Dlaczego SleepMed?

Materac antyalergiczny, czyli jak zadbać o spokojny sen alergika?

Materac antyalergiczny, czyli jak zadbać o spokojny sen alergika?

Materac antyalergiczny, czyli jak zadbać o spokojny sen alergika?Sen, jak każdy wie, jest niezbędny dla naszego zdrowia i życia. Jednak niektórzy mają problem z zasypianiem - mimo, że są zmęczeni i bardzo chcą wypocząć, samo zasypianie jest dla nich problematyczne. Takie sytuacje zdarzają się alergikom, którzy w łóżku mogą odczuwać nasilenie niechcianych objawów. Dzieje się tak, ponieważ często podłoże, na którym śpimy, jest idealnym klimatem dla rozwoju mikroorganizmów, zbierania się kurzu oraz wilgoci. Jak zatem wybrać odpowiedni materac dla alergika? Na co zwrócić uwagę? Na te oraz inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule, w którym również przyjrzymy się najnowszym technologiom, wpływającym na spokojny i zdrowy sen.

Zalety materaca dla alergika

Wybór specjalistycznego materaca, który posiada właściwości antyalergiczne i antybakteryjne przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim pomoże zmniejszyć odczuwalne objawy alergii, takie jak katar, łzawiące i szczypiące oczy czy duszności, dzięki czemu zasypianie nie będzie sprawiało żadnych problemów. Właściwe podłoże o cechach przeciwalergicznych powinno posiadać rozwiązanie zapewniające maksymalny poziom wentylacji. W materacach takich jak SleepMed Premium Plus czy SleepMed Supreme odpowiada za to system technologii Airforce, który polega na właściwym nacięciu pianki w tak zwaną kratkę wentylacyjną. Dzięki temu obieg powietrza przebiega swobodnie, a ciepło i zbędna wilgoć transportowane są na zewnątrz wkładu. Odpowiednio dobrany materac dla alergika powinien posiadać także inne zalety, zwłaszcza te wpływające na kondycję kręgosłupa. Optymalne podparcie ciała, które uwzględnia jego anatomiczną budowę w każdej przyjmowanej pozycji sprawia, że sen staje się bardziej wartościowy, zdrowszy i regenerujący.

Materiały o działaniu antyalergicznym

Jaki wkład materaca będzie najlepszy dla alergika: materac hybrydowy czy piankowy? A może sprężynowy? Najbardziej korzystny będzie taki, który posiada odpowiednie rodzaje pianek. Odpowiednie, czyli takie, które posiadają właściwości zapobiegające pogłębianiu się alergicznych symptomów. Przykładem takiego materiału jest pianka termoelastyczna VitaRest® zastosowana między innymi w modelu SleepMed Hybrid Premium. Ten poliuretanowy materiał został zaprojektowany w taki sposób, aby wykorzystywać najnowsze rozwiązania technologiczne oraz najwyższe standardy jakości w celu polepszenia komfortu użytkowników. Nie tylko reaguje ona na temperaturę i ciężar ciała, ale także “zapamiętuje” kształt sylwetki, przez co idealnie się dopasowuje. Poza odczuwalną jakością użytkowania pianka ta zapewnia optymalną cyrkulację powietrza, dzięki czemu nie gromadzi się w niej wilgoć, a skóra swobodnie oddycha i nie przegrzewa się.

Warto także wspomnieć o piance Celsius-Waterlily®, którą można odnaleźć na przykład w modelu SleepMed Hybrid Supreme Plus. Termoelastyczny materiał, stworzony z troską o środowisko naturalne, jest ekologiczny, a surowce, z których jest wykonany ulegają w stu procentach recyklingowi. Pianka ta również uniemożliwia rozwój niepożądanych mikroorganizmów i roztoczy, które są szkodliwe dla skóry. Zapewnia optymalną wentylację, dzięki czemu nie ma możliwości zbierania się w niej kurzu i wilgoci oraz innych substancji, które mogą potęgować objawy alergii.

Pokrowiec - niezbędny dodatek

Dla alergików dobrze sprawdzi się także jeden z oddychających pokrowców na materac. Przeważnie są one dołączone do konkretnego modelu. Na przykład pokrowiec Merced to rozważnie zaprojektowany produkt, który zapewnia optymalną wentylację materaca oraz pozwala w pełni odczuć wszystkie jego walory. Ponadto, wspomaga wymianę ciepła i powietrza ze względu na obszycie modelu elastyczną taśmą 3D. Dzięki temu jest on suchy i nie przegrzewa się. Wykonany z naturalnych dzianin, posiada wzmożoną odporność na roztocza i bakterie. Jest prosty w czyszczeniu - wystarczy odpiąć zamek rozdzielczy, zdjąć, a następnie wyprać w temperaturze nie przekraczającej 60 stopni Celsjusza. Z kolei pokrowiec Probiotex, który także posiada taśmę 3D o właściwościach wentylujących, składa się z dzianiny wykorzystującej włókna wiskozowe. Ponadto - co ważne dla osób zmagających się z alergią - dzianina Probiotex posiada technologię tak zwanych aktywnych probiotyków, które niwelują ilość alergenów powstałych z kurzu czy roztoczy nawet o 93,7%. Ten produkt również można łatwo zdjąć i wyprać, dzięki czemu utrzymanie czystości nie sprawia żadnych problemów. Ponadto korzystając z pokrowca, można zrezygnować z użytkowania tradycyjnych prześcieradeł.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Przy wyborze właściwego materaca dla alergika warto zwrócić także uwagę na to, czy dany model posiada odpowiednie certyfikaty potwierdzające jego jakość na przykład Certyfikat Jakości AEH, nadany wszystkim materacom marki SleepMed przez Szwajcarski Instytut, który gwarantuje, że wybrany model jest ergonomiczny, trwały, zapewnia odpowiedni klimat i higienę snu. Dużą rolę odgrywa także dołączona gwarancja, która zapewnia komfortowe korzystanie z produktu przez długie lata. Ponadto, warto przyjrzeć się temu, czy dany model będzie pasował do stelaża naszego łóżka oraz czy ma możliwość regulacji twardości, co jest niezwykle wygodne przy braku pewności co do tego, na jakim podłożu najlepiej się wyśpimy. Dodatkowo, do niektórych modeli można dokupić matę kokosową zwiększającą odczucie twardości. Warto także wybrać odpowiednią ergonomiczną poduszkę - dobrze sprawdzi się na przykład SleepMed Comfort Pillow lub SleepMed Premium Pillow, które jeszcze bardziej zwiększą komfort wypoczynku.

Szukając odpowiedniego materaca dla alergika warto przyjrzeć się także innym parametrom. Podłoże powinno być dopasowane do wagi, wzrostu, schorzeń kręgosłupa oraz osobistych preferencji użytkownika. Ponadto warto dowiedzieć się, w jaki sposób można pozbywać się bakterii i roztoczy, aby osiągnąć jeszcze większą higienę i odpowiedni klimat naszego snu. Materac do spania dla alergika to dobre rozwiązanie, które pozwala nie martwić się o jakość wypoczynku i zmniejsza niechciane i problematyczne objawy alergii, dzięki czemu zasypianie jest łatwiejsze, a sen bardziej wartościowy. Na pewno odczujesz różnicę wymieniając swój stary materac na jeden z polecanych przez nas modeli.

Podobne artykuły

Zbyt miękki lub za twardy materac – co zrobić?
Zbyt miękki lub za twardy materac – co zrobić?
Co wyróżnia materace SleepMed?
Co wyróżnia materace SleepMed?
Jak dobrać materac? Wskazówki doboru materaca do spania
Jak dobrać materac? Wskazówki doboru materaca do spania
Co będzie potrzebne do przygotowania łóżka z europalet?
Co będzie potrzebne do przygotowania łóżka z europalet?
Spanie z pupilem a higiena w łóżku
Spanie z pupilem a higiena w łóżku
Co przeszkadza nam zdrowo spać?
Co przeszkadza nam zdrowo spać?
Rutyna snu - jak wprowadzić i jakie ma znaczenie?
Rutyna snu - jak wprowadzić i jakie ma znaczenie?
Pianka VitaRest w materacu – poznaj jej zalety
Pianka VitaRest w materacu – poznaj jej zalety
Materace termoelastyczne – fakty i mity
Materace termoelastyczne – fakty i mity
Dobór poduszki do pozycji, w jakiej śpisz najczęściej
Dobór poduszki do pozycji, w jakiej śpisz najczęściej