Dlaczego SleepMed?

Materac dla osoby ciężkiej - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Materac dla osoby ciężkiej - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Materac dla osoby ciężkiej - na co zwrócić uwagę przy wyborze?Szacuje się, że człowiek spędza aż ⅓ swojego życia w łóżku! Prawidłowy wypoczynek oddziałuje w dużej mierze na stan zdrowia oraz samopoczucie, przez co należy zwrócić szczególną uwagę na wybór odpowiedniego podłoża. Największy wpływ na tę decyzję ma rodzaj preferowanej twardości oraz waga użytkownika. Jaki materac gwarantuje osobom cięższym komfortowy oraz efektywny wypoczynek?

Jak wybrać materac dla osób z nadwagą?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów materacy, jednak nie zawsze można znaleźć model, który będzie idealny dla osób cięższych. Najczęstszą przyczyną nie jest fakt, że są one niedostępne, a niewiedza odnośnie cech oraz czynników, jakie powinny być brane pod uwagę przy zakupie. Przede wszystkim warto skupić się na twardości, która wiąże się bezpośrednio z indywidualną wagą użytkownika , ponieważ to ona wpływa na odczuwany komfort. Jest to niezwykle ważne z uwagi na fakt, że zbyt miękkie podłoże może być przyczyną zapadania się ciała oraz wyginania kręgosłupa, a zbyt twarde skutkować niepotrzebnym napinaniem mięśni. W obu przypadkach na kolejny dzień spodziewać się można bólu pleców, a na dłuższą metę - występowania schorzeń kręgosłupa. Osobom cięższym zaleca się, aby wybierały materace twarde lub bardzo twarde (oznaczane jako H3 lub H4). Inną ważną kwestią jest stan zdrowia, czyli alergie oraz wszelkiego rodzaju stany zwyrodnieniowe oraz choroby kręgosłupa. W takim przypadku powinno się zwracać szczególną uwagę na pokrowce oraz właściwości prozdrowotne. Decydując się na zakup materaca do spania warto również uwzględnić indywidualne preferencje odnośnie typu podłoża. Dodatkowo istnieją cechy, jakie powinien wykazywać odpowiedni materac dla osoby ciężkiej - jakie?

Materac dla osoby ciężkiej - cechy

Dopasowanie materaca do użytkownika jest często trudne, ponieważ pod uwagę należy wziąć wiele czynników. Jednak ułatwić to może patrzenie na konkretne kategorie, takie jak materace dla osób ciężkich, ponieważ są to modele posiadające odpowiednie cechy, które umożliwiają prawidłowe wypisanie się, ale różnią się od siebie, np. stopniem twardości czy rodzajem wypełnienia. Czym zatem powinien charakteryzować się materac dla osób otyłych? Przede wszystkim odpowiednią twardością! Pozwala to w prawidłowy sposób wesprzeć kręgosłup oraz zapobiec nadmiernemu zapadaniu się ciała. Jednak na rynku dostępne są modele, które posiadają możliwość regulowania twardości w 4 lub nawet 6 kombinacjach. Są to innowacyjne produkty, które dzięki ruchomej piance są w stanie zapewniać kilka poziomów komfortu. Jest to niebywałym atutem w przypadku, kiedy to istnieje możliwość szybkiej zmiany wagi, a tym samym i ponownego dopasowania stopnia twardości. Warto wspomnieć, że dobór odpowiedniej twardości wpłynie również na trwałość wybranego modelu, ponieważ nie powstają tak szybko odkształcenia oraz grudki. Oprócz tego materac dla osoby ciężkiej musi posiadać 7 stref twardości, które umożliwiają jeszcze lepsze dopasowanie się podłoża do anatomicznych kształtów ciała. W zależności od preferencji warto wybierać modele, których wnętrze składa się tylko z otulającej pianki lub zapewniających wysoką elastyczność punktową sprężyn, najlepiej kieszeniowych lub typu Multi . Najczęściej jednak osobom cięższym zaleca się, aby wybierały materace ze statusem wyrobu medycznego. Dlaczego?

Materac dla otyłych - typy

Materace ze statusem wyrobu medycznego to wyjątkowe produkty, które posiadają właściwości prozdrowotne. Oznacza to, że w pozytywny sposób wpływają na zdrowie oraz stan kręgosłupa, a zostało to potwierdzone poprzez liczne, restrykcyjne testy i badania. Dodatkowo tego typu modele posiadają certyfikat jakości AEH. Można do nich zaliczyć materace SleepMed, w których zastosowano innowacyjne rozwiązania. Pokazuje to chociażby technologia Airforce, dzięki której dochodzi do maksymalnego obiegu powietrza wewnątrz wkładu. W ten sposób możliwe jest niemalże całkowite usunięcie wilgoci z wnętrza produktu, co zapobiega rozwijaniu się oraz bytowaniu roztoczy i bakterii. Materac dla osoby ciężkiej dodatkowo powinien posiadać odczuwalny efekt masażu oraz 7 stref twardości. Ponadto obie strony produktów marki SleepMed są przeznaczone do użytkowania, a ich zmiana nie tylko daje inny stopień twardości, ale także i przedłuża żywotność produktu. Na szczególną uwagę zasługują modele:

Każdy z tych materacy został wyposażony w jeden z dwóch pokrowców - pierwszy to Merced z taśmą 3D, który zapewnia wymianę powietrza w bocznych płaszczyznach materaca, a także jest wyjątkowo miękki w dotyku. Drugim jest Probitex z tkaniną Tencel i taśma 3D, który w swojej strukturze posiada technologię aktywnych probiotyków. Zmniejszają one ilość alergenów roztoczy kurzu domowego na powierzchni materaca nawet o 93,7%, zapewniając tym samym higieniczny sen. Dodatkowo są łatwe w zdejmowaniu i można je prać w domowej pralce w temperaturze do 60 stopni Celsjusza.

Najlepszą propozycja dla osób otyłych jest materac prozdrowotny, który posiada liczne właściwości oraz potrafi dopasować się do kształtu, wagi oraz sposobu ułożenia ciała. jednak w zależności od indywidualnych preferencji zakupić można również materace piankowe lub sprężynowe.

Podobne artykuły

Sen samodzielny czy z partnerem – która opcja jest zdrowsza?
Sen samodzielny czy z partnerem – która opcja jest zdrowsza?
Roztocza w łóżku - jak się ich pozbyć?
Roztocza w łóżku - jak się ich pozbyć?
Jaki materac do spania będzie najlepszy do Twojej sypialni?
Jaki materac do spania będzie najlepszy do Twojej sypialni?
Schorzenia kręgosłupa - czy materac może przynieść ulgę w bólu?
Schorzenia kręgosłupa - czy materac może przynieść ulgę w bólu?
Jak spać, by się wyspać? Wykorzystaj kalkulator snu
Jak spać, by się wyspać? Wykorzystaj kalkulator snu
Spanie z pupilem a higiena w łóżku
Spanie z pupilem a higiena w łóżku
Pozycja snu a wybór materaca
Pozycja snu a wybór materaca
Czy sen na boku jest zdrowy? Pytamy eksperta
Czy sen na boku jest zdrowy? Pytamy eksperta
Zdrowy styl życia - jak o niego dbać?
Zdrowy styl życia - jak o niego dbać?
Najczęstsze zaburzenia snu – jak z nimi walczyć?
Najczęstsze zaburzenia snu – jak z nimi walczyć?