Dlaczego SleepMed?

Pianki termoelastyczne VISCO w materacu - czym się wyróżniają?

Pianki termoelastyczne VISCO w materacu - czym się wyróżniają?

Pianki termoelastyczne VISCO w materacu - czym się wyróżniają?Wybór nowego podłoża do spania do sypialni to spore wyzwanie, dlatego warto przed zakupem zrobić porządny research i porównać parametry poszczególnych modeli. Chcąc zapewnić sobie najwyższą jakość wypoczynku, dobrze jest zwrócić na pianki termoelastyczne VISCO w materacu, które wykazują wiele dobroczynnych dla zdrowia właściwości. Czym się wyróżniają oraz dla kogo są polecane?

Pianki termoelastyczne VISCO - właściwości

Pianki termoelastyczne VISCO, zwane również Memory z roku na rok zyskują na popularności - głównie ze względu na wiele wyjątkowych właściwości, które zdecydowanie podnoszą jakość wypoczynku oraz pozwalają na efektywną regenerację organizmu każdej nocy. Do ich podstawowych cech można zaliczyć chociażby zdolność do dokładnego dopasowywania się powierzchni do naturalnych krzywizn osoby śpiącej pod wpływem nacisku oraz temperatury ciała. Dzięki temu podłoża tego typu zapewniają optymalne podparcie dla całej sylwetki, pozwalając na utrzymanie kręgosłupa w prawidłowej pozycji przez całą noc. To z kolei zdecydowanie ułatwia odprężenie mięśni czy zniwelowanie dolegliwości bólowych. Co więcej, pianki termoelastyczne VISCO bardzo często wyróżniają się również właściwościami ortopedycznymi lub przeciwodleżynowymi, przez co mogą być użytkowane także przez osoby, które w wyniku choroby lub niepełnosprawności ruchowej spędzają w łóżku bardzo dużo czasu. Wynika to przede wszystkim z faktu, że materace zbudowane na bazie tej pianki nie wywierają zbędnego nacisku na ciało, umożliwiając tym samym swobodny przepływ krwi oraz ułatwiając dotlenienie wszystkich tkanek, co przekłada się na jeszcze lepszą regenerację. Dodatkowo, modele termoelastyczne są bardzo trwałe i odporne na odkształcenia, dzięki czemu można na nich spać przez wiele lat - bez obaw o utratę pierwotnych właściwości.

Pianka VitaRest®

Jest to jeden z popularniejszych rodzajów komponentów stosowanych w nowoczesnych materacach. Pianka VitaRest® to termoelastyczna pianka poliuretanowa, spełniająca światowe standardy bezpieczeństwa i wpływu na zdrowie, co potwierdza między innymi certyfikat “Oeko Tex”. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii posiada ona wiele dobroczynnych dla użytkownika właściwości, umożliwiających zdrowy i spokojny sen każdej nocy. Pianka ta przede wszystkim doskonale reaguje na ciężar oraz temperaturę ciała, przez co potrafi się idealnie dopasować do naturalnych krzywizn wszystkich krzywizn. W konsekwencji wszystkie mięśnie oraz kręgosłup po wieczornym wypoczynku będą rozluźnione, a dolegliwości bólowe zniwelowane. Dla jeszcze lepszej jakości wypoczynku pianka VitaRest® została wyprofilowana w 7 zróżnicowanych stref twardości, które zapewniają optymalne podparcie dla każdej partii ciała. Pozwala to przede wszystkim pozbyć się uciążliwych dolegliwości bólowych w odcinku lędźwiowym i szyjnym kręgosłupa oraz zapobiec powstawaniu lub pogłębianiu się wad postawy. Co więcej, ten rodzaj pianki wyróżnia się doskonałą wentylacją wewnątrz wkładu, co skutecznie ogranicza gromadzenie się wilgoci oraz namnażanie się szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów, takich jak pleśń, grzyby czy bakterie.

Pianka Celsius-Waterlily®

Ten rodzaj pianki został stworzony nie tylko z myślą o najwyższym komforcie użytkowników, ale o środowisku naturalnym, ponieważ jest to materiał w stu procentach ekologiczny, który podlega całkowitemu reklicyngowi. Co więcej, pianka Celsius-Waterlily® dzięki innowacyjnej budowie strukturalnej oraz dużemu stopniowi gęstości nie odkształca się ani nie traci swoich właściwości - nawet po długotrwałym użytkowaniu. Dodatkowo, otwartokomórkowa struktura wspomaga odpowiednie dopasowanie się do naturalnych krzywizn poszczególnych partii ciała, odciążając je i ułatwiając efektywną regenerację. Warto również wspomnieć, że ten rodzaj pianki pozytywnie oddziałuje na układ nerwowy, skutecznie łagodząc bóle pleców i karku. Wspomaga także swobodny przepływ krwi, umożliwiając tym samym lepsze dotlenienie tkanek.

Dla kogo materac z pianki termoelasycznej?

Materace z pianki termoelastycznej VISCO, dzięki wielu wyjątkowym właściwościom, doskonale sprawdzą się wśród wielu grup użytkowników. Ten typ podłoża polecany jest w szczególności osobom z różnego rodzaju schorzeniami kręgosłupa, wadami postawy czy nawracającymi bólami pleców, spowodowanymi siedzeniem lub leżeniem przez wiele godzin w ciągu doby w nieprawidłowej pozycji. Wówczas dzięki równomiernemu rozłożeniu ciężaru całego ciała na powierzchni oraz stabilnemu podparciu mięśnie i stawy mają szansę na regenerację w trakcie snu, co przekłada się bezpośrednio na zniwelowanie dolegliwości bólowych. Modele termoelastyczne to także dobry wybór dla użytkowników z problemami z krążeniem oraz drętwieniem kończyn, ponieważ powierzchnia, mimo solidnego podparcia, nie wywiera nadmiernego nacisku na ciało osoby śpiącej, usprawniając tym samym swobodny przepływ krwi. Sprawdzą się również w sypialni osób starszych i schorowanych, ponieważ zdecydowanie ułatwiają zmianę pozycji w trakcie snu i utrzymują kręgosłup w prawidłowej pozycji przez całą noc. Warto wspomnieć, że zapobiegają również powstawaniu odleżyn. Materace z pianki termoelastycznej VISCO to doskonałe rozwiązanie także dla osób wrażliwych na wszelkiego rodzaju pyłki, kurz czy roztocza, ponieważ dzięki doskonałej wentylacji wewnątrz wkładu namnażanie się szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów jest praktycznie niemożliwe.

Jaki materac z pianki termoelastycznej wybrać?

Na rynku obecnie dostępnych jest naprawdę wiele modeli materacy zbudowanych na bazie pianki termoelastycznej, jednak tylko niektóre z nich rzeczywiście zasługują na uwagę. Warto przed zakupem dokładnie sprawdzić pełną specyfikację techniczną, by jak najdokładniej dopasować produkt do swoich potrzeb. Bardzo ważnym aspektem jest przede wszystkim stopień twardości, wymiary powierzchni czy indywidualne właściwości, takie jak optymalna wentylacja czy 7 stref twardości. Jednym z modeli, który warto wziąć na celownik jest SleepMed Premium, w którym jedną z warstw stanowi pianka termoelastyczna VitaRest®, która dodatkowo jest ruchoma - oznacza to, że po rozpięciu pokrowca można ją wyjąć i przełożyć na drugą stronę materaca, co daje nam aż 4 różne kombinacje dotyczące stopnia twardości. Produkt ten wykazuje również właściwości antyalergiczne, ortopedyczne oraz przeciwodleżynowe. Na szczególną uwagę zasługuje także SleepMed Supreme Plus z 7-centymetrowym odpinanym topem wykonanym na bazie innowacyjnej pianki termoelastycznej Celsius-Waterlily®, zapewniającej użytkownikowi anatomiczne wsparcie i odciążenie dla kręgosłupa. Dzięki temu również możliwa jest samodzielna regulacja twardości podłoża.

Pianki termoelastyczne VISCO w materacu wykazują wiele dobroczynnych właściwości dla zdrowia oraz zapewniają wysoki komfort wypoczynku, dlatego będą idealną opcją dla nawet najbardziej wymagających użytkowników.

_________________________________

Przeczytaj: Materac piankowy – jak o niego dbać, by długo służył?
Sprawdź też: Materace termoelastyczne – fakty i mity
Dowiedz się więcej: Materac piankowy czy sprężynowy?

Podobne artykuły

Materac dla singla - jaki materac jednoosobowy wybrać?
Materac dla singla - jaki materac jednoosobowy wybrać?
Jakie łóżko i materac do sypialni wybrać?
Jakie łóżko i materac do sypialni wybrać?
Jak zadbać o higieniczny sen?
Jak zadbać o higieniczny sen?
Problemy z kręgosłupem a wybór materaca do spania
Problemy z kręgosłupem a wybór materaca do spania
Jak spać, by się wyspać? Wykorzystaj kalkulator snu
Jak spać, by się wyspać? Wykorzystaj kalkulator snu
Cukrzyca – jaki ma wpływ na sen, a jaki sen na nią?
Cukrzyca – jaki ma wpływ na sen, a jaki sen na nią?
Źle dobrany materac – skutki jego użytkowania
Źle dobrany materac – skutki jego użytkowania
Komfort termiczny w czasie snu – dlaczego warto o niego zadbać?
Komfort termiczny w czasie snu – dlaczego warto o niego zadbać?
Niepowtarzalny wywiad z materacem piankowym!
Niepowtarzalny wywiad z materacem piankowym!
Materac medyczny – kiedy należy rozważyć jego zakup?
Materac medyczny – kiedy należy rozważyć jego zakup?