Dlaczego SleepMed?

Materace z pianki termoelastycznej Visco

Materace z pianki termoelastycznej Visco

Materace z pianki termoelastycznej ViscoW dzisiejszych czasach mamy o wiele większą świadomość tego, jak ważną rolę odgrywa sen w naszym codziennym życiu, mając istotny wpływ na zdrowie i ogólne samopoczucie. Niestety ciągle zapominamy o tym, że podłoże do spania, czyli materac, musi być odpowiednio dopasowany do użytkownika. Tylko, jak wybrać idealny model? Osoby o największych wymaganiach pod względem komfortu i higieny snu, ale nie tylko, powinny wybierać materace zbudowane z zaawansowanych technologicznie materiałów. Trudno wskazać lepszy przykład niż pianka termoelastyczna, którą możemy spotkać również pod nazwą “pianka Visco”. Tym, którzy jeszcze o niej nie słyszeli, przedstawiamy jej wyjątkowe właściwości w kilku prostych zdaniach!

Pianka termoelastyczna – fenomen rynku materacy

Obecnie mamy do czynienia z rozwojem licznych technologii, jednak pojęcie to obejmuje nie tylko komputery, sztuczną inteligencję czy wirtualną rzeczywistość. Współczesny rynek ewoluuje i uwzględnia się tutaj także innowacyjne rozwiązania, które można wykorzystać w materacach. Dzięki temu nie tylko poprawiają komfort snu, ale także wspierają zdrowy sen i ogólne samopoczucie. Dotyczy to również pianki Visco, a o tym, jak nowatorskim tworzywem jest pianka termoelastyczna, najlepiej świadczy geneza jej powstania. Tworzywo to zostało wynalezione stosunkowo dawno, bo w latach 70. ubiegłego wieku. Jednak robi wrażenie fakt, że nastąpiło to w laboratoriach NASA, z myślą o astronautach wylatujących w przestrzeń pozaziemską. Twórcy mieli na uwadze, że eksploratorzy kosmosu będą spać w nietypowych, dość trudnych warunkach, więc opracowali technologię, dzięki której materac analizuje temperaturę i ciężar ciała, a następnie na tej podstawie dopasowuje się do jego kształtu. Oznacza to, że pianka Visco zapewnia indywidualne wsparcie dla sylwetki użytkownika, przez co eliminuje naciski i punkty uciskowe. A jak przekłada się to na wygodę w czasie snu?

Pianka termoelastyczna – wygoda przede wszystkim

Po długich latach badań oraz przeprowadzeniu licznych testów innowacyjna pianka stała się produktem powszechnie dostępnym, który obecnie każdy z nas może zakupić zarówno w sklepie internetowym, jak i stacjonarnym. Teraz już nic nie stoi na przeszkodzie, by na własnej skórze przekonać się, jak bardzo komfortowy sen zapewnia materac delikatnie otulający ciało osoby na nim odpoczywającej. A z czego to wynika? Pianka termoelastyczna Visco charakteryzuje się zdolnością do dostosowywania się do ciepła ciała, reagując na jego temperaturę. Jak się okazuje – to właśnie ta unikalna cecha sprawia, że materace z wykorzystaniem tej innowacyjnej pianki doskonale wspierają anatomiczne kształty śpiącego. Dodatkowo punktowa elastyczność podłoża sprawia, że zapada się ono wyłącznie w konkretnych miejscach. Jest to niezwykle ważne w przypadku, gdy z jednego łóżka korzystają dwie osoby o różnej wadze. Wówczas każda z nich może spać wygodnie, ponieważ nie wyczuwa ruchów partnera. Wyeliminowane są również takie problemy, jak m.in. sztywnienie mięśni.

Pianka termoelastyczna a materac dla zdrowia

Bez dwóch zdań materace z pianką termoelastyczną zdobywają w ostatnim czasie coraz większa popularność. Wynika to z ich wygody oraz licznych korzyści, które pozytywnie wpływają na zdrowy sen. Przede wszystkim, dzięki idealnemu podparciu kręgosłupa, pianka odciąża go i utrzymuje w naturalnym kształcie, co przekłada się na redukcję bólu pleców oraz karku. Jednak korzyści płynące z użycia pianki Visco nie ograniczają się jedynie do odciążenia kręgosłupa. Pianka reaguje na ciepło całego ciała, co gwarantuje równomierne rozłożenie ciężaru oraz eliminuje punkty uciskowe, co może skutecznie redukować ból mięśni i stawów. Istotną kwestią jest także możliwość swobodnej cyrkulacji powietrza wewnątrz powłoki, która wpływa pozytywnie na higienę, ogranicza rozwój roztoczy, a także skutecznie zapobiega przegrzaniu i wychłodzeniu organizmu. Oznacza to, że materac skonstruowany w całości z pianki termoelastycznej lub posiadający w swoim wypełnieniu jej część jest zarówno antyalergiczny, jak i daje możliwość regulacji temperatury. Nic zatem dziwnego, że wygodę spania na takim materacu z pewnością doceni każdy - i to niezależnie od wieku! Jednak nie ma co ukrywać, najbardziej zadowolone będą te osoby, dla których priorytetem jest zdrowy sen.

Pianka termoelastyczna – dlaczego najlepsza z najlepszych?

Pianka termoelastyczna, zwana również pianką Visco, jest uznawana za jedną z najlepszych opcji w kategorii materacy z uwagi na kilka wymienionych wcześniej cech. Jednak warto tutaj podkreślić inny, aczkolwiek również istotny fakt – od czasów wynalezienia pianki termoelastycznej naukowcy stale pracują nad jej udoskonaleniem. Jednym z najnowszych efektów tych badań jest nowy gatunek materiału – VitaRest®. Jest to oczywiście termoelastyczna pianka poliuretanowa zaprojektowania przy użyciu najnowocześniejszej technologii. Wyróżnia ją to, że zdecydowanie lepiej niż poprzednie wersje “odgaduje”, które części ciała powinny zapadać się głębiej, tym samym wpływając na jeszcze lepszą jakość odpoczynku i regenerację ciała. Można wręcz powiedzieć, że stanowi niemalże drugą skórę, a efektem tego jest solidne podparcie całego ciała. Ręce, nogi oraz głowa pozostają na nieco wyższym poziomie niż korpus, co znacząco poprawia krążenie i dotlenienie tkanek. Wykazuje również szczególne właściwości przeciwodleżynowe, dlatego jest najlepszym wyborem dla osób przebywających w łóżku przez dłuższy czas ze względów zdrowotnych. Oprócz tego pianka VitaRest® charakteryzuje się doskonałą odpornością na eksploatację, przez długi czas zachowując swój pierwotny kształt, a także:

Wybierając dla siebie idealnie dopasowane podłoże do spania, zwróćmy także uwagę na to, czy materac posiada siedem stref o różnym poziomie twardości. Oznacza to, że pianka musiała zostać odpowiednio wyprofilowana, dzięki czemu odpowiada potrzebom kolejnych odcinków kręgosłupa.

Pary, alergicy, osoby przewlekle chore lub zmagające się z dolegliwościami natury ortopedycznej czy miłośnicy snu w idealnych warunkach - to z myślą o nich powstają coraz to nowsze modele materacy zawierających warstwę pianki termoelastycznej. Świadczy to o tym, że współczesny rynek jest w stanie dopasować się do aktualnych potrzeb i oczekiwań swoich konsumentów. Warto zatem wypróbować modele, które mają ją w swoim wypełnieniu, gdyż wyjątkowe właściwości prozdrowotne pianki Visco sprawiają, że jest to zakup gwarantujący lata satysfakcji.

Podobne artykuły

Sposoby na ułatwienie porannej pobudki
Sposoby na ułatwienie porannej pobudki
Pianka VitaRest w materacu – poznaj jej zalety
Pianka VitaRest w materacu – poznaj jej zalety
Jaką poduszkę do spania wybrać?
Jaką poduszkę do spania wybrać?
Jaki materac wybrać dla osób z przepukliną kręgosłupa?
Jaki materac wybrać dla osób z przepukliną kręgosłupa?
Sen sekundowy – na czym polega i dlaczego jest tak niebezpieczny?
Sen sekundowy – na czym polega i dlaczego jest tak niebezpieczny?
Poranne nawyki, które poprawią Twoje samopoczucie
Poranne nawyki, które poprawią Twoje samopoczucie
Rodzaje wypełnień w materacu - czym się różnią?
Rodzaje wypełnień w materacu - czym się różnią?
Komfort termiczny w czasie snu – dlaczego warto o niego zadbać?
Komfort termiczny w czasie snu – dlaczego warto o niego zadbać?
Wiosenne porządki w sypialni - o czym należy pamiętać?
Wiosenne porządki w sypialni - o czym należy pamiętać?
Materac dla osoby ciężkiej - na co zwrócić uwagę przy wyborze?
Materac dla osoby ciężkiej - na co zwrócić uwagę przy wyborze?