Dlaczego SleepMed?

Materac na każdą porę roku – czyli jaki?

Materac na każdą porę roku – czyli jaki?

Materac na każdą porę roku – czyli jaki?Zakup uniwersalnego materaca roku to marzenie wielu osób. Tego rodzaju wkład jest bowiem w stanie zagwarantować przyjemny i zdrowy sen zarówno w czasie upałów, jak i siarczystych mrozów. Czym powinien się odznaczać materac na każdą porę roku? Dlaczego warto go mieć w swojej sypialni?

Materac na każdy sezon

Dla większości z nas idealny materac to taki, który pozwala efektywnie wypocząć i zregenerować cały organizm, bez względu na zmieniające się za oknami sypialni warunki atmosferyczne. By wybrany przez nas model wkładu świetnie sprawdzał się o każdej porze roku, przed jego zakupem warto zastanowić się nad tym, jakimi cechami powinien się on odznaczać. Najistotniejszą kwestię stanowi odpowiednie dobranie właściwości materaca do kształtów naszej sylwetki, oczekiwań dotyczących odczuwania komfortu i potrzeb zdrowotnych. Dodatkowo niezwykle ważne jest to, aby uniwersalny materac pozwalał utrzymywać optymalne warunki higieny snu, niezależnie od  panujących w naszych domach, temperatur. W związku z tym zawsze należy zwracać uwagę na jakość wykonania konkretnych modeli wkładów – decydują o niej przede wszystkim tworzące ich konstrukcje sprawdzone i innowacyjne materiały. Co ważne, o trwałości komponentów przekonują między innymi przyznawane najlepszym materacom honorowane atesty.

Kluczem odpowiednia wentylacja

Jakie cechy powinny w sposób szczególny wyróżniać materace idealne na każdą porę roku? Zapewnienie przyjemnego snu wymaga głównie zastosowania do produkcji wkładu, sprawnie działających rozwiązań wentylacyjnych. Bez zdolności odprowadzania nadmiaru wilgoci na zewnątrz materac po pewnym czasie stanie się on niehigieniczny, a co za tym idzie, będzie zagrażał naszemu zdrowiu. W przypadku nowoczesnych wkładów idealne warunki wentylacyjne gwarantuje ich budowa – większość z nich została zaprojektowana w taki sposób, by automatycznie uwalniać gromadzące się, nagrzane powietrze poza poszczególne warstwy materaca, co dzieje się pod wpływem siły nacisku ciała na powierzchnię oraz naturalnych ruchów użytkownika wykonywanych w trakcie snu. Dzięki temu możemy mieć pewność, że pomimo upalnej pogody w nasz materac nie będzie zbierał wilgoci, która mogłaby spowodować rozwój pleśni.

Technologia Airforce oraz taśma 3D

Które spośród stosowanych przez producentów rozwiązań wentylacyjnej przynoszą najlepsze rezultaty? Do jednych z najbardziej docenianych przez klientów technologii zalicza się tak zwana technologia Airforce. Jest ona stosowana w materacach zawierających różnego typu, niezwykle sprężyste i wygodne pianki wysokoelastyczne (na przykład pianki FlexiFoam oraz pianki VPPHR). Polega na utworzeniu w materacu maksymalnego obiegu powietrza, który jest możliwy poprzez wykonanie licznych (pionowych i poziomych) nacięć składających się na specjalną kratkę wentylacyjną. W konsekwencji wilgotne powietrze jest automatycznie wypychane i zastępowane tych chłodniejszym, nabieranym z zewnątrz, gromadzonym następnie w otwartych komorach. Technologia Airforce sprawia, że materac zapewnia idealny komfort termiczny w czasie codziennego wypoczynku – ciało osoby śpiącej nie jest w związku z tym narażone ani na wyziębienie, ani na przegrzanie.

W trosce o alergików

Zarówno technologia Airforce, jak i inne rozwiązania poprawiające stopień przewiewności całej struktury wkładu są konieczne, jeśli wybrany model ma nam z powodzeniem służyć przez pełne 12 miesięcy. Nowoczesne propozycje materacy na każdą porę roku bez wątpienia powinny także odznaczać się właściwościami, które poprawią wygodę snu wszystkim osobom zmagającym się na co dzień z alergią. Oprócz opisanych wcześniej właściwości wentylacyjnych, poszczególne komponenty wchodzące w skład innowacyjnych modeli najczęściej posiadają sprawdzone przez specjalistów cechy hamujące niepożądany rozwój roztoczy oraz mikroorganizmów. Nie zawierają lotnych związków organicznych, a dodatkowo w żaden sposób nie podrażniają skóry, dlatego też są one polecane osobom mającym problemy z alergią skórną, a także małym dzieciom wrażliwym na obecność szkodliwych związków chemicznych.

Pokrowiec ma znaczenie

Wnętrze materace to jednak nie wszystko – by wkład nie niszczył się, a co równie istotne wyróżniał się jeszcze lepszymi warunkami do efektywnego odpoczynku potrzebny jest także doskonałej jakości pokrowiec. Odpowiednio zaprojektowana wierzchnia warstwa materaca pozwala bowiem cieszyć się uczuciem orzeźwienia, a przede wszystkim optymalną higieną snu. Najlepszej klasy pokrowce przeważnie są wykonywane ze śnieżnobiałej, bardzo przyjemnej w dotyku dzianiny, która dodatkowo wyróżnia się zauważalną, specjalną perforacją spełniającą dwie funkcje – z jednej strony wyżłobienia nadają materacowi ciekawego designu, z drugiej natomiast umożliwiają odczuwanie efektu masażu. Elastyczne włókna innowacyjnych, zewnętrznych warstw wkładu powodują, że są one bardzo odporne na uszkodzenia i nie wycierają się nawet w przypadku całorocznej eksploatacji. Poza tym, warto zauważyć, iż walory higieniczne tego rodzaju pokrowców (tak jak w przypadku pokrowców Merced otaczających większość modeli materacy SleepMed) uzupełnia zmiękczająca apretura (hydrophilic softener) oraz uzupełnienie w postaci sprężystej taśmy 3D. Dzięki niej materac zawsze pozostaje suchy i chłodny, a w pokrowcu nie gromadzi się wilgoć.

Dla zdrowia kręgosłupa

Materac na każdą porę roku poza opisanymi, charakterystycznymi właściwościami dotyczącymi wentylacji i higieny musi również gwarantować efektywne przystosowane do indywidualnych potrzeb użytkownika wsparcie sylwetki. Istotne jest to, by zamówiony przez nas model umożliwiał odnalezienie wygodnej pozycji do snu, a jednocześnie zapobiegał powstawaniu lub pogłębianiu się wad postawy. Choć często o tym zapominamy, zbyt miękki lub zbyt twardy materac może po pewnym czasie przyczyniać się do występowania groźnych zwyrodnień stawów oraz niebezpiecznych ucisków na dyski. Niewygodne podłoże w łóżku sprawia także, że rankiem budzimy się zirytowani, narzekamy na drętwienie karku i kończyn. By zmniejszyć ryzyko chorób układu mięśniowo-szkieletowego opłaca się sięgać wyłącznie po przetestowane materace ortopedyczne, charakteryzujące się odpowiednim wyprofilowaniem i trwałymi komponentami.

Cztery pory roku i jeden materac

Wszechstronny model, który będzie nie tylko idealnym materacem na lato, lecz także funkcjonalnym materacem na zimę nie może zostać wybrany przypadkowo. Zakupy wymarzonego wkładu warto dokonać po zapoznaniu się ze szczegółową specyfikacją propozycji renomowanych producentów – na przykład materacy SleepMed. Większość z nich zawiera w swojej budowie poliuretanową piankę termoelastyczną VitaRest®, która posiada zdolność reagowania na ciepło oraz ciężar ciała użytkownika, tworząc dzięki temu idealny “odlew” sylwetki. Materiał ten doskonale sprawdza się o każdej porze roku głównie dlatego, iż wyróżnia się innowacyjną wentylacją – ogrzewa lub schładza organizm w zależności od panującej w pomieszczeniu temperatury. Dodatkowo, pianka VitaRest® zawsze pozostaje bezwonna i w pełni higieniczna, umożliwiając zarazem swobodny przepływ tlenu oraz krwi w ciele.

Ponadto, materace ortopedyczne marki SleepMed w przeciwieństwie do zwykłych, dostępnych na rynku modeli posiadają aż 7 zróżnicowanych stref twardości powierzchni. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim to, że każdy może w dowolny dla siebie sposób zmieniać położenie wybranych warstw pianek, dostosowując powierzchnię wkładu do własnych potrzeb. W konsekwencji uzyskuje się wymierne wsparcie newralgicznych partii ciała w wyniku korzystania ze strefy podparcia głowy, lędźwi, bioder, ud, łydek, stóp oraz tak zwanej strefy wysokiego komfortu.

Wybór materaca na każdy sezon nie jest najłatwiejszym zadaniem. Tego rodzaju wkład musi bowiem spełnić szereg oczekiwań: być wygodny, posiadać doskonałą wentylację oraz właściwości antyalergiczne. Poza tym, powinien wyróżniać się wzmocnioną strukturą, tak by nie ulegać odkształceniom. Najlepsze rozwiązanie stanowi zakup materaca sprawdzonego, a jednocześnie innowacyjnego, który zapewni przyjemny i zdrowy sen przez 12 miesięcy w roku.

Podobne artykuły

Materace naturalne - jakie posiadają właściwości i dla kogo są polecane?
Materace naturalne - jakie posiadają właściwości i dla kogo są polecane?
Jak dobrać materac i jego twardość?
Jak dobrać materac i jego twardość?
Materac dla singla - jaki materac jednoosobowy wybrać?
Materac dla singla - jaki materac jednoosobowy wybrać?
Jak wybrać materac dobry dla zdrowia?
Jak wybrać materac dobry dla zdrowia?
Jak urządzić przytulną sypialnię?
Jak urządzić przytulną sypialnię?
Komfort termiczny w czasie snu – dlaczego warto o niego zadbać?
Komfort termiczny w czasie snu – dlaczego warto o niego zadbać?
Pianka termoelastyczna Visco - czym się charakteryzuje?
Pianka termoelastyczna Visco - czym się charakteryzuje?
Pozycja snu a wybór materaca
Pozycja snu a wybór materaca
Jakie pytania musisz sobie zadać, zanim kupisz materac?
Jakie pytania musisz sobie zadać, zanim kupisz materac?
Właściwości zdrowotne materacy SleepMed
Właściwości zdrowotne materacy SleepMed