Dlaczego SleepMed?

Co wyróżnia materace SleepMed?

Co wyróżnia materace SleepMed?

Co wyróżnia materace SleepMed?SleepMed to luksusowe materace, które zostały stworzone, aby zagwarantować swoim użytkownikom najlepszy możliwy wypoczynek oraz dać im zapasy energii, które pozwolą przejść z uśmiechem przez cały kolejny dzień. Stwierdzenie “jaka noc i pobudka, taki cały dzień” od wielu lat pozostaje mottem naszej marki – wszystkie pięć materacy SleepMed zostało stworzonych, aby w zapewniać dobry i zdrowy sen. Co kryją w sobie poszczególne modele i na czym polega ich wyjątkowość? Przeczytaj i poznaj wszystkie wyjątkowe cechy materacy SleepMed.

Materace o czterech twardościach

Każdy materac SleepMed daje możliwość samodzielnego regulowania stopnia twardości podłoża. W tym celu należy przełożyć piankę VitaRest na drugą stronę materaca. Pianka ta to innowacyjny, termoelastyczny wkład poliuretanowy, który dzięki swoim właściwościom reaguje na ciepło i ciężar użytkownika i idealnie dostosowuje się do kształtu jego sylwetki – czułość komponentu jest tak duża, że odkształca on się we wszystkich tych miejscach, w których na powierzchnię materaca wywierany jest nacisk. Dzięki temu pianka VitaRest doskonale podpiera i odciąża ciało śpiącej osoby, pozwalając tym samym na pełną regenerację mięśni podczas snu. Stabilizacja, jaką daje ta warstwa, łagodzi bóle pleców i karku, a także sprzyja utrzymaniu prawidłowej, delikatnie wygiętej pozycji kręgosłupa podczas snu, co z kolei umożliwia swobodne krążenie krwi w organizmie i dotlenienie wszystkich tkanek.

Idealne materace na bóle kręgosłupa

Uzupełnieniem właściwości pianki VitaRest są pozostałe technologie składające się na materace SleepMed. Oprócz niej, w każdym z modeli znajdują się też dwie warstwy wysokoelastycznej pianki VPPHR o zróżnicowanym stopniu twardości. Jest to tworzywo o specyficznej, nieregularnej strukturze, zbudowane z licznych pęcherzyków – ma to bezpośrednie przełożenie na sprężystość wkładu i, podobnie jak w przypadku warstwy VitaRest, doskonałe dopasowywanie się jej do anatomii użytkownika. W celu jeszcze lepszej stabilizacji ciała śpiącej osoby, wszystkie produkty SleepMed wyposażono w system 7 stref twardości. Jest to metoda wewnętrznego podziału podłoża na 7 odcinków, z których każdy gwarantuje inny stopień podparcia, uzależniony bezpośrednio od ciężaru części sylwetki, która na niego pada. Dzięki temu, takie partie ciała jak fragment lędźwiowy kręgosłupa podczas odpoczynku są maksymalnie odciążone. W efekcie ich regeneracja przebiega znacznie sprawniej.

Hybrydowe materace SleepMed

Materace SleepMed to również dwa modele hybrydowe, które łączą technologię piankową z tradycyjnymi wkładami sprężynowymi. SleepMed Hybrid Premium i SleepMed Hybrid Supreme w swoich wnętrzach zawierają: sprężyny multipocket, piankę VPPHR, VitaRest oraz FlexiFoam. Sprężyny znajdują się w środkowej części podłoża – każdą z nich umieszczono w oddzielnym, materiałowym woreczku, dlatego mogą one pracować w pełni indywidualnie. W podłożach typu multipocket ruch jednej sprężyny nie powoduje zmiany ułożenia kolejnych, co znacznie zwiększa wygodę snu na materacu z takim wkładem. W modelach SleepMed sprężyny zostały rozmieszczone tak, by tworzyć 7 stref o zróżnicowanej twardości, dzięki czemu doskonale stabilizują sylwetkę użytkownika. Ponieważ materace hybrydowe korzystają z dobrodziejstw kilku różnych rodzajów wypełnień, mają one bardzo szeroki wachlarz właściwości i spełniają nawet najwyższe wymagania.

Obieg powietrza w materacu

Prawidłową cyrkulację powietrza w obrębie materacy SleepMed zapewnia technologia Airforce – to specjalne, wielostrefowe nacięcia pianki w tak zwaną kratkę wentylacyjną, które umożliwiają bardzo sprawne wietrzenie podłoża. Ciepło i wilgoć odprowadzane są z niego na bieżąco na skutek ruchów ciała osoby spoczywającej na materacu, dzięki czemu możliwe jest utrzymanie stałej temperatury środowiska snu i uniknięcie przegrzania lub wyziębienia. Największe zalety technologii Airforce to:

Pokrowiec Merced w materacach SleepMed

Wszystkie materace SleepMed wyposażone są w pokrowiec Merced – zapewnia on oddychalność wkładu oraz współpracuje ze wszystkimi właściwościami rdzenia materaca, będąc ich doskonałym uzupełnieniem. Powłoka została wykonana z przyjemnej w dotyku dzianiny, wykonano na niej tłoczenia, które oprócz waloru estetycznego dają użytkownikowi materaca odczuwalny efekt masażu oraz wspomagają wentylację Dla zapewnienia wymiany powietrza pokrowiec został obszyty elastyczną taśmą 3D – usprawnia ona cyrkulację gazów oraz odprowadzanie nadmiaru wilgoci z wnętrza podłoża. Aby wspomóc te funkcje, dzianina, z której wykonano powłokę, została nasączona specjalną apreturą zmiękczającą.

Jakość materacy SleepMed potwierdzona certyfikatami

Wysoką jakość materacy SleepMed potwierdzają liczne atesty – już komponenty wykorzystywane do ich produkcji, takie jak pianka VitaRest czy też pokrowiec Merced, posiadają certyfikaty, między innymi Oeko Tex, który zaświadcza o tym, że dane tworzywo nie nosi śladów zawartości substancji uznanych za szkodliwe: pestycydów, chlorofenoli, formaldehydu, barwników alergizujących, barwników azowych i metali ciężkich. Z kolei już gotowe materace odznaczono znakiem jakości Szwajcarskiego Instytutu AEH. Certyfikat ten poświadcza, że produkty SleepMed spełniają kryteria organizacji w czterech kategoriach: ergonomii, higieny, właściwości termicznych i trwałości. Pierwsze kryterium odnosi się do stopnia dopasowania podłoża do ciała użytkownika, drugie stanowi gwarancję świeżości i czystości w czasie snu, kolejne natomiast zapewnia o właściwym przepływie powietrza przez materac. Z kolei ostatni parametr zaświadcza o niezawodności i bezpieczeństwie produktu. Wszystkie materace SleepMed posiadają też status wyrobu medycznego. Aby uzyskać ten tytuł, musiały one przejść szereg badań i testów, które potwierdzają ich pozytywny wpływ na zdrowie.

Cechy materacy SleepMed sprawiają, że są one unikalnymi produktami na rynku materacy – nie ma innych wyrobów, które oferowały by aż cztery zróżnicowane twardości w jednym modelu! Ale nie tylko stopień zaawansowania technologicznego wyróżnia materace SleepMed – w naszej marce wyjątkowy jest też sposób, w jaki podchodzimy do Klienta. Szanujemy Twój czas i portfel, dlatego nie tylko stale testujemy i ulepszamy nasze produkty, ale też obejmujemy je aż 15-letnim okresem gwarancji.

Podobne artykuły

Schorzenia kręgosłupa - czy materac może przynieść ulgę w bólu?
Schorzenia kręgosłupa - czy materac może przynieść ulgę w bólu?
Kłopoty ze snem podczas upałów – jak sobie z nimi radzić?
Kłopoty ze snem podczas upałów – jak sobie z nimi radzić?
U kogo sprawdzi się materac o regulowanej twardości?
U kogo sprawdzi się materac o regulowanej twardości?
Wiosenne porządki w sypialni - o czym należy pamiętać?
Wiosenne porządki w sypialni - o czym należy pamiętać?
Jak zadbać o higieniczny sen?
Jak zadbać o higieniczny sen?
Materac antyalergiczny, czyli jak zadbać o spokojny sen alergika?
Materac antyalergiczny, czyli jak zadbać o spokojny sen alergika?
Na jaki materac dla pary warto się zdecydować?
Na jaki materac dla pary warto się zdecydować?
Jak wybrać idealny materac rehabilitacyjny?
Jak wybrać idealny materac rehabilitacyjny?
Prawidłowa wentylacja materaca
Prawidłowa wentylacja materaca
Spokojny sen alergika - jak go zapewnić?
Spokojny sen alergika - jak go zapewnić?