Dlaczego SleepMed?

Wybór materaca a schorzenia kręgosłupa

Wybór materaca a schorzenia kręgosłupa

Wybór materaca a schorzenia kręgosłupaOsoby zmagające się ze schorzeniami kręgosłupa powinny krytycznym okiem przyjrzeć się podłożu, na którym śpią. Zbyt stary materac często posiada liczne odkształcenia, przez co nie spełnia swoich podstawowych funkcji, czyli nie jest już optymalnym podparciem dla kręgosłupa. Jak dopasować odpowiedni materac? Czym kierować się przy jego wyborze? Jakie tworzywo najlepiej się sprawdzi? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Problemy z kręgosłupem - lepszy twardy czy miękki materac?

Częstą poradą na zniwelowanie bólu pleców i innych problemów z kręgosłupem jest zakup twardego materaca. Co nie jest to prawdą tylko powszechnie powtarzanym mitem. Dużą rolę odgrywa nasza waga i to do niej najlepiej jest dobierać materac. Te bardziej miękkie modele dedykowane są osobom ważącym poniżej 60 kg oraz dzieciom. Średnia twardość polecana jest dla użytkowników o wadze wahającej się w granicach 60-80 kg, natomiast twarde materace to dobry wybór dla osób o masie powyżej 80 kg. Warto mieć na uwadze, że podłoże musi być na tyle twarde, aby kręgosłup był prawidłowo podparty, ale jednocześnie na tyle miękkie, aby leżenie na nim było wygodne i nie zakłócało nocnego odpoczynku.

Materace medyczne - idealne rozwiązanie

Medyczne materace SleepMed to produkty z odpowiednim certyfikatem, potwierdzającym ich wysoką jakość oraz pozytywną opinię instytutów rehabilitacyjnych. Odpowiedni atest nadaje im miano wyrobów medycznych. Związane jest to z faktem, że przed dopuszczeniem do sprzedaży muszą pozytywnie przejść testy i badania dotyczące bezpieczeństwa oraz pozytywnego wpływu na zdrowie użytkownika. Ponadto, mają właściwości nie tylko ortopedyczne, ale również przeciwodleżynowe i antyalergiczne, a także są łatwe w utrzymaniu ich w czystości. Optymalnie podpierają całą sylwetkę, dopasowując się do jej kształtu. Umożliwiają swobodną regenerację mięśni, pozwalają stawom odpocząć, co przekłada się na znaczne zmniejszenie dolegliwości użytkownika. Przez idealne dopasowanie do pozycji ciała nie wywierają zbędnego nacisku, dzięki czemu krew może swobodnie przepływać i nie trzeba obawiać się bolesnych odleżyn. Medyczne podłoże często jest tak skonstruowane, aby można było je wykorzystywać w łóżkach z ruchomym stelażem - zapewniają odpowiednie wsparcie przy każdym ułożeniu sylwetki.

Czym się kierować przy wyborze nowego materaca?

Jak już było wcześniej wspomniane, istotna jest waga użytkownika. Jednak trzeba też zwrócić uwagę na sylwetkę - osoby ważące tyle samo, różnią się budową ciała. U jednych przeważają mięśnie, natomiast u innych tkanka tłuszczowa. Jak zatem sprawdzić doskonałe podparcie? Trzeba to przetestować, czyli położyć się na materacu. W pozycji leżącej na plecach kręgosłup nie może być zbyt wygięty, a lędźwiowy odcinek ma zachować lordotyczne ustawienie. W pozycji bocznej miednica nie może ułożona być skośnie względem reszty ciała, a kręgosłup powinien tworzyć linię prostą. Warto przyjrzeć się także tworzywu, z którego materac został zrobiony - niektórzy wolą modele sprężynowe, inni piankowe, a jeszcze inny połączenie kilku różnych materiałów. Ponadto, dobrze jest wziąć też pod uwagę dodatkowe właściwości, takie jak odpowiednia wentylacja czy antyalergiczność. Warto zwrócić też uwagę na wykończenie produktu - czy dołączony pokrowiec jest zdejmowalny i czy jest możliwość wyprania go w pralce. Przy wyborze idealnego podłoża do snu trzeba przede wszystkim kierować się indywidualnymi preferencjami. Jeśli dobrze czujemy się na danym modelu - warto go wypróbować. Po zakupie mamy czas, aby sprawdzić w domu czy produkt jest odpowiedni, a jeśli nie - mamy prawo go zwrócić bądź wymienić na inny model (o ile nie został zniszczony czy zabrudzony). Jeżeli nie wiemy, jaką twardość wolimy, to na rynku pojawiają się modele dwustronne, które po każdej stronie mają inną twardość. Ponadto niektóre materace mają dołączone nakładki, dzięki którym w jednym materacu mamy aż 4 różne powierzchnie, dopasowujące się do zmiennych preferencji.

Polecane modele dla osób ze schorzeniami kręgosłupa

Jednym z polecanych modeli dla osób zmagających się z problemami układu ruchowego jest SLEEPMED COMFORT. To piankowy materac stworzony z połączenia różnego rodzaju pianek, które mają właściwości termoelastyczne, to znaczy że dopasowują się do ciała pod wpływem jego ciepła. Ponadto, posiada 7-strefowy fizjosystem dla lepszego oddziaływania na ciało bez wywierania zbędnych nacisków. Dodatkowo, model ten jest dwustronny, gdzie każda strona ma inną twardość. Ponadto, zamontowano w nim ruchomą warstwę, której przełożenie zapewnia dodatkowe dwie twardości. Dzięki temu w jednym materacu mamy aż 4 różnego rodzaju podłoża! Podobnym modelem jest SLEEPMED HYBRID PREMIUM, tyle że stworzony został ze sprężyn typu multipocket oraz kombinacji trzech różnych pianek. Posiada 7 stref twardości, a dwustronność i ruchomy, odpinany top także pozwalają na dopasowanie do własnych preferencji aż 6 różnych rodzajów twardości. Do obydwu materacy można dokupić matę kokosową, która jeszcze bardziej zwiększy odczucie twardości podłoża i jego stabilności. Oba modele cechują się antyalergicznymi właściwościami o idealnej wentylacji - niwelują rozwój drobnoustrojów i gromadzenie się wilgoci. Dodatkowo, posiadają zdejmowany pokrowiec, który można łatwo wyprać - pozwala to na higieniczne użytkowanie produktu. Wybór jednego z prezentowanych produktów jest gwarancją bezpiecznego i wygodnego odpoczynku, a także stopniowego niwelowania problemów z kręgosłupem. Już od pierwszych tygodni użytkowania można zaobserwować zmniejszenie się dolegliwości bólowych oraz spokojny, głęboki i wartościowy sen.

Materac to produkt, z którego korzystamy codziennie, dlatego też warto przyjrzeć się temu, czy pomimo upływu lat służy nam tak jak powinien. Z czasem może być to powód bólu pleców i karku, a także niewyspania oraz ciągłego zmęczenia. Osoby, które na co dzień zmagają się z problemami związanymi z układem ruchowym na pewno odczują znaczną ulgę jeśli zamienią swoje dotychczasowe podłoże na wyrób medyczny, który jest stworzony właśnie z myślą o nich. Materace te mają mnóstwo prozdrowotnych właściwości, że inwestycja na pewno się opłaci - zapobiegają pogłębianiu się schorzeń, pozwalają na odczuwanie ulgi w leżeniu, a także redukują występowanie alergii. Warto przed zakupem nowego produktu przyjrzeć się jego cechom charakterystycznym, a także dobrze przemyśleć wybór tak, aby był on dopasowany do naszych potrzeb i preferencji. Zdecydowanie zmieni się komfort naszego snu, a przecież jest to jedna z najważniejszych sfer naszego codziennego funkcjonowania i komfortu.

Podobne artykuły

Rutyna snu - jak wprowadzić i jakie ma znaczenie?
Rutyna snu - jak wprowadzić i jakie ma znaczenie?
Jaki materac dla singla wybrać?
Jaki materac dla singla wybrać?
Spanie z telefonem – jak wpływa na nasz organizm?
Spanie z telefonem – jak wpływa na nasz organizm?
Materac hybrydowy, czyli jaki?
Materac hybrydowy, czyli jaki?
Najlepszy materac dla dwojga: 140x200 czy 160x200 - który wybrać?
Najlepszy materac dla dwojga: 140x200 czy 160x200 - który wybrać?
U kogo sprawdzi się materac o regulowanej twardości?
U kogo sprawdzi się materac o regulowanej twardości?
Poduszki piankowe - czy to dobry wybór do Twojej sypialni?
Poduszki piankowe - czy to dobry wybór do Twojej sypialni?
Dobór poduszki do pozycji, w jakiej śpisz najczęściej
Dobór poduszki do pozycji, w jakiej śpisz najczęściej
Jaki materac dla alergika?
Jaki materac dla alergika?
Niedobory snu - jak wpływają na organizm?
Niedobory snu - jak wpływają na organizm?