Dlaczego SleepMed?

Sypialnia dla dwojga - jaki wybrać materac dla parterów o dużej różnicy wagowej?

Sypialnia dla dwojga - jaki wybrać materac dla parterów o dużej różnicy wagowej?

Sypialnia dla dwojga - jaki wybrać materac dla parterów o dużej różnicy wagowej?Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w całym domu, dlatego podczas jej aranżacji warto skupić się na kilka podstawowych aspektach - nie tylko wizualnych, ale także tych, które ułatwią efektywny wypoczynek. Jak wiadomo, najważniejszym z aspektów jest łóżko, w związku z czym dobrze mieć na uwadze zakup wysokiej jakości materaca, który pozwoli na zdrowy i spokojny sen każdej nocy.

Sypialnia dla dwojga - jak ją urządzić?

W każdej sypialni kluczowa jest przede wszystkim funkcjonalność, ponieważ to ona wpływa bardzo mocno na wygodę wypoczynku. Warto zatem postawić przede wszystkim na pojemną szafę, która pomieści wszystkie ubrania oraz zbędne elementy, które pozostawione na widoku jedynie zaburzałyby harmonię wnętrza. Dobrym rozwiązaniem będzie także stylowa komoda na bieliznę czy inne rzeczy osobiste. Oczywiście w sypialni dla dwojga nie może zabraknąć regału na książki czy wygodnego fotela, w którym zdecydowanie przyjemniejszy jest wieczorny relaks, jeśli jeszcze nie chcemy kłaść się do łóżka. Nie bez znaczenia są także tekstylia - ich styl powinien być dopasowany do pomieszczenia, jednak grube zasłony czy miękki dywan sprawdzą się praktycznie w każdym wnętrzu. Bardzo duży wpływ na jakość wypoczynku ma również oświetlenie, które nie powinno być zbyt jasne, aby nie rozbudzać organizmu tuż przed pójściem spać. Kluczową kwestią jest także kolorystyka - nie powinna być zbyt intensywna ani krzykliwa. Najlepiej postawić na stonowane barwy, takie jak pastele, odcienie szarości, beżu czy bieli. Oczywiście dla mocniejszego akcentu możemy pomalować jedną ze ścian na czarno lub bordowo, jednak nie powinien być to dominujący kolor. Ostatnim aspektem, który ma zdecydowanie największe znaczenie, jest łóżko. Mając sporą sypialnię, dobrze jest postawić na masywny model o minimalnej szerokości 160 centymetrów - wówczas mamy pewność, że każdy z partnerów będzie dysponować odpowiednią powierzchnią do wypoczynku, umożliwiającą swobodną zmianę pozycji.

Jeden czy dwa materace?

Wiele par - w szczególności tych o dużej różnicy w wadze - zastanawia się, czy lepszym rozwiązaniem będzie zakup jednego czy dwóch oddzielnych materacy. Oba rozwiązania mają zarówno wiele zalet, jak i wad. Oczywiście istotny jest fakt, że śpiąc razem na jednej nie łączonej powierzchni nie narażamy się na złe ułożenie sylwetki w trakcie snu. Jednak w jakiej sytuacji spanie na jednym materacu we dwójkę będzie dobrą opcją? Przede wszystkim sprawdzi się, gdy waga partnerów nie będzie się różnić o więcej niż 30 kilogramów. Dzięki temu unikniemy nadmiernego uginania się materaca po jednej ze stron, co może prowadzić nie tylko do powstawania tzw. efektu fali, ale także do trwałych odkształceń powierzchni. Gdy różnica ta jest większa niż 30 kg warto rozważyć zakup dwóch oddzielnych podłoży do spania, ponieważ w takiej sytuacji jeden z partnerów będzie zmuszony do spania na powierzchni niedopasowanej chociażby pod względem stopnia twardości. Warto jednak pamiętać, że wybierając dwa modele, dobrze jest zainwestować w materac nawierzchniowych, który pomoże zniwelować szparę na środku łóżka.

Bardzo ważnymi aspektami przy zakupie materaca do sypialni dla dwojga jest także:

Czym powinien się charakteryzować materac dla dwojga?

Na rynku dostępnych jest naprawdę wiele modeli materacy, jednak skąd wiedzieć, który będzie odpowiedni dla pary o dużej różnicy wagowej? Nie można kierować się wyłącznie ceną ani opiniami przeczytanymi w Internecie - dobrze jest wziąć pod uwagę przede wszystkim rodzaj zastosowanego wewnątrz wypełnienia, z którego wynikają indywidualne właściwości produktu. Bardzo ważny jest przede wszystkim stopień sprężystości oraz to, czy dany model posiada wysoką elastyczność punktową. Wówczas możemy mieć pewność, że powierzchnia będzie uginać się jedynie w miejscu wywieranego nacisku, nie przenosząc drgań ani nie powodując powstawania tzw. efektu fali. Kolejnym istotnym aspektem jest optymalna wentylacja wewnątrz wkładu, która zdecydowanie ułatwi odprowadzanie wilgoci nagromadzonej w trakcie snu. Dzięki temu skutecznie zostanie ograniczony rozwój szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów, takich jak pleśń, grzyby czy bakterie. Dobrze, by wybrany materac posiadał również podział powierzchni na 7 zróżnicowanych stref twardości, które odpowiadają potrzebom każdej partii ciała, zapewniając optymalne podparcie dla całej sylwetki.

Rodzaje materacy dla par

Sprawdzając oferty dostępne na rynku, można zauważyć podstawowy podział materacy na piankowe, sprężynowe oraz hybrydowe. Warto jednak wiedzieć, że każda z tych kategorii dzieli się na mniejsze w zależności od rodzaju zastosowanego komponentu. Należy jednak pamiętać, że materac dla partnerów o dużej różnicy wagowej - bez względu na wypełnienie - powinien mieć minimalną grubość 25 centymetrów. Dzięki temu unikniemy nadmiernego uginania się powierzchni pod ciężarem ciała użytkowników, co mogłoby prowadzić do trwałych odkształceń. Zatem najbardziej polecane są materace hybrydowe, które łączą w sobie wyjątkowe właściwości modeli piankowych i sprężynowych. W związku z tym najwyższy komfort snu zapewnia idealne dopasowanie się powierzchni do naturalnych krzywizn ciała oraz doskonała elastyczność punktowa, ułatwiająca swobodną zmianę pozycji bez zbędnych pobudek partnera. Ciekawą opcją są innowacyjne materace naturalne, będące idealnym rozwiązaniem dla osób żyjących na co dzień w zgodzie z przyrodą.

Jaki materac dla parterów o dużej różnicy wagowej?

Chcąc kupić materac dla partnerów o dużej różnicy wagowej, dobrze jest zwrócić uwagę na ofertę marki SleepMed, ponieważ wszystkie produkty posiadają możliwość samodzielnej regulacji twardości, przez co z łatwością można dopasować stopień komfortu do własnych preferencji. Co więcej, modele dostępne w ofercie wyróżniają się wieloma dobroczynnymi dla zdrowia użytkownika właściwościami. Wynika to między innymi z wysokiej sprężystości oraz elastyczności powierzchni, dzięki czemu podłoże doskonale dopasowuje się do naturalnych krzywizn użytkownika. Umożliwia to przede wszystkim efektywną regenerację mięśni i stawów, a także ułożenie kręgosłupa w prawidłowej pozycji przez całą noc. Co więcej, produkty SleepMed, dla najwyższego poziomu higieny, zostały wyposażone w https://www.sleepmed.pl/technologia-airforce/, wspomagającą maksymalny obieg powietrza wewnątrz wkładu.

Urządzając sypialnię dla dwojga należy mieć na uwadze nie tylko styl, w jakim ma zostać zaaranżowana czy dominującą kolorystykę. Bardzo ważnym aspektem, mającym kluczowy wpływ na jakość wypoczynku, jest wysokiej jakości materac.

_________________________________

Przeczytaj: Sypialnia małżeńska - jak ją urządzić?
Sprawdź też: Jaki wpływ na komfortowy sen ma dobrze dobrana poduszka?
Dowiedz się więcej: Zbyt miękki lub za twardy materac – co zrobić?

Podobne artykuły

Urządzanie sypialni krok po kroku
Urządzanie sypialni krok po kroku
Materace SleepMed wyróżnione certyfikatem jakości AEH
Materace SleepMed wyróżnione certyfikatem jakości AEH
Poduszka do spania - jaką wybrać?
Poduszka do spania - jaką wybrać?
Poznaj historię najważniejszego mebla w sypialni – skąd się wzięło łóżko, jakie są jego rodzaje i co jeszcze warto o nim wiedzieć?
Poznaj historię najważniejszego mebla w sypialni – skąd się wzięło łóżko, jakie są jego rodzaje i co jeszcze warto o nim wiedzieć?
Wysokość materaca – na co zwrócić uwagę?
Wysokość materaca – na co zwrócić uwagę?
Dlaczego wybierając materac należy pamiętać o stopniu twardości? I czy jest to konieczne przy marce Sleepmed?
Dlaczego wybierając materac należy pamiętać o stopniu twardości? I czy jest to konieczne przy marce Sleepmed?
Najlepszy materac dla dwojga: 140x200 czy 160x200 - który wybrać?
Najlepszy materac dla dwojga: 140x200 czy 160x200 - który wybrać?
Urządzasz sypialnię? Sprawdź jaki materac i poduszkę wybrać!
Urządzasz sypialnię? Sprawdź jaki materac i poduszkę wybrać!
Jaki materac na ból kręgosłupa lędźwiowego?
Jaki materac na ból kręgosłupa lędźwiowego?
Materace piankowe – fakty i mity
Materace piankowe – fakty i mity