Dlaczego SleepMed?

Jakie pytania musisz sobie zadać, zanim kupisz materac?

Jakie pytania musisz sobie zadać, zanim kupisz materac?

Jakie pytania musisz sobie zadać, zanim kupisz materac?Zakupu materaca dokonujemy raz na kilka lub kilkanaście lat. Nic dziwnego, że ta czynność może być dla nas wyzwaniem. Mimo tego nawet jeśli nie mamy zbyt dużego doświadczenia, z pewnością uda nam się wybrać taki materac, który będzie do nas idealnie pasować. Wystarczy odpowiedź sobie na kilka kluczowych pytań. Dowiedz się jakich!

Dlaczego wybór materaca jest ważny?

Nie wszyscy mogą zdawać sobie sprawę z tego, jak istotny jest zakup odpowiedniego materaca. Niektórzy mogą postrzegać ten element jako kolejny artykuł sypialniany, który nie odgrywa większej roli. Jest jednak zupełnie inaczej – materac ma niezwykle ważne znaczenie. To w końcu on odpowiada za nasz wypoczynek. Ma bezpośredni kontakt z naszym ciałem i jest zobowiązany do podparcia kręgosłupa. Musi być dopasowany i wygodny, ponieważ inaczej doświadczymy negatywnych dolegliwości, które uniemożliwią nam skuteczne odprężenie. Zbyt twarda bądź zbyt miękka powierzchnia snu prowadzi do silnego bólu pleców, a nawet pogłębienia wad postawy. Nieodpowiednie podłoże to też większe ryzyko problemów z zaśnięciem i częstego budzenia się w nocy. Śpiąc na takim materacu, przewracamy się z boku na bok, w żaden sposób nie potrafiąc znaleźć wygodnej pozycji. Niezwykle trudno jest nam się zrelaksować, ponieważ ciągle odczuwamy dyskomfort.

Nie ma wątpliwości, że wypoczynek w takich warunkach nie jest niczym przyjemnym. Aby uniknąć tych przykrych konsekwencji, wystarczy, że zastanowimy się nad tym, jak wybrać odpowiedni materac. Wcale nie potrzeba do tego dużo – możemy po prostu zapoznać się z pytaniami, które należy sobie zadać przed dokonaniem zakupu. Jeśli szczegółowo na nie odpowiemy, będziemy dokładnie wiedzieć, czego potrzebujemy. Warto to zrobić, ponieważ w ten sposób nie dość, że oszczędzimy sobie dyskomfortu i kłopotów z zaśnięciem, to jeszcze podwyższymy jakość naszego snu i sprawimy, że każdej nocy będziemy mogli bez problemu zasnąć.

Jaki rozmiar materaca potrzebuję?

Szukanie materaca pod kątem rozmiaru jest bardzo powszechne. Skupiamy się na tym, aby pasował do naszej sypialni, nie zwracając uwagi na pozostałe kwestie. Rozmiar materaca jest ważny, ale należy pamiętać o tym, że gdy już dokonamy wyboru, wciąż musimy zastanowić się nad pozostałymi aspektami. Niezależnie od tego, należy nie zapominać, że rozmiar materaca powinien być dostosowany do posiadanego przez nas łóżka. Standardowe wielkości do łóżek pojedynczych to 80x200, 90x200 czy 100x200. W przypadku materacy dwuosobowych są to 140x200, 160x200 oraz 180x200. Jeśli wiemy, że wolimy spać na większej przestrzeni, nie wahajmy się przed zainwestowaniem w materac o większym rozmiarze, nawet jeśli nie jest on standardowy. Dobrze mieć to na uwadze, ponieważ zły rozmiar produktu może negatywnie wpłynąć na naszą wygodę. Niedopasowanie go do stelaża niekorzystnie oddziałuje na jego właściwości, a do tego sprawia, że staje się mniej wytrzymały i szybciej się niszczy.

Jaka twardość materaca mi odpowiada?

Możemy śmiało powiedzieć, że twardość materaca to jeden z jego najważniejszych elementów. To niezwykle istotna cecha, która może zmienić wszystkie jego właściwości. Modele twarde to na przykład H3 oraz H4. Charakteryzują się one solidnym podłożem, które zapewnia niezwykle stabilne podłoże snu. Osoby o wadze w przedziale 80 do 100 kilogramów powinny wybrać materac o twardości H3, zaś te, których waga przekracza 100 kilogramów, niech postawią na H4. Te produkty mogą przypaść do gustu również tym, którzy mają problemy z kręgosłupem, ponieważ twarde materace są polecane właśnie na tego typu dolegliwości. Oprócz tego ułatwiają spanie na plecach, które jest najkorzystniejszą pozycją snu dla naszego ciała. U osób ważących do 80 kilogramów sprawdzą się materace o twardości H2, która jest określana jako średnia. Takie podłoże snu na pewno będzie komfortowe.

Jakich udogodnień szukam?

Materac ma za zadanie nie tylko zapewnić nam powierzchnię snu, ale ponadto sprawić, aby było ona wygodna. Każdy z nas zasługuje na wysoki komfort i szansę na prawdziwy odpoczynek. Wybierając materac, warto uwzględnić nie tylko jego rozmiar czy cenę, ale też zwrócić uwagę na udogodnienia i właściwości, jakimi się charakteryzuje. Obecnie rynek materacy jest tak rozwinięty, że znajdziemy naprawdę niezwykłe produkty, które zaskoczą nas swoim działaniem. Świetnym przykładem są materace termoelastyczne. Posiadają one wyjątkową technologię, dzięki której produkt może reagować na wytwarzane przez nasze ciało ciepło. Pod jego wpływem idealnie dopasowuje się do naszych krzywizn. Jednocześnie zapewnia optymalny komfort termiczny, powodując, że nawet w ciepłe dni się nie przegrzewamy. Warto przyjrzeć się też materacom sprężynowym. Pośród nich mamy do wyboru między innymi wspaniałe sprężyny kieszeniowe lub MultiPocket, którymi powinny zainteresować się szczególnie te osoby, które szukają stabilnego podparcia i zredukowania dolegliwości bólowych.

Jakie mam potrzeby?

Materac nie ma być częścią wystroju, a ważnym elementem, który zapewnia nam najlepszy wypoczynek. Powinien odpowiadać przede wszystkim nam i naszym potrzebom. Podczas wyboru należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy nie zmagamy się z jakimiś dolegliwościami, które wymagają dodatkowej troski. Wtedy będziemy mogli odnaleźć taki produkt, który pomoże nam poradzić sobie z tymi problemami. Dowiemy się, że osoby z bólem kręgosłupa muszą wybierać materace o większej twardości, które gwarantują solidniejsze podparcie. Podobnie jest w przypadku tych, którzy mają nadwagę lub otyłość. Alergicy za to powinni zwrócić uwagę na to, czy wybrany przez nich model posiada właściwości antyalergiczne i antybakteryjne. Dzięki tym właściwościom na materacu nie będą gromadzić się bakterie czy roztocza, a oni będą mogli cieszyć się bezpiecznym i zdrowym snem.

Wszelkie decyzje zakupowe powinny być podjęte z rozmysłem. Tyczy się to szczególnie materaca, który jest produktem bezpośrednio oddziałującym na jakość naszego wypoczynku. Jeśli dobrze się zastanowimy i odpowiemy na kilka pytań, bez problemu dobierzemy model, który w pełni nas usatysfakcjonuje.

_________________________________

Przeczytaj: Kofeina, alkohol, papierosy - co jeszcze zakłóca nasz sen?
Sprawdź też: Poranne nawyki, które poprawią Twoje samopoczucie
Dowiedz się więcej: Zdrowy styl życia - jak o niego dbać?

Podobne artykuły

Jaką poduszkę do spania wybrać?
Jaką poduszkę do spania wybrać?
Zbyt miękki lub za twardy materac – co zrobić?
Zbyt miękki lub za twardy materac – co zrobić?
Pokrowiec Merced - czym się charakteryzuje?
Pokrowiec Merced - czym się charakteryzuje?
Korzyści wynikające ze zdrowego snu
Korzyści wynikające ze zdrowego snu
Strefy twardości w materacu – dlaczego są tak ważne?
Strefy twardości w materacu – dlaczego są tak ważne?
Materace termoelastyczne – fakty i mity
Materace termoelastyczne – fakty i mity
Jak dobrać materac i jego twardość?
Jak dobrać materac i jego twardość?
Schorzenia kręgosłupa – jak je zwalczyć za pomocą poduszki ortopedycznej?
Schorzenia kręgosłupa – jak je zwalczyć za pomocą poduszki ortopedycznej?
Najczęstsze zaburzenia snu – jak z nimi walczyć?
Najczęstsze zaburzenia snu – jak z nimi walczyć?
Kofeina, alkohol, papierosy - co jeszcze zakłóca nasz sen?
Kofeina, alkohol, papierosy - co jeszcze zakłóca nasz sen?