Dlaczego SleepMed?

Jaki materac dla singla wybrać?

Jaki materac dla singla wybrać?

Jaki materac dla singla wybrać?Na obecnym rynku znaleźć można liczne modele materacy, które są przeznaczone dla par, alergików, dzieci, osób starszych, a także singli. Charakteryzują się różnymi właściwościami, które wynikają przede wszystkim z rodzaju wkładu, a także zastosowanych technologii, takich jak, np. Airforce. Czym zatem może wyróżniać się materac dla jednej osoby oraz na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Idealny materac dla singla

Każdy człowiek zasługuje na zdrowy oraz komfortowy sen. Możliwe to jest poprzez zakup wysokiej jakości materaca, który będzie odpowiadać indywidualnym potrzebom użytkownika - w tym przypadku singla. Ich zakup jest o wiele prostszy, ponieważ wybrany model musi spełniać wymagania tylko jednej osoby. Czym zatem powinien się cechować idealny materac dla singla? Przede wszystkim musi w jak najlepszy sposób wspierać kręgosłup poprzez dopasowanie się do anatomicznych kształtów ciała. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów. Dotyczy to zarówno wnętrza materaca, jak i pokrowca. Ważne jest również, aby przy jego wyborze uwzględnić ulubioną pozycję snu. Innym parametrem jest możliwość regulacji twardości, która stanowi swoiste poczucie komfortu oraz często jest ustalana na podstawie wagi i wzrostu użytkownika. Umożliwia to optymalne uginanie się wkładu w newralgicznych punktach, takich jak biodra czy ramiona. Pozwala to na utrzymanie kręgosłupa w fizjologicznej pozycji. Inną kwestią są właściwości prozdrowotne, które mają korzystny wpływ na plecy i są w stanie wyeliminować dolegliwości bólowe związane ze schorzeniami kręgosłupa. Przy zakupie materaca warto zwrócić uwagę, czy posiada on 7 stref komfortu oraz cechuje się dodatkowymi właściwościami, takimi jak odczuwalny efekt masażu. Zatem gdzie znaleźć idealny materac do spania w pojedynkę?

Jaki materac dla jednej osoby wybrać?

Łatwo jest wymienić cechy, jakimi powinien się charakteryzować dobry materac dla jednej osoby, ale gdzie można taki znaleźć? Na szczęście nie trzeba daleko szukać, bo na wyciągnięcie ręki znajdują się innowacyjne modele od SleepMed. Do nich zaliczyć można materac:

Każdy materac SleepMed posiada właściwości prozdrowotne, które w korzystny sposób wpływają na kręgosłup oraz poprzez prawidłowe wsparcie pleców możliwa jest redukcja dolegliwości bólowych. We wnętrzu zastosowano technologię Airforce usprawniającą wentylację oraz cyrkulację powietrza, dzięki czemu możliwe jest zachowanie higienicznego środowiska snu. Ponadto każdy model posiada miękki w dotyku i trwały pokrowiec.

Materac dla singla - czym się kierować?

Materac dla jednej osoby powinien posiadać liczne cechy, które w korzystny sposób wpływają na zdrowy sen. Jednak czy wiadomo, czym jeszcze warto się kierować? Przede wszystkim odpowiednimi wymiarami . Do nich zaliczyć można szerokość, która najczęściej waha się między 80-200 cm, jednak jest to kwestia indywidualna. Jedne osoby będą wolały zakupić materac o szerokości 90 cm, a innym będzie wygodniej spało się na 120 cm. Przy wyborze materaca równie ważnym czynnikiem jest wiek, ponieważ produkt może być przeznaczony dla dziecka, nastolatka, osoby dorosłej lub starszej. Każda grupa wiekowa ma indywidualne wymagania odnośnie komfortu snu oraz inne potrzeby. Kolejnym czynnikiem jest stan zdrowia, do którego wliczają się zarówno alergie, jak i schorzenia kręgosłupa. Singlom z alergiami poleca się przede wszystkim materac antyalergiczny, który nie posiada materiałów pochodzenia naturalnego. Dla osób zmagających się z problemami ze strony kręgosłupa zalecane są materace ze statusem wyrobu medycznego, które posiadają nie tylko właściwości antyalergiczne, ale także i prozdrowotne. Pod uwagę należy wziąć także twardość. Ustala się ją na podstawie wagi, wzrostu oraz indywidualnych preferencji w taki sposób, aby zapewnić jak najlepsze wsparcie kręgosłupa.

Materac dla singla można o wiele lepiej dopasować do indywidualnych potrzeb użytkownika, ponieważ śpi na nim tylko jedna osoba. Dzięki temu odczuwalny komfort jest na najwyższym poziomie. Istnieje wiele czynników, którymi można się kierować w celu wybrania odpowiedniego modelu, a szeroki wybór dostępnych materacy ułatwia podjęcie decyzji.

Podobne artykuły

Drewniane łóżko do sypialni – jak wybrać właściwie?
Drewniane łóżko do sypialni – jak wybrać właściwie?
Jak zasnąć w 2 minuty?  Innowacyjna metoda pozwalająca na szybkie zasypianie
Jak zasnąć w 2 minuty? Innowacyjna metoda pozwalająca na szybkie zasypianie
Poranny ból szyi i karku - jak się go skutecznie pozbyć?
Poranny ból szyi i karku - jak się go skutecznie pozbyć?
Źle dobrany materac – skutki jego użytkowania
Źle dobrany materac – skutki jego użytkowania
Materac piankowy i sprężynowy – czym się różnią?
Materac piankowy i sprężynowy – czym się różnią?
Najwygodniejsze materace do spania w pojedynkę: 100x200 czy 120x200?
Najwygodniejsze materace do spania w pojedynkę: 100x200 czy 120x200?
Niepowtarzalny wywiad z materacem piankowym!
Niepowtarzalny wywiad z materacem piankowym!
Pranie pokrowca materaca sposobem na usunięcie bakterii i roztoczy
Pranie pokrowca materaca sposobem na usunięcie bakterii i roztoczy
Czy materace SleepMed będą dobrym wyborem dla nastolatków?
Czy materace SleepMed będą dobrym wyborem dla nastolatków?
Materace termoelastyczne – fakty i mity
Materace termoelastyczne – fakty i mity