Dlaczego SleepMed?

U kogo sprawdzi się materac o regulowanej twardości?

U kogo sprawdzi się materac o regulowanej twardości?

U kogo sprawdzi się materac o regulowanej twardości?Aby móc każdej nocy cieszyć się zdrowym i spokojnym sen, należy zadbać o odpowiednie warunki do wypoczynku. Kluczowe znaczenie ma tutaj przede wszystkim wysokiej jakości materac do spania od sprawdzonego producenta. Dokonując zakupu trzeba wziąć pod uwagę kilka aspektów, które będą miały bezpośredni wpływ na komfort użytkowania. Jednym z nich jest twardość podłoża, która powinna być dopasowana do wagi osoby śpiącej, jednak nie zawsze jest to możliwe, dlatego warto wybrać materac o regulowanej twardości.

Materac o regulowanej twardości, czyli jaki?

Potrzeby oraz oczekiwania użytkownika dotyczące parametrów podłoża do snu mogą się zmienić w ciągu kilku lat użytkowania - najczęściej dotyczą one twardości powierzchni. Powinna być ona jak najlepiej dostosowana do wagi osoby śpiącej, która z biegiem czasu może wzrosnąć lub zmaleć. Właśnie dlatego podczas zakupu nowego podłoża do spania warto zwrócić uwagę na materace o regulowanej twardości. Istnieje kilka sposobów na uzyskanie różnych rodzajów komfortu w jednym modelu - można do nich zaliczyć:

Dla kogo materac o regulowanej twardości?

Materace z regulacją twardości to przełom wśród standardowych modeli dostępnych na rynku, ponieważ użytkownik ma możliwość dostosowania parametrów do swoich potrzeb. Takie rozwiązanie będzie doskonałą opcją przede wszystkim dla osób niezdecydowanych lub też tych, którzy nie są pewni, jaki stopień twardości będzie odpowiadał ich preferencjom. Dzięki temu przy stwierdzeniu, że materac jest zbyt twardy lub za miękki, można samodzielnie wyregulować poziom odczuwalnego komfortu. W związku z tym podłoża tego typu sprawdzą się także w przypadku nastolatków, których budowa ciała oraz waga zmienia się z wiekiem. To również idealne rozwiązanie dla par o sporej różnicy wagowej oraz singli śpiących w dużym łóżku samodzielnie, mogących dzielić je z kimś w przyszłości. Materace o regulowanej twardości będą też dobrą opcją dla seniorów - wynika to nie tylko z możliwości samodzielnej regulacji parametrów, ale również z doskonałej elastyczności punktowej, pozwalającej na łatwą zmianę pozycji w trakcie snu oraz swobodny przepływ krwi i dotlenienie tkanek.

Rodzaje materacy z regulacją twardości

Materace z regulacją twardości dostępne na rynku posiadają wiele różnorodnych właściwości wynikających z rodzaju zastosowanego wkładu. W związku z tym wśród modeli tego typu możemy wyróżnić zarówno modele piankowe, jak i hybrydowe. Czym się od siebie różnią?

Jaki materac z regulacją twardości wybrać?

Regulacja twardości w materacu to niesamowicie przydatne rozwiązanie, pomagające dostosować podłoże do potrzeb użytkownika. Na rynku dostępnych jest wiele modeli tego typu, jednak jedynie część z nich zasługuje na uwagę. Na początek warto wziąć na celownik SleepMed Premium zbudowany na bazie pianki termoelastycznej oraz wysokoelastycznej. Dzięki jego innowacyjnej budowie można samodzielnie zmienić jego twardość - jest możliwość wyboru jednej z aż czterech opcji. W jego wnętrzu zastosowano 2 połączone ze sobą warstwy pianki VPPHR oraz ruchomą piankę VitaRest, którą po odpięciu pokrowca można wyjąć i przełożyć na drugą stronę. Kolejnym modelem z regulacją twardości, który zdecydowanie zasługuje na uwagę jest SleepMed Hybrid Supreme Plus wyposażony w piankowy, odpinany top o grubości 7 cm. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik ma możliwość uzyskania aż sześć różnych kombinacji pod względem odczuwalnej twardości podłoża. Warto również wspomnieć, że ten materac został wykonany na bazie bezpiecznych i sprawdzonych komponentów, dzięki czemu sprawdzi się w sypialni nawet najbardziej wymagających użytkowników. Dzięki licznym właściwościom prozdrowotnym może być z powodzeniem stosowany przez osoby starsze, użytkowników borykających się ze schorzeniami kręgosłupa czy też osoby będące w trakcie rehabilitacji lub fizjoterapii. Jest polecany również dla osób wrażliwych na wszelkiego rodzaju alergeny.

Skutki spania na zbyt miękkim lub za twardym materacu

Śpiąc na materacu, który wydaje się zbyt twardy lub za miękki, można bardzo poważnie zaszkodzić swojemu zdrowiu. Źle dobrane podłoże pod względem twardości na samym początku wpływa jedynie na częste zmiany pozycji w trakcie snu, co skutkuje spadkiem samopoczucia i koncentracji, brakiem odprężenia czy rozluźnienia mięśni. Niestety po dłuższym czasie mogą zacząć pojawiać się bóle pleców i stawów czy pogłębiać się wady postawy, co jest spowodowane brakiem odpowiedniego podparcia sylwetki w trakcie wypoczynku. Użytkownik może odczuwać również drętwienie kończyn czy sztywnienie karku - bezpośredni wpływ ma na to utrudniony przepływ krwi w całym organizmie, w konsekwencji czego tkanki nie zostają odpowiednio dotlenione.

Preferencje użytkownika na przestrzeni lat bardzo często ulegają zmianie, dlatego kupując nowe podłoże do spania warto postawić na materac o regulowanej twardości. Takie rozwiązanie umożliwi samodzielne dopasowanie poziomu komfortu, a tym samym uniknięcie wypoczywania na źle dobranym podłożu.

Podobne artykuły

Najczęstsze zaburzenia snu – jak z nimi walczyć?
Najczęstsze zaburzenia snu – jak z nimi walczyć?
Pianka termoelastyczna Visco - czym się charakteryzuje?
Pianka termoelastyczna Visco - czym się charakteryzuje?
Materac dla alergika - sprawdź najlepsze modele!
Materac dla alergika - sprawdź najlepsze modele!
Sypialnia w stylu skandynawskim - jak ją urządzić?
Sypialnia w stylu skandynawskim - jak ją urządzić?
Pianka VitaRest w materacu – poznaj jej zalety
Pianka VitaRest w materacu – poznaj jej zalety
Drzemka w ciągu dnia - jaki ma wpływ na zdrowie?
Drzemka w ciągu dnia - jaki ma wpływ na zdrowie?
Idealne warunki do efektywnego snu
Idealne warunki do efektywnego snu
Czy stać Cię na niewysypianie się? Sprawdź, ile tracisz podczas niedosypiania
Czy stać Cię na niewysypianie się? Sprawdź, ile tracisz podczas niedosypiania
Świąteczny nastrój w sypialni – jak go stworzyć?
Świąteczny nastrój w sypialni – jak go stworzyć?
Poduszki ortopedyczne - czym się wyróżniają i dla kogo są polecane?
Poduszki ortopedyczne - czym się wyróżniają i dla kogo są polecane?