Dlaczego SleepMed?

Drewniane łóżko do sypialni – jak wybrać właściwie?

Drewniane łóżko do sypialni – jak wybrać właściwie?

Drewniane łóżko do sypialni – jak wybrać właściwie?Szukasz dobrego łóżka z drewna, które stanie w Twojej sypialni na lata? Trafiłeś idealnie! Jeśli chcesz dowiedzieć się, na jakie łóżko drewniane powinieneś postawić, koniecznie zapoznaj się z dalszą treścią naszego niedługiego poradnika.

Czy łóżko drewniane to dobry wybór do sypialni?

Nie bez powodu, od bardzo dawna, łóżko z drewna uchodzi za najlepszy mebel z funkcją spania. Naturalny surowiec, z jakiego jest wykonane, idealnie sprawdza się dla dzieci i dorosłych, niezależnie od wieku. To również świetna propozycja dla każdego, kto boryka się z uciążliwymi alergiami.

Łóżka drewniane wykonane z precyzją i z dobrej jakości drewna potrafią być genialną inwestycją na długie lata. A często i rodzinną pamiątką, która z dużym powodzeniem służy wielu pokoleniom.

Jakie są rodzaje łóżek drewnianych?

Jeśli chodzi o wybór właściwego łóżka drewnianego, z którego będziesz zadowolony nie tylko chwilowo, ale przez długie lata, szczególną uwagę zwróć na jego rozmiar, przeznaczenie, stylistykę, kolorystykę i gatunek drewna. Zastanów się również, czy przydatne w Twoim przypadku będą elementy uzupełniające, jak chociażby wysuwane szuflady albo znajdujący się pod całą powierzchnią stelaża pod materac pojemnik na pościel i służący generalnie do przechowywania.

Każdy z tych czynników, pozwalających jednocześnie dokonać podziału łóżek drewnianych na rodzaje, będzie miał również wpływ na ostateczną cenę mebla. W dobrej jakości drewniane łóżko do sypialni zaopatrzysz się oczywiście w stacjonarnych sklepach meblarskich czy bezpośrednio u lokalnego stolarza. Warto też rozważyć opcję kupienia łóżka przez internet, za pośrednictwem strony któregoś z najlepszych producentów, na przykład Hilding

Ta ostatnia opcja zakupu jest szczególnie wygodna dla mieszkańców dużych aglomeracji miejskich, jak chociażby Gdańsk, gdzie czas zdaje się o wiele bardziej pędzić niż gdzieś indziej. Kupienie łóżka online pozwoli Ci zaoszczędzić często długie godziny, które musiałbyś przeznaczyć na dojazd, stanie w korkach czy kolejkach. Poza tym, w e-sklepach często skorzystać można z atrakcyjnych promocji oraz darmowej dostawy.

Jakie są zalety i wady łóżek z drewna?

Łóżka drewniane mają swoje liczne zalety, ale i wady których nie jest pozbawiony żaden przedmiot użytkowy. Na szczęście te pierwsze znacznie przeważają szalę zwycięstwa na korzyść mebla do spania, wykonanego z naturalnego surowca. Zresztą, zobacz sam.

Pierwszą, wartą zaznaczanie zaletą łóżek z drewna, jest ich antystatyczność. Oznacza to, że w o wiele mniejszym stopniu zbierają opadający kurz niż inne rodzaje mebli z funkcją spania. Regularne przecieranie zwykłą szmatką, nasączoną wodą, zdecydowanie wystarczy, by zachować je w czystości (to stanowi też ich drugą zaletę). Dzięki temu są doceniane zwłaszcza przez osoby cierpiące na różnego rodzaju alergie, które dopiero na drewnianym łóżku są w stanie spokojnie wypocząć i niepotrzebnie się w nocy nie wybudzać.

Kolejnym godnym zauważenia plusem łóżek drewnianych jest ich uniwersalność. Nie wychodzą z mody i pasują do przeróżnych estetyk wnętrz. Wystarczy im nadać charakteru dodatkami – poduszkami, kocami, narzutami, kapami itd. Można je również dowolną ilość razy przemalowywać na różne kolory.

Te ponadczasowe meble są trwałe i solidne. Dzięki temu posłużą Tobie i Twoim bliskim przez długie lata, w nienaruszonym stanie. Mają jednak też kilka cech, które niekoniecznie dla każdego będą świadczyły na ich korzyść.

Po pierwsze, drewniane łóżko do sypialni wyposażone jest w twarde i najczęściej niskie wezgłowie (zagłówek). By więc swobodnie i wygodnie w nim poczytać książkę lub popracować na laptopie, trzeba dodatkowo podłożyć coś miękkiego pod plecy.

Po drugie, są czasochłonne w pielęgnacji i renowacji. Takie zabiegi wymagają też zastosowania specjalnych środków, dedykowanych do konkretnego rodzaju drewna. Na szczęście nie wykonuje się ich często i zawsze można je zlecić profesjonaliście.

Po trzecie, łóżko drewniane nie będzie odporne na skrajne temperatury – od upałów, po mrozy – ani na wilgoć. Zapewne jednak Twoja sypialnia jest daleka od takich warunków i nie musisz się zbytnio tym przejmować.

Niezależnie od wybranego lóżka zawsze możesz polegać na materacach Sleepmed, które bez względu na styl, wygląd twojego lozka zepewnia ci wygodny sen.

Opracowanie: https://www.zdrowykregoslup.pl/

Podobne artykuły

Materace hybrydowe – nowość w ofercie SleepMed
Materace hybrydowe – nowość w ofercie SleepMed
Jakie łóżko i materac do sypialni wybrać?
Jakie łóżko i materac do sypialni wybrać?
Poduszki piankowe - czy to dobry wybór do Twojej sypialni?
Poduszki piankowe - czy to dobry wybór do Twojej sypialni?
Jak prać poduszki z różnymi wypełnieniami?
Jak prać poduszki z różnymi wypełnieniami?
Sypialnia alergika - jak ją urządzić?
Sypialnia alergika - jak ją urządzić?
Materace prozdrowotne
Materace prozdrowotne
Życzenia świąteczne
Życzenia świąteczne
Jak ułatwić sobie poranną pobudkę?
Jak ułatwić sobie poranną pobudkę?
Świąteczny nastrój w sypialni – jak go stworzyć?
Świąteczny nastrój w sypialni – jak go stworzyć?
Urządzasz sypialnię? Sprawdź jaki materac i poduszkę wybrać!
Urządzasz sypialnię? Sprawdź jaki materac i poduszkę wybrać!