Dlaczego SleepMed?

Materac z odpinanym topem, czyli jaki?

Materac z odpinanym topem, czyli jaki?

Materac z odpinanym topem, czyli jaki?Chcąc kupić nowy materac do swojej sypialni, warto porównać jak najwięcej opcji, by możliwie jak najdokładniej dopasować wybrany model do swoich potrzeb i oczekiwań. Dla wymagających użytkowników najlepszą opcją będzie materac z odpinanym topem. Czym się wyróżnia, jakie posiada właściwości oraz dla kogo jest polecany w szczególności? Zapraszamy do lektury!

Materace z odpinanym topem - czym się wyróżniają?

Materac z odpinanym topem to odpowiedź na stale zmieniające się potrzeby użytkowników pod względem komfortu czy możliwości dopasowania podłoża do swoich potrzeb. Produkty tego typu wyróżnia przede wszystkim fakt, że są one dwuczęściowe - składają się z podstawowego materaca o wysokości kilkunastu centymetrów oraz wierzchniej pianki, której grubość waha się zazwyczaj od 3,5 do 7 cm, przypinanej zamkiem błyskawicznym. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania mamy możliwość odpięcia dodatkowej warstwy. Można ją wówczas przełożyć na drugą stronę podłoża do spania, co umożliwia samodzielną regulację twardości powierzchni. Jest szansa użytkowania jej osobno w roli materaca nawierzchniowego, np. na niewygodnej czy nierównej kanapie, co zdecydowanie podniesie komfort i wygodę w trakcie wypoczynku. Toppery zwykle wykonywane są na bazie pianki wysokoelastycznej, termoelastycznej lub lateksowej, dzięki czemu ich powierzchnia jest w stanie zapewnić optymalne dopasowanie się do ciała użytkownika. To z kolei pozwala na rozluźnienie mięśni po całym dniu czy też zniwelowanie dolegliwości bólowych, występujących przy wadach postawy czy schorzeniach kręgosłupa. Dodatkowo, zastosowana wewnątrz pianka posiada właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze, dzięki czemu może być z powodzeniem stosowana również w sypialniach alergików czy osób uczulonych na kurz i roztocza.

Zalety i wady materacy z odpinanym topem

Niewątpliwie, materace z odpinanym topem posiadają wiele zalet, ale oczywiście jak przy każdym rozwiązaniu pojawiają się także wady. Do pozytywnych aspektów możemy zaliczyć przede wszystkim ułatwione czyszczenie i zwiększoną higienę docelowego podłoża do spania. Dzięki temu nie tylko chronimy go przed gromadzeniem kurzu i wilgoci, ale również zapobiegamy powstawaniu trwałych odkształceń powierzchni czy utraty pierwotnych właściwości. Co więcej, zastosowany topper jest dwustronny, przez co z łatwością możemy go odwracać czy przekładać na drugą stronę materaca. Tak jak już wcześniej wspominaliśmy, jest szansa odpięcia go od podłoża i użytkowania oddzielnie jako materac nawierzchniowy. Daje to dodatkowe możliwości, np. w przypadku wizyty gości, którzy zostają na noc i mają spać w salonie na rozkładanej kanapie. Modele z odpinanym topem posiadają również wiele cech, które mają dobroczynny wpływ na zdrowie użytkownika. Zaliczyć możemy do nich chociażby właściwości przeciwodleżynowe, wynikające z odpowiedniego podparcia całej sylwetki, co bezpośrednio przekłada się na doskonałe rozluźnienie mięśni czy niwelowanie zbędnego nacisku powierzchni na ciało. Przyczynia się to także do lepszego krążenia oraz wyeliminowania drętwienia kończyn. Do wad niestety zaliczamy przede wszystkim stosunkowo wysoką cenę, jednak warto pamiętać, że produkty tego typu cechują się wysoką jakością wykonania oraz zastosowanych komponentów, dzięki czemu będą nam służyć przez wiele lat.

Dla kogo materac z odpinanym topem to dobry wybór?

Materace z odpinanym topem stale zyskują na popularności we wszystkich grupach użytkowników. Doskonale sprawdzą się przede wszystkim dla tych, którzy oczekują najwyższego komfortu oraz poziomu wygody w trakcie wypoczynku. To dobry wybór również dla osób chcących zapobiegać powstawaniu wad postawy lub zniwelować wynikające z nich przykre dolegliwości. Najwyższa jakość podłoża jest w stanie przeciwdziałać powstawaniu lordozy szyjnej, lędźwiowej czy zmian dyskopatycznych. Co więcej, modele tego typu wyróżniają się wysoką elastycznością i sprężystością powierzchni, dzięki czemu są w stanie doskonale dopasować się do naturalnych krzywizn ciała, utrzymując je w odpowiedniej pozycji przez całą noc. Właśnie dlatego będą bardzo dobrym wyborem również dla użytkowników mających problemy z układem krążenia czy drętwieniem kończyn. Materace z odpinanym topem to także świetna opcja dla alergików, ponieważ innowacyjna budowa uniemożliwia gromadzenie się we wnętrzu szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów. Tego typu produkty sprawdzą się również w sypialniach małżeńskich, ponieważ solidne podparcie, a także doskonała elastyczność sprawiają, że powierzchnia ugina się jedynie w miejscu nacisku, nie powodując wybudzeń partnera w trakcie zmian pozycji.

Rodzaje materacy z odpinanym topem

W ofercie marki SleepMed możemy wyróżnić dwa podstawowe rodzaje materacy z odpinanym topem - piankowe oraz hybrydowe. W pierwszych z wymienionych zastosowano topper z pianki termoelastycznej, która tworzy idealny duet z pianką VPPHR. Dzięki takiemu połączeniu podłoże posiada jeszcze lepsze właściwości prozdrowotne, zapobiegając przede wszystkim powstawaniu oraz pogłębianiu się dysfunkcji kręgosłupa. Co więcej, za sprawą doskonałego dopasowania się do ciała użytkownika, łagodzi również bóle pleców, karku czy też ułatwia swobodny przepływ krwi i dotlenienie tkanek. Dodatkowo, takie połączenie komponentów w materacu stanowi doskonałą powierzchnię do wypoczynku dla alergików. Z kolei modele hybrydowe z odpinanym topem stanowią doskonałe połączenie właściwości podłoży piankowych oraz sprężynowych, dając przede wszystkim niebywały komfort użytkowania. Dzięki połączniu technologii Airforce, taśmy 3D sprężyn multipocket z piankami VPPHR, FlexiFoam oraz Celsius® - Waterlily® wraz z odpinanym topem, zyskujemy powierzchnię, która spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Przede wszystkim jest ona w stanie skutecznie niwelować dolegliwości bólowe mięśni, stawów czy kręgosłupa, ponieważ organizm w trakcie wypoczynku ma szansę na efektywną regenerację. Dodatkowo, zapobiega powstawaniu odleżyn, zapewnia optymalny komfort termiczny, a także usprawnia cyrkulację krwi.

Jaki materac z odpinanym topem wybrać?

Chcąc kupić do swojej sypialni materac z odpinanym topem, dobrze jest zwrócić uwagę przede wszystkim na w pełni piankowy SleepMed Premium Plus, który wyróżnia się nie tylko doskonałym komfortem użytkowania, ale także może być stosowany jako produkt o przeznaczeniu ortopedycznym, a także posiada właściwości przeciwodleżynowe. Oznacza to, że skutecznie łagodzi bóle karku czy pleców, ułatwia swobodny przepływ krwi i dotlenienie tkanek oraz zapobiega powstawaniu oraz pogłębianiu się dysfunkcji kręgosłupa. Dzięki zastosowaniu odpinanego topu, a także ruchomej pianki wewnątrz materaca, możemy uzyskać aż 6 zróżnicowanych stref twardości w zależności od własnych preferencji. Do modeli hybrydowych z kolei, zasługujących na uwagę, zaliczyć można SleepMed Hybrid Supreme Plus, którego powierzchnia zapewnia idealne podparcie dla kręgosłupa i całej sylwetki, dając jednocześnie przyjemne uczucie otulenia bez zapadania się w głąb materaca. Będzie on doskonałym wyborem dla alergików, osób borykających się z nawracającymi bólami pleców czy też użytkowników potrzebujących doskonałej regeneracji całego organizmu w trakcie wypoczynku. Posiada również właściwości ortopedyczne oraz przeciwodleżynowe.

Materac z odpinanym topem sprawdzi się doskonale wśród wszystkich użytkowników oczekujących najwyższej jakości wypoczynku. Pozwoli nie tylko na efektywny sen, ale także ułatwi regenrację całego organizmu, a także niwelowanie dolegliwości bólowych ze strony kręgosłupa.

Podobne artykuły

Korzyści wynikające ze zdrowego snu
Korzyści wynikające ze zdrowego snu
Materac z kokosem - dla kogo?
Materac z kokosem - dla kogo?
Mata kokosowa w materacu - jaką rolę pełni?
Mata kokosowa w materacu - jaką rolę pełni?
Jak wybór odpowiedniego materaca wpłynie na Twoje zdrowie?
Jak wybór odpowiedniego materaca wpłynie na Twoje zdrowie?
Materac idealny, czyli jaki?
Materac idealny, czyli jaki?
Stopień twardości materaca a problemy z kręgosłupem
Stopień twardości materaca a problemy z kręgosłupem
Prozdrowotne rozwiązania w Twoim domu
Prozdrowotne rozwiązania w Twoim domu
Praca na nocnej zmianie – jak zadbać o zdrowy sen?
Praca na nocnej zmianie – jak zadbać o zdrowy sen?
Materac dla sportowca - jaki będzie najlepszy?
Materac dla sportowca - jaki będzie najlepszy?
Poznaj historię najważniejszego mebla w sypialni – skąd się wzięło łóżko, jakie są jego rodzaje i co jeszcze warto o nim wiedzieć?
Poznaj historię najważniejszego mebla w sypialni – skąd się wzięło łóżko, jakie są jego rodzaje i co jeszcze warto o nim wiedzieć?