Dlaczego SleepMed?

Materac z kokosem - dla kogo?

Materac z kokosem - dla kogo?

Materac z kokosem - dla kogo?Zastosowanie maty kokosowej w materacu coraz bardziej zyskuje na popularności. Odpowiednie jej zastosowanie nie tylko zwiększa komfort snu, ale także przywraca równowagę w regulacji wilgotności i cyrkulacji powietrza. Dowiedz się, czy materac z kokosem jest dedykowany właśnie Tobie.

Zalety kokosowego podkładu

Mata kokosowa jest naturalnym utwardzaczem powierzchni, który wytwarzany jest ze skorupy kokosa. Włókna pozyskiwane z orzecha kokosowego są wulkanizowane i lateksowane, co znacznie zwiększa ich odporność (nie kruszą się) i wydłuża okres użytkowania. W ten sposób tworzy się matę, zazwyczaj o grubości 1 cm, gotową do zastosowania we wkładach materacy. Kokosowy podkład posiada wiele dobroczynnych właściwości, dzięki którym w odpowiedni sposób można zadbać o komfort snu. Istnieje grupa ludzi, która neguje pozytywny wpływ podkładu na wiele dziedzin życia mówiąc, że maty kokosowe szybko pleśnieją i ulegają zniszczeniu. Takie przeświadczenie może być wytłumaczalne, jeżeli weźmie się pod uwagę, że główny jej składnik jest produktem naturalnym, a ten kiedyś w końcu ulega zniszczeniu. Zwolennicy tej teorii nie mogli pomylić się bardziej - przede wszystkim taki element wypełnienia materaca nie wydziela żadnych toksyn ani innych szkodliwych substancji. Z kolei celulozowe włókno zawiera wiele soli mineralnych, które zapobiegają rozwojowi roztoczy i pleśni. Niewątpliwą zaletą kokosowego podkładu jest również jego mobilność. Jeżeli Twój materac okazał się zbyt miękki i nie spełnia Twoich oczekiwań, a sen nie jest już tak komfortowy i regenerujący jak powinien być – dobrą decyzją będzie dokupienie maty. Można ją umiejscowić w każdym materacu, a produkty SleepMed jako jedne z niewielu zostały wyposażone w możliwość przekładania warstw wypełnienia, co pozwala na samodzielne modyfikowanie odczucia wygody. W celu znacznego zwiększenia poziomu twardości należy umieścić ją między piankami, natomiast chcąc minimalnie ją zmienić, należy ułożyć ją na sam spód wkładu. Materac z matą można obracać także o 180 stopni, co czyni to połączenie wyjątkowym rozwiązaniem o czterech możliwościach regulowania twardości.

Dla kogo materac z kokosem?

Materac z kokosowym wkładem sprawdzi się zarówno u najbardziej wymagających osób, jak i tych bez szczególnych oczekiwań wobec podłoża. Zastosowanie dodatkowej maty jest odpowiednie dla ludzi w każdym wieku. Dużą przyjemność i higienę snu mogą czerpać dzięki niej dzieci, dla których miejsce do snu jest ich wyjątkową i bardzo ważną przestrzenią. Od początku życia do 5 roku kształtuje się kręgosłup dziecka, dlatego jednym z najważniejszych wyborów przyszłych rodziców jest właśnie wybór odpowiedniego materaca. Dodatkowo, dzięki użytecznym podłożu u dzieci często zanika nadmierne nocne budzenie się.

Także seniorzy bardzo często skarżą się na krótki, przerywany sen, dlatego mata kokosowa będzie dla nich zbawieniem i przepustką do wysokiej jakości wypoczynku. Starsze osoby zapewne polubią jego twardość, która pomaga w zmniejszeniu napięcia mięśniowego, co z kolei pozytywnie wpływa na jakość i długość snu. Dla kogo jeszcze polecany jest materac dodatkiem z włókna orzecha kokosu? Dzięki zastosowaniu składników pochodzenia naturalnego, posiada on właściwości antyalergiczne, dlatego rozwiązanie to idealnie sprawdzi się też u alergików, astmatyków oraz osób z problemami górnych dróg oddechowych. Dodatkowo, dzięki celulozowym włóknom materac jest odporny na rozwój roztoczy i pleśni. Kokos jest również surowcem, który doskonale odprowadza wilgoć, dzięki czemu trwałość materiału jest bardzo wysoka. Odpowiednią cyrkulację powietrza zapewnia rozbudowana wentylacja, przez co produkt ten dedykowany jest także osobom, które nadmiernie pocą się w trakcie snu. Z kolei dla wiercących się w łóżku najlepsza będzie połączenie wkładu hybrydowego i maty kokosowej - sprawi to, że w łatwy sposób będzie można znaleźć odpowiednią pozycję do snu.

Czynnikiem, który bardzo wpływa na kondycję kręgosłupa jest odpowiednio dobrany materac. Niedostosowany do potrzeb użytkownika może narobić więcej szkód, aniżeli korzyści. Dlatego ważne jest, aby osoby borykające się z problemami z kręgosłupem wybrały podłoże, które w optymalny sposób będzie odpierało ciężar ciała, utrzymując szkielet w naturalnej, poprawnej pozycji. Również dobra higiena snu w znaczący sposób może wpłynąć na zanik bólu, korekcję wady postawy lub profilaktykę zdrowego kręgosłupa.

Ostatnią grupą osób, dla której polecane są materace z wkładem kokosowym, to użytkownicy o większej wadze, która przekracza 80 kilogramów. Dzięki naturalnej twardości podłoża, ciało nie będzie zapadać się w materacu, co mogłoby powodować liczne napięcia mięśniowe, doprowadzając w konsekwencji do stałych zmian w budowie kręgosłupa.

Materac a mata kokosowa

Materace mogą mieć wbudowaną matę kokosową lub posiadać możliwość jej założenia. Produkty marki SleepMed zostały zaprojektowane z myślą o każdym, nawet najbardziej wymagającym użytkowniku. Przede wszystkim podkład kokosowy można dokupić oddzielnie - jeżeli będziesz chciał go użyć, wystarczy włożyć go zgodnie z instrukcją, a jeżeli preferencje dotyczące twardości podłoża ulegną zmianie, w prosty sposób matę można wyjąć z materaca. Do jakiego produktu dokupić podkład - piankowego czy sprężynowego? Niezwykłą zaletą maty kokosowej jest fakt, że pasuje ona do każdego podłoża – nie musisz się więc martwić, czy jego funkcje maty kokosowej będą współpracowały z posiadanym produktem. Materace sprężynowe posiadają pianki termoelastyczne o różnych twardościach – VPPHR Hybrid oraz VPPHR Soft, przez co charakteryzują się wysoką ergonomią, tak jak materace piankowe. Aby uzyskać pełnię komfortu i wykorzystać wszystkie zalety materaców hybrydowych, zaleca się układać matę pod sprężynami Multi, aby pozwolić im w pełni pracować.

Jak dbać o materac z matą?

Pielęgnacja materaca z matą kokosową i bez niej, zasadniczo w ogóle się nie różni. Ważne jest, aby unikać zalania podłoża różnego rodzaju płynami – mimo dobrej wentylacji, regularne zanieczyszczanie materaca w ten sposób przyczynia się do skrócenia czasu jego użyteczności. Jest to również jeden z powodów, przez które gwarancja produktu nie zapewnia poprawnego funkcjonowania jego mechanizmów. Aby długo cieszyć się wysoką higieną snu, należy też regularnie wietrzyć materac. Jest to ważne szczególnie latem, kiedy organizm poci się intensywniej niż zwykle. Warto wystawiać podłoże na zewnątrz – w ten sposób wszystkie materiały oddychają, co zapobiega rozwojowi bakterii i mikroorganizmów. Dobrze byłoby również, gdyby pokrowiec do materaca był prany minimum raz na pół roku w 60 stopniach. Jest to wystarczająca temperatura do tego, żeby zapić wszelkie drobnoustroje, a mimo to wciąż nie powoduje ona stałych zniekształceń, np. skurczenia się pokrowca. Ważną kwestią jest także przechowywanie maty kokosowej – jeżeli w aktualnym momencie nie jest ona używana, warto trzymać ją w miejscu suchym, z dala od wilgoci. Między innymi dlatego materiały służące do snu nie powinno trzymać się w piwnicy, gdzie są one narażone na zwiększoną wilgotność, a także interwencję gryzoni lub mniejszych organizmów żywych.

Niewielkim nakładem sił w bardzo prosty sposób można poprawić komfort i higienę snu. Podkład z kokosem ma wiele zalet sam w sobie, jednak w połączeniu z ulubionym materacem może okazać się najlepszym rozwiązaniem, które przebije dotychczasowe doświadczenia w odczuwalnej wygodzie snu.

Podobne artykuły

Materace prozdrowotne
Materace prozdrowotne
Mata kokosowa w materacu - dla kogo jest polecana?
Mata kokosowa w materacu - dla kogo jest polecana?
Jaki materac wybrać dla osób z przepukliną kręgosłupa?
Jaki materac wybrać dla osób z przepukliną kręgosłupa?
Od czego zależy cena materaca?
Od czego zależy cena materaca?
Schorzenia kręgosłupa - czy materac może przynieść ulgę w bólu?
Schorzenia kręgosłupa - czy materac może przynieść ulgę w bólu?
Jak spać, by się wyspać? Wykorzystaj kalkulator snu
Jak spać, by się wyspać? Wykorzystaj kalkulator snu
Czy sen można nadrobić? Prawda o zaległym śnie i jego skutkach
Czy sen można nadrobić? Prawda o zaległym śnie i jego skutkach
Materac antyalergiczny, czyli jak zadbać o spokojny sen alergika?
Materac antyalergiczny, czyli jak zadbać o spokojny sen alergika?
Czynniki mające wpływ na polepszenie jakości snu
Czynniki mające wpływ na polepszenie jakości snu
Jak wybór odpowiedniego materaca wpłynie na Twoje zdrowie?
Jak wybór odpowiedniego materaca wpłynie na Twoje zdrowie?