Dlaczego SleepMed?

Jaki materac wybrać przy problemach z bezsennością?

Jaki materac wybrać przy problemach z bezsennością?

Jaki materac wybrać przy problemach z bezsennością?Podczas snu regeneruje się nie tylko ciało, ale i umysł. Udany nocny wypoczynek jest niesamowicie istotny, ponieważ wtedy wraca nam energia do działania i następuje poprawa nastroju. Bezsenność jest w dzisiejszych czasach zjawiskiem bardzo powszechnym, uznawanym wręcz za chorobę cywilizacyjną. Życie w pośpiechu skutkuje snem przerywanym, często bardzo słabej jakości - wiele osób ma trudności z zasypianiem, wcześnie się przebudzają lub kilkukrotnie wstają z łóżka w nocy. To wszystko może mieć bardzo negatywny wpływ na jakość życia.

Przyczyny bezsenności

Najistotniejszy, z punktu widzenia efektywnego leczenia oraz jakości życia, jest podział bezsenności ze względu na czas trwania jej objawów. Gdy trwa poniżej miesiąca, nazywa się ją krótkotrwałą - zazwyczaj w takiej sytuacji jest wywołana stresem w pracy lub w życiu codziennym, a niekiedy jest związana ze zmianą trybu życia i zakłóceniem rytmu dobowego. Dwie główne grupy okoliczności występowania problemów z bezsennością to czynniki psychologiczne i fizyczne. Wyżej wspomniany stres jest jednym z nich, ale nierzadko zdarza się, że przyczyny należy szukać głębiej - zaburzenia psychiczne, takie jak nerwica lub depresja mogą znacząco wpływać na jakość snu. Nie bez znaczenia pozostają inne choroby, na które cierpi spora część społeczeństwa, takie jak choroby serca lub nadczynność tarczycy. Kolejnym powodem występowania problemów z prawidłowym nocnym wypoczynkiem jest nadużywanie leków lub uzależnienia od różnego rodzaju używek. Bardziej błahe i najprostsze do wyeliminowania przyczyny to te, które zależą od nas samych - aby możliwie jak najlepiej wypocząć należy unikać wysiłku fizycznego i ciężkich posiłków bezpośrednio przed pójściem spać oraz ograniczyć używanie telefonu komórkowego w łóżku.

Bezsenność - do czego może prowadzić?

Trudności z zasypianiem, wybudzanie się w nocy, bóle głowy i nocne koszmary to najbardziej znane objawy bezsenności. Jeśli występują notorycznie, mogą bardzo negatywnie wpłynąć na jakość życia. Skutkują przede wszystkim ogólnym złym samopoczuciem w ciągu dnia - osoba, która przewlekle nie ma możliwości wypocząć jest rozdrażniona i ma wahania nastroju oraz problemy z koncentracją. Taki stan w dłuższej perspektywie prowadzi do osłabienia układu odpornościowego organizmu oraz ma negatywne oddziaływanie na dobowe wartości ciśnienia tętniczego. Bezsenność wymaga leczenia u źródła - pomaga w tym głównie wyeliminowanie czynnika, który powoduje bezsenność, a niekiedy zalecane jest, aby chory zażywał przypisane przez lekarza leki nasenne.

Higiena snu

Higiena snu to pojęcie, które prawdopodobnie obiło się o uszy każdemu. Nie bez powodu - ma ogromny wpływ na wysypianie się! Warto pamiętać o tym, że sypialnia powinna być miejscem przeznaczonym jedynie do odpoczynku. Nie należy spędzać w niej nadmiernie dużo czasu, ucząc się lub pracując. Przed snem warto ją wywietrzyć. W tym pomieszczeniu powinno się znajdować możliwie jak najmniej sprzętów, ponieważ światło niebieskie zaburza produkcję melatoniny i opóźnia moment zaśnięcia. Wszyscy, nie tylko osoby skarżące się na problemy z zasypianiem, powinni dbać o regularny tryb życia oraz unikać długich drzemek w ciągu dnia. Warto zwrócić uwagę również na zapewnienie sobie ciszy i spokoju oraz na odpowiedni dobór materaca.

Wygodny materac ratunkiem w walce z bezsennością

Jak dobrze wiadomo, wygoda ma ogromny wpływ na jakość snu. Niewiele osób czuje się jak nowo narodzona po spędzeniu całej nocy na niewygodnej kanapie lub na starym, niedopasowanym do potrzeb materacu. Jest to jednak produkt, który warto dobrać do swoich indywidualnych preferencji. Idealnym wyborem dla osób stawiających na nowoczesne rozwiązania może być materac SleepMed Comfort Plus, który wyróżnia się spośród innych za sprawą odpinanego topu. Takie rozwiązanie sprawia, że każdy użytkownik zyskuje możliwość regulowania twardości i odczuwanego komfortu. Został podzielony na siedem stref twardości, które sprawiają, że wyrób idealnie dopasowuje się do sylwetki użytkownika. SleepMed Premium został z kolei stworzony z myślą o osobach, które potrzebują swobody w zmianie pozycji podczas snu. Ten produkt daje taką możliwość, a jednocześnie charakteryzuje się idealnym wsparciem punktowym ciała, ponieważ pod wpływem ciepła dopasowuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa. Ponadto zapewnia maksymalny obieg powietrza wewnątrz materaca, dzięki zastosowaniu technologii AirForce. Najbardziej wymagający użytkownicy z pewnością docenią właściwości materaca SleepMed Hybrid Supreme wyposażony w siedmiostrefową sprężynę typu Multi, ktora została zaprojektowana po to, aby idealnie dopasowywać się do anatomicznej budowy ciała. Dodatkowo zastosowano w nim grubsze warstwy pianek, dzięki czemu zapewnia poczucie błogiego odprężenia.

Czy tylko materac ma znaczenie?

Nie bez znaczenia pozostaje również odpowiedni dobrana poduszka. SleepMed Premium Pillow to propozycja hipoalergiczna, idealna dla osób śpiących na plecach oraz na boku. Produkt gwarantuje odpowiednią wentylację oraz zmniejsza napięcia w mięśniach. Osoby, którym zależy na wsparciu głowy, karku oraz szyi z pewnością docenią poduszkę SleepMed Comfort Pillow o ergonomicznym kształcie. Została wykonana z pianki Visco reagującej na ciepło ciała, a taśma 3D wszyta w pokrowcu dba o stały przepływ powietrza wewnątrz układu. Ci, którzy uwielbiają wypoczywać na twardym podłożu powinni zwrócić uwagę na działanie mat kokosowych.

Dobrze dobrany materac oraz poduszka będą służyły bardzo długo, a przy okazji pozytywnie wpłyną na jakość i długość snu. Odpowiednio wyposażona sypialnia oraz wypracowanie dobrych nawyków powinno mieć zbawienny wpływ na problemy z bezsennością u większości osób.

Podobne artykuły

Sypialnia dla dwojga - jaki wybrać materac dla parterów o dużej różnicy wagowej?
Sypialnia dla dwojga - jaki wybrać materac dla parterów o dużej różnicy wagowej?
Materac na chory kręgosłup i bóle pleców – jak wybrać?
Materac na chory kręgosłup i bóle pleców – jak wybrać?
Zdrowy i spokojny sen seniora - jak go zapewnić?
Zdrowy i spokojny sen seniora - jak go zapewnić?
Jak dbać o sen w ciąży?
Jak dbać o sen w ciąży?
Materac na każdą porę roku – czyli jaki?
Materac na każdą porę roku – czyli jaki?
Idealne warunki do efektywnego snu
Idealne warunki do efektywnego snu
Materac dla pary - jaki wybrać?
Materac dla pary - jaki wybrać?
Wskazówki dla osób planujących samodzielne zbudowanie łóżka
Wskazówki dla osób planujących samodzielne zbudowanie łóżka
Poduszka do spania - jaką wybrać?
Poduszka do spania - jaką wybrać?
Jak wybrać materac dla seniora?
Jak wybrać materac dla seniora?