardościami, które wedle uznania można zmieniać oraz pokrowcem Merced. Jego budowa opiera się na białej dzianinie poliestrowej, która cechuje się wysoką przepuszczalnością powietrza oraz zapewnia efekt masażu. W przypadku materacy SleepMed Comfort Plus oraz SleepMed Hybrid Premium Plus wyróżnia się 6 twardości, które tworzy dodatkowo zastosowany top. Całość wyposażona została w pokrowiec Probiotex z tkaniną Tencel i taśmą 3D. W swojej strukturze posiada technologię aktywnych probiotyków, które zmniejszają ilość alergenów roztoczy kurzu domowego na powierzchni materaca nawet o 93,7%. Zapewnia to seniorom higieniczne środowisko snu, a odpowiednia pianka lub sprężyna typu Multi pozwala na odpoczynek w komfortowych warunkach.

Materac dla osoby starszej - o czym warto pamiętać?

Na rynku znaleźć można wiele materacy, a każdy z nich jest dedykowany innej osobie. Czy wśród nich znajdzie się model idealny dla seniora? A jeśli tak, to jak go rozpoznać? W pierwszej kolejności należy pamiętać, aby nie kierować się aktualnymi trendami, tylko indywidualnymi czynnikami. Do nich zaliczyć można między innymi wagę, wzrost, preferowaną twardość oraz stan zdrowia seniora. Z uwagi na to materac powinien charakteryzować się:

Najczęściej zalecany jest materac prozdrowotny , np. wyprodukowany przez SleepMed, który idealnie odpowiada potrzebom starszych osób. Posiada wszystkie wyżej wymienione cechy, a dodatkowo charakteryzuje się 4 lub 6 twardościami, dzięki czemu nawet, jeśli waga lub preferencje użytkownika ulegną zmianie, to nie trzeba kupować nowego materaca - wystarczy tylko zmienić twardość!

Konsekwencje spania na nieodpowiednim podłożu?

Komfortowy oraz efektywny wypoczynek wpływa na jakość funkcjonowania w ciągu dnia. Nie da się ukryć, że po dobrze przespanej nocy człowiek ma więcej energii, jest bardziej produktywny i potrafi lepiej się skoncentrować na wykonywanej czynności. Dla seniorów jest to niezwykle ważne, ponieważ wraz z wiekiem zaczynają pojawiać się problemy ze snem. Są one skutkiem chorób kręgosłupa, układu pokarmowego czy krążenia. W końcu pojawiająca się zgaga w nocy czy częste wstawanie do łazienki, a co za tym idzie - budzenie się, nie wpływa w korzystny sposób na jakość snu. Przez to senior nie wysypia się, co może w negatywny sposób odbić się na:

Na efektywny sen wpływać może również rodzaj podłoża. Nieodpowiedni lub wyeksploatowany materac czy wersalka mogą być przyczyną dolegliwości bólowych pleców lub karku, a także braku energii. Z uwagi na to warto dokonać zakupu najbardziej dopasowanego do indywidualnych potrzeb seniora materaca, aby mógł się cieszyć przez długie lata prawidłowym i zdrowym snem.

Każdy człowiek, niezależnie od wieku zasługuje na komfortowy oraz zdrowy sen. W podeszłym wieku można zacząć odczuwać jego braki, a to odbija się nie tylko na samopoczuciu, ale także zdrowiu, np. poprzez pojawiające się częściej infekcje.

Podobne artykuły

Co będzie potrzebne do przygotowania łóżka z europalet?
Co będzie potrzebne do przygotowania łóżka z europalet?
Jak wybrać materac dla nastolatka?
Jak wybrać materac dla nastolatka?
Pianki termoelastyczne VISCO w materacu - czym się wyróżniają?
Pianki termoelastyczne VISCO w materacu - czym się wyróżniają?
Materace z pianki termoelastycznej Visco
Materace z pianki termoelastycznej Visco
Na jaki materac dla pary warto się zdecydować?
Na jaki materac dla pary warto się zdecydować?
Materac o właściwościach zdrowotnych, czyli jaki?
Materac o właściwościach zdrowotnych, czyli jaki?
Jak zasnąć w 2 minuty?  Innowacyjna metoda pozwalająca na szybkie zasypianie
Jak zasnąć w 2 minuty? Innowacyjna metoda pozwalająca na szybkie zasypianie
Wysokość materaca – na co zwrócić uwagę?
Wysokość materaca – na co zwrócić uwagę?
U kogo sprawdzi się materac o regulowanej twardości?
U kogo sprawdzi się materac o regulowanej twardości?
Jaki materac na ból kręgosłupa lędźwiowego?
Jaki materac na ból kręgosłupa lędźwiowego?