Dlaczego SleepMed?

Jaki wpływ na komfortowy sen ma dobrze dobrana poduszka?

Jaki wpływ na komfortowy sen ma dobrze dobrana poduszka?

Jaki wpływ na komfortowy sen ma dobrze dobrana poduszka?Często zdarza Ci się budzić niewyspanym z bólem karku czy głowy? Powodem może być źle dobrana poduszka. Niestety, niewiele osób pamięta, by podczas zakupu tego elementu do swojej sypialni zadbać o odpowiednie dopasowanie jego parametrów do swoich potrzeb. Inne modele sprawdzą się wśród użytkowników śpiących na boku, a inne wśród osób najczęściej wypoczywających na wspak. Jaka zatem powinna być dobrze dobrana poduszka i czym się kierować podczas wyboru?

Wpływ poduszki na jakość snu

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, jak duży wpływ na jakość snu ma poduszka. To dzięki niej głowa jest utrzymywana w prawidłowej pozycji przez całą noc, co zdecydowanie wpływa na możliwość odprężenia i regeneracji mięśni szyjnych. Niestety, źle dobrana może mieć wiele negatywnych skutków dla zdrowia - zaczynając od zmęczenia i złego samopoczucia, kończąc na silnych bólach karku czy barków, spowodowanych zbyt dużym napięciem mięśniowym. Może przyczyniać się nawet do chrapania czy też powstawania bezdechu sennego, ponieważ drogi oddechowe nie są w pełni drożne. Odpowiednio dopasowana poduszka powinna dopasowywać się do anatomicznych kształtów głowy, zapewniając ułożenie szyjnego odcinka kręgosłupa w linii prostej. Nie istnieje jednak model, który spełniałby oczekiwania wszystkich użytkowników.

Skutki źle dobranej poduszki

Większość z nas na co dzień spędza wiele godzin w pozycji siedzącej przy biurku lub przed komputerem, narażając swój kręgosłup na nienaturalną pozycję, co przyczynia się bezpośrednio do powstawania napięć mięśniowych. W związku z tym wypoczynek na źle dobranej poduszce może jedynie pogłębiać te dolegliwości, prowadząc do poważnych skutków zdrowotnych. Tak jak już wspominaliśmy, brak odpowiedniego podparcia dla głowy może skutkować świszczącym oddechem, chrapaniem, a nawet bezdechem sennym. W konsekwencji rano będziemy budzić się ze sztywnym i bolącym karkiem lub nawet nieprzyjemnym uczuciem mrowienia lub drętwienia mięśni. Warto również wspomnieć, że osoby śpiące na brzuchu są w szczególności narażone na urazy kręgosłupa, dlatego też wypoczynek na źle dobranej poduszce może jedynie zwiększać to ryzyko.

Jak dobrać poduszkę do swoich potrzeb?

Dokonując zakupu nowej poduszki, nie powinniśmy zwracać uwagi jedynie na cenę. Bardzo ważne jest dopasowanie jej kształtu oraz wypełnienia do potrzeb użytkownika. Na jakie aspekty zatem powinniśmy zwracać szczególną uwagę? Po pierwsze warto na początek uwzględnić twardość swojego materaca, ponieważ śpiąc na miękkim podłożu i twardej poduszce ciało zapadnie się, natomiast głowa pozostanie w górze, natomiast wypoczywając na twardej powierzchni i miękkim modelu wpływamy na niedostateczne podparcie odcinka szyjnego. Jednak, aby wykonać test, czy poduszka została odpowiednio dobrana do naszych potrzeb, konieczna będzie pomoc drugiej osoby. W tym celu należy wziąć wybrany model i położyć się na płasko na materacu o takiej samej twardości jak ten, który mamy w sypialni, podpierając jedynie głowę i szyję, a ramiona zostawiając na podłożu. W takiej pozycji należy zwrócić uwagę czy podbródek jest pochylony w stronę klatki piersiowej oraz czy odcinek szyjny kręgosłupa znajduje się z linii prostej. Jeżeli głowa przechyla się w stronę materaca to znak, że poduszka jest zbyt miękka lub za niska, natomiast w przypadku, gdy odchyla się do góry oznacza to, że wybrany model jest zbyt twardy lub za wysoki. W związku tym bardzo ważne jest, by odpowiednio dobrać kształt oraz twardość nie tylko do swoich preferencji, ale również do budowy ciała czy też najczęściej przyjmowanej pozycji w trakcie snu.

Wypełnienie ma znaczenie!

Aktualnie na rynku możemy znaleźć wiele modeli poduszek, które różnią się od siebie nie tylko indywidualnymi właściwościami, ale także rodzajem zastosowanego wewnątrz wypełnienia. To właśnie ono w dużej mierze odpowiada za komfort i wygodę wypoczynku, a także dopasowanie do potrzeb osoby śpiącej. W związku z tym możemy wyróżnić przede wszystkim poduszki z wypełnieniem:

Jaki model poduszki wybrać?

Spośród tak wielu modeli poduszek dostępnych na rynku, warto zwrócić uwagę na wszystkie produkty marki SleepMed. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom zapewniają właściwe, anatomiczne podparcie głowy czy karku. Przykładowo SleepMed Supreme Pillow to produkt stworzony w szczególności dla osób prowadzących bardzo stresujący i napięty tryb życia. Dlaczego? Zastosowana pianka została wykończona włóknem węglowym, które eliminuje skumulowane na powierzchni całego ciała ładunki elektrostatyczne, gwarantując użytkownikowi zdrowy, spokojny, bardzo głęboki, a także niezwykle relaksujący sen. Model ten jest w polecany dla użytkowników śpiących na brzuchu i na boku. Na uwagę zasługuje również ergonomiczna poduszka antyalergiczna SleepMed Comfort Pillow, która reaguje na ciepło ciała, zapewniając tym samym doskonałe dopasowanie się do naturalnych krzywizn głowy czy karku, pozwalając na utrzymanie odcinka szyjnego kręgosłupa w odpowiedniej pozycji przez całą noc. Dodatkowo, model ten wyróżnia się doskonałą wentylacją wewnątrz wkładu, dzięki czemu może być z powodzeniem stosowany również przez alergików.

Wybór idealnej poduszki do spania wcale nie musi być trudny! Wystarczy zwracać uwagę na właściwości konkretnych modeli, a także dopasować kształt, twardość oraz rodzaj wypełnienia do swoich potrzeb. Kupując produkty SleepMed, masz gwarancję zdrowego i spokojnego snu każdej nocy!

Podobne artykuły

Jak ułatwić sobie poranną pobudkę?
Jak ułatwić sobie poranną pobudkę?
Czym charakteryzują się dobre materace? Jak znaleźć właściwy?
Czym charakteryzują się dobre materace? Jak znaleźć właściwy?
Materace termoelastyczne – fakty i mity
Materace termoelastyczne – fakty i mity
Kłopoty ze snem podczas upałów – jak sobie z nimi radzić?
Kłopoty ze snem podczas upałów – jak sobie z nimi radzić?
Materac z kokosem - dla kogo?
Materac z kokosem - dla kogo?
Sen sekundowy – na czym polega i dlaczego jest tak niebezpieczny?
Sen sekundowy – na czym polega i dlaczego jest tak niebezpieczny?
Cukrzyca – jaki ma wpływ na sen, a jaki sen na nią?
Cukrzyca – jaki ma wpływ na sen, a jaki sen na nią?
Nowoczesna sypialnia w 5 krokach - sprawdź, o czym musisz pamiętać!
Nowoczesna sypialnia w 5 krokach - sprawdź, o czym musisz pamiętać!
Materace dla osób ze skoliozą - na co warto zwrócić uwagę?
Materace dla osób ze skoliozą - na co warto zwrócić uwagę?
To już czas na nowy materac!
To już czas na nowy materac!