Dlaczego SleepMed?

Jak dobrać materac i jego twardość?

Jak dobrać materac i jego twardość?

Jak dobrać materac i jego twardość?Wybieranie idealnego materaca do spania może wydawać się trudne. Nic dziwnego – pod uwagę należy wziąć wiele czynników. Nawet jeżeli wiesz już wszystko o poszczególnych komponentach, z których budowane są podłoża do spania, znasz swoje wymagania i potrzeby, to nie ma skuteczniejszej metody niż indywidualne testowanie go „na własnej skórze”. Pamiętaj, że to wybór, którego dokonujesz na lata i właśnie dlatego warto poświęcić temu więcej czasu. Pozwól sobie wybrać to, czego najbardziej potrzebuje Twoje ciało – tylko, jak to zrobić w przypadku twardości? Parametr ten jest o tyle trudny, gdyż twardość stanowi subiektywne dla każdego człowieka odczucie. Co prawda możesz kierować się wagą, jednak to nie wszystko. Oto kilka praktycznych wskazówek, które pomogą Ci wybrać materac idealny!

Wybieranie idealnego materaca do spania może wydawać się trudne. Nic dziwnego – pod uwagę należy wziąć wiele czynników. Nawet jeżeli wiesz już wszystko o poszczególnych komponentach, z których budowane są podłoża do spania, znasz swoje wymagania i potrzeby, to nie ma skuteczniejszej metody niż indywidualne testowanie go „na własnej skórze”. Pamiętaj, że to wybór, którego dokonujesz na lata i właśnie dlatego warto poświęcić temu więcej czasu. Pozwól sobie wybrać to, czego najbardziej potrzebuje Twoje ciało – tylko, jak to zrobić w przypadku twardości? Parametr ten jest o tyle trudny, gdyż twardość stanowi subiektywne dla każdego człowieka odczucie. Co prawda możesz kierować się wagą, jednak to nie wszystko. Oto kilka praktycznych wskazówek, które pomogą Ci wybrać materac idealny!

Dobranie twardości materaca – jakie produkty są dostępne na rynku?

Różnice w stopniu twardości wpływają nie tylko na nasz sen, ale także na ogólne samopoczucie i komfort podczas codziennego wypoczynku. Na współczesnym rynku materacy dostępnych jest wiele różnych produktów, które dzieli się na:

Warto zaznaczyć, że na rynku są dostępne również wyjątkowe materace dwustronne, które dwie strony o różnym stopniu twardości. To rozwiązanie umożliwia użytkownikowi wybór preferowanej twardości w zależności od aktualnych potrzeb. Może to być np. połączenie H2/H3 lub H3/H4. Jednak to nie wszystko! W ofercie SleepMed są dostępne materace, które wyróżniają się 4 lub 6 różnymi stopniami twardości. Umożliwia to ruchoma pianka Visco, jednak więcej szczegółów można znaleźć na stronie producenta, w zakładce z produktami.

Kilka rad, jak wybrać dobry materac pod kątem twardości

Wybór twardości może wydawać się trudny – w końcu czasem nie wiemy, czy faktycznie wybrana twardość będzie odpowiednia. Właśnie dlatego zastanów się, czy preferujesz materac twardy, czy miękki. Odpowiedz sobie na pytanie, czy lepsze jest poczucie "zanurzenia się" w materacu, czy raczej chcesz odczuwać solidne wsparcie. Następnie uwzględnij wszelkie problemy zdrowotne związane z kręgosłupem. W razie wątpliwości możesz skonsultować się z lekarzem lub fizjoterapeutą. Następnie zapoznaj się z dostępną skalą, a przy wyborze w sklepie stacjonarnym wykonaj test. A na czym on polega? Leżąc na plecach, włóż płaską dłoń między swoje plecy a materac. Jeśli możesz zrobić to z łatwością i czujesz sporą wolną przestrzeń między dłonią, kręgosłupem i materacem, oznacza to, że materac jest dla Ciebie najprawdopodobniej zbyt twardy. Z drugiej strony, jeśli włożenie ręki między materac a plecy jest zupełnie niemożliwe, prawdopodobnie testowany materac jest zbyt miękki.

Jak w 4 krokach wybrać idealny materac?

1. Poczuj się jak we własnej sypialni! Testując materac, spróbuj się wyciszyć i zrelaksować. Zdejmij płaszcz, poluźnij krawat, a następnie ułóż się wygodnie. Nie wstawaj z niego po kilku sekundach, bo to nie pozwolimy dostosowania się do anatomicznych kształtów Twojego ciała. Daj sobie czas.

2. Wypróbuj różne pozycje! – w końcu Twoje ciało może układać się w różny sposób! Masz swoją ulubioną pozycję? Połóż się tak, jak kładziesz się w domu. Obróć się na plecy, na brzuch i na boki. Sprawdź, co czujesz i czy łatwo jest Ci przewracać się z boku na bok. Wbrew pozorom, jest to istotna kwestia, która również wymaga czasu.

3. Poczuj krzywiznę swojego kręgosłupa. Jeśli materac, który testujesz, wydaje Ci się dobry, przewróć się z powrotem na plecy i sprawdź, jak materac dopasowuje się do naturalnej krzywizny Twoich pleców. Wykonaj tzw. test płaskiej ręki. Leżąc na plecach włóż płaską dłoń między swoje plecy a materac. Jeśli możesz zrobić to z łatwością i czujesz sporą wolną przestrzeń między dłonią, kręgosłupem i materacem, oznacza to, że materac jest dla Ciebie najprawdopodobniej zbyt twardy. Z drugiej strony, jeśli włożenie ręki między materac a plecy jest zupełnie niemożliwe, prawdopodobnie testowany materac jest zbyt miękki.

4. Nie zapomnij, że jeżeli poszukujesz podwójnego łóżka, to Twój partner bądź partnerka również muszą uczestniczyć w procesie testowania materaca!

A co, jeśli nie mam czasu na testowanie i chce dokonać zakupu przez internet?

Z myślą o Tobie, zabiegany Internauto, firma EMBE we współpracy z firmą Hilding Anders przygotowała specjalną ofertę trzech materacy termoelastycznych marki SleepMed: materac SleepMed Comfort, materac SleepMed Premium i materac SleepMed Supreme – każdy zbudowany z trzech różnych rodzajów pianki.

4 twardosciKtoś mógłby rzec, iż materacy piankowych z 3 różnych pianek jest stosunkowo dużo na rynku. Z pewnością ta osoba miałaby rację. Materace SleepMed oferują jednak unikalne rozwiązanie! Dzięki zastosowaniu trzech pianek – dwóch połączonych ze sobą (o różnej twardości) i trzeciej niepołączonej pianki termoelastycznej, użytkownik ma gwarancję wypoczynku na czterech różnych twardościach materaca. Oznacza to, że dają one możliwości przetestowania i osobistej oceny, który komfort materaca jest dla nas najlepszy Czy lubimy bardziej twardą czy miękką stronę? Czy lubimy efekt visco? Jeśli jedna i druga strona materaca nam nie odpowiada, wystarczy przełożyć piankę visco na drugą stronę, by otrzymać następne dwie twardości. Szczegóły znajdziecie TUTAJ 🙂

A dlaczego jest to tak istotne w przypadku zakupu przez internet? Jeśli nie masz czasu na testowanie lub nie do końca jesteś pewien, jaki stopień twardości Ci najbardziej odpowiada, to dzięki modelom SleepMed nie masz się o co martwić! W każdej chwili jesteś w stanie zmienić aktualnie odczuwany komfort. Ponadto dokładnie sprawdzaj dostępne w ofercie produkty, gdyż są dostępne zarówno materace z 4, jak i 6 różnymi twardościami.

Dobór odpowiedniego materaca i jego twardości to kluczowy krok w zapewnieniu sobie zdrowego i komfortowego snu. Przy podejmowaniu tej decyzji warto kierować się kilkoma istotnymi kryteriami, takimi jak indywidualne preferencje, potrzeby wsparcia kręgosłupa, czy ewentualne problemy zdrowotne. Jednak pamiętaj, że twardość materaca nie jest jednym uniwersalnym standardem!

Podobne artykuły

Materac dla sportowca - jaki będzie najlepszy?
Materac dla sportowca - jaki będzie najlepszy?
Prozdrowotne rozwiązania w Twoim domu
Prozdrowotne rozwiązania w Twoim domu
Roztocza w łóżku - jak się ich pozbyć?
Roztocza w łóżku - jak się ich pozbyć?
Kofeina, alkohol, papierosy - co jeszcze zakłóca nasz sen?
Kofeina, alkohol, papierosy - co jeszcze zakłóca nasz sen?
Jak wybrać idealny materac rehabilitacyjny?
Jak wybrać idealny materac rehabilitacyjny?
Zdrowy i spokojny sen seniora - jak go zapewnić?
Zdrowy i spokojny sen seniora - jak go zapewnić?
Poduszka do spania - jaką wybrać?
Poduszka do spania - jaką wybrać?
Jak wybór odpowiedniego materaca wpłynie na Twoje zdrowie?
Jak wybór odpowiedniego materaca wpłynie na Twoje zdrowie?
Materac z odpinanym topem, czyli jaki?
Materac z odpinanym topem, czyli jaki?
Wybór materaca a schorzenia kręgosłupa
Wybór materaca a schorzenia kręgosłupa