Dlaczego SleepMed?

Drewniane łóżko do sypialni – jak wybrać właściwie?

Drewniane łóżko do sypialni – jak wybrać właściwie?

Drewniane łóżko do sypialni – jak wybrać właściwie?Szukasz dobrego łóżka z drewna, które stanie w Twojej sypialni na lata? Trafiłeś idealnie! Jeśli chcesz dowiedzieć się, na jakie łóżko drewniane powinieneś postawić, koniecznie zapoznaj się z dalszą treścią naszego niedługiego poradnika.

Czy łóżko drewniane to dobry wybór do sypialni?

Nie bez powodu, od bardzo dawna, łóżko z drewna uchodzi za najlepszy mebel z funkcją spania. Naturalny surowiec, z jakiego jest wykonane, idealnie sprawdza się dla dzieci i dorosłych, niezależnie od wieku. To również świetna propozycja dla każdego, kto boryka się z uciążliwymi alergiami.

Łóżka drewniane wykonane z precyzją i z dobrej jakości drewna potrafią być genialną inwestycją na długie lata. A często i rodzinną pamiątką, która z dużym powodzeniem służy wielu pokoleniom.

Jakie są rodzaje łóżek drewnianych?

Jeśli chodzi o wybór właściwego łóżka drewnianego, z którego będziesz zadowolony nie tylko chwilowo, ale przez długie lata, szczególną uwagę zwróć na jego rozmiar, przeznaczenie, stylistykę, kolorystykę i gatunek drewna. Zastanów się również, czy przydatne w Twoim przypadku będą elementy uzupełniające, jak chociażby wysuwane szuflady albo znajdujący się pod całą powierzchnią stelaża pod materac pojemnik na pościel i służący generalnie do przechowywania.

Każdy z tych czynników, pozwalających jednocześnie dokonać podziału łóżek drewnianych na rodzaje, będzie miał również wpływ na ostateczną cenę mebla. W dobrej jakości drewniane łóżko do sypialni zaopatrzysz się oczywiście w stacjonarnych sklepach meblarskich czy bezpośrednio u lokalnego stolarza. Warto też rozważyć opcję kupienia łóżka przez internet, za pośrednictwem strony któregoś z najlepszych producentów, na przykład Hilding

Ta ostatnia opcja zakupu jest szczególnie wygodna dla mieszkańców dużych aglomeracji miejskich, jak chociażby Gdańsk, gdzie czas zdaje się o wiele bardziej pędzić niż gdzieś indziej. Kupienie łóżka online pozwoli Ci zaoszczędzić często długie godziny, które musiałbyś przeznaczyć na dojazd, stanie w korkach czy kolejkach. Poza tym, w e-sklepach często skorzystać można z atrakcyjnych promocji oraz darmowej dostawy.

Jakie są zalety i wady łóżek z drewna?

Łóżka drewniane mają swoje liczne zalety, ale i wady których nie jest pozbawiony żaden przedmiot użytkowy. Na szczęście te pierwsze znacznie przeważają szalę zwycięstwa na korzyść mebla do spania, wykonanego z naturalnego surowca. Zresztą, zobacz sam.

Pierwszą, wartą zaznaczanie zaletą łóżek z drewna, jest ich antystatyczność. Oznacza to, że w o wiele mniejszym stopniu zbierają opadający kurz niż inne rodzaje mebli z funkcją spania. Regularne przecieranie zwykłą szmatką, nasączoną wodą, zdecydowanie wystarczy, by zachować je w czystości (to stanowi też ich drugą zaletę). Dzięki temu są doceniane zwłaszcza przez osoby cierpiące na różnego rodzaju alergie, które dopiero na drewnianym łóżku są w stanie spokojnie wypocząć i niepotrzebnie się w nocy nie wybudzać.

Kolejnym godnym zauważenia plusem łóżek drewnianych jest ich uniwersalność. Nie wychodzą z mody i pasują do przeróżnych estetyk wnętrz. Wystarczy im nadać charakteru dodatkami – poduszkami, kocami, narzutami, kapami itd. Można je również dowolną ilość razy przemalowywać na różne kolory.

Te ponadczasowe meble są trwałe i solidne. Dzięki temu posłużą Tobie i Twoim bliskim przez długie lata, w nienaruszonym stanie. Mają jednak też kilka cech, które niekoniecznie dla każdego będą świadczyły na ich korzyść.

Po pierwsze, drewniane łóżko do sypialni wyposażone jest w twarde i najczęściej niskie wezgłowie (zagłówek). By więc swobodnie i wygodnie w nim poczytać książkę lub popracować na laptopie, trzeba dodatkowo podłożyć coś miękkiego pod plecy.

Po drugie, są czasochłonne w pielęgnacji i renowacji. Takie zabiegi wymagają też zastosowania specjalnych środków, dedykowanych do konkretnego rodzaju drewna. Na szczęście nie wykonuje się ich często i zawsze można je zlecić profesjonaliście.

Po trzecie, łóżko drewniane nie będzie odporne na skrajne temperatury – od upałów, po mrozy – ani na wilgoć. Zapewne jednak Twoja sypialnia jest daleka od takich warunków i nie musisz się zbytnio tym przejmować.

Niezależnie od wybranego lóżka zawsze możesz polegać na materacach Sleepmed, które bez względu na styl, wygląd twojego lozka zepewnia ci wygodny sen.

Opracowanie: https://www.zdrowykregoslup.pl/

Podobne artykuły

Materac z odpinanym topem, czyli jaki?
Materac z odpinanym topem, czyli jaki?
Roztocza w łóżku - jak się ich pozbyć?
Roztocza w łóżku - jak się ich pozbyć?
Materace dla kobiet w ciąży
Materace dla kobiet w ciąży
Materace hybrydowe – nowość w ofercie SleepMed
Materace hybrydowe – nowość w ofercie SleepMed
Jak spać, by się wyspać? Wykorzystaj kalkulator snu
Jak spać, by się wyspać? Wykorzystaj kalkulator snu
Pokrowiec na materac ma znaczenie!
Pokrowiec na materac ma znaczenie!
Zapobieganie odkształcaniu się materaca – to musisz wiedzieć!
Zapobieganie odkształcaniu się materaca – to musisz wiedzieć!
Czym charakteryzują się dobre materace? Jak znaleźć właściwy?
Czym charakteryzują się dobre materace? Jak znaleźć właściwy?
Co wyróżnia materace SleepMed?
Co wyróżnia materace SleepMed?
Materace dla aktywnych - jakie powinny posiadać właściwości?
Materace dla aktywnych - jakie powinny posiadać właściwości?