Dlaczego SleepMed?

Materac do łóżka małżeńskiego - jeden duży czy dwa osobne?

Materac do łóżka małżeńskiego - jeden duży czy dwa osobne?

Materac do łóżka małżeńskiego - jeden duży czy dwa osobne?Urządzenie sypialni dla dwojga to spore wyzwanie. Nie tylko należy dobrać styl pomieszczenia czy przemyśleć ilość szaf, które mają za zadanie pomieścić wspólne rzeczy, ale także trzeba wybrać odpowiedni materac do łóżka małżeńskiego. Czym powinien się charakteryzować? Warto kupić jeden duży czy lepiej dwa osobne? W poniższym artykule znajdziecie odpowiedź na to i wiele innych pytań - zapraszamy do lektury!

Materac do łóżka małżeńskiego - właściwości

Sprawdzając ofertę materacy dostępnych aktualnie na rynku możemy poczuć się nieco przytłoczeni. Mnogość modeli, które różnią się od siebie nie tylko ceną, rodzajem zastosowanego wypełnienia czy też twardością może przyprawić o zawrót głowy, jednak warto pamiętać, że wybór odpowiedniego produktu wcale nie musi być trudny! W przypadku chęci zakupu materaca do łóżka małżeńskiego dobrze jest się zastanowić, jakie właściwości powinien on posiadać. Na początek warto zaznaczyć, że powierzchnia musi wyróżniać się doskonałą elastycznością punktową, która sprawia, że podłoże reaguje jedynie w miejscu wywieranego nacisku. Dzięki temu nie przenosi drgań, które mogłyby powodować zbędne wybudzenia partnera. Właśnie dlatego bardzo ważny jest dobór odpowiedniego rodzaju wypełnienia do swoich potrzeb. Aktualnie możemy wybrać:

Jeden duży czy dwa osobne?

Pary szukające idealnego materaca do swojej sypialni bardzo często stoją przed dylematem, czy powinny kupić jeden duży model czy dwa osobne. Oba rozwiązania mają zarówno zalety, jak i wady, dlatego też wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Oczywiście nie ma wątpliwości, że dobór podłoża do spania powinien być oparty na oczekiwaniach obu użytkowników. Najlepszym wyborem jednak będzie jednolita powierzchnia, ponieważ dzięki temu unikniemy powstawania przedwczesnych odkształceń czy niewygodnej przerwy na środku łóżka. Niestety takie rozwiązanie może być niemożliwe dla partnerów o zbyt dużej różnicy w wadze, która wynosi powyżej 30 kilogramów. W takiej sytuacji spanie na jednym wspólnym materacu może mieć poważne konsekwencje dla jednego z małżonków, ponieważ jego mięśnie czy kręgosłup nie będą w stanie odpowiednio się zregenerować w trakcie snu. Warto jednak mieć na uwadze, by oba materace były tej samej wysokości, natomiast w celu zniwelowania szpary można zastosować materac nawierzchniowy, który wyrówna powierzchnię.

Czym się kierować wybierając materac dla pary?

Decydując się na zakup materaca - niezależnie czy jednego dużego czy dwóch osobnych - należy mieć na uwadze indywidualne potrzeby użytkownika. Podstawowym aspektem, mającym wpływ na komfortowy wypoczynek, jest rozmiar powierzchni do spania. Przyjmuje się zasadę, że każda z osób śpiących powinna mieć do dyspozycji powierzchnię o minimalnej szerokości 70 centymetrów. Właśnie dlatego najmniejszym wymiarem podłoża polecanym dla par są materace 140x200. Jeśli jednak dysponujecie nieco większą sypialnią, warto zainwestować w nieco większy model, co umożliwi zdecydowanie lepszą swobodę ruchu. Dla osób marzących o iście królewskim wypoczynku najlepszym wyborem będą materace 180x200 lub 200x200. Drugim bardzo ważnym aspektem jest twardość podłoża, która musi być dopasowana do wagi osób śpiących. Do łóżek małżeńskich powinno się dobierać model do cięższego użytkownika. Warto jednak pamiętać, że dla osób od 60 do 80 kg polecane są modele średnie, dla tych o wadze od 80 do 100 kg dobrze sprawdzą się twarde powierzchnie, natomiast dla partnerów powyżej 100 kg idealną opcją będą materace bardzo twarde.

Kolejną kwestią, jaką należy mieć na uwadze podczas zakupu są różnego rodzaju schorzenia lub choroby. Mowa tutaj między innymi o alergiach na kurz i roztocza - w tym przypadku najlepiej sprawdzą się modele piankowe, wyróżniające się doskonałą wentylacją wewnątrz wkładu, ograniczającą namnażanie się szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów. Istotny jest również fakt, czy któryś z partnerów cierpi na częste i nawracające bóle kręgosłupa lub posiada wady postawy - wówczas warto postawić na materac medyczny, dający ulgę w bólu oraz zapobiegający pogłębianiu się schorzeń.

Jaki materac dla dwojga będzie dobrym wyborem?

Na jaki zatem materac dla pary najlepiej się zdecydować? Jeśli szukamy modelu piankowego, dobrze sprawdzi się SleepMed Premium Plus z odpinanym topem, który można odpiąć i użytkować także oddzielnie. Dzięki wysokoelastycznej powierzchni, doskonale dopasowuje się on do naturalnych krzywizn ciała użytkownika, zapewniając optymalne podparcie przez całą noc. Co więcej, posiada również właściwości antyalergiczne, wynikającego z bardzo dobrej wentylacji i odprowadzania wilgoci. Dla nieco bardziej wymagających użytkowników sprawdzi się materac hybrydowy SleepMed Hybrid Supreme Plus, wyróżniający się wysoką elastycznością punktową. Do jego zalet możemy zaliczyć również 7 stref komfortu odpowiadających potrzebom każdej partii ciała, a także regulowaną twardość, którą można w kilka chwil dopasować do swoich aktualnych potrzeb. Dodatkowo warto wspomnieć, że jest to produkt o właściwościach ortopedycznych, co oznacza, że zapobiega on powstawaniu oraz pogłębianiu się schorzeń kręgosłupa. Z kolei dla użytkowników żyjących na co dzień w zgodzie z naturą dobrym wyborem będzie SleepMed Natura Plus, wykazujący doskonałe właściwości hipoalergiczne. Co więcej zastosowane w jego wnętrzu pianki zostały nasączone naturalnymi olejkami, zastępującymi sztuczne związki chemiczne. Na uwagę zasługuje także fakt, że jego pokrowiec wykonano z włókien lnu i organicznej bawełny, przez co jest delikatny dla skóry i nie powoduje podrażnień czy reakcji alergicznych.

Jeśli planujesz kupić materac do łóżka małżeńskiego, zrób porządny research przed udaniem się do sklepu! Pod uwagę powinny być brane potrzeby i oczekiwania obojga partnerów, dlatego w razie dużej niezgodności lepiej zdecydować się na dwa oddzielne modele.

_________________________________

Przeczytaj: Po czym poznać, że czas na nowy materac?
Sprawdź też: Sypialnia dla dwojga - jaki wybrać materac dla parterów o dużej różnicy wagowej?
Dowiedz się więcej: Nowoczesna sypialnia w 5 krokach - sprawdź, o czym musisz pamiętać!

Podobne artykuły

Materac dla singla - jaki materac jednoosobowy wybrać?
Materac dla singla - jaki materac jednoosobowy wybrać?
Prawidłowa pielęgnacja materaca do spania
Prawidłowa pielęgnacja materaca do spania
Sypialnia dla dwojga - jaki wybrać materac dla parterów o dużej różnicy wagowej?
Sypialnia dla dwojga - jaki wybrać materac dla parterów o dużej różnicy wagowej?
Materace naturalne - jakie posiadają właściwości i dla kogo są polecane?
Materace naturalne - jakie posiadają właściwości i dla kogo są polecane?
Dobór poduszki do pozycji, w jakiej śpisz najczęściej
Dobór poduszki do pozycji, w jakiej śpisz najczęściej
Spanie z pupilem a higiena w łóżku
Spanie z pupilem a higiena w łóżku
Sposoby na ułatwienie porannej pobudki
Sposoby na ułatwienie porannej pobudki
Jak przygotować sypialnię, aby wywołać nastrój?
Jak przygotować sypialnię, aby wywołać nastrój?
Korzyści wynikające ze zdrowego snu
Korzyści wynikające ze zdrowego snu
Drzemka w ciągu dnia - jaki ma wpływ na zdrowie?
Drzemka w ciągu dnia - jaki ma wpływ na zdrowie?