Dlaczego SleepMed?

To już czas na nowy materac!

To już czas na nowy materac!

To już czas na nowy materac!Nic nie jest wieczne – także materace mają swoją żywotność. Zwykle można używać ich przez około 7-15 lat, czyli tyle ile wskazuje gwarancja. Niekiedy jednak, na przykład na skutek niewłaściwego użytkowania, może on zużyć się szybciej. Po czym jeszcze poznać, że to już czas na nowy materac?

Materac jest niewygodny

Pierwsza oznaka, pod wpływem której w Twojej głowie powinna zapalić się czerwona lampka, to po prostu brak wygody. Jeśli łóżko nie jest dla Ciebie miejscem relaksu, nie możesz zasnąć, ponieważ materac jest zbyt twardy albo przeciwnie, na środku zapada się tworząc nieckę – czas na zmianę. Często producenci łóżek oferują materac w cenie, niestety zdarza się, że jest on po prostu niskiej jakości i nie zapewnia odpowiedniego komfortu użytkownikowi. To samo zdarza się, gdy ktoś kupi materac niedopasowany do jego potrzeb – na przykład miękki dla osoby o nieco większej wadze lub bez właściwości antybakteryjnych dla alergika. Naturalnym procesem jest także wspomniane już zużycie – dużo szybsze w przypadku produktów o niskiej jakości. Jeżeli czujesz uwierające sprężyny, zapadasz się w materacu, który stracił swoją elastyczność lub dotkliwie odczuwasz zwiększenie jego ziarnistości – pomyśl o nowym modelu.

Materac jest mocno zabrudzony

Zabrudzenie jest w pełni naturalnym procesem, w końcu na powierzchni materaca osadza się kurz, a w jego głąb wnikają płyny ustrojowe. Jeśli ktoś ma zwyczaj jedzenia w łóżku – także resztki posiłków czy napojów. Nowoczesne materace posiadają jednak specjalne pokrowce, które można z łatwością zdjąć i wyprać, dzięki czemu produkt posłuży dłużej – właśnie dlatego tak ważna jest odpowiednia higiena i regularne czyszczenie materaca. Co jednak zrobić, gdy brud dostanie się bezpośrednio do rdzenia wkładu i – co gorsza – wniknie wewnątrz? Często niektórych plam nie da się już wywabić, a ich nadmierna ilość może powodować rozwój grzybów i bakterii, a w efekcie reakcje alergiczne takie jak kaszel i katar oraz problemy dermatologiczne.

Czym grozi sen na starym materacu?

Przede wszystkim spanie na starym materacu jest bardzo niekomfortowe. Wbijające się w plecy sprężyny mogą powodować problemy z kręgosłupem, podobnie jak tworzące się od nadmiernego wyeksploatowania niecki. Użytkownik może mieć kłopoty z zaśnięciem i wstawać rano obolały – to z kolei prowadzi do niewyspania, rozdrażnienia i problemów z koncentracją. Na dłuższą metę może skutkować również zwyrodnieniem stawów. Niewiele osób o tym wie, ale długotrwałe użytkowanie nieodpowiedniego materaca może również sprzyjać przybieraniu na wadze, przyspieszeniu procesów starzenia się, a także zmniejszeniu produktywności w pracy czy szkole. Oprócz tego spanie na starym materacu będzie prawdziwą katorgą dla alergików – rozwijające się w nim roztocza, grzyby i bakterie będą powodowały nieustający katar i kaszel, ponadto mogą także podrażniać skórę.

Na co wymienić swój zużyty materac?

Jeżeli dojdziesz do wniosku, że materac, na którym śpisz, nadaje się tylko do wymiany, dobrze zaplanuj swój nowy zakup. Zastanów się nad tym, jakiej twardości potrzebujesz. Jeżeli spędzasz dużo czasu w łóżku, w Twoim przypadku świetnie sprawdzi się pianka termoelastyczna, która zapewni nie tylko niezwykle wysoki komfort, ale także zapobiegnie powstawaniu odleżyn. Warto zdecydować się na zakup materacy SleepMed, w których zastosowano nowoczesne technologie. Użycie pianek: wysokoelastycznej oraz termoelastycznej gwarantuje nie tylko wysoki komfort, lecz także optymalne podparcie dla kręgosłupa i odczuwalny efekt masażu. Ponadto odpowiednia wentylacja zapobiega powstawaniu bakterii i grzybów, co jest szczególnie istotne w przypadku osób cierpiących na alergię – te właściwości prozdrowotne są gwarancją bezpieczeństwa. Każdy z materacy ma aż siedem stref twardości, które umożliwiają idealne dopasowanie do krzywizn ciała. Ponadto zastosowano tutaj zupełną nowość – ruchomą piankę, która umożliwia stworzenie czterech różnych powierzchni do snu. Co więcej produkty te cechuje także bardzo długa, bo 15-letnia gwarancja.

Wymiana zużytego materaca na nowy z pewnością przyniesie wiele korzyści – od aspektów higienicznych, poprzez zwiększenie komfortu aż po względy zdrowotne. Dlatego warto pomyśleć nad zakupem dobrego materaca, gdy stary przejawia którąś z oznak niedopasowania lub zużycia.

Podobne artykuły

Sypialnia w stylu skandynawskim - jak ją urządzić?
Sypialnia w stylu skandynawskim - jak ją urządzić?
Wpływ poduszki na zdrowie użytkownika
Wpływ poduszki na zdrowie użytkownika
Źle dobrany materac – skutki jego użytkowania
Źle dobrany materac – skutki jego użytkowania
Świąteczny nastrój w sypialni – jak go stworzyć?
Świąteczny nastrój w sypialni – jak go stworzyć?
Materace z pianki termoelastycznej Visco
Materace z pianki termoelastycznej Visco
Strefy twardości w materacu – dlaczego są tak ważne?
Strefy twardości w materacu – dlaczego są tak ważne?
Niedobory snu - jak wpływają na organizm?
Niedobory snu - jak wpływają na organizm?
Jakie cechy powinien posiadać najzdrowszy materac do spania?
Jakie cechy powinien posiadać najzdrowszy materac do spania?
Mata kokosowa w materacu - dla kogo jest polecana?
Mata kokosowa w materacu - dla kogo jest polecana?
Czy materace SleepMed będą dobrym wyborem dla nastolatków?
Czy materace SleepMed będą dobrym wyborem dla nastolatków?